مرکز کتاب ℘

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
9,452
امتیاز واکنش
41,301
احساس می‌کنم دشوارترین کارها برای نویسنده – دست‌کم برای من – زندگی کردن است. واقعاً چگونه باید زندگی کنم؟ همیشه احساس می‌کرده‌ام بلد نیستم زندگی کنم و آیا برای دیگران، دشوارترین امور زندگی‌کردن نیست؟ چقدر دشوار است زندگی‌کردن! فقط پس از اینکه کاری در نوشتن انجام می‌دهم، تازه به یاد می‌آورم که گویا در حین کار، مشغول زندگی‌کردن بوده‌ام و بس! و چه ثمر؟ چون وقتی به یادش می‌افتم که دیگر گذشته است! او را که خبر شد، خبری باز نیامد!

– نون نوشتن اثر محمود دولت آبادی

• پیشنهادات
  • فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    قدر پول باید به اندازه‌ای نزد یک جنتلمن ناچیز باشد که نبودش نتواند آرامش او را برهم زند.

– قمارباز اثر فیودور داستایوسکی

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    9,452
    امتیاز واکنش
    41,301
    من وقتی هـ*ـوس چیزی بکنم می‌دانی چه می‌کنم؟ آنقدر از آن چیز می‌خورم تا دلم را بزند و دیگر هیچ گاه فکرش را نکنم، یا اگر هم فکرش را کردم حال استفراغ به‌من دست بدهد. وقتی بچه بودم مرده گیلاس بودم. زیاد هم پول نداشتم و نمی‌توانستم یک دفعه مقدار زیادی بخرم، به‌طوری که هر وقت گیلاس می‌خریدم و می‌خوردم باز هوسش را می‌کردم. روز و شب فکر و ذکری به‌جز گیلاس نداشتم و براستی که از نداشتن آن در رنج بودم. تا اینکه یک روز عصبانی شدم یا خجالت کشیدم، درست نمی‌دانم. فقط حس کردم که در دست گیلاس اسیرم، و همین خود، مرا مضحکه مردم کرده‌بود. آن وقت چه کردم؟ یک شب پاشدم و پاورچین پاورچین رفتم جیبهای پدرم را گشتم، یک مجیدیه نقره پیدا کردم و آن را کش رفتم و صبح زود به‌سراغ باغبانی رفتم. یک زنبیل گیلاس خریدم، در خندقی نشستم و شروع به‌خوردن کردم. آنقدر خوردم و خوردم و هی خوردم تا شکمم باد کرد. لحظه‌ای بعد معده‌ام درد گرفت و حالم بهم‌خورد. آره اربـاب، هی استفراغ کردم و کردم، و از آن روز به‌بعد دیگر هـ*ـوس گیلاس در من کشته‌شد؛ به‌طوری که دیگر تاب دیدن عکس گیلاس را هم نداشتم. نجات پیدا کرده‌بودم. نگاهشان می‌کردم و می‌گفتم: «دیگر احتیاجی به‌شما ندارم!» بعدها همین کار را با نوشید*نی و توتون هم کردم.

– کتاب زوربای یونانی اثر نیکوس کازانتزاکیس

Mojtaba

مدیر بازنشسته
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,741
    امتیاز واکنش
    43,440
    Screenshot_1.png

این خیابان را خیلی دوست دارم ، چون زشتی‌هایش را پنهان نمی‌کند و ساختگی ‌بودنش را آشکارا به نمایش می‌گذارد ، انگار می‌خواهد بگوید زندگی چیزی نیست جز دورویی .
    ---
    قطعه ای از کتاب : خانه خاموش | اورهان پاموک

شب زده__αуαтαу

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    608
    امتیاز واکنش
    2,740
    fju4u.png

98u8r.png
    oztlk.png

#قلعه ى حيوانات
    #جورج اووريل

کوکیッ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    20,571
    امتیاز واکنش
    157,353
    44774048_334676807314642_6257365670641969389_n.jpg
    اگر کرم ابریشم بخواهد تا ابد کرم ابریشم بماند، اگر به این نتیجه برسد که آشوب و دردسرهاى تبدیل شدنش خارج از توان تحملش است، هرگز نخواهد فهمید که مى‌توانسته تبدیل به چه موجودى بشود. به نظر شما هم این تغییر کلى در زندگى‌اش دردناک نیست؟ فکر نمى‌کنید ترسناک و دشوار است؟ البته که هست. اما اگر او با ترسش مقابله نمى‌کرد، اگر اجازه نمى‌داد تغییرات او را به آن کسى که واقعا هست تبدیل کند، ما هرگز نمى‌فهمیدیم او چه موجود زیبایى است و خودش هم هرگز نمى‌فهمید که مى‌تواند پرواز کند.
    *کتاب خودت باش دختر
    *نویسنده: ریچل هالیس
    *مترجم:هدیه جامعى

دینه دار

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,555
    امتیاز واکنش
    29,224
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!

زن می تواند زندگی مرد را با حال و هوایی بسیار آرامش بخش و دنج احاطه کند. ولی مرد مایل نیست توسط زن احاطه شود. او می ترسد زیرا اگر چنین شود او وابسته خواهد شد.
    زن باید برای کشف توانمندی ها و پرورش آن ها در روح خودش کاوش کند و او آینده ای زیبا دارد. زن مرد نه با هم برابر هستند و نه نا برابر، منحصر به فرد هستند.
    و دیدار دو موجود منحصر به فرد چیزی معجزه آسا را به این هستی خواهد آورد.

گرد آوری سخنان اشو درباره زن | برگردان : محسن خاتمی

شب زده__αуαтαу

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    608
    امتیاز واکنش
    2,740

چرا مرا دوست نداری؟ همان اندازه سوال غیرممکنی است (هرچند کمتر آزاردهنده است) که پرسیدن این که چرا دوستم داری؟ در هردو مورد، در چارچوب عشق، رودرروی اراده ضعیف قرار می‌گیریم، در مقابل این واقعیت که عشق، موهبتی است که به ما هدیه شده، موهبتی که هرگز نه می‌توانیم و نه لیاقتش را داریم که تشخیص‌اش بدهیم. در پرسش‌هایی از این دست، مجبوریم یا به سوی خودبینی کامل تمایل پیدا کینم یا از طرف دیگر، به حقارت مطلق: مگر چه کرده‌ام که مستحق عشق باشم؟ پرسشی که عاشق شریف و فروتن می‌پرسد؛ کار بدی نکردم. مگر چه کرده‌ام که از عشق محروم باشم؟

– کتاب جستارهایی در باب عشق اثر آلن دوباتن

شب زده__αуαтαу

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    608
    امتیاز واکنش
    2,740
    آخر واقعا چطور می‌شود آدم خوشحال باشد از اینکه ساعت ۶:۳۰ با زنگ ساعت بیدار بشود، از تخت بیاید بیرون، لباس بپوشد، زورکی چیزی بخورد، بریند، بشاشد، مسواک بزند، شانه کند، و بعد از یک نبرد طولانی با ترافیک، برسد جایی که درواقع زور می‌زند برای کس دیگری کلی پول دربیاورد و درنهایت هم ازش می‌خواهند بابت این فرصتی که در اختیارش گذاشته شده، قدردان باشد؟

– هزار پیشه اثر چارلز بوکوفسکی

بالا