اخبار تئاتر و نمایش کشتن فرزند توسط مادر؛ یک خشونت تمام‌عیار

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 114
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
در گفت‌وگو با کارگردان نمایش «مده آ فصل دوم» مطرح شد:

کشتن فرزند توسط مادر؛ یک خشونت تمام‌عیار

224460_1156771646_310_207.jpg

میلاد نیک آبادی
222931_3692527442_310_207.jpg

مده آ، فصل دوم
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
کارگردان نمایش «مده آ فصل دوم» با اشاره به انگیزه‌های خود برای به صحنه بردن این اثر نمایشی آماده‌سازی دوهفته‌ای گروه جدید بازیگران برای اجراهای عمومی را شاهکاری ارزشمند و فراموش‌نشدنی قلمداد کرد.
[/BCOLOR]

به گزارش ایران تئاتر، میلاد نیک‌آبادی کارگردان نمایش «مده آ، فصل دوم» که این روزها در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه رفته است درباره انگیزه‌ها و دغدغه‌هایی که برای به صحنه بردن این اثر نمایشی داشته، توضیح داد: اساساً قبل از ورود به دانشگاه و تحصیل در رشته تئاتر نمایشنامه «مده آ» یکی از محبوب‌ترین نمایشنامه‌هایی بود که به آن‌ها علاقه‌مند بودم. به‌هرحال در این نمایشنامه یکی از تراژیک ترین اتفاقات (کشتن فرزند توسط مادر) می‌افتد که به اعتقاد من فضای ترسیم‌شده یکی از کم‌نظیرترین اتفاقات در حوزه ادبیات نمایشی کلاسیک است.
وی ادامه داد: من از همان سال‌هایی که با این نمایشنامه آشنا شدم این دغدغه را داشتم تا از دیدگاه خودم این حجم از میزان خشونت در نمایشنامه مده آ را روی صحنه اجرا کنم که خوشبختانه از چندی پیش این فرصت برای ما مهیا شد و ما با یک نگاه متفاوت به سمت خوانشی جدید از نمایشنامه رفتیم. البته این نکته را هم بگویم که برای اجرای صحنه‌ای اثری که مخاطب آن را روی صحنه می‌بیند ما بیش از 17 بار متن را بازنویسی کردیم که جا دارد از مهدی شفیعی زرگر نویسنده کار تشکر ویژه‌ای داشته باشم که در هر 17 بار بازنویسی همراهی کاملی با ما داشت.
نیک‌آبادی بیان کرد: خوشبختانه در این مدتی که از اجرای نمایش ما در تالار چهارسو می‌گذرد از مخاطبانی که به تماشای اثر نشسته‌اند از کار بدشان نیامده و این نکته ارزشمندی است که اعضای گروه با این فضا انرژی خوبی دریافت کرده‌اند؛ اما نکته حائز اهمیت در این میان نحوه حضور بازیگران است که واقعاً روی صحنه شاهکار خلق کرده‌اند زیرا با توجه به اینکه 16 روز مانده به آغاز اجرا گروه بازیگران قبلی به دلایلی از پروژه کناره‌گیری کردند، این بازیگران جوان گروه ما بودند که در عرض دو هفته شبانه‌روز تلاش کردند تا کار را به مرحله اجرا برسانند و این کار بسیار بزرگی است که نباید فراموش کرد.
نمایش «مده آ؛ فصل دوم» به کارگردانی میلاد نیک‌آبادی با بازی (به ترتیب حروف الفبا) مهتاب پرنیان، ساغر تاجیک، مهدی حسینی نیا، حمیدرضا محمدی، مهرنوش معصومی، بیتا معیریان، مجید نوروزی، پریسا هاشم‌پور هرروز ساعت 20 در تالار چهارسو مجموعه تئاتر شهر به صحنه می رود.

برخی موضوعات مشابه

بالا