فرهنگی و هنری نیما جوان: موضوع کپی آلبومهای موسیقی را باید مثل سینماییها مدیریت بحران کنیم

• شروع کننده موضوع PARISA_R
  • بازدیدها 182
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

PARISA_R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,752
امتیاز واکنش
10,626
نیما جوان میگوید: مردم ما، مردم نجیبی هستند و در مسئله کپی آلبومهای موسیقی؛ تنها مسئله عدم آگاهی آنها نسبت به چرخه تولید در موسیقی است.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

سرویس موسیقی هنرآنلاین:
مدیر پخش "جوان" به هنرآنلاین گفت: در مقوله کپی یک مسئله مطرح میشود آن هم اینکه سی دیهای هنری و موسیقایی جایی در سبد کالای مردم ما نداشته و به طور کل اقشار جامعه عادت به خرید آثار شنیداری ندارند، وقتی به ریشه این مشکل نگاه میکنیم، متوجه میشویم که از سال 60 به این طرف مردم ما دچار کمبودهایی شدن و این در ذهنشان تا به امروز باقی مانده است.
وی افزود: مردم ما، ملت نجیبی هستند و در موضوع کپیهای تنها مسئله عدم آگاهی آنها نسبت به چرخه تولید در موسیقی است، آنها نمیدانند که چه هزینههای گزافی برای تولید یک اثر پرداخت میشود، من برای توجیه حرفم برای شما یک مثال میزنم: چند سال پیش وقتی در مرکز موسیقی بتهوون مشغول فعالیت بودم آقایی برای خرید به آنجا آمدند و از بنده درخواست یک ام پی تیری شهرام ناظری را کردند، من هم به ایشان گفتم که انجام این کار ممکن نیست اما اگر مایل داشته باشند گلچین آثار ایشان در یک مجموعه هشت هزار تومان میشود، او در کمال تعجب فریاد زد 4 سی دی 8 هزار تومان؟!! این باعث شد تا من برای ایشان چند دقیقه درباره چرخه تولید و مسیر تولید یک اثر را توضیح کامل دادم، شاید باورتان نشود اما در نهایت این آقا تمام کارهای شهرام ناظری که در فروشگاه موجود بود را یکجا خرید! جوان ادامه داد: این یک نمونه کوچک از فرد بود، مسئله بعدی عدم همانگی میان هنرمندان است. چندین سال پیش در سینما هم همین مشکل به وجود آمده بود. زمانی که فیلمی روی پرده اکران میشد سی دی های پرده ای آن جلوی درب سینما به فروش میرفت در نتیجه جامعه سینمایی مدیریت بحران کرده و دست به دست هم دادند یک آنونس تهیه کردند و همگی یک درخواست داشتند اینکه لطفاً کپی نکنید! این کار خیلی جواب داد و به نظرم بهتر است در موسیقی هم چنین رویه ای را در پیش بگیریم. این تهیه کننده درباره عملکرد همصنفیهای خود گفت: تا به امروز کارهایی که از دستمان برآمده مثل پخش تراکت در داخل پک سی دی و.. را انجام دادیم یا حتی زمانی هم در کنفرانسی یک تریبون آزاد داشتیم به طور جد روی آن مانور دادهایم.

• لایک
واکنش ها: Diba

برخی موضوعات مشابه

بالا