اخبار سینما و تلوزیون پول هیچ کدام از تولیدات " انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس" برنگشته است

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 105
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
4e963ed83540f5c3805d613726bc2650_M.jpg
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]محمد حسین نیرومند مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس به تازگی حرف‌های جالبی را در مورد تولیدات این نهاد مطرح کرده است. نیرومند با بیان این‌که انجمن بخش هنری حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای سازمان بسیج مستضعفان است، می‌گوید این انجمن دایره‌اش را محدود به افراد خاص نمی‌کند و تمام کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی دارند از سوی این نهاد مورد حمایت قرار خواهند گرفت.[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
به گزارش آی ‌سینما، انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس، با روی کار آمدن محمد رضا شرف الدین، بیشتر تمرکز خود را در زمینه ساخت فیلم های کوتاه قرار داد و سپس به زمینه سریال‌سازی ورود کرد. اما در چند سال اخیر، این انجمن به حمایت از آثار بلند سینمایی روی آورد. محمد حسین نیرومند مدیر عامل انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس در باره حمایت این انجمن از فیلم‌های سینمایی به فارس می‌گوید:« با حضور آقای جباری به عنوان مدیرعامل روایت فتح، انجمن از فاز صرف حمایتی به فاز تولید رفت. درسال 90 «قلاده های طلا»، سال 91 «خاکستر و برف»، سال 92 «دلتنگی های عاشقانه»، 93 «پنجاه قدم آخر»، 94 با مشارکت بخش خصوصی «جشن تولد» و «پری دریایی» را تولید کردیم. امسال چندکار تولیدی در دستور کار داریم، «ماه گرفتگی» (مسعود اطیابی)، «امپراطور جهنم» (پرویز شیخ طادی)، بهشت از جنوب شرقی (کاوری) «سرگشته» که هنوز کارگردان آن قطعی نشده است.»
نیرومند با بیان این‌که انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس بخش هنری حرفه‌ای و نیمه حرفه‌ای سازمان بسیج مستضعفان است، دلیل ساخته نشدن فیلمی به کارگردانی جواد شمقدری در این انجمن را عدم رضایت رییس سابق سازمان سینمایی برای کارگردانی فیلمنامه شخصی دیگر عنوان کرد و می‌گوید: «انجمن دایره اش را محدود به افراد خاص نکرده و همه کسانی که دغدغه انقلاب اسلامی دارند وظیفه ما است که کمک کنیم. پیشنهاد شد و انجمن هم تمایل داشت یکی از فیلمنامه هایش را با آقای شمقدری کار کند مفصل هم صبحت شد، فیلمنامه ای توسط آقای هاشم زاده نوشته شده بود و ما دوست داشتیم این فیلمنامه کار شود اما از آنجا که کارگردانان ما تمایل دارند نوشته های خودشان را تصویری کنند به توافق نرسیدیم. انشاءالله دوستان فیلمنامه ها را به شورا ارایه می دهند اگر شورا موافقت کرد و توانستیم بودجه را فراهم کنیم در آینده در خدمت آقای شمقدری خواهیم بود.»
اما عدم استقبال مخاطبان از فیلم‌های ارزشی و دفاع مقدسی یکی از مشکلاتی است که سینمای ایران با آن دست و پنجه نرم می‌کند. رییس انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس درباره عدم استقبال مردم از فیلم‌های ساخته شده در این انجمن می‌گوید که حتی فیلم «قلاده‌های طلا» هم با فروش سه و نیم میلیارد تومان نتوانسته آورده مالی داشته باشد: «همه تولیداتی که سیستم های فرهنگی در ساخت آن ها مشارکت داشتند غالباً آورده مالی نداشتند به صورت معمول فیلم باید سه برابرهزینه فیلم، فروش داشته باشد تا آورده مالی آن تامین شود. فیلمی داریم که در این سیستم تولید شده باشد و آورده مالی داشته باشد. با این سیستمی که عنوان کردم نه. فیلم «قلاده های طلا» هم آورده مالی نداشت اما بازگشت خوبی داشت. همان میزان هم برای ما بسیار مهم و ارزنده است.»
اما یکی از انتقادات وارد شده به انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس که این روزها بیشتر نیز می‌شود، کارگردانی روح الله سهرابی قائم مقام انجمن سینمای انقلاب و دفاع مقدس برای سریال «آرام می‌گیریم» است که باعث شد در زمان پخش این مجموعه شائبه‌هایی به وجود بیاید. نیرومند در رابـ ـطه با حمایت انجمن از ساخت مجموعه «آرام می‌گیریم» توسط روح الله سهرابی که سابقه سریال سازی نداشته است، می‌گوید: «یک مدیر فرهنگی هنرمند باشد حقش نیست کار کند؟ ضمن اینکه این افراد سرمایه های ما هستند ما باید روی سرمایه ها سرمایه گذاری کنیم. من معتقدم بودجه محدود را باید تقسیم کنیم. امروز ایشان کار می کنند و امیدواریم کار آبرومندی باشد ولی مطمئن باشید کار دیگری باشد آقای سهرابی در انجمن تولید نخواهد کرد برای اینکه ما وظیفه داریم به همه دست اندرکاران حوزه تولید کمک کنیم. هر هنرمندی که در انجمن فیلم تولید کند دو یا سه سال آینده انجمن با این عزیزان همکاری نمی کند زیرا اینقدر هنرمند خوب داریم که امکان تولید ندارند. من وظیفه دارم با آن افراد کار کنم . با تهیه کنندگان هم این شرط را دارم و ظرف دو یا سه سال آینده با افرادی چون اطیابی و علی اکبری کار نمی کنم .»
[/BCOLOR]

برخی موضوعات مشابه

نقد و بررسی فیلم خارجی Paul (پول)
پاسخ ها
1
بازدیدها
143
پاسخ ها
0
بازدیدها
127
پاسخ ها