فوتبال داخلی ** گزارش کامل برنامه ورزشی نود (هر هفته) **

اناهید h.y

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,098
امتیاز واکنش
4,546
گزارش کامل برنامه نود با برانکو
عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته بیشتر به قهرمانی پرسپولیس پرداخت و گفت‌وگویی با برانکو ایوانکوویچ داشت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(بیست و هشتم فروردین ماه) از ساعت 22:41 آغاز شد که ارزیابی بازی‌های لیگ برتر در هفته بیست و هفتم و عملکرد درخشان پرسپولیس با قهرمانی در این فصل، صورت گرفت؛ مصاحبه حضوری با برانکو ایوانکوویچ، گفت‌وگوی تلفنی با طاهری و آیتم ویژه با حضور بازیکنان پرسپولیس از دیگر بخش‌های این برنامه بود.

* نظرسنجی

سوال این هفته درباره بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ شانزدهم است که مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین «وحید امیری»، «علیرضا بیرانوند»، «سید جلال حسینی»، «مهدی طارمی»، «کمال کامیابی‌نیا» و «محسن مسلمان» یک بازیکن را انتخاب کنند.

01193571.jpg

عملکرد بهترین بازیکنان پرسپولیس در فصل 96-95

* آنچه در برنامه نود امشب می‌بینید:

- پایان انتظار پرسپولیس برای قهرمانی لیگ؛ روبان‌های جام بالاخره قرمز شد.
- پنج تفنگ‌دار پرسپولیس در یک قاب
- خداحافظی بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر
- گفت‌وگوی زنده با برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس

* گل‌ها و حواشی بازی لوکوموتیو ازبکستان- استقلال و ذوب‌آهن- بنیادکار پخش شد.

* ترین‌های هفته بیست و هفتم لیگ برتر

حرکات تکنیکی: ساسان انصاری، امیر زلیکانی، حسن جعفری، کمال کامیابی‌نیا، پیمان شیرزادی، احسان حاج‌صفی، محمدرضا ناصحی، فرشید اسماعیلی، مهدی ترابی، آندرانیک تیموریان، علی قلی‌زاده، پیام ملکیان، سید محمدرضا حسینی، وحید امیری، آلویس نانگ، مهدی مهدی‌پور و احسان علوان‌زاده.
تیرک دروازه: سرور چپاروف
کار تیمی: نفت تهران(مقابل فولاد خوزستان)
موقعیت از دست رفته: روح‌الله سیف‌اللهی(برابر سیاه جامگان)
پاس گل: بختیار رحمانی(مقابل نفت تهران)
مهار برتر: محسن فروزان(برابر استقلال تهران)
گل برتر: احسان حاج‌صفی(مقابل گسترش فولاد)

ترین های هفته بیست و هفتم لیگ برتر

* پیکان 1 ذوب‌آهن 2

نکات بازی

پنجمین شکست پیکان مقابل ذوب‌آهن
ذوب‌آهن بعد از هشت هفته به پیروزی رسید.

- کنفرانس مربیان

مجید جلالی: انتظار بازی بهتری داشتیم،؛ علی رغم اینکه بچه‌های ما تلاش کردند ولی ذوب‌آهن در هر دو نیمه از ما بهتر بود و به برد رسید.
سید مجتبی حسینی: خوشبختانه امروز موقعیت‌های ما گل شد و توانستیم بازی را نگه داریم؛ یک گل بد خوردیم ولی خدا را شکر به پیروزی دست یافتیم؛ بیشتر از همه برای بچه‌های تیم خوشحال هستم که توانستند مزد زحمات‌شان را بگیرند.

* پدیده 0 تراکتورسازی 1

نکات بازی

اولین گل تراکتورسازی در مشهد به پدیده
توقف روند 5 برد پیاپی پدیده

- کنفرانس مربیان

امیر قلعه‌نویی: در مجموع توانستیم نقاط قوت آنها به ویژه سمت راست زمین را ببندیم؛ ایجاد موقعیت کردیم تا با تله‌گذاری به گل‌های بیشتر برسیم و آنها هم به دنبال گلزنی بودند.
محمدرضا مهاجری: در نیمه اول یک مقدار غافلگیر شدیم و گل خوردیم ولی در ادامه قصد جبران داشتیم اما در ضربات آخر تمرکز لازم را نداشتیم.

اولین پیروزی تراکتورسازی مقابل پدیده به روایت آمار

* استقلال تهران 2 صبای قم 1

تداوم روند گلزنی استقلال به حریفان در 5 ماه اخیر
اولین گل صبا در 30 دقیقه نخست؛ صبا تنها تیمی بود که در 30 دقیقه ابتدایی بازی گلی نزده بود.
5 کارت قرمز در 4 تقابل اخیر صبا با استقلال
3 گل آخر استقلال در لیگ توسط امید ابراهیمی به ثمر رسیده است.
صبا یک پیروزی در 21 بازی خارج از خانه اخیر
صمد مرفاوی بدون پیروزی مقابل استقلال
استقلال 14 بازی گذشته بدون شکست برابر صبا در لیگ برتر و جام حذفی

- کنفرانس مربیان

صمد مرفاوی: در نیمه اول گل را جبران کردیم و در نیمه دوم نمایش پایاپایی داشتیم ولی 10 نفره شدن روند تیم ما را عوض کرد؛ اگر بازیکنی از ما اخراج نمی‌شد مطمئن باشید حتی به استقلال گل هم می‌زدیم.
علیرضا منصوریان: تشکر ویژه‌ای از امید ابراهیمی می‌کنم که مثل یک رهبر در زمین کار کرد؛ او جزو معدود شماره 6 های ایران است که گل سه امتیازی هم می‌زند؛ در مجموع از عملکرد بازیکنانم رضایت دارم.

حواشی بازی استقلال - صبا

* کارشناسی داوری با ابراهیم میرزابیگی

- پدیده و تراکتورسازی

مهاجم پدیده خود را به مدافع تراکتورسازی می‌زند و پنالتی صورت نگرفت.
پای محمدی به محسن یوسفی نخورد و پنالتی اتفاق نیافتاد.
نباید خطای هند مدافع تراکتورسازی گرفته می‌شد.

- استقلال و صبا

اعلام پنالتی به سود استقلال و دادن اخطار به عمران‌زاده درست بود.
زمانی که برزای رد شد، عمران‌زاده خطا کرد و کارت زرد به او درست بود.
توپ به دست نظامی‌پور برخورد کرد ولی به دلیل فاصله کم بازیکن استقلال تا مدافع صبا به درستی پنالتی گرفته نشد.

کارشناسی داوری بازی استقلال - صبا

* ماشین‌سازی 0 پرسپولیس 2

گل ثانیه 30 ثانیه علیپور؛ سریع‌ترین گل لیگ شانزدهم
ماشین‌سازی با ارتکاب 10 پنالتی، بیشترین پنالتی را به تیم‌های لیگ برتر داده است.
گلزنی طارمی از روی نقطه پنالتی بعد از 576 روز
حضور مهدی طارمی در جمع 6 گلزن برتر تاریخ پرسپولیس
قهرمانی پرسپولیس بعد از 8 دوره
سریع‌ترین قهرمانی تاریخ لیگ برتر
سید جلال حسینی تنها بازیکنی است که با سه تیم قهرمان لیگ برتر شده است.
برانکو سه قهرمانی در سه لیگ کشورهای مختلف
رکورد 100 درصد پیروزی برانکو برابر فرهاد کاظمی

- کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: در تمام فصل نشان دادیم در بهترین فرم هستیم و بهترین نمایش را داشتیم و با وجود همه خستگی‌ها به ویژه در این مسابقه، به برتری رسیدیم؛ می‌توانستیم در نیمه اول کار را تمام کنیم ولی از 6-5 موقعیت که داشتیم استفاده نکردیم.
فرهاد کاظمی: گل دقیقه یک فشار روحی روانی زیادی به ما وارد کرد؛ بازی برابری انجام می‌دادیم ولی بعد از گل دوم شرایط عوض شد؛ به نظرم امروز خیلی خوب تلاش کردیم.

حواشی بازی ماشین سازی - پرسپولیس

* برانکو: پرسپولیس با روش قاطع قهرمان شد

برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود اظهار کرد: در ابتدای شروع فصل اهدافمان را اعلام کرده بودیم و تیم را با بازیکنان جدیدی بستیم؛ ماهینی، سید جلال حسینی، بیرانوند و ... به تیم اضافه شدند و هدف اصلی ما جنگیدن برای قهرمانی بود و بعد از مدت زیادی پرسپولیس به این مهم رسید؛ فقط این را می‌دانیم فشار زیادی با حرفی که زدیم، روی خود آوردیم و این هدف را از ابتدا پنهان نکرده بودیم.

او ادامه داد: از آقای طاهری تشکر می‌کنم چون در ابتدای فصل سال قبل شرایط سختی داشتیم؛ 6 هفته اول انتهای جدول قرار گرفتیم و طبیعی بود آقای طاهری این فشارها را تحمل کند؛ ایشان اعتقاد به کار و فلسفه ما داشت.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: بیشتر از همه استحقاق قهرمانی را داشتیم و در طول دو سال اخیر پرسپولیس توانست قدرت خود را نشان دهد.

برانکو با بیان اینکه از ابتدا اهدافمان را مشخص کردیم چون تسلط بر مسابقات داشتیم، ابراز کرد: من و همه بازیکنان تحت فشار بودیم و آنها به بهترین نحو عمل کردند؛ از هفته اول به بازیکنان اعتماد داشتم، با اینکه مشکلاتی در آماده‌سازی داشتیم اما به مرور زمان شرایط بهتر شد و با انگیزه و انرژی زیادی که به کار بستیم، فقط احتمال اتفاقات می‌توانست مقابل قهرمانی ما بایستد.

او با اشاره به اینکه خوشحال هستم و افتخار می‌کنم با سه تیم در کرواسی، چین و ایران قهرمان شدم، عنوان کرد: بعد از جام جهانی که از ایران رفتم، سرمربی دینامو زاگرب شدم که در لیگ و جام حذفی قهرمان شدیم و با 20 امتیاز اختلاف نسبت به تیم دوم به این مهم رسیدیم که این قهرمانی همیشه در خاطرم خواهند ماند.

سرمربی پرسپولیس اظهار کرد: در چین هم در سال اول قهرمان شدم و 13 امتیاز بالاتر از تیم دوم بودیم اما قهرمانی امسال برای من اهمیت خاصی دارد و عزیز است؛ پس از 9 سال پرسپولیس با روش قاطعی قهرمان شده است.

برانکو ابراز کرد: خوشحال هستم فضای خوب و دوستانه‌ای بین بازیکنان است چون این موضوع مهم‌ترین مسئله در باشگاه بوده است؛ بازیکنان برای هم جان‌شان را می‌دهند، به یکدیگر کمک کرده و احساس هم را درک می‌کنند.

او درخصوص مدل موی عجیب محسن مسلمان گفت: در مورد نوع مو، آرایش و کفش‌های بازیکنان طبیعی است رفتار شخصی‌شان را انجام می‌دهند و باید حق بدهیم برای این مسئله خودشان تصمیم بگیرند؛ مهم‌ترین موضوع خوب بازی کردن و زندگی حرفه‌ای است.

سرمربی پرسپولیس عنوان کرد: امروز به بازیکنان گفتم اگر در سه مسابقه آینده خوب بازی نکنیم، همه چیز خوب جلوه نمی‌کند چون در فوتبال دیروز وجود ندارد و به امروز، فردا و پس فردا فکر می‌کنند.

برانکو با بیان اینکه با همه بازیکنان ارتباط خوبی دارم، گفت: بازیکنانی مثل فرشاد احمدزاده که در تیم شادابی به وجود می‌آورند را دوست دارم؛ در ورزش شادابی است و تمرین در کنار جدیت، باید رضایت‌مندی نیز داشته باشد؛ قبل از هر چیز من بازیکنان را دوست دارم که در تمرین و بازی‌ها از خودشان مایه می‌گذارند و نشان دادند به طور فردی و تیمی نتایج خوبی گرفتند.

او درخصوص بهترین بازیکن این فصل اظهار کرد: ما یک تیم هستیم، با هم می‌بریم، می‌بازیم، مساوی می‌کنیم و به شادی می‌پردازیم و هرگز فرد را در نظر نمی‌گیرم؛ بازیکنان مهم‌ترین موضوع برای ما هستند ولی در کنار آن بدون مدیر عامل خوب و عالی مثل آقای طاهری و اعضای هیأت مدیره و مدیران باشگاه، تدارکات، تماشاگران و ... نمی‌شود کار کرد ولی بازیکنان از همه چیز مهم‌تر هستند.

سرمربی پرسپولیس درباره جذب بازیکن در نیم‌فصل عنوان کرد: طرفدار این موضوع نیستم که بعد از 6 ماه بازیکن به تیم بیاید چون در اینصورت برای هماهنگی بازیکن، زمان از دست می‌رود ولی نفرات خودمان نشان دادند توانایی زیادی دارند؛ تیمی که می‌برد را به سختی می‌شود تغییر داد و این آمار واضح است.

برانکو اضافه کرد: بازیکنانی که گل می‌زنند تشویق و معروف می‌شوند ولی بدون بازیکنانی مثل کامیابی‌نیا، سید جلال، ماهینی، ربیع‌خواه و ... نمی‌شود نتیجه گرفت؛ البته تیم باید ستاره داشته باشد چون آنها مردم را به ورزشگاه می‌آورند و برای اسپانسرها جالب توجه هستند اما باید این ستاره‌ها با امکانات در خدمت تیم باشند.

او پیرامون نیمکت خالی پرسپولیس اظهار کرد: بازیکنان جوان زیادی داریم که تجربه زیادی ندارد و نشستن روی نیمکت می‌تواند برای آنها آموزش باشد.

سرمربی پرسپولیس درخصوص جذب اوکراینی‌ها در ابتدای فصل گفت: شرایط برای گولچ و اوکراینی‌ها به یک شکل بود اما رادوشوویچ با اینکه دروازه‌بان کروات بود، من نمی‌شناختم که خوب کار کرد؛ بازیکن خارجی را نمی‌دانید چطور جواب می‌دهد؛ گولچ از استرالیا آمد و با تیم سیدنی قهرمان شده و ملی‌پوش بود که قطعا فکر می‌کردیم جواب معیارهای ما را می‌دهد؛ اوکراینی‌ها هم اینطور بود که فکر می‌کردیم بهتر از نفرات داخلی هستند ولی هفت روز قبل از شروع لیگ آمدند و آماده نبودند اما همین که گرفته بودیم روی نیمکت قرار داشتند، خوب بود.

برانکو تصریح کرد: نکته مهمی است که با بازیکنان ایرانی قهرمان شدیم؛ تنها تیم ایرانی هستیم که با بازیکنان ایرانی بازی کردیم و به قهرمانی هم رسیدیم.

او درباره پالتوی کرم رنگی که در بیشتر مسابقات می‌پوشد، ابراز کرد: قبل از هر چیز آن را به خاطر گرم نگه داشتن خودم می‌پوشم ولی آن پالتو خوش شانسی هم می‌آورد؛ خیلی سرد می‌شود این پالتو را می‌پوشم و در مسابقات حساس هم این کار را می‌کنم؛ قرار است در دمای 40 درجه مسقط هم برابر الهلال این کار را می‌کنم(با خنده)؛ اگر لازم شد دو پالتو مثل این روی هم می‌پوشم.

سرمربی پرسپولیس درخصوص بازی پیش رو در لیگ قهرمانان آسیا گفت: بازی سختی داریم چون الهلال یکی از بهترین تیم‌های آسیا بوده و همیشه به مراحل نهایی لیگ قهرمانان رسیده است؛ آنها بیش از 55 قهرمانی دارند اما در بازی رفت نشان دادیم آنها از ما بهتر نیستند ولی الان موضوع مهم این است ما چقدر بچه‌های تیم را شاداب‌تر و با انرژی‌تر کنیم و آخرین قطرات انرژی را از آنها بگیریم تا موفق شویم.

برانکو یادآور شد: قهرمانی الان یک مقدار بچه‌ها را خالی کرده ولی یک واکنش مثبتی داریم و آن بازی خوب مقابل الهلال است که باید به درستی انجام دهیم.

وی درباره پنالتی مهدی طارمی مقابل ماشین‌سازی با اینکه قرار بود او چنین کاری انجام ندهد، گفت: در دیدار با ماشین‌سازی باید سید جلال پنالتی را می‌زد اما او کاپیتان و دست راست من در زمین است و حق داشت تصمیم را تغییر بدهد؛ او خواست به مهدی طارمی اعتماد به نفس دوباره بدهد و بعد از پنالتی‌ای که خراب کرده اعتماد دوباره را بازگرداند و بنده نیز این موضوع را پذیرفتم.

سرمربی پرسپولیس اذعان کرد: بعد از آن پنالتی طارمی و رضاییان در بازی با سپاهان، با اینکه گل شد از آنها انتقاد کرد ولی به شخصه طرفدار این پنالتی‌ها نیستم چون بازی باید جوانمردانه باشد و پنالتی را خیلی از بازیکنان گل نمی‌کنند اما باید پنالتی‌های حساس را بهتر زد.

برانکو با بیان اینکه شکست در دربی یک ناراحتی فراموش‌نشدنی است، عنوان کرد: مقابل استقلال خیلی خوب شروع کردیم ولی جوی بازیکنان را گرفت و انگیزه بیش از حد داشتند که طی دو دقیقه استقلال نتیجه را برگرداند؛ در نیمه دوم تلاش زیادی کردیم و به تیرک زدیم که آمار این موضوع را نشان می‌دهد اما شکست خوردیم.

وی درباره تعویض نکردن کامیابی‌نیا یک بازی قبل از دربی برابر تراکتورسازی با اینکه 3 بر صفر پیش بودند، گفت: هیچوقت نمی‌توان این موضوع را تشخیص داد ولی کمال کارت زردی که نباید می‌گرفت را دریافت کرد؛ در ایران اتفاق می‌افتد بازیکنان تحت فشار و احساسات قرار می‌گیرند و سخت است در آن لحظه فکر کنید در نتیجه 3 بر صفر چنین اتفاقی بیافتد؛ متاسفانه او از دربی محروم شد و کار ما را سخت کرد.

سرمربی پرسپولیس در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه در کرواسی و چین اتفاق افتاده بود که یک بازیکن پنالتی چیپ را بزند، عنوان کرد: در کرواسی چنین سابقه‌ای نداشتم؛ متاسفانه یحیی گل‌محمدی هم در تیم ملی ایران مقابل چین چیپ زد و ما به فینال نرفتیم؛ ما خیلی عالی بازی کردیم و نمایش خوبی برابر کره جنوبی داشتیم؛ پیش از آن نیز برابر ژاپن عمکلرد قابل قبولی انجام دادیم.

برانکو درخصوص آنالیز برنامه نود از پرسپولیس اظهار کرد: آمارهای الان خوشحال کننده بود چون من هم به بازیکنان آماری می‌دهم که نشان دهنده کیفیت آنهاست و معلوم می‌کند ما به حریف برتری داشتیم؛ می‌خواهیم متفاوت از تیم‌های دیگر باشیم و به روند فوتبال جهانی برسیم.

او پیرامون عدم موافقت با ماندن رامین رضاییان ابراز کرد: نتیجه نهایی این بود بهترین تصمیم بخاطر باشگاه رفتن او است؛ رضاییان سه، چهار مسئله انضباطی داشت که بنده از آنها گذشت کردم و نخواستم به موقع واکنش نشان دهم تا بگویند ضدیت داشتم ولی از آخرین درگیری نتوانستم بگذرم؛ خیلی از بازیکنان نسبت به رضاییان از نظر فنی ارجحیت دارند چون او دیر به تیم اضافه شد؛ نتایج هم نشان می‌داد نباید تغییری داشته باشم.

سرمربی پرسپولیس درباره ادامه حضورش در این باشگاه گفت: یک سال دیگر با پرسپولیس قرارداد دارم و همانطور که آقای طاهری گفته باشگاه دورنمایی به آینده دارد تا تیم در کدام مسیر برود؛ در این زمینه همکاری بسیار خوبی داریم و تیم باید در همین مسیر برود و من و همکاران به همراه هم در رده‌های پایه و آکادمی پیشنهادات و نظراتمان را اعلام کنیم و اقداماتی انجام دهیم.

برانکو درخصوص جذب بازیکن جدید اذعان کرد: با چند بازیکن صحبت کردیم ولی بعد از بازی با الهلال به طور جدی تیم را آنالیز می‌کنیم و نیاز تیم را می‌بینیم؛ نیازهایی داریم ولی محدودیت‌هایی نیز وجود دارد که باید به آن توجه داشت؛ آنالیز اصلی را پس از دیدار با الهلال انجام می‌دهیم و حتما الهلال را می‌بریم.

او ادامه داد: بازیکنان مهم‌ترین بخش کار هستند و از تماشاگران تشکر می‌کنم که یار دوازدهم ما بودند؛ از اسپانسرها تشکر زیادی دارم چون بهبود وضعیت مالی اهمیت زیادی دارد.

نظر برانکو پیرامون عملکرد خارجی‌های ابتدای فصل پرسپولیس

بزرگترین حسرت برانکو در لیگ شانزدهم

صحبتهای برانکو در مورد پنالتی زدن طارمی

برانکو و تمدید قرارداد با پرسپولیس

توضیحات برانکو در مورد اخراج رامین رضاییان

گفتگوی ویژه با برانکو پس از قهرمانی پرسپولیس

* گفت‌وگوی ضبط شده طنز و جذابی با حسین ماهینی، کمال کامیابی‌نیا، مهدی طارمی، فرشاد احمدزاده و محسن مسلمان 5 بازیکن پرسپولیس انجام شد.

دوره همی صمیمی با بازیکنان پرسپولیس بعد از قهرمانی در لیگ (بخش اول)

دوره همی صمیمی با بازیکنان پرسپولیس بعد از قهرمانی در لیگ (بخش دوم)

* آنالیزی از نمایش خوب پرسپولیس و بازیکنان این تیم در لیگ شانزدهم پخش شد.

آنالیز دقیق عملکرد پرسپولیس در فصل 96-95

* طاهری: به حواشی توجه نداشتیم

علی‌اکبر طاهری سرپرست باشگاه پرسپولیس در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: موفقیت ما کار تیمی بود؛ در بخش مدیریتی تدوین، ابلاغ و اجرا می‌کردیم ولی خواسته تمام افراد باشگاه ازجمله بخش پشتیبانی، اقتصادی، مالی و ... موفقیت تیم بود و همه تلاش داشتند؛ کادر فنی، پزشکی، تدارکات و به ویژه بازیکنان برای موفقیت تیم تلاش می‌کردند و نشان دادیم کار تیمی به موفقیت می‌رسد و این موضوع نباید به حاشیه کشیده شود.

او ادامه داد: کسانی که به کار می‌پردازند به حواشی کمتر توجه دارند و من هم چنین کاری کردم.

طاهری با بیان اینکه نباید از نقش موثر هواداران غفلت کرد که نقش اصلی موفقیت ما بودند، ابراز کرد: باید با برنامه‌ریزی‌ها قابلیت و ظرفیت‌ها را بالا ببریم و با یک مطلب کوچک ناراحت نشویم؛ شرایط الان حاصل تلاش جمعی است و خوشحال هستم عضو کوچکی از این کار تیمی باشم.

سرپرست باشگاه پرسپولیس درباره تمدید قرارداد با برانکو عنوان کرد: کاری که با آقای برانکو دو فصل قبل شروع کردیم، علی رغم اینکه زمان فعالیت ما با شروع رقابت‌های لیگ کم و سخت بود اما برنامه‌ریزی کردیم تا قهرمانی را کسب کنیم و در رقابت‌های آسیایی سهمیه بگیریم؛ سختی‌هایی داشتیم ولی باید قابلیت‌ها را بالا ببریم.

طاهری یادآور شد: نکته‌ای که در برنامه‌های ورزشی مغفول مانده، پرداختن به جوهره تیم‌هاست که از بخش اقتصادی نشات می‌گیرد؛ باشگاه‌های ما مشکل مالی دارند ولی در پرسپولیس با آوردن اسپانسرها درآمدزایی کردیم و باید بپذیریم باشگاه‌ها نیز هزینه‌هایی دارند.

وی عنوان کرد: سال گذشته با یک برنامه‌ریزی خوب توانستیم سخت‌افزار خوبی به دست بیاوریم و از شهرداری هم تشکر می‌کنم مجموعه شهید کاظمی را به ما داد؛ تیمی که آقای برانکو دارد، اگر زیر ساخت لازم نداشته باشد بازیکنان نمی‌تواند نمایش کنونی را ارائه دهند؛ در کشورهای بزرگ ببینید چطور به تیم‌ها کمک می‌کنند.

سرپرست باشگاه پرسپولیس اضافه کرد: الان با معوقات بالایی مواجه هستیم که چندین سال روی هم انباشته شده که رسیدگی به آنها از مدیریت و باشگاه انرژی می‌گیرد.

طاهری عنوان کرد: اگر کاری شده در مقابل لطف و توجه هواداران ناچیز است ولی امیدوارم حضورشان در بازی‌های لیگ و دیدار با الوحده پر شور باشد تا در آسیا هم به موفقیت برسیم.

گفتگو با طاهری در مورد قهرمانی پرسپولیس

* کارشناسی داوری

- ماشین‌سازی و پرسپولیس

برخورد انصای و ابراهیم‌اُف پنالتی نبود.
قبل از مصدومیت پاکدل، خطایی انجام نشد.
هنریکه روی علیپور پنالتی کرد ولی به دلیل اینکه توپ در کنترل مهاجم پرسپولیس نیست، کارت زرد کفایت می‌کرد.

کارشناسی داوری بازی ماشین سازی - پرسپولیس

* سپاهان 1 گسترش فولاد 0

- نکات بازی

گسترش فولاد 5 بازی بدون برد.
سپاهان 7 امتیاز در 3 بازی اخیر

- کنفرانس مربیان

فراز کمالوند: بچه‌های ما از نظر بدنی پایین‌تر از سپاهان بودند و این موضوع با وجود اینکه وقتی طی 10 روز دو بازی سخت با تراکتور و استقلال داشتیم، طبیعی بود؛ از شکست ناراحتم ولی خوشحال هستم در انتهای بازی 6 بازیکن زیر 23 سال درون زمین داشتیم.
زلاتکو کرانچار: بازیکنان ما شانه به شانه گسترش کار کردند و اولویورا چندین فرصت را گرفت که باید از او تمجید کنم.

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای ایرانی در یک هفته اخیر پخش شد.

بررسی عملکرد لژیونرها (96/01/28)

* نفت تهران 2 فولاد خوزستان 2

نکات بازی

بازگشت ساسان انصاری به صدر جدول گلزنان با 15 گل
نفت تهران 5 بازی بدون برد
فولاد خوزستان در 6 مسابقه اخیر پیروزی نداشته است.

- کنفرانس مربیان

نعیم سعداوی: نیمه اول متعادل بود و می‌توانم بگویم تیم حریف از تجربه‌اش استفاده کرد ولی در نیمه دوم با برنامه‌ریزی توانستیم نمایش خوبی خلق کنیم ولی اگر شانس با ما یار بود و بازیکنان دقت می‌کردند، می‌توانستیم به گل‌های بیشتر برسیم.
علی دایی: اصلا حقمان مساوی هم نبود و باید می‌بردیم؛ دو اشتباه داشتیم و گفته بودیم چطور می‌توانند گل بزنند اما با دو اشتباه بچه گانه این دیدار را مساوی کردیم.

* صنعت نفت آبادان 1 سیاه جامگان 1

- کنفرانس مربیان

اکبر میثاقیان: گل اول را خوردیم ولی بعد از آن عملکرد و موقعیت‌های خوبی داشتیم؛ خدا را شکر یک امتیاز گرفتیم و در کورس پایین جدول ماندیم.
عوده‌پرور: اگر بچه‌ها احساس مسوولیت می‌کردند، می‌توانستیم دست پر زمین را ترک کنیم و بهتر نتیجه بگیریم.

* استقلال خوزستان 0 سایپا 0

نکته بازی

سایپا 5 بازی بدون گل زده در بازی‌های خارج از خانه اخیر

- کنفرانس مربیان

حسین فرکی: دو موقعیت 100 درصد در نیمه دوم داشتیم که استفاده نکردیم؛ استقلال خوزستان هم یکی، دو موقعیت داشت؛ یک امتیاز در اهواز نتیجه بدی نیست.
سید سیروس پورموسوی: برتری در تمام طول بازی برای ما بود و بچه‌های ما ندارهای باغیرت هستند که در این فوتبال حضور دارند.

* کارشناسی داوری

- نفت تهران و فولاد خوزستان

خطا روی فخرالدینی انجام شد و پنالتی نفت درست بود.
اعلام پنالتی برای فولاد خوزستان و اخطار به دانشگر به درستی انجام شد.

- صنعت نفت و سیاه جامگان

قبل از پنالتی صنعت نفت، بازیکن این تیم روی مدافع سیاه جامگان خطا کرد.
یک پنالتی به سود سیاه جامگان اعلام نشد.
اخطار در درگیری بین بازیکنان دو تیم کفایت می‌کرد.

- استقلال خوزستان و سایپا

شاه‌علی‌دوست روی بیت‌سعید خطایی انجام نداد و برعکس مهاجم استقلال خوزستان روی مدافع سایپا خطا کرد.

* گزارشی از مسابقات هفته‌های سی و یکم و سی و دوم لیگ دسته یک فوتبال پخش شد.

نگاهی به رقابت های هفته 31 لیگ یک

* آیتم جذابی به مسابقات جام فوتبال زمین‌های خاکی در بخش سرباز از استان سیستان و بلوچستان اختصاص داشت.

اوج علاقه به فوتبال در شهرستان سرباز

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 880 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که مهدی طارمی با 26 درصد آرا به‌عنوان بهترین بازیکن پرسپولیس در لیگ شانزدهم از سوی مخاطبان برنامه نود انتخاب شد.

برنامه نود این هفته در ساعت 2:08 بامداد روز سه‌شنبه(بیست و نهم فروردین‌ماه) خاتمه یافت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • اناهید h.y

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,098
    امتیاز واکنش
    4,546
    گزارش کامل برنامه نود با آرش آقای گل
    عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مصاحبه مفصل و جذابی با آرش برهانی انجام داد و به حواشی قهرمانی پرسپولیس پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(چهارم اردیبهشت ماه) از ساعت 22:56 آغاز شد که علاوه بر بررسی بازی‌های لیگ برتر در هفته بیست و هشتم و پخش مسابقات پرسپولیس و ذوب‌آهن در لیگ قهرمانان آسیا، به حواشی جشن قهرمانی پرسپولیس و همچنین پارس جنوبی جم در لیگ یک پرداخته شد؛ گفت‌وگوی حضوری با آرش برهانی، مهاجم سابق استقلال و تیم ملی که به تازگی خداحافظی کرده نیز بیشترین بخش این برنامه را به خود اختصاص داد.

گزارش لحظه به لحظه برنامه نود را در همین صفحه از "ورزش سه" دنبال کنید:

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین لوسیانو ادینیو، آرش برهانی، مهدی رجب‌زاده، رضا عنایتی و فریدون فضلی بهترین مهاجم تاریخ لیگ برتر را انتخاب کنند.

01195257.jpg

- داستان تیمی که از ته جدول به قهرمانی رسید؛ زخمی که قرمزها را نکشت و قوی‌ترشان کرد.
    - حواشی جشن قهرمانی پرسپولیس.
    - پیشی گرفتن تراکتورسازی از استقلال در رقابت فشرده برای نایب قهرمانی.
    - گفت‌وگوی زنده با یکی از بهترین بازیکنان تاریخ لیگ برتر؛ آرش برهانی.

* ترین‌های هفته بیست و هشتم لیگ برتر

حرکات تکنیکی: ابوالفضل ابراهیمی، محمد امین درویشی، عارف غلامی، حسین ماهینی، شهرام گودرزی، مصطفی احمدی، حسین پاپی، فرشاد احمدزاده، بهنام برزای، ربیع عطایا، امیرحسین کریمی، مهدی شیری، مهرداد محمدی، رضا خالقی‌فر، فرزاد حاتمی، مهدی مومنی، محمدرضا عباسی و مهدی رجب‌زاده.
    تیرک دروازه: اکبر ایمانی(مقابل پرسپولیس)
    کار تیمی: پدیده(برابر پرسپولیس)
    موقعیت از دست رفته: مهدی طارمی(مقابل پدیده)
    پاس گل: ربیع عطایا(برابر ماشین‌سازی)
    مهار: محمد ناصری(مقابل پیکان)
    گل برتر: گادوین منشا(برابر سیاه جامگان)

ترین های هفته بیست و هشتم لیگ برتر

* صبا 0 سپاهان 1

نکات بازی

سپاهان برای نخستین بار در این فصل در دو بازی پیاپی کلین‌شیت کرد.
    پس از ورود کرانچار، سپاهان 10 امتیاز از چهار مسابقه به دست آورده است.

- کنفرانس مربیان

زلاتکو کرانچار: بهتر از حریف بودیم و توانستیم بازی خود را دیکته کنیم؛ بخشی که من را ناراحت می‌کند از دست دادن موقعیت‌هاست چون اگر از موقعیت‌ها استفاده می‌کردیم و گل می‌زدیم می‌توانستیم با آرامش بیشتری به کارمان ادامه دهیم.
    صمد مرفاوی: سعی داشتیم بازی را کنترل و بعد حمله کنیم؛ به دنبال جبران گل خورده بودیم ولی باید به ضد حملات سپاهان هم توجه می‌کردیم چون آنها بازیکنان سرعتی زیادی داشتند.

* فولاد خوزستان 1 استقلال خوزستان 3

نکته بازی

فولاد در هفت بازی اخیر به پیروزی نرسیده است.

- کنفرانس مربیان

نعیم سعداوی: مسؤولیت این شکست تماما متوجه من است و این اتفاقات در فوتبال می‌افتد؛ ای‌کاش برخی از افراد خیلی از مسائل را می‌دانستند.
    سید سیروس پورموسوی: به استان خوزستان بابت این دربی جوانمردانه، خوب، با کیفیت و بدون حاشیه تبریک می‌گویم؛ به آقای سعداوی و بازیکنان فولاد خسته نباشید عرض می‌کنم؛ بازیکنانم با تمام توان و با وجود مشکلات از تمام توان مایه گذاشتند.

* کارشناسی داوری با نوید مظفری

- صبا و سپاهان

پنالتی سپاهان به درستی اعلام شد ولی میرهانی هاشمی باید اخطار می‌گرفت.
    قاسم دهنوی به دلیل رفتار غیر ورزشی و لگد کردن چپاروف باید کارت زرد دریافت می‌کرد.

- فولاد و استقلال خوزستان

خطایی روی اسماعیل شریفات انجام نشد و عدم اعلام پنالتی درست بود.

* فردوسی‌پور وضعیت جدول لیگ برتر ایران و همچنین شرایط صعود پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا را بررسی کرد.

* بخشی به حواشی قبل از بازی پرسپولیس و پدیده اختصاص داشت.

* پرسپولیس 4 پدیده 0

نکات بازی

پدیده با خوردن 7 گل از روی کرنر، ضعیف‌ترین تیم از این نظر است.
    سومین گل پیاپی علی علیپور در لیگ برتر.
    مهدی طارمی در هشت بازی اخیر خانگی پرسپولیس در لیگ گلزنی کرده است.
    گل سوم پرسپولیس مقابل پدیده موجب شد آنها بهترین خط حمله لیگ را از استقلال بگیرند.
    احمدزاده نخستین گلزن تعویضی لیگ شانزدهم
    فرشاد احمدزاده 5 گل در پرسپولیس را با ضربه سر زده است.
    نخستین پیروزی پرسپولیس در لیگ برابر پدیده.
    سنگین‌ترین شکست فصل پدیده.
    قاطع‌ترین برد پرسپولیس با سرمربیگری برانکو ایوانکوویچ.

- کنفرانس سرمربی پرسپولیس

برانکو: این یک نمایش زیبا از قهرمانی ما بود؛ شادی زیادی ما و هواداران را فرا گرفته بود؛ خوشحال هستم در چنین حال و هوایی با نتیجه قاطعانه‌ای به برد رسیدیم و یک بار دیگر قهرمانی را ثابت کردیم.

* گزارش جذابی از پایان انتظار پرسپولیسی‌ها برای رسیدن به قهرمانی و شکستن طلسم 9 ساله پخش شد که در آن به ناکامی هفته پایانی فصل گذشته در رسیدن به این عنوان اشاره داشت.

داستان قهرمانی پرسپولیس با گذشت از بحران

قهرمانی پرسپولیس؛ از پرواز هادی تا اشکهای هانی

حواشی جشن قهرمانی پرسپولیس در لیگ برتر

* برهانی: 3 سال در استقلال تحمل کردم

آرش برهانی در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود با بیان اینکه 9 سال در استقلال بودم و اتفاقات خوب و بد زیادی دیدم، اظهار کرد: امشب به برنامه نود آمدم تا انتظارات و ناراحتی‌ها را بگویم و حق هواداران است تا این موضوعات را بدانند؛ البته الان شرایط استقلال حساس است و دوست ندارم حواشی درست شود و جو متشنج باشد که به همین دلیل برخی مسائل را نمی‌گویم؛ اهل بگم بگم هم نیستم و هر حرفی را کامل می‌زنم یا نمی‌زنم.

وی درباره آمار گل‌های خود ابراز کرد: 220 بازی انجام دادم که فقط 60 مسابقه را به‌عنوان مهاجم نوک به میدان رفتم ولی در سایر مسابقات وینگرهای راست یا چپ بودم که به همین دلیل آمار گل‌هایم شاید کمی پایین باشد؛ به همین دلیل دوست دارم با وینگرها مقایسه شوم.

مهاجم سابق استقلال با اشاره به اینکه فصل 87 مهاجم نوک بودم که 35 یا 36 گل زدم، گفت: در لیگ‌های هفتم و هشتم مهاجم نوک بودم و یک فصل بعد فقط 6-5 مسابقه در این پست به میدان رفتم؛ در لیگ سیزدهم به بعد نیز یک گل می‌زدم و در دیدار بعد هم به زمین می‌رفتم اما یک نیمه که گل نمی‌زدم، سریع تعویض می‌شدم و 5 مسابقه به نیمکت می‌رفتم که این شرایط را سه سال تحمل کردم؛ الان بازیکنانی هستند یک بازی بیرون می نشینند تیم را بهم می‌ریزند یا خودشان شرایط‌شان تغییر می‌کند.

برهانی درخصوص حضورش در فوتبال اظهار کرد: در پاس جوان بودم و تازه به لیگ برتر آمدم؛ جواد نکونام در آن مقطع خیلی به من کمک کردم؛ مهاجمان زیادی مثل خداداد عزیزی، رسول خطیبی، بیاتی‌نیا، بهرام اسماعیلی و .... داشتیم که در سطح تیم ملی قرار داشتند؛ من هم به این تیم اضافه شدم و با انگیزه‌های آقای همایون شاهرخی امید به بازی داشتم.

وی پیرامون لژیونر شدنش به لیگ امارات و بازگشت به ایران عنوان کرد: لیگ امارات را خیلی دست کم گرفته بودم چون وقتی با تیم‌های این کشور بازی می‌کردیم، گلزنی داشتم؛ به همین دلیل نتوانستم موفقیتم را در لیگ این کشور ادامه دهم.

مهاجم سابق تیم ملی یادآور شد: اهل تمرین اختصاصی و جداگانه کار کردن نبودم و وقت نداشتم؛ سعی می‌کردم برای تیمم مثمر ثمر باشم ولی بعضی مواقع کار با وزنه انجام نمی‌دادم.

گلهای زیبا و خاطره انگیز آرش برهانی

برهانی اضافه کرد: در بازی‌ها تمام توانم را برای موفقیت تیمم می‌گذاشتم؛ من نفر اول کارهای هجومی تیمم بودم؛ الان تیم‌های بالای جدولی موقعیت‌های زیادی از دست می‌دهند ولی من در اواخر زمان بازی خود شاید از 10-9 موقعیت یک گل می‌زدم و برخی مواقع در 10 دقیقه سه گل به ثمر می‌رساندم.

او با بیان اینکه دنیزلی مربی بسیار خوبی برای من بود، اظهار کرد: تمام مربیانم را دوست دارم و به من خدمت کردند اما دنیزلی می‌دانست من بازیکن روحی هستم، جواد نکونام چه خصوصیاتی دارد و ... ؛ طوری برخورد داشت که هیچکس از دست او ناراحت نمی‌شد؛ دنیزلی ماهی یکی، دو بار بازیکنان را به خانه خود دعوت می‌کرد تا صحبت کنیم؛ در کل دنیزیلی خیلی برای بازیکن وقت می‌گذاشت.

دومین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر ابراز کرد: یادم می‌آید در استقلال یک موقعیت خراب کردم ولی سه بازی بعد از آن در لیست نبودم و چهار مسابقه کاملا روی نیمکت قرار داشتم و حتی یک دقیقه به زمین نرفتم؛ اگر گل می‌زدم دقیقه 70-60 تعویض می‌شدم و اگر نمی‌زدم در پایان نیمه بیرون می‌رفتم و این شرایط را تحمل کردم؛ با تمام مربیانی که در استقلال کار کردم، راحت بودم و سعیم این بود با کسی مشکل نداشته باشم.

برهانی در حمایت از مهاجمانی مثل طارمی که موقعیت‌سازی می‌کنند، گفت: 70 درصد کارهای تهاجمی پرسپولیس روی دوش مهدی طارمی است؛ نمی‌شود که موقعیت ساختن طارمی را نادیده گرفت؛ آیا موقعیت درست کردن در فوتبال خوب یا بد است؟؛ در ایران طوری برخورد می‌شود که این مسئله مهم نیست؛ مطمئنم الان مهدی طارمی فشار زیادی تحمل می‌کند ولی بدانید در پرسپولیس یا استقلال ، 17-16 گل زدن هنر است.

مهاجم سابق استقلال اضافه کرد: الان خیلی از مهاجمان در 300-200 بازی فقط 50-40 گل می‌زنند اما این دلیل نمی‌شود مثمر ثمر نباشند و شاید نوع بازی‌شان شکل دیگری بوده است؛ من همیشه سعی کردم با عملکردم نشان دهم گلزن هستم.

برهانی یادآور شد: اگر با علی دایی، وحید هاشمیان، مهدی مهدوی‌کیا، علیرضا نیکبخت و ... هم دوره نبودم، مطمئنا الان بالای 100 بازی ملی داشتم اما باز هم برای من موجب افتخار است در جام جهانی و جام ملت‌های آسیا بازی کردم.

او درباره اینکه گفته می‌شد برخی بازیکنان در تیم ناصر حجازی کم‌کاری می‌کردند، گفت: در کل شاید این مسائل را در فوتبال بگویند اما به شخصه اصلا چنین چیزی را قبول ندارم؛ مخصوصا بازیکن تیم استقلال نمی‌تواند به خاطر فلان مربی شرافت خود را بفروشد و اصلا در استقلال چنین چیزی را ندیدم.

مهاجم سابق تیم ملی درباره عملکرد ایران در جام جهانی 2006 عنوان کرد: انتظارها در جام جهانی 2006 از تیم ملی بالا بود که استرس را به بازیکنان داد؛ تیم ما می‌توانست در آن رقابت‌ها نتایج عجیب و غریبی بگیرد تا تیم دوم بالا برویم ولی آن تیم حیف شد و البته بازیکنان زیادی آسیب دیدند.

برهانی پیرامون هم‌بازی بودن با علی دایی عنوان کرد: علی دایی همیشه، حتی در تمرینات دوست داشت برنده باشد؛ یکی از استثنایی‌ترین و بهترین کسانی که از نزدیک دیدم که آنقدر اراده و پشتکار داشته باشد، علی دایی است؛ واقعا حق او است چنین جایگاهی داشته باشد.

او درخصوص جدایی از استقلال گفت: اصلا انتظار نداشتم چنین برخوردی با من صورت بگیرد چون 9 سال بدون منت و خواسته در این تیم بازی کردم؛ همیشه مدیران عاملی مثل فتح‌الله‌زاده، علی نظری، امیری و ... شاهد بودند که قرارداد بستن من چند دقیقه طول کشید؛ مثل تیم‌های معمولی، خیلی راحت قرارداد بستم؛ اصلا نمی‌گفتم اول پول می‌گیرم و بعد قرارداد می‌بندم؛ سال اولی که آقای گل شدم پیشنهادهای بالاتری داشتم ولی در استقلال ماندم.

مهاجم سابق استقلال و تیم ملی با بیان اینکه در اواخر بازی گل می‌زدم ولی روی نیمکت می‌نشستم، اظهار کرد: خیلی‌ها گفتند اگر مصاحبه می‌کردم حقم را می‌گرفتم؛ چنین رفتارهایی داشتم ولی انتظارم این بود وقتی از استقلال می‌رفتم برخورد خوبی صورت بگیرد اما به یک باره دیدم با اینکه قرارداد ندارم، اسمم را در لیست مازاد زدند.

برهانی اضافه کرد: انتظار نداشتم نامم را در لیست مازاد رسانه‌ها بگویند؛ بعد دیدم آقای منصوریانی به استقلال آمده که آقایان حجازی و قلعه‌نویی می‌گفتند او برای این تیم زحمت کشیده است؛ علی آقا(منصوریان) بزرگ این تیم بود و همراه هم در استقلال یک سال بودیم؛ انتظار داشتم شرایطم را درک کنند ولی با اینکه اینطور بود، چنین رفتارهایی انجام دادند.

او پیرامون دخالت برخی افراد در جدایی‌اش از استقلال ابراز کرد: متاسفانه یک سری بازیکن صحبت‌هایی کردند و از نیم‌فصل با مسؤولان حرف زدند که من اهل باندبازی هستم و تیم را برهم می‌زنم اما خدا را شاهد می‌گیرم تمام بازیکنانی مثل حنیف عمران‌زاده، فخرالدینی و ... می‌دانند چنین چیزی نبوده است.

مهاجم سابق استقلال یادآور شد: یک روز بازیکنان از من خواستند و به آقای افشارزاده زنگ زدم و گفتم بچه‌ها خیلی از مسائل مالی ناراحت هستند و می‌گویند تا پول ندهید، تمرین نمی‌کنیم که گفت تمرین نکنند؛ آقای علی نظری به من زنگ زد و این مکالمه با آقای افشارزاده را گفت که بعد از آن دوباره شب با آقای افشارزاده این حرف را زدم و تمام بازیکنان را برای تمرین جمع کردم و میانجی‌گری انجام دادم؛

برهانی تاکید کرد: امسال آرش برهانی نیست اما با اینکه سابقه نداشته در تاریخ استقلال تمرین تعطیل شود، در این فصل این اتفاق افتاده است؛ هر بازیکنی که به استقلال می‌آید، می‌داند شرایط مالی چطور است؛ امسال که آرش برهانی نبود که باند درست کند تا تمرین تعطیل شود یا کارهای دیگر باشد.

او ادامه داد: با تمام هم‌تیمی‌های خود ارتباط خوبی داشتم و دارم ولی دوست نداشتم دوست من که روبوسی و احوال‌پرسی می‌کند، پشت سرم حرفی بزند؛ درست نیست اسم را بگویم چون یک زمانی با آنها هم‌بازی بودم ولی اطمینان دارم هواداران کم کم این افراد را می‌شناسند؛ تاریخ مشخص می‌کند و ماه پشت ابر نمی‌ماند.

مهاجم سابق تیم ملی با بیان اینکه مهرداد اولادی از نظر روحی شکننده بود، گفت: مهرداد از مسائل ریز و کوچک ناراحت و افسرده می‌شد؛ اگر یک بازی به زمین نمی‌رفت خیلی غصه می‌خورد که همه به او دلداری می‌دادند.

برهانی درباره انتقادات از استقلال عنوان کرد: اگر صحبت یا انتقاد سازنده هم شود، انگ می‌زنند که پیشکسوت یا بازیکن بیرون بوده و می‌خواهد شرایط را برهم بزند.

دومین گلزن برتر تاریخ لیگ برتر درباره اعتقاد به خرافه‌گرایی عنوان کرد: فرشید طالبی قلم‌بندی به من داد که در چهار بازی پیاپی گل زدم ولی بعد از گم کردن آن دیگر سخت گلزنی می‌کردم.

برهانی با بیان اینکه هر بازیکنی جای من بود، از لیگ یازدهم به این طرف 5 بازی هم دوام نمی‌آورد، اظهار کرد: خیلی شرایط سخت بود ولی مهم‌ترین نکته برای من روحیه داشتن در فوتبال بود؛ بالای 20 بازی در زمان حضورم در فوتبال گل زدم ولی هفته‌ها بیرون نشستم؛ این اتفاق بازیکن را نابود می‌کند؛ یک بازیکن تعویض می‌شود درخواست رضایت‌نامه می‌کند، سمت نیمکت نمی‌رود و ... اما چنین شرایطی را تحمل کردم.

او درمورد حضورش در ابتدای فصل در پیکان گفت: پیکان باشگاه بسیار خوبی است و آقای مجید جلالی هم مربی سابقه مشخصی دارد؛ ابتدای فصل تصمیم داشتم در استقلال خداحافظی کنم ولی بعد از صحبت با آقای جلالی به پیکان رفتم اما بعد از مصدومیتم که در هفته دوم اتفاق افتاد و با اینکه مصدومیتی بیش از دو هفته نداشتم، در پیکان چهار ماه و نیم از فوتبال دور بودم که در برگشت بازیکنانی مثل منشا، آقاخان و نعمتی خوب کار می‌کردند و با نظر آقای جلالی جدا شدم.

مهاجم سابق استقلال اضافه کرد: مطمئنا دیگر به بازی کردن برنمی‌گردم ولی فعلا تصمیمی ندارم درباره مربیگری نظر بدهم.

برهانی تاکید کرد: اگر بیشتر به من اعتماد می‌شد و از نظر روحی راحت بودم، مطمئنا بهتر کار می‌کردم اما اینطور نبود چون بعد از یک گل و پاس گل نیمکت‌نشین می‌شدم.

او اظهار کرد: از 220 بازی تنها 60 بازی به‌عنوان مهاجم نوک بودم که اگر در تمام مسابقات در این پست که تخصصی‌ام است، قرار می‌گرفتم، بیش از 200 گل می‌زدم.

مهاجم سابق استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه بهترین گلزنان ایرانی که با آنها هم‌بازی بوده است، عنوان کرد: آقایان دایی، رضا عنایتی، فرهاد مجیدی، علی سامره، علی لطیفی و علی موسوی گلزنان خوبی بودند ولی گل نزن در فوتبال ایران نداریم.

برهانی ابراز کرد: ببینید مهدی طارمی در این دو سال چقدر اذیت شد ولی من از سال 91 چنین شرایطی را تحمل کردم اما با این حال تماشاگران استقلال همواره از من حمایت کردند و با اینکه موقعیت‌های زیادی از دست دادم، همیشه هواداران استقلال من را آرش آقای گل تشویق می‌کردند و لطف‌شان شامل حالم می‌شد.

ماجرای خداحافظی تلخ آرش برهانی از دنیای فوتبال

دلخوری شدید آرش برهانی از نحوه جدایی از استقلال

صحبتهای جالب آرش برهانی درباره قلعه نویی

خاطره بازی جالب آرش برهانی از علی دایی

دلایل بامزه آرش برهانی برای گل نزدن!

حمایت جالب آرش برهانی از مهدی طارمی

گفتگو ویژه و جذاب با آرش برهانی

* ذوب‌آهن 2 ماشین‌سازی 1

نکته بازی

ذوب‌آهن 9 بازی بدون کلین‌شیت.

- کنفرانس مربیان

فرهاد کاظمی: با وجود برتری در طول بازی اما برخلاف ذوب‌آهن از موقعیت‌هایمان استفاد نکردیم؛ تلاش بازیکنان تیمم قابل تقدیر بود.
    سید مجتبی حسینی: توانستیم در این مسابقه مهم به پیروزی برسیم که اگر گل‌های بیشتری می‌زدیم کارمان سخت‌تر نمی‌شد.

* تراکتورسازی 1 استقلال 0

نکات بازی

محمد ابراهیمی 4 گل زده از پشت محوطه جریمه.
    شکست استقلال بعد از 11 هفته.
    در تقابل قلعه‌نویی و منصوریان، هرگاه یک طرف استقلال بوده این تیم شکست خورده است.
    توقف 21 بازی پیاپی استقلال در گلزنی.
    استقلال تنها تیمی بود که در نیم‌فصل دوم شکست نخورد اما باخت.
    استقلال در سه بازی اخیر با تراکتورسازی شکست خورده است.

- کنفرانس مربیان

امیر قلعه‌نویی: شروع خوبی داشتیم ولی 20 دقیقه بد کار کردیم اما در نیمه دوم به غیر از یک صحنه، خطر جدی روی دروازه ما نبود؛ از بچه‌های ما که جنگیدند و مردانه بازی کردند، تشکر می‌کنم.
    علیرضا منصوریان: روی تمام نقاطی که احساس می‌کردیم تراکتور به گل می‌رسد، کار کرده بودیم؛ باید گل می‌زدیم که نزدیم و تنبیه شدیم.

* فتاحی: بازیکنان می‌توانستند هانی نوروزی را روی سکو ببرند

سعید فتاحی رییس کمیته مسابقات سازمان لیگ برتر در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره بی‌نظمی در جشن قهرمانی پرسپولیس اظهار کرد: تا زمانی که پرسپولیسی‌ها درون زمین بودند مشکلی وجود نداشت ولی وقتی طارمی و مسلمان سمت پیست و تماشاگران رفتند، ابتدا عکاسان آمدند و بعد افراد دیگری وارد شدند.

او درخصوص شایعه افزایش قیمت بلیط در بازی پدیده و استقلال در مشهد گفت: بلیط‌های تمام شهرستان‌ها 5 هزار تومان است ولی هیأت فوتبال خراسان رضوی درخواست داشت تا در دیدار با استقلال قیمت را 2 برابر کند که چنین اجازه‌ای را ندادیم.

فتاحی درباره عدم حضور هانی نوروزی روی سکوی قهرمانی پرسپولیس گفت: متاسفانه هماهنگی با ما نشده بود و وقتی خبرنگاران از بازیکنان پرسپولیس این موضوع را پرسیدند، تازه آنها متوجه چنین موضوعی شدند؛ بازیکنان وقتی دست بچه‌های خود را گرفتند، می‌توانستند دست هانی نوروزی را هم بگیرند و روی سکو ببرند.

از تغییر طرح جام قهرمانی تا چالش پرچم در جشن!

* کارشناسی داوری

- پرسپولیس و پدیده

هایراپتیان خطایی روی علیپور انجام نداد.
    سروش رفیعی روی زامهران خطا گرفت و یک پنالتی برای پدیده گرفته نشد.

کارشناسی داوری بازی پرسپولیس - پدیده

- ذوب‌آهن و ماشین‌سازی

خطا روی علی‌عسگری بیرون از محوطه جریمه انجام شد و داور تصمیم درستی گرفت.
    بنگستون خطایی روی ابراهیمی مرتکب نشد.
    برخورد دست محمدزاده با ابراهیم‌اُف خطا نبود و اگر داور چنین تصمیمی داشته باید پنالتی می‌گرفته است.

* سیاه جامگان 1 پیکان 2

- نکات بازی

ششمین دبل منشا در لیگ شانزدهم
    اولین باخت سیاه جامگان با میثاقیان رقم خورد.

- کنفرانس مربیان

مجید جلالی: امروز یکی از بهترین بازی را در خط دفاعی تیمم دیدم؛ خوشحال هستم بازیکنان همواره در حال پیشرفت هستند اما تاسفم این است وقتی آنقدر خوب کار می‌کنیم چرا گل می‌خوریم.
    اکبر میثاقیان: گل دوم کار ما را خراب کرد و بچه‌های ما چاره‌ای نداشتند چون ته جدول هستیم و باید شانس خود را امتحان می‌کردیم؛ خیلی شرایط ته جدول سخت است.

* کارشناسی داوری

- تراکتورسازی و استقلال تهران

کارت زرد به امید ابراهیمی کفایت می‌کرد ولی به دلیل ادامه درگیری باید به او اخطار دوم داده می‌شد.
    شهرام گودرزی به دلیل درگیری باید اخطار می‌گرفت.

آنالیز داوری بازی تراکتورسازی - استقلال

- سیاه جامگان و پیکان

سیاوش یزدانی روی مهاجم سیاه جامگان خطا کرد و یک پنالتی برای این تیم گرفته نشد.
    مدافع سیاه جامگان به دلیل بازی خطرناکی که انجام داد باید کارت قرمز دریافت می‌کرد که داور چنین تصمیمی نگرفت.

* سایپا 0 صنعت نفت 2

نکته بازی

صنعت نفت تنها تیم بدون کارت قرمز لیگ برتر

- کنفرانس مربیان

فیروز کریمی: باتوجه به اینکه وضعیت ما دفاعی بود، از حملات بهترین استفاده را بردیم و دو گل زدیم.
    حسین فرکی: بیش از 10 موقعیت داشتیم، سه بار به تیرک زدیم و 7 فرصت جدی را هدر دادیم؛ حریف نمایش بسته‌ای داشت و به دنبال یک امتیاز بود اما به سه امتیاز رسید.

* گسترش فولاد 0 نفت تهران 0

نکات بازی

گسترش فولاد با 16 تساوی، بیشترین مساوی را در این فصل داشته است.
    نفت تهران بدون باخت مقابل گسترش فولاد.

- کنفرانس مربیان

فراز کمالوند: هر دو تیم به دنبال نباختن بودند؛ در نیمه اول بهتر بازی کردیم ولی در نیمه دوم از نظر بدنی به مشکل خوردیم که در شرایط بازی تاثیر گذاشت.
    علی دایی: نتیجه مساوی عادلانه بود؛ با اینکه کمی بهتر از گسترش بودیم اما در تبریز بازیکنانم خیلی خوب کار کردند.

* بخش لژیونرها

هیرنفین در حضور 90 دقیقه‌ای رضا قوچان‌نژاد برابر ویلم به پیروزی رسید؛ آلکمار با بهره‌مندی از علیرضا جهانبخش 2 بر یک توئنته را شکست داد؛ در شب برد پر گل المپیاکوس، کریم انصاری‌فرد موقعیت‌های زیادی داشت که گل نشد ولی در نهایت همراه این تیم جشن قهرمانی در سوپر لیگ یونان گرفت؛ پانیونیوس بدون مسعود شجاعی باخت؛ روستوف بعد از چهار تساوی متوالی، اسپارتاک مسکو را شکست داد که سردار آزمون 30 دقیقه در زمین حضور داشت؛ آنژی در حضور تعویضی سعید عزت‌اللهی، ترک گروژنی که میلاد محمدی را دراختیار نداشت شکست داد؛ الشحانیه در حضور 60 دقیقه‌ای زهیوی و ثابت مهرداد پولادی به القطر باخت و سقوط کرد؛ السد با پورعلی‌گنجی به فینال جام حذفی قطر صعود کرد؛ در هفته بیست و نهم لیگ کرواسی، علی کریمی با لوکوموتیو زاگرب به تساوی بدون گل رسید؛ آرمینیا بیله‌فلد با استفاده از دانیل داوری 3 بر صفر باخت و در دیگر دیدار خود 2 بر 2 به تساوی رسید تا در منطقه سقوط قرار بگیرد؛ وردربرمند با سرمربیگری الکساندر نوری به برد 4 بر 2 رسید تا امیدوار به کسب سهیمه لیگ اروپا باشد.

بررسی عملکرد لژیونرها (96/02/04)

* گزارشی از بازی پرسپولیس مقابل الهلال در هفته پنجم لیگ قهرمانان آسیا پخش شد.

* بخش دیگر برنامه نود به پخش گزارش بازی ذوب‌آهن و العین امارات اختصاص داشت.

* گزارشی از چند مسابقه هفته سی و دوم و تمام بازی‌های هفته سی و سوم لیگ دسته اول پخش شد که در نهایت پارس جنوبی جم با کسب عنوان قهرمانی به لیگ برتر راه یافت و فولاد یزد به لیگ دسته دوم سقوط کرد.

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 500 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که حدود 31 درصد رضا عنایتی را بهترین مهاجم تاریخ لیگ برتر دانستند.

* برنامه نود این هفته ساعت 2:58 بامداد روز سه‌شنبه(پنجم اردیبهشت ماه) خاتمه یافت.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

اناهید h.y

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,098
    امتیاز واکنش
    4,546
    گزارش کامل برنامه نود
    عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مصاحبه مفصل و جذابی با هادی عقیلی انجام داد و به حواشی صعود سپیدرود و قهرمانی پارس جنوبی جم پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(یازدهم اردیبهشت ماه) از ساعت 23:02 آغاز شد که علاوه بر بررسی بازی‌های لیگ برتر در هفته بیست و نهم، همچنین به صعود سپیدرود رشت به لیگ برترپرداخته شد؛ گفت‌وگوی حضوری با هادی عقیلی در این برنامه انجام شد.

- از جنوب تا شمال ایران با روز پایانی هیجانی لیگ یک
    -تساوی پرزحمت برای قرمزها بعد از چند روز اعتصاب
    -برد ارزشمند در مشهد و جلو افتادن از تراکتوری که در اصفهان به سپاهان باخت
    -گفت و گوی زنده با ملی پوش سابق ، هادی عقیلی

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین سلمان بحرانی، علیرضا جهانبخش، احسان حاج صفی، علی علیپور، زهرا قنبری، گادوین منشا و امید نورافکن بهترین گل ماه را انتخاب کنند.

01196730.jpg

* خلاصه مسابقه دو نماینده از ایران در لیگ قهرمانان آسیا، استقلال با الاهلی و الفتح عربستان با استقلال خوزستان پخش شد.

*اردلان آشتیانی پسر ابراهیم آشتیانی پیشکسوت فوتبال پس از نمایش بازی استقلال پدیده روی خط آمد و از اوضاع احوال پدرش صحبت کرد، او گفت: حال پدرم روز به روز بهتر می شود و تنها دو دست چپ و راستش آسیب دیده است. پدرم 12 ساعت در کما بود و شرایط ما بسیار سخت بود، با دعای مردم و لطف خداوند از کمابیرون آمده است و روز به روز بهتر می شود.

*پراکندگی جغرافیایی تیم های لیگ برتر خلیج فارس

در این قسمت پراکندگی تیم ها بررسی شد. امروز تیم های سپید رود رشت و پارس جنوبی جم صعود کردند و با صعودشان تعداد استان های حاضر در لیگ برتر را بیش تر کردند.

پراکندگی جغرافیایی تیم های لیگ برتر خلیج فارس

01196739.jpg

* ترین‌های هفته بیست و نهم لیگ برتر

حرکات تکنیکی: حمیدرضا علی عسگری، شجاع خلیل زاده، حسین ماهینی، قاسم دهنوی، حسن بیت سعید، محمد ایران پوریان، رضا شربتی، سروش رفیعی، امید جهانبخش، رضا خالقی فر، ساسان انصاری، احسان علوان زاده، داریوش شجاعیان، محمد قاضی، سینا مریدی، کاوه رضایی، سروش رفیعی، حمیدرضا دیو سالار، محمد امین درویشی، ماهان رحمانی، اکبر صادقی، مرتضی تبریزی، آندرانیک تیموریان، مهرداد محمدی
    کار تیمی: نفت(برابر صبای قم)
    موقعیت از دست رفته: پیام ملکیان(برابر ماشین سازی تبریز)
    پاس گل: گادوین منشا(برابر سایپا)
    برترین مهار: مسعود همامی برابر ماشین سازی تبریز
    گل برتر: امیدنورافکن(برابر پدیده)

ترین های هفته بیست و نهم لیگ برتر

*بهترین عملکرد تیم ها بعد از دریافت گل اول

استقلال در این مورد بهترین عملکرد را از این حیث داشته است، استقلالی ها 9 بار ابتدا گل خورده اند و میانگین 1.1 امتیاز گرفته اند.
    تراکتور در شش بازی گل اول را خورده است و میانگین 1 امتیاز در این بازی ها کسب کرده و گسترش فولاد در 10 بازی گل اول را خورده است و 0.8 امتیاز گرفته است.

بهترین عملکرد تیم ها بعد از دریافت گل اول بازی

*پدیده 1 استقلال تهران 2

نکات بازی:

رحمتی در سال جدید هنوز موفق به کلین شیت نشده است.
    عباسیان دوباره دروازه استقلال را این بار ناخواسته باز کرد.
    گل زلاتانی جابر انصاری، استقلال را به رده دوم فرستاد.
    استقلال تمام گل های این فصلش در مشهد را بدون ورود به محوطه جریمه زده است.
    دوری استقلال از رده دوم جدول بیشتر از یک هفته طول نکشید.
    درنبود ابراهیمی یک امید دیگر منجی استقلال شد.

کنفرانس مربیان:

علیرضا منصوریان:
    این برد را از صمیم قلب به استقلالی ها علی الخصوص استقلالی های مشهد هدیه می کنیم، در این دوروز برای ما سنگ تمام گذاشتند، طوری تیم مارا حمایت کردند که فکر می کردیم در ورزشگاه آزادی بازی می کنیم. فکر می کنم بعد از تهران دومین پایگاه ما در مشهد خواهد بود.
    رضا مهاجری:
    امروز دو هافبک دفاعی گذاشتیم، دو هافبک دفاعی وقتی قرار می دهید نباید شوت بخورید، اما ما روی دو شوت گل خوردیم، فکر می کنم تمرکز کافی نداشتیم.

نگاه متفاوت به بازی پدیده - استقلال

کارشناس داوری: محمد فنایی

استقلال و پدیده مشهد:

*اعتقاد مهاجری درباره خطای قربانی اشتباه است و تصمیم داور درست گرفته شده است.
    *کارت زرد اول و دوم هرایرمگویان به درستی از طرف داور داده شده است.
    *عدم گرفتن پنالتی توسط داور برای پدیده تصمیم درستی بوده است.

کارشناسی داوری بازی پدیده - استقلال

ماشین سازی و سیاه جامگان:

*همامی پس از خروج از محوطه جریمه توپ را با دست زد و باید از زمین اخراج می شد.
    *برخورد توپ به دست مدافع ماشین سازی پنالتی بود اما داور آن را اعلام نکرد.
    *پنالتی تیم ماشین سازی به درستی اعلام شد و بازیکن با دست مهاجم را هل داد.

*پنالتی گیرترین تیم های لیگ برتر

1- سپاهان با 11 پنالتی
    2- فولاد با 8 پنالتی
    3- پرسپولیس با 7 پنالتی

4-پدیده با 7 پنالتی
    5- ماشین سازی با 7 پنالتی

پنالتی‌گیرترین تیم های لیگ برتر

سپاهان 2 تراکتورسازی 0

نکته:

سپاهان تنها تیمی است که رفت و برگشت تراکتورسازی را شکست داد.

زلاتکو کرانچار: توانستیم از دو شانس گل استفاده کنیم و تراکتور نتوانست از موقعیت هایش استفاده کند. من از بازی تیمم و نتیجه راضی هستم.

امیرقلعه نویی:ما از موقعیت ها استفاده نکردیم، آنها سه موقعیت داشتندکه از دوتای ان استفاده کردند و یکی از انها را اخباری گرفت. ما سه موقعیت داشتیم که نتوانستیم تبدیل به گل کنیم. فکر می کنم گل اول آنها با اشتباه ما به ثمر رسید، قبل از آن اقای شریفی می توانست گلزنی کند که فکر می کنم روز خوب گلر تیم شان بود.

*پیش از شروع مصاحبه با هادی عقیلی لحظات جالب و دیدنی هادی عقیلی به همراه گل های این بازیکن پخش شد.

لحظات دیدنی از هادی عقیلی

هادی عقیلی ملی پوش سابق کشورمان وارد استودیو شده است و مصاحبه مجری برنامه با او آغاز شده است، او درباره ماجرای جدایی اش از تیم ملی و حاشیه های حضورش در اصفهان و موضوعات مختلف صحبت کرده است.

*در این بخش حال و هوای شهر و مردم رشت پیش از بازی با نساجی مازندران پخش شد، سپیدرود با شکست 3-2 نساجی جواز حضور در لیگ برتر را گرفت.

حواشی پیش از بازی سپیدرود - نساجی مازندران

*پرسپولیس 3- ذوب آهن 3

پرسپولیس برای اولین بار در فصل روی کرنر و کاشته غیرمستقیم گل خورد
    پرسپولیس برای اولین بار در ۱۵ دقیقه اول گل خورد
    ثبت ۳۱ درصد گلهای خورده پرسپولیس توسط ذوب آهن
    جری بنگستون تنها بازیکنی که دو گل به پرسپولیس زد
    تساوی پرسپولیس بعد از ۱۷ هفته
    پرسپولیس برابر تمام تیمهای لیگ شانزدهم موفق به کسب امتیاز شد
    توقف ۱۱ برد پیاپی خانگی پرسپولیس
    پرسپولیس بدون شکست در بازی های خانگی

برانکو ایوانکوویچ:

می توانستیم با بهترین نتیجه در تهران لیگ را تمام کنیم، جا دارد کلاهم را برابر بازیکنانم بردارم و تبریک بگویم. در دوسال اخیر ذوب آهن تنها تیمی است که نتوانستیم برابرش پیروز شویم.

سید مجتبی حسینی:

قدرت ما بود که پرسپولیس را به دام انداختیم، گل های خوبی به انها زدیم اما گل های بچه گانه می خوردیم و باید برای آن فکری کنیم.

حواشی بازی پرسپولیس - ذوب آهن

*علی علیپور مهاجم پرسپولیس در 4 بازی اخیر آمار فوق العاده ای از خود به جای گذاشته است، او در هر بازی یا گل زده، یا پاس گل داده و یا پنالتی گرفته است.

علی علیپور ستاره پرسپولیس در هفته های پایانی لیگ برتر

*در این بخش حال و هوای شهر جم قبل از جشن قهرمانی، گفت و گو با اعضا و بازیکنان تیم پارس جنوبی جم و حواشی بازی این تیم با بادران پخش شد.

حواشی قهرمانی تیم پارس جنوبی در لیگ یک

*در این بخش حواشی پس از صعود تیم سپید رود رشت به لیگ برتر و مصاحبه بازیکنان و سرمربی این تیم پخش شد.

پایان 25 سال انتظار سپیدرود برای لیگ برتری شدن

عقیلی: دوست داشتم در زمین فوتبال خداحافظی کنم

هادی عقیلی در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نوددرباره این یک سال و نیم دوری اش از فوتبال گفت:یک سال و نیمی که گذشت برای من وحشتناک بود، امیدوارم برای هیچ فوتبالیستی اتفاق نیفتد، مشورتی که با یکسری مربیان عزیز که پیش از این با آنها کار کرده بودم و یک سری از دوستان داشتم به این نتیجه رسیدم که جدا شوم.

بازیکن سابق تیم ملی درادامه این چنین توضیح داد:دوشب قبل از بازی با سایپا بود که توسط مدیرباشگاه کنار گذاشته شدم، تماسی با رئیس هیات مدیره داشتم تا جدا شوم، من از چین پیشنهاد داشتم و می خواستم ادامه بدهم. به من گفتند صبر کن و پس از آن نیم فصل دوم را از دست دادم و پس از آن اجازه تمرین را نداشتم. من در آن زمان همه چیز را بخشیدم و گفتم چیزی نمی خواهم. من وقتی حرف های ضد و نقیض می شنیدم مجبور شدم صبر کنم، در انتهای سال که من مسافرت بودم، لیست مازاد را خواندند. بعد از چندین و چند بار تماس گرفتن و نامه نگاری به من رضایت نامه ندادند. بعد از آن درخواست بخشیدن مبلغ قرارداد سال قبل کردند و من مجبور بودم که در انجا بمانم.

وی در انتهای بخش اول گفت و گوی خود این چنین افزود:نیازی به بازی خداحافطی ندارم، فوتبالیست ها دوست دارند در زمین بازی خداحافظی کنند. خداحافظی وقتی بخواهد نمادین و سودجویانه باشد، دوست ندارم اتفاق بیفتد، می خواستم وقتی که سر حال باشم مثل اکنون، دوست داشتم در زمین بازی خداحافظی کنم که متاسفانه نشد.

هادی عقیلی در ادامه درباره اختلافش با سرمربیان گفت: اختلافی با آقای استیماچ نداشتم و مطمئنا کار مدیریت وقت بود، کسی نیست که این موضوع را نداند که آقای استیماچ با من مشکلی نداشت و قبل از اخراج من برخورد خیلی خوبی با من کرد. بعد از آن ماجرا نمی دانم چه اتفاقی افتاد که کنار گذاشته شدم.

وی در ادامه افزود: من با آقای ویسی کار نکرده بودم که بخواهم مشکل داشته باشم، شما می توانید مصاحبه های ضد و نقیض او را ببینید. من ابتدا در لیست مازاد بودم، پس از آن در برنامه ورزش و مردم گفتند مشکل هادی عقیلی با مدیریت است. او در اولین بازی در جواب خبرنگاری گفت، من احتیاجی به عقیلی ندارم و می خواهم در سپاهان انقلاب ایجاد کنم.نمی دانم چرا می خواستند به یکباره همه مارا کنار بگذارند، این انقلاب به ضرر تیم سپاهان شد، من در هفته پنجم و ششم دیدم تیم سپاهان نمی تواند قهرمان شود. تیم سپاهان را اگر بخواهیم با تیم های خارجی قیاس کنیم همیشه جز سه تیم اول بوده ایم و شما کدام تیم را دیده اید به اسم جوانگرایی اینگونه همه بازیکنان را از تیم جدا کنند.

مدافع سابق تیم ملی فوتبال ایران در ادامه افزود:سه سال پیش آقای کرانچار جوانگرایی کرد، مهدی شریفی در تراکتور است، علی کریمی لژیونر است، امین جهان عالیان را نابود کردند، امیرحسین کریمی در پیکان است، مرادمند در پدیده است. رضا میرزایی ، سعید قائدی فر و یا محمد روشندل را آقای استیماچ به سپاهان آوردند. خیلی دوست دارم اسامی که آقای ویسی به سپاهان آورده اند را نام ببرند، وقتی آقای چپاروف به تیم اضافه شد، گفت اگر قرار باشد چپاروف را من بگیرم چرا عقیلی را نگه نداشتید، هفته بعد از آن به تیم برگشت و چپاروف که هم سن من است بازی هم کرد.

هادی عقیلی در ادامه درباره پشت پرده جدایی جنجالی اش از تیم ملی گفت: من اشتباه کردم، نمی خواهم زیاد ورود کنم. بیشترین کسی که آسیب دید خودم بودم، بالاترین افتخار هر بازیکن حضور در تیم ملی است. من 69 بار برای تیم ملی بازی کرده ام می توانست این افتخار بسیار بیش تر شود. اتفاقاتی افتاد که دوست ندارم وارد بشوم اما در هفته 4 بار خواب بازی های تیم ملی را می بینم.

وی در ادامه افزود: موضوع من نیمکت نشینی نبود و تنها بازی با لبنان من نیمکت نشین بودم، مصدومیت سخت در قطر برای من پیش آمد. فکر کنم دو ماه و نیم از مسابقات دور بودم، در همان بازی اول مصدوم شدم و بازی با کره و یک دیدار دیگر را از دست دادم، پس از آن به اردوی تیم ملی آمدیم که آن شب اتفاق افتاد و من اردو را ترک کردم که بازهم از مردم عذرخواهی می کنم.

عقیلی در ادامه درباره نامه ای که قرار بود، نوشته شود گفت: یک روز آقای نکونام به من زنگ زد و گفت مهدی رحمتی قرار است به برنامه نود برود و عذرخواهی کند، او پیش از اینکه حرفی بزند من گفتم حاضر هستم از آقای کی روش خداحافظی کنم. او با آقای کی روش صحبت کرد و ایشان گفت هادی عذرخواهی نیاز ندارد و تنها در یک خبرگزاری از مردم عذرخواهی کند و به تیم ملی بازگردد، فردای آن روز آقای نبی به من زنگ زدند و گفتند باید یک نامه امضا کنید، من گفتم قطر هستم و نمی توانم آن نامه را امضا کنم. ایشان گفت مهدی رحمتی قرار است به اینجا بیاید و نامه را امضا کند و شما هم باید آن را امضا کنید.

وی در ادامه افزود: من به جوادنکونام زنگ زدم و گفتم شما چیزی درباره نامه به من نگفته اید و چیزی هم که متن نامه درباره امنیت ملی بود که من امضا نکردم. نکونام به من گفت تو نباید نامه را امضا کنی، من با تو صحبت کرده ام و مشکلی نیست. بعد از آن دیدم آقای کی روش نامه را بالا بردو شوکه شدم. از اینکه از اردوی تیم ملی رفتم بسیار پشیمان هستم، از امضا نکردن نامه به هیچ وجه پشیمان نیستم، من از مردم عذرخواهی کرده ام و در خبرگزاری ها متن مصاحبه و تاریخ آن موجود است.

گفتگوی جالب و شنیدنی با هادی عقیلی

*در این بخش از برنامه صحبت های آقای مایلی کهن با خبرنگار برنامه در مسجدسلیمان، پخش شد، مایلی کهن به سانسور صحبت هایش در برنامه نود معترض بود. پیش از این بخش فردوسی پور اعلام کرد هیچگونه سانسوری انجام نداده و ویدئوی رسیده بدستشان را کاملا پخش کرده اند.

انتقادات عجیب و جالب مایلی کهن از عادل فردوسی پور

*در این بخش آنالیز پاسورهای برتر لیگ نظیرایمان مبعلی، احسان حاج صفی، کاوه رضایی، سروش رفیعی، مهدی مهدی پور، محسن مسلمان، علی علی پور، محمد ایرانپوریان محمد ابراهیمی و ... پخش شد.

آنالیز عملکرد برترین پاسورهای لیگ برتر شانزدهم

داوری بازی سپاهان - تراکتور

-سرنگون شدن خالد شفیعی در محوطه جریمه پنالتی نبود اما به دلیل انجام شدن برخورد نباید کارت زردی به این بازیکن نشان داده می شد.
    -تکل بازیکن سپاهان روی پای مهاجم تراکتورسازی پنالتی نبود.
    -خطای بازیکن تراکتورسازی روی نویدکیا درست بود اما پشت محوطه جریمه انجام شد و پنالتی نبود.

پرسپولیس- ذوب آهن

-خطای آفساید تیم ذوب آهن در موقعیت حمله نیمه اول اشتباه بود.
    -ضربه فرشاد احمدزاده به صورت بازیکن ذوب اهن باید با کارت قرمز مستقیم جریمه می شد و در این صحنه دادن کارت زرد به طارمی اشتباه بود.
    -طارمی به دلیل لمس داور بعد از کارت زرد اول باید با کارت زرد دوم جریمه و اخراج می شد.
    -پنالتی پرسپولیس صحیح بود و رشید مظاهری می بایست با کارت زرد جریمه بشود.

کارشناسی داوری بازی پرسپولیس - ذوب آهن

*در این بخش عملکرد لژیونرهای فوتبال ایران در فوتبال باشگاهی خارج از ایران مورد بررسی قرار گرفت.

بررسی عملکرد لژیونرها (96/02/11)

نفت آبادان و فولاد:

- یک پنالتی برای فولاد در برابر نفت آبادان گرفته نشد.
    - کارت زرد اول انصاری درست بود، کارت زرد دوم انصاری نیز صحیح بود وباید همچنین جریمه شود.

استقلال خوزستان و گسترش فولاد:

-خطایی درون محوطه جریمه گسترش فولاد اتفاق نیفتاد و پنالتی نبود، تصمیم داور درست بود.

سایپا و پیکان:

-خطا روی بازیکن سایپا بیرون از محوطه جریمه بود.
    -کارت زرد دوم مهران موسوی صحیح و اخراج درست بود.

سپید رود رشت و نساجی مازندران:

-پنالتی تیم نساجی کاملا صحیح بود و داور باید بازیکن خاطی را با یک کارت زرد جریمه می کرد.
    -پنالتی تیم سپیدرود رشت را صحیح نمی دانم و از سوی بازیکن سپیدرود رشت بزرگنمایی می بینم.

*نفت تهران 1 صبای قم 2

نکات:

صبا برای اولین بار مسابقه ای که گل اول را دریافت کرده بود برد
    نفت هفت بازی بدون پیروزی

رضا عنایتی با ۴۰ سال و ۷ ماه سن، مسن ترین گلزن تاریخ لیگ برتر شد.

علی دایی:

بازی کاملا به نفع ما بود، 5-6 موقعیت عالی داشتیم، گل اول تیم حریف بسیار خنده دار بود و باید در فیلم های کمدی از آن استفاده شود. در نیمه دوم آنها در محوطه 18 قدم خودشان بودند، قانون فوتبال است، تیمی که گل نزند، گل می خورد.

صمد مرفاوی:

تیم نفت روی ضربات ایستگاهی بسیار خوب است، ما سعی کردیم در دقایق آخر از بازیکنان فیزیکی استفاده کنیم و خدارا شکر توانستیم بازی را کنترل کنیم.

*صنعت نفت 0 فولاد 1

نعیم سعداوی:

باید با تمام وجود به شرف بازیکنان درود بفرستم، باید به جای جریمه دستشان را ببوسیم، پرسپولیس با عظمتش به آبادان می آید و نتیجه را واگذار می کند و به تهران باز می گردد.

*در این بخش از برنامه عملکرد بختیار رحمانی در نیم فصل اول برای استقلال و در نیم فصل دوم برای فولاد خوزستان مقایسه شد.

مقایسه عملکرد بختیار رحمانی در استقلال و فولاد خوزستان

پیکان 2- سایپا 0

حسین فرکی: بازی را بردند و باید تمرکزمان را روی هفته آخر بگذاریم.

مجید جلالی: خیلی بهتر فوتبال بازی کردیم برابر تیمی که فداکارانه بازی می کرد، بچه های من فوق العاده بازی کردند، از همه انها ممنون هستم و به آنها افتخار می کنم.

*در این بخش از برنامه وضعیت بحرانی سایپا و حضور آنها یک هفته قبل ار پایان مسابقات در زمره تیم هایی که ممکن است سقوط کنند، مورد بررسی قرار گرفت.

وضعیت بحرانی سایپا با حسین فرکی

نتیجه نظرسنجی:

علی علیپور مهاجم پرسپولیس با بدست آوردن 44 درصد آرا عنوان بهترین گل ماه را از آن خود کرد و بعد از وی امید نورافکن و زهرا قنبری در جایگاه های دوم و سوم ایستادند.

* برنامه نود این هفته ساعت 2:43 بامداد روز سه‌شنبه(دوازدهم اردیبهشت ماه) خاتمه یافت

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    گزارش کامل برنامه نود با جنگ منصوریان- ساکت
    عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته به بحث محرومیت بازیکنان استقلال پرداخت که در آن علیرضا منصوریان و محمدرضا ساکت به مجادله لفظی با یکدیگر پرداختند.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب
    (نهم مردادماه) از ساعت 22:50 آغاز شد که در آن علاوه بر بررسی حواشی و داوری‌های هفته اول لیگ برتر، به نقل و انتقالات فوتبال ایران، مشکلات عجیب باشگاه نفت، یادآوری دومین قهرمانی استقلال در لیگ قهرمانان آسیا و عملکرد لژیونرها پرداخته شد؛ منصوریان، سرمربی استقلال و ساکت، سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال نیز در این برنامه با هم گفت‌وگوی تندی داشتند.

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین ساسان انصاری(فولاد خوزستان به سپاهان)، احسان حاج‌صفی(سپاهان به پانیونیوس یونان)، کاوه رضایی(استقلال تهران به شارلوا بلژیک)، رامین رضاییان(پرسپولیس به اوستنده بلژیک)، پژمان منتظری(السد قطر به استقلال تهران) و گادوین منشا(پیکان به پرسپولیس) یک گزینه را به‌ عنوان مهم‌ترین نقل و انتقال فوتبال ایران در فصل جاری انتخاب کنند.

01232510.jpg

بررسی نقل و انتقالات فصل 97-96 فوتبال ایران

* نخستین بخش برنامه نود در فصل جدید به عملکرد تیم‌های پرسپولیس، استقلال تهران، تراکتورسازی، سپاهان، ذوب‌آهن، فولاد خوزستان، سپیدرود و ... در نقل و انتقالات اختصاص داشت و آیتمی در این باره پخش شد.

نود درجه (96/05/09)

* آنچه در برنامه نود امشب خواهید دید:

- قهرمانی خاطره انگیز استقلال در آسیا.
    - یادآوری یکی از جذاب‌ترین بازی‌های هفته اول لیگ.
    - قصه تکرار ناکامی امیدهای ایران.
    - داستان جنجالی محرومیت بازیکنان استقلال.
    - تصاویر دوربین مخفی نود از ممنوعیت یا آزادی استعمال دخانیات در ورزشگاه‌ها.

* نوستالژی

نوستالژی، بخش جدیدی است که در برنامه نود راه‌اندازی شده است که در نخستین برنامه، بازی پرسپولیس و پگاه در هفتم شهریورماه 82 که در حضور 30 هزار تماشاگر و با پیروزی 8 بر 2 سرخ پوشان همراه شد و علی دایی در آن مسابقه 4 گل زد، پخش شد؛ در این آیتم گفت‌وگویی با حسن خان‌محمدی، مدافع راست سابق پرسپولیس نیز انجام گرفت.

نوستالژی هفته؛ بازی مهیج پرسپولیس - پگاه

* ترین‌های هفته اول لیگ برتر

حرکات تکنیکی: رحیم زهیوی، سعید آقایی، مهدی شریفی، خسرو حیدری، امید سینگ، فرشاد احمدزاده، لوسیانو پریرا، میثم تیموری و عیسی آل‌کثیر.
    تیر دروازه: جاسم کرار(مقابل استقلال تهران).
    کار تیمی برتر: پارس جنوبی جم(برابر گسترش فولاد).
    موقعیت از دست رفته: مرتضی تبریزی(مقابل سیاه جامگان).
    پاس گل برتر: ابراهیم صالحی(برابر گسترش فولاد).
    مهار برتر: محمد ناصری(مقابل ذوب‌آهن).
    گل برتر: مهدی ترابی(برابر سپاهان).

ترین های هفته اول لیگ برتر 96/05/09

* دوربین مخفی برنامه نود به بازی پرسپولیس و فولاد که در ورزشگاه آزادی برگزار شد رفته بود و گزارشی از وارد کردن و استعمال دخانیات گوناگون توسط هواداران پخش شد.

* پرسپولیس 2 فولاد خوزستان 0

نکات بازی
    وحید امیری همانند فصل قبل زننده نخستین گل پرسپولیس در خانه بود.
    امیری در سومین بازی پیاپی با پیراهن پرسپولیس مقابل فولاد گلزنی کرد.
    پرسپولیس برای یازدهمین فصل پیاپی لیگ را بدون شکست آغاز کرد.
    پرسپولیس 17 بازی بدون شکست در مسابقات خانگی.
    فولاد 9 فصل است لیگ را بدون برد شروع می‌کند.

- کنفرانس مربیان
    برانکو ایوانکوویچ: نخستین بازی همیشه سخت‌ترین مسابقات است؛ مخصوصا اینکه قهرمان فصل قبل بودیم؛ واقعا خوشحال و راضی هستم از اینکه بازیکنان تلاش زیادی داشتند؛ این یک تشویق و دلگرمی بزرگ برای ما است و نشان دادیم با نتایج و عملکرد سال قبل کارمان را ادامه می‌دهیم.
    سید سیروس پورموسوی: متاسفانه از دقیقه 75 به بعد که حریف 10 نفره شد، دو بازیکن ما مصدوم شدند و تعویض‌های اجباری داشتیم؛ باخت بر عهده منِ مربی است و به بازیکنانم خسته نباشید می‌گویم؛ ان‌شاالله در هفته‌های بعد جبران خواهیم کرد.

* کارشناسی داوری پرسپولیس- فولاد با مسعود مرادی

عبدالله کرمی روی علیپور خطایی انجام نداد و اخطار به دلیل تمارض مهاجم پرسپولیس درست بود.
    قبل از گل اول پرسپولیس به نظر می‌رسد مهدی طارمی در آفساید بوده است.
    ایوب والی خطای پنالتی روی علیپور مرتکب نشد و ادامه بازی درست بود.
    اخطار دوم به علیپور درست بود و کمک داور تصمیم صحیحی در اطلاع چگونگی خطا به داور داشت.
    احمد عبدالله‌زاده به دلیل خطا روی فرشاد احمدزاده باید قبل از درگیری، یک کارت زرد می‌گرفت.

کارشناسی داوری بازی پرسپولیس - فولاد

* سیاه جامگان 2 ذوب‌آهن 2

نکات بازی
    هفت فصل است که ذوب‌آهن فصل را بدون پیروزی آغاز کرده ولی برخلاف چهار سال قبل این بار در نخستین مسابقه شکست نخورد.
    برای دومین بار در تاریخ لیگ برتر گل اول مسابقات، گل به خودی بود.
    نخستین تساوی تاریخ در تقابل دو تیم.

- کنفرانس مربیان
    اکبر میثاقیان: سه جوانی که به زمین آوردیم روند بازی را تغییر دادند؛ بچه‌های ما خیلی غیرت کردند.
    امیر قلعه‌نویی: گل اول را روی بدشانسی خوردیم؛ در گل دوم نیز اگر بازیکنان زودتر کار را تمام می‌کردند می‌توانستیم به برتری برسیم؛ در مجموع مسابقه‌ای که چهار گل داشته باشد قابل قبول است.

سیاه جامگان - ذوب آهن بازی افتتاحیه لیگ برتر

* استقلال خوزستان 1 تراکتورسازی 0

نکات بازی
    نخستین شکست تراکتورسازی مقابل استقلال خوزستان.
    چهارمین شکست پیاپی گل‌محمدی در افتتاحیه لیگ برتر.

- کنفرانس مربیان
    عبدالله ویسی: آنها فوق‌العاده بازی کردند، موقعیت‌های زیادی داشتند و ما خیلی خوش شانس بودیم که نباختیم؛ امروز وحید فوق‌العاده کار کرد؛ خدا را شکر با این برد بدشانسی‌های خوزستان را تا حدی جبران کردیم.
    یحیی گل‌محمدی: موقعیت‌های زیادی داشتیم تا بازی را به نفع خودمان در بیاوریم؛ گرما و خوش شانسی تیم حریف بود ولی ما هم در زدن ضربات آخر دقت لازم را نداشتیم.

حواشی بازی استقلال خوزستان - تراکتورسازی

* نفت تهران 2 سپیدرود رشت 1

نکات بازی
    نظرمحمدی جوانترین مربی لیگ هفدهم.
    نخستین برد نفت در سال 96 به دست آمد.

حواشی بازی نفت تهران - سپیدرود رشت

- کنفرانس مربیان
    حمید درخشان: برای ما این برد در این شرایط خوب بود؛ خوشحال هستم جوانان خوبی پیدا کردم که می‌توانند کمک حال تیم باشند.
    علی نظرمحمدی: روی دو اشتباه فردی و حادثه گل خوردیم که برای ما فقط تاوان دو گل نداشت چون ساختار و نظم تیمی ما برهم ریخت و نتوانستیم روندمان را ادامه دهیم.

* گزارشی از وضعیت نابسامان نفت تهران برای حضور در مسابقات و شرایط نامشخص مالکیت این تیم پخش شد که در آن مصاحبه‌هایی با محمدرضا ساکت، سرپرست دبیر کلی فدراسیون و حیدر بهاروند، سرپرست سازمان لیگ برتر صورت گرفته بود.

روزهای سرشار از ابهام نفت تهران در آغاز لیگ

* گفت‌وگو با بازیکن جنجالی نفت تهران

علی اکبر رضایی، بازیکن جنجالی نفت که علی کریمی به کم شدن قرارداد او از 100 میلیون تومان به 100 هزار تومان واکنش نشان داده بود، درباره حضورش در این تیم گفت: زمانی که اعلام کردند علی آقای کریمی سرمربی نفت است، پیگیر تمرین این تیم شدیم؛ بعد از سه هفته تمرین کردن در روزهای آخر علی آقا تاییدیه دادند تا برای عقد قرارداد برویم.

او ادامه داد: به ما گفتند روز بازی با پرسپولیس در اکباتان باشید که مربی جدید تشریف آوردند؛ ساعت 16:30 از خوابگاه بیرون آمدیم و اسامی بازیکنان برای بازی را گفتند؛ بچه‌ها همه مانده بودند چه اتفاقی افتاده که مربی جدید اعلام کرد نفرات لیست بمانند و بقیه بروند، با باشگاه تسویه کنند و هر کاری دوست دارند انجام دهند؛ ما هم به خانه برگشتیم و نفت با تیم جوانان سوپرجام را برگزار کرد.

این بازیکن اضافه کرد: قبل از بازی با پرسپولیس سه روز برای عقد قرارداد به هیأت فوتبال و سازمان لیگ رفتیم ولی می‌گفتند اجازه بازی به نفت و ثبت قرارداد داده نمی‌شود ولی نمی‌دانم چطور چند ساعت قبل از شروع سوپر جام چنین اتفاقی افتاد.

رضایی تصریح کرد: فردا شب بازی سوپر جام پیامک دادند که نوشته بود آقای درخشان کمال تشکر را از شما دارد و امیدوار هستیم در جای دیگر موفق شوید.

او درخصوص قرارداد جنجالی‌اش که واکنش علی کریمی را به همراه داشت، ابراز کرد: یک قراردادی امضاء کردیم که علی آقا آن را تایید و تعیین کرده بود؛ در سازمان لیگ قرارداد را ثبت کردیم و فرم شناسه فردی را در سازمان لیگ و هیأت فوتبال به ثبت رساندیم ولی بعد از آن وقتی به هیأت فوتبال رفتیم و شناسه فردی را نگاه کردیم، دیدیم 3 صفر خط خورده و قرارداد 100 میلیون تومانی، 100 هزار تومان شده است.

افشاگری جنجالی رضایی درباره قرارداد با نفت تهران

* به مناسبت سالروز(هفتم مردادماه) دومین قهرمانی استقلال تهران در لیگ قهرمانان آسیا که در سال 1990 اتفاق افتاد گزارشی از مسابقه و حواشی آن به همراه گفت‌وگویی با صمد مرفاوی، مهاجم اسبق این تیم پخش شد.

روایتگری مرفاوی از کسب دومین ستاره استقلال در آسیا

* صنعت نفت آبادان 1 استقلال تهران 0

نکات بازی
    استقلال برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر نتیجه هفته اول را واگذار کرد.
    منصوریان همچنان در هفته اول به پیروزی نرسید.
    روند بدون کلین شیت سید مهدی رحمتی در سال 96 ادامه پیدا کرد.
    تقابل دو تیم در تاریخ لیگ برتر هیچوقت مساوی نشده است.
    نخستین شکست منصوریان مقابل کمالوند.
    پیروزی صنعت نفت برابر استقلال در آبادان بعد از هفت سال.
    استقلال برای نخستین بار در هفته اول گل نزد.

- کنفرانس مربیان
    فراز کمالوند: این برد هدیه بچه‌های تیم به تماشاگران عزیز بود؛ این شهر، شهر مظلومی است؛ این مردم به جز این فوتبال هیچ چیزی ندارند و نفش کشیدشان هم تیم صنعت نفت است.
    علیرضا منصوریان: اگر ساختار ما برهم نمی‌خورد ما شرایط خیلی خوبی داشتیم؛ شاید با وجود بازیکنان محروم هم یک پنالتی می‌خوردیم ولی در کل از شکل تیمی خارج شده بودیم.

استقلال - نفت آبادان از نگاه دیگر

* آیتمی پیرامون حذف تیم ملی امید از مسابقات آسیایی و عدم راهیابی از مرحله گروهی پخش شد و عملکرد امیرحسین پیروانی مورد نقد قرار گرفت.

بررسی وضعیت فوتبال پایه با امیرحسین پیروانی

* بحث محرومیت‌های امید نورافکن، مهدی قائدی و سید مجید حسینی دیگر بخش برنامه نود را به خود اختصاص داد و مصاحبه‌های منصوریان و ساکت در آن گنجانده شده بود.

* ساکت: آقای منصوریان! من بی‌احترامی نکردم

محمدرضا ساکت، سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال درباره محرومیت بازیکنان استقلال اظهار کرد: کمیته انضباطی برخلاف صحبت استقلالی‌ها، نظر ندارد؛ دهم تیرماه آقای حسن‌زاده در مصاحبه‌ای به طور جدی اعلام کرد بر اساس ماده 83 تمام باشگاه‌ها موظف هستند بازیکن در اختیار تیم ملی قرار دهند.

او ادامه داد: مسابقاتی که در فیفا دی نبود ولی وقتی AFC می‌گذارد براساس ماده 83 بازی ملی است؛ در آبان ماه 92 در مجمع عمومی فدراسیون فوتبال تصویب شده و از فصل 94-93 به اجرا درآمده که در صورت عدم همراهی باشگاه‌ها با تیم ملی محرومیت‌ها اعمال شود.

مدیر تیم‌های ملی اضافه کرد: کمیته انضباطی ما یک کمیته سازمان یافته است و براساس ضوابط و مقرار کار می کند؛ دهم تیرماه به دلیل مشکلات پیروانی در اردوهای تیم ملی امید اعلام شد بازیکنان باید در تیم حضور پیدا کنند.

ساکت یادآور شد: سه بار آقای افتخاری در دفتر ریاست فدراسیون حضور یافت و قرار شد این سه بازیکن استقلال از اردوی ارمنستان این تیم به اردوی تیم ملی امید بروند؛ مکاتبات هم انجام شد ولی باشگاه استقلال بعدا مکاتبه کرد که این دو بازیکن را ببرید و دو بازیکن دیگر را نبرید.

سرپرست دبیر کلی فدراسیون فوتبال با بیان اینکه در قوانین آمده هرگاه بازیکنی به تیم ملی دعوت می شود باید حضور پیدا کند، اظهار کرد: حتی یک نفر از باشگاه استقلال به قرقیزستان رفت تا هماهنگی لازم برای حضور بازیکنان را انجام دهد و تمام ابعاد موضوع پیش‌بینی شده بود.

او تصریح کرد: هیچ مقامی از فدراسیون در رای کمیته انضباطی تاثیر نداشت و آنها بر اساس مستندات خود رای دادند؛ اتهام زدن این موضوع به افراد مختلف، کم لطفی است؛ همه ما ناراحت هستیم چرا این اتفاق افتاده است.

ساکت در واکنش به اظهارات منصوریان گفت: این قانون و صحبت‌هایی که اشاره کردند طبق گفته آقای توفیقی بوده که قانون مصوب نشده است ولی کمیته انضباطی دهم آبان 92 این آیین نامه را تایید کرده و اشاره شده از فصل بعد قابل اجرا و به‌عنوان قانون لازم الاجرا مطرح بوده است؛ اگر اشاره به هماهنگی باشگاه ها باشد که جزء به جزء برنامه سفر، نحوه هماهنگی بازیکنان و ... انجام و بلیت تعبیه شده بود.
    او خاطرنشان کرد: اگر ناهماهنگی بین ارکان باشگاه استقلال نبوده این چیزی نیست که ما از کنار آن بگذریم و کمیته انضباطی روی آن دست گذاشته است.

مدیر تیم‌های ملی در واکنش به صحبت‌های منصوریان عنوان کرد: متاسف هستم در رسانه ملی ما یکدیگر را به دروغ متهم می‌کنیم؛ آقای منصوریان! ما یک کلمه بی ادبی نسبت به شما نداشتیم؛ تمام برنامه ما با باشگاه استقلال هماهنگ شده بود و مسئله خروج آقای حسینی حل شد که برای او بلیت گرفتند.

* منصوریان: آدرس بد تیمی را آمده‌اند!

علیرضا منصوریان، سرمربی استقلال در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود با تاکید بر اینکه محرومیت بازیکنان ما کاملا غیر قانونی است، خطاب به ساکت ابراز کرد: نیاز نیست با کلمات بازی شود و قوانین را آنطور که دلتان می‌خواهد تفسیر کنید.

او ادامه داد: چند سال پیش در کمیته انضباطی فیفا به مشکلی خوردند مبنی بر اینکه بازیکنان گران قیمت در زمان مسابقات پایه نمی‌توانند در اختیار تیم ملی قرار بگیرند و باشگاه‌ها از این موضوع ممانعت می‌کنند که مصوب شد در روز فیفا دی برای تیم‌های ملی بزرگسالان بازیکن باید 72 ساعت قبل در اردو حضور داشته باشد؛ اگر یورو، جام جهانی و ... باشد 15 روز قبل می‌توانند در اختیار تیم ملی قرار بگیرند اما مسابقات زیر 22 و ... در صورت تعامل فدراسیون با باشگاه‌هاست که یک بازیکن در کدام تیم بازی کند.

سرمربی استقلال با بیان اینکه نمونه‌های زیادی مثل مسی، امباپه، رشفورد و ... در دنیا وجود دارد که برای تیم‌های ملی زیر 23 و پایین‌تر بازی نکردند، گفت: بندی(ماده 83) که آقای ساکت می‌گویند، به تایید هیأت رییسیه نرسیده است و خبر قطعی در این باره دارم؛ اگر یادتان باشد چهار سال قبل مسابقات ما در تیم ملی امید بود که من خواستم مسابقات لیگ یک هفته به تعویق بیافتد ولی اینطور نشد؛ پرسپولیس، استقلال، سایپا و ... بازیکنانی در تیم ما داشتند ولی تنها تیم نفت به ما بازیکن داد و مابقی تمام بازیکنان مد نظر را ندادند.

منصوریان تاکید کرد: آیا فدراسیون فوتبال باید ملزم به اجرای خواسته‌های فیفا و ای اف سی باشد یا خیر؟؛ رییس باشگاه ما هیچ قول صد در صدی به تیم ملی نداده است چون باید از سرمربی مسائل فنی را بپرسد و من جواب قطعی را بدهم؛ روزی که نزد آقای حسن‌زاده رفتیم این موضوع را گفتم.

او تصریح کرد: بیست و سوم تیرماه جلسه فنی 9 نفره تشکیل دادیم و گفتیم ریاست محترم باشگاه استقلال به دلیل مشکلات فنی مجبور هستیم به خاطر بازی دوستانه احتمالی با پرسپولیس و همچنین وضعیت نامشخص منتظری و مصدومیت پادووانی برای حضور در هفته اول، آرمین سهرابیان و مهدی قائدی را به تیم ملی امید می‌دهیم اما مجید حسینی و امید نورافکن را نیاز داریم.

سرمربی استقلال با بیان اینکه چهار نفر را به تیم ملی دعوت کردند ولی فقط برای یک نفر چهار با بلیت گرفتند، گفت: این محرومیت درخواست شخص آقای ساکت بوده است؛ چرا سه بازیکن را محروم کردید در حالی که یک بازیکن را به طور قطعی می‌خواستید و در نامه اشاره کرده بودید؟؛ وقتی به کمیته انضباطی رفتیم گفتیم چه اتفاقی افتاده است.

منصوریان اظهار کرد: مگر ما تا الان با تیم ملی تعامل نکردیم؟ ما به فدراسیون نامه فرستادیم ولی چرا این نامه به کمیته انضباطی نرفته است؟ آقای ساکت به بندی که هنوز تایید نشده را عنوان می‌کند.

سرمربی استقلال در واکنش به اظهارات مدیر تیم‌های ملی گفت: آقای ساکت! همان اندازه که پرچم ایران برای شما مقدس است برای ما هم هست و بدانید من روی آن نماز می‌خوانم؛ از وادی پرچم بیاید بیرون و به قوانین احترام بگذارید؛ شما 4 بازیکن دعوت کردید ولی برای یک بازیکن بلیت گرفتید.

منصوریان اضافه کرد: شما برای قدرت‌نمایی در فوتبال، آدرس بد تیمی را آمده‌اید؛ به هواداران استقلال توهین شده است؛ من در تمام رده‌های تیم ملی بودم و امروز سه مربی تیم ملی کنار خودم دیدم و از اهمیت مسابقات تیم ملی با خبر هستم.

سرمربی استقلال تاکید کرد: شما به جرات بگویید برای قدرت‌نمایی این سه بازیکن را محروم کردیم؛ آقای ساکت پافشاری به چیزی که وجود ندارد، می‌کنید.

او اضافه کرد: اگر به فیفا شکایت کنیم که در فدراسیون فوتبال ما فارغ از توجه به قوانین فیفا، به طور جبری قوانینی وضع کردند در حالی که فیفا 12 روز قبل همین موضوع بازیکنان ملی را تایید کرده، من می‌گویم فدراسیون فوتبال ما تعلیق و بازی با صنعت نفت تکرار خواهد شد؛ البته منکر بازی زیبای صنعت نفت نمی‌شوم اما قانون فدراسیون فوتبال در اینجا برعکس تعریف شده است.

منصوریان درمورد تعامل فدراسیون با افتخاری، مدیر عامل باشگاه استقلال برای دادن بازیکنان به تیم ملی امید اذعان کرد: سرمربی تیم به لحاظ فنی باید تشخیص بدهد یک بازیکن بماند یا برود یا مدیر باشگاه؟

او درباره شایعه توهین‌اش به تماشاگران صنعت نفت گفت: امکان ندارد به هواداران یک تیم توهین کنم؛ اصلا چیزی که در لب خواندید درست نیست؛ شاید صدایم بلند شود ولی اصلا حرف زشت نمی‌زنم.

مناظره جنجالی منصوریان و ساکت پیرامون محرومیت جنجالی

* بخش لژیونرها

امسال نزدیک به 20 بازیکن ایرانی در لیگ‌های خارجی داریم؛ کاوه رضایی در شارلوآ نخستین بازی خود را در ژوپیر لیگ انجام داد و 5 دقیقه در زمین حضور داشت؛ رامین رضاییان در مرحله سوم مقدماتی لیگ اروپا برابر مارسی بازی کرد و در لیگ بلژیک هم برای اوستنده به میدان رفت؛ علیرضا جهانبخش در ادامه حضور در جهانبخش در دیدارهای تدارکاتی به میدان می‌رود؛ هیرنفین با رضا قوچان‌نژاد مقابل ترابزون اسپور ترکیه به تساوی رسید؛ میلاد محمدی در سومین حضور ثابت در ترک گروژنی پاس گل داد تا تیم‌اش صدرنشین شود؛ سردار آزمون که به روبین کازان برگشته بعد از دو حضور 30 دقیقه‌ای، مقابل آرسنال تولا از ابتدای نیمه دوم به میدان رفت و یک پنالتی گرفت؛ وردربرمن با الکساندر نوری مشغول بازی‌های تدارکاتی است.

بررسی عملکرد لژیونرها (96/05/09)

* کارشناسی داوری

- نفت تهران و سپیدرود
    خطای پنالتی روی آل‌کثیر به درستی اعلام شد و اخطار به مدافع سپیدرود درست بود.

- صنعت نفت آبادان و استقلال تهران
    شیمبا روی منتظری خطا کرد که داور اعلام نکرد ولی در ادامه داور مجددا با اشتباه خود پنالتی برای صنعت نفت اعلام نشد.
    خطای پنالتی برای صنعت نفت درست بود و گوگ باید اخطار می‌گرفت که این اتفاق افتاد.

کارشناسی داوری بازی صنعت نفت آبادان - استقلال

* سپاهان 1 سایپا 1

نکات بازی
    سپاهان با کرانچار بدون باخت در نقش جهان.
    سایپا در 6 فصل اخیر بردی در هفته اول لیگ برتر نداشته است.

- کنفرانس مربیان
    زلاتکو کرانچار: از همان ابتدا موقعیت‌های زیادی داشتیم؛ سازماندهی خوبی انجام دادیم ولی نکته‌ای که موجب تاسف است فرصت‌های فراوانی را هدر دادیم.
    علی دایی: می‌توانستیم برنده این بازی باشیم؛ موقعیت‌های صد در صدی ما بیشتر از حریف بود؛ 60 تا 70 درصد تیم را تغییر دادیم و نیاز به زمان داریم.

نگاه متفاوت به بازی سپاهان - سایپا

* پیکان 1 پدیده 1

نکات بازی
    پیکان همواره برابر پدیده گلزنی داشته است.
    پدیده در هفته‌های اول لیگ برتر شکست نخورده است.

- کنفرانس مربیان
    مجید جلالی: مستحق پیروزی بودیم ولی سخت کوشی زیاد پدیده روی توپ موجب ش
    محمدرضا مهاجری: بازی اول یک امتیاز در خانه پیکان بد نیست ولی امیدوار هستم بازی به بازی بهتر شویم.

خلاصه بازی پیکان 1-1 پدیده + حواشی

* گسترش فولاد 1 پارس جنوبی جم 4

نکات بازی
    نخستین برد تاریخ پارس جنوبی در حضور اول لیگ برتر
    نانگ با زدن دو گل، تنها بازیکن هفته اول بود که دو گل زد.
    کاخا، خشن‌ترین بازیکن لیگ شانزدهم فصل جدید را هم با کارت قرمز شروع کرد.
    دخسوس برای نخستین بار در لیگ برتر ایران در یک بازی 4 گل خورد.
    شکست گسترش فولاد بعد از 11 ماه مقابل یک تیم غیر تبریزی در خانه.

بازی گسترش فولاد - پارس جنوبی از نگاهی دیگر

* کارشناسی داوری

- پیکان و پدیده
    به نظر می‌رسد خطای اول روی مومنی پنالتی نبوده و تصمیم داور درست بود.
    پنالتی به سود پیکان به دلیل خطای منصوری روی مومنی کاملا صحیح بود ولی بازیکن پدیده باید اخطار می‌گرفت.

- گسترش فولاد و پارس جنوبی جم

پنالتی به سود گسترش فولاد به درستی اعلام شد ولی به درستی اخطار نداشت.
    پنالتی اول به سود پارس جنوبی درست نبود و داور به اشتباه تصمیم گرفت.
    ابراهیم‌زاده خطا کرد و پنالتی به درستی برای پارس جنوبی گرفته شد.
    خطای پنالتی روی فخرالدینی اتفاق نیافتاد.
    کارت زرد دوم نباید به کاخا داده می‌شد و لازم بود داور به طور مستقیم کارت قرمز بدهد.
    مدافع گسترش فولاد روی نانگ خطای پنالتی کرد و باید اخراج می‌شد که داور هیچکدام از این تصمیمات را نگرفت.

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 620 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که با نظر مخاطبان، منشا مهم‌ترین نقل و انتقال فصل فوتبال ایران لقب گرفت.

برنامه نود این هفته ساعت 02:23 بامداد روز سه‌شنبه(دهم مردادماه) خاتمه یافت.

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    گزارش کامل برنامه نود با ابهامات بلیت فروشی

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته به ابهاماتی که پیرامون بلیت فروشی بازی‌های لیگ برتر وجود دارد، پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(بیست و سوم مردادماه) از ساعت 22:48 آغاز شد که در آن بازی‌های لیگ برتر در هفته سوم، نحوه بلیت فروشی‌های مسابقات و همچنین علت اخراج ناصر حجازی از سرمربیگری استقلال تهران بعد از بازی با سایپا در سال 78 مورد بررسی قرار گرفت.

* نظرسنجی

برنامه نود با مطرح کردن سوال "آیا با واگذاری کامل بلیت فروشی به باشگاه‌ها موافق هستید؟" از مخاطبان خود درخواست کرده با ارسال پاسخ‌های بله و خیر نظر خود را در این باره عنوان کنند.

1.jpg

* ترین‌های هفته سوم لیگ برتر

- حرکات تکنیکی: علی علیپور، علیرضا نقی‌زاده، فرید بهزادی‌کریمی، کریم احمدی، محسن مسلمان، حسن بیت‌سعید، امیر محمدپناهی، احسان پهلوان، ایمان مبعلی، محمد انصاری، علی قلی‌زاده، سجاد شهباززاده، حسین بادامکی، داریوش شجاعیان، فرید محمدی‌زاده و مهدی کیانی.
    - تیرک دروازه: سجاد آشوری(مقابل ذوب‌آهن)
    - کار تیمی: تراکتورسازی(برابر استقلال تهران)
    - موقعیت از دست رفته: روزبه شاه‌علی‌دوست(مقابل استقلال خوزستان)
    - پاس گل: محمدامین حاج‌محمدی(برابر سپیدرود)
    - مهار برتر: علی کیخسروی(مقابل پارس جنوبی جم)
    - گل برتر: سرور چپاروف(برابر تراکتورسازی)

ترین های هفته سوم لیگ برتر

* آیتمی به اهدای توپ طلای مهدی طارمی به آستان قدرس رضوی اختصاص داشت.

اهدای توپ طلا طارمی به آستان قدس رضوی(ع)

* گزارشی از بازی تیم‌های گسترش فولاد- سپیدرود، استقلال خوزستان- سایپا و همچنین صنعت نفت آبادان- پدیده پخش شد.

* حدادی‌فر: با قدرت برمی‌گردم

قاسم حدادی‌فر، کاپیتان ذوب‌آهن در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره آسیب دیدگی جدیدش اظهار کرد: برخورد شدیدی در دیدار با سیاه جامگان با بادامکی داشتم که صدای پایم را هم شنیدم؛ دو، سه دقیقه بعد از آن هم بازی کردم ولی دیگر نتوانستم ادامه دهم.

او ادامه داد: مینیسک و رباط زانوی من پاره شد که روز جمعه گذشته زیر نظر دکتر کیهانی آن را عمل کردم؛ مردم و طرفداران در این مدت خیلی به بنده لطف داشتند که از آنها تشکر می‌کنم.

حدادی‌فر ابراز کرد: دوست ندارم اینطور از فوتبال کنار بروم و امیدوار هستم با قدرت برگردم؛ سال گذشته نیز در همین مواقع با چنین مصدومیتی مواجه شدم اما مجددا الان تمام تلاش خود را انجام می‌دهم به شرایط بازی برگردم.

آخرین وضعیت جسمانی قاسم حدادی فر از زبان خودش

* کارشناسی داوری

- گسترش فولاد و سپیدرود

خطایی روی مهاجم سپیدرود اتفاق نیفتاد و تصمیم داور درست بود.
    آفساید مهاجم سپیدرود در نیمه دوم به اشتباه گرفته شد.

- استقلال خوزستان و سایپا

نمی‌شود تشخیص داد ضربه آزاد مهدی ترابی به دست مدافع استقلال خوزستان برخورد داشته یا خیر.
    قلی‌زاده قبل از گل دوم سایپا روی مدافع استقلال خوزستان خطایی انجام نداد.

- صنعت نفت آبادان و پدیده

پیش از گل اول صنعت نفت به نظر می‌رسد سزار که زننده گل بود در آفساید قرار داشته است.
    به دلیل مصدومیت بازیکن صنعت نفت آبادان از ناحیه سر، قبل از دومین گل این تیم داور باید بازی را متوقف می‌کرد.

* گزارشی از بازی خاطره انگیز تیم‌های استقلال و سایپا در بیستم اردیبهشت ماه 78 که در آن نتیجه 3 بر صفر به 4 بر 3 به سود سایپا تغییر کرد، به همراه مصاحبه‌ای از پرویز برومند، صفدر یوسف‌لو و بهنام ابوالقاسم‌پور پخش شد که این مسابقه با برکناری ناصر حجازی از سرمربیگری استقلال نیز همراه بود.

نوستالژی هفته؛ بررسی یکی از ابهامات تاریخ فوتبال ایران

* نفت تهران 0 پرسپولیس 3

نکات بازی

نخستین گل فرشاد احمدزاده بعد از سه سال برای پرسپولیس با پا!
    هفتصدمین گل تاریخ لیگ برتر پرسپولیس توسط مهدی طارمی زده شد.
    4 برد، 4 کلین‌شیت و 11 گل زده در پنج تقابل اخیر پرسپولیس با نفت تهران.
    بهترین شروع 10 فصل اخیر پرسپولیس.
    برانکو در 6 تقابل اخیر با سرمربیان سابق پرسپولیس برنده بوده است.

- کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: بعد از نیمه اول که از نظر تاکتیکی رضایت نداشتم، در نیمه دوم عملکرد خوبی داشتیم و با پاس‌کاری به موقعیت خطرناک و گل رسیدیم.
    حمید درخشان: اگر در نیمه دوم زود گل نمی‌خوردیم شاید اجازه گل‌های بیشتر به پرسپولیس نمی‌دادیم؛ وقتی شیرازه تیم برهم می‌خورد این اتفاق هم می‌افتد.

* آنالیز برنامه نود به این مسئله پرداخت که آیا بازیکنان پرسپولیس به گادوین منشا پاس می‌دهند یا خیر و یا این اتفاق در مجموع وجود ندارد.

بررسی پاس دادن یا ندادن پرسپولیسی ها به منشا

* بخش لژیونرها

علیرضا جهانبخش در روزی که آلکمار برابر آیندهوون با نتیجه 3 بر 2 شکست خورد، یک بار به تیرک دروازه زد و یک پنالتی منجر به گل هم گرفت؛ هیرنفین با خرونینگن به تساوی 3 بر 3 دست یافت که رضا قوچان‌نژاد دومین گل هیرنفین را به ثمر رساند؛ علیرضا حقیقی در هفته اخیر دو بازی برای اسکیل استونا انجام داد که در یک بازی تیم‌اش شکست خورد و در یک مسابقه نیز به تساوی رسیدند؛ سردار آزمون در هر دو مسابقه گذشته روبین کازان به میدان رفت ولی میلاد محمدی تنها یک بازی برای احمد گروژنی انجام داد؛ کاوه رضایی برای نخستین بار از ابتدا در ترکیب شارلوآ قرار گرفت و تیم‌اش به پیروزی 2 بر صفر رسید؛ سوشا مکانی به میوندالن نروژ بازگشت که تیم‌اش در مسابقه گذشته برنده شد؛ وردربرمن با هدایت الکساندر نوری در جام حذفی به پیروزی 3 بر صفر دست یافت.

بررسی عملکرد لژیونرها

* گزارش جذابی از سفر تماشاگران تبریزی به ورزشگاه آزادی برای تشویق تراکتورسازی مقابل استقلال تهران پخش شد.

همراه با هواداران پرشور تراکتورسازی مقابل استقلال

* گزارشی از مسائل ابهام برانگیز در نحوه بلیت فروشی توسط شرکت برهان مبین و همچنین اعلام آمار تعداد تماشاگران حاضر در ورزشگاه پخش شد.

بررسی حواشی عجیب سهم پرسپولیس از بلیت فروشی آزادی

* بهاروند: قرارداد با برهان مبین لغو می‌شود

حیدر بهاروند، سرپرست سازمان لیگ درباره مسائل مبهم در بلیت فروشی مسابقات گفت: در یکم آبان ماه 89 فدراسیون فوتبال قراردادی با فناوری ریاست جمهوری و نهادی وابسته به دولت امضاء کرد و در واقع تفاهم‌نامه بین معاون فناوری ریاست جمهوری و اداره کل تربیت بدنی به امضا رسید و حتی کارهای بعد از آن هم به طور دولتی انجام گرفت.

او ادامه داد: قرار بوده شرکت برهان مبین در قبال بلیت فروشی به تجهیز و رفع مشکلات ورزشگاه‌های آزادی، یادگار امام تبریز، نقش جهان، ثامن الائمه مشهد و غدیر اهواز اقدام کند که متاسفانه این کار انجام نشد.

بهاروند تصریح کرد: هدف از این قرارداد احترام به هواداران و بلیت فروشی اینترنتی بوده اما متاسفانه فقط یک ورزشگاه تجهیز شده و اقدام دیگری صورت نگرفته است.

سرپرست سازمان لیگ برتر با بیان اینکه آقایان کفاشیان و تاج این قرارداد را امضاء کردند و تفاهم آن را داشتند، عنوان کرد: زمانی که بنده به سازمان لیگ آمدم، متوجه 35 درصد از مبلغ بلیت‌هایی که به شرکت برهان مبین تعلق می‌گیرد، شدم اما مخالف آن بودم چون واقعا این مقدار درصد زیاد است و از سوی دیگر درآمد آنچنانی به باشگاه‌ها نمی‌رسد.

بهاروند با بیان اینکه مردم توانایی خرید بلیت گران را ندارند، گفت: از زمانی که به سازمان لیگ آمدم بیش از 50 مکاتبه داشتم و مسیر اشتباه بلیت فروشی را گفتم؛ با وزارت ورزش جلساتی داشتیم و قرار است طی روزهای آینده قرارداد با شرکت برهان مبین لغو شود؛ این شرکت از سال 89 قراردادی داشت که در سال 92 نیز مجددا قراردادی امضاء شد.

وی اضافه کرد: تعداد تماشاگری که اعلام می‌شود اگر مبهم است به این دلیل بوده که در هر مسابقه 10 تا 15 درصد بدون بلیت وارد ورزشگاه می‌شوند؛ آمار دقیق برای هواداران پرسپولیس در فصل گذشته 512 هزار و 648 عدد بوده است.

بهاروند تاکید کرد: در این هفته قرارداد با شرکت برهان مبین را فسخ می‌کنیم چون من اصلا این قرارداد را قبول ندارم.

* گفت‌وگویی تلفنی با علی اکبر طاهری، مدیر عامل باشگاه پرسپولیس در برنامه نود انجام گرفت و به ابهامی که پیرامون بلیت فروشی بازی‌ها وجود دارد، پرداخته شد.

* سپاهان 1 پارس جنوبی جم 1

نکات بازی

پارس جنوبی از سه بازی ابتدایی لیگ صاحب سه پنالتی شده است.
    پارس جنوبی با کسب 7 امتیاز از سه بازی ابتدایی، بهترین عملکرد را در تاریخ لیگ برتر بین تیم‌هایی که تازه به لیگ برتر صعود کردند داشته است.

- کنفرانس مربیان

مهدی تارتار: بچه‌های ما نشان دادند توانایی بالایی دارند و نمایش خوبی داشتند که از آنها تشکر می‌کنم.
    زلاتکو کرانچار: به نظرم امروز محسن فروزان روز خوبی داشت و چند توپ را از مهاجمان ما گرفت.

* پیکان 0 ذوب‌آهن 0

نکات بازی

توقف روند پنج برد پیاپی ذوب‌آهن برابر پیکان.
    پایان سه برد متوالی امیر قلعه‌نویی برابر جلالی.

- کنفرانس مربیان

امیر قلعه‌نویی: از تیمم رضایت ندارم؛ درست است که کلین‌شیت داشتیم و در خانه حریف یک امتیاز گرفتیم اما می‌توانستیم در نیمه اول کار را تمام کنیم.
    مجید جلالی: از بازیکنان تیمم رضایت دارم چون با تمام وجود خوب کار کردند ولی شاید نیاز به شانس بیشتر داشتند.

* سیاه جامگان 1 فولاد خوزستان 2

- کنفرانس مربیان

سید سیروس پورموسوی: واقعا در فولاد انقلاب شده و از شروع مسابقات 9-8 بازیکن مصدوم داریم؛ به جوانان اعتماد کردیم و نتیجه گرفتیم.
    اکبر میثاقیان: فولاد در نیمه اول خوب کار کرد ولی در نیمه دوم با تغییرات ما بهتر بودیم؛ خواست خدا بود و شاید نباید امروز برنده می‌شدیم.

* کارشناسی داوری

- نفت تهران و پرسپولیس

کامدار به اشتباه بابت خطا روی مسلمان اخطار نگرفت ولی این بازیکن پرسپولیس به درستی کارت زرد دریافت کرد.

- پیکان و ذوب‌آهن

اخطار دوم به گئورگی و اخراج او درست بود.

- سیاه جامگان و فولاد خوزستان

مدافع سیاه جامگان روی عبدالله کرمی خطا کرد و یک پنالتی برای فولاد اعلام نشد.
    تنها کمک داور می‌تواند تشخیص دهد توپ از خط دروازه سیاه جامگان عبور کرده یا خیر.
    یک پنالتی دیگر به دلیل کشیده شدن پیراهن مهاجم فولاد برای این تیم گرفته نشد.

- سپاهان و پارس جنوبی جم

محسن فروزان روی ساسان انصاری خطا کرد و باید یک پنالتی به سود سپاهان اعلام می‌شد و علاوه بر آن دروازه‌بان پارس جنوبی اخطار می‌گرفت.
    پنالتی به سود پارس جنوبی درست بود ولی صدقیانی، دروازه‌بان سپاهان نباید اخراج می‌شد.

* محمدرضا بیهقی، قائم مقام شرکت برهان مبین توضیحاتی درباره نوع بلیت فروشی و هزینه کردن آنها در ورزشگاه‌های تحت قرارداد، ارائه کرد.

* نتیجه نظرسنجی

حدود یک میلیو ن و 883 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که 92/5 درصد اعتقاد داشتند بلیت فروشی بازی‌ها باید به باشگاه‌ها سپرده شود.

برنامه نود این هفته ساعت 02:26 بامداد روز سه‌شنبه بیست و چهارم مردادماه خاتمه یافت.

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    گزارش برنامه نود به یاد صعود تاریخی سرخابی‌ها

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته یاد صعود دراماتیک پرسپولیس و استقلال از مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا در سال 75 را زنده کرد.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(سی‌اُم مردادماه) از ساعت 22:40 آغاز شد که در آن بازی‌های لیگ برتر در هفته چهارم و بحث نامشخص بلیت فروشی‌های مسابقات توسط شرکت برهان مبین مورد بررسی قرار گرفت و همچنین به دیدارهای خاطره انگیز پرسپولیس و استقلال در شهریور 75 که صعود این دو تیم در بازی برگشت مرحله یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا را همراه داشت، اشاره شد.

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین «برد پرسپولیس»، «مساوی» و «برد الاهلی» یک گزینه را برای پیش‌بینی نتیجه دیدار رفت تیم‌های پرسپولیس ایران و الاهلی عربستان در مرحله یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

1.jpg

* ترین‌های هفته چهارم لیگ برتر

- حرکات تکنیکی: کریم احمدی، سجاد شهباززاده، محمدرضا حسینی، امیرمحمد پناهی، مهدی ترابی، ژایرو رودریگز، رضا کرملاچعب، مهدی کیانی، شایان مصلح، حسین کعبی، آرش رضاوند، رضا ناصحی، کیوان امرایی، میعاد یزدانی، سینا مریدی و علی قلی‌زاده.
    - تیرک دروازه: حسین مهربان(برابر استقلال خوزستان)
    - کار تیمی: پدیده(مقابل استقلال خوزستان)
    - موقعیت از دست رفته: مرتضی تبریزی(برابر سپاهان)
    - پاس گل: میثم دورقی(برابر پدیده)
    - مهار: رشید مظاهری(مقابل سپاهان)

ترین های هفته چهارم لیگ برتر

- ادامه حواشی قرارداد چند میلیاردی بلیت فروشی در ورزشگاه آزادی؛ شرکت اجرا کننده می‌گوید جعل و کوتاهی نکرده ولی فدارسیون تاکید دارد تخلف صورت گرفته و قرارداد باید اصلاح شود.
    - پیروزی بزرگ سایپا مقابل استقلال توقف روند بردهای پرسپولیس برابر سیاه جامگان.
    - ماجرای داوری که در یک هفته دو بازی آسیایی برای پرسپولیس و استقلال سوت زد و بررسی ابهام هدیه دادن به داور عراقی در دو برد تاریخی سرخابی‌ها در آسیا.

* ذوب‌آهن 0 سپاهان 2

نکات بازی

کرانچار بدون شکست برابر ذوب‌آهن.
    امیر قلعه‌نویی در سه تقابل اخیر با سه تیم مختلف مقابل کرانچار بازنده بوده است.

- کنفرانس مربیان

زلاتکو کرانچار: چند موقعیت داشتیم که از آنها به خوبی استفاده نکردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم؛ دو گل زدیم ولی مهم این بود که برخلاف مسابقات قبل گل نخوردیم.
    امیر قلعه‌نویی: از تک به تکی که داشتیم بهره نبردیم و چند فرصت به دست آوردیم و در کل کنترل بازی در اختیار ما بود؛ قانون نانوشته است که وقتی گل نزنید، گل می‌خورید.

* پارس جنوبی جم 2 صنعت نفت آبادان 1

نکات بازی

83 درصد گل‌های فصل صنعت نفت از روی شروع مجدد به ثمر رسیده است.
    پارس جنوبی در این فصل سه بار از حریفان عقب افتاده ولی برنده شده است.

- کنفرانس مربیان

فراز کمالوند: متاسفانه یک مقدار در کار دفاعی با مشکل مواجه شدیم؛ به نفرات جایگزین شرح وظایف را داده بودیم اما مطابق انتظار ما ظاهر نشدند.
    مهدی تارتار: سه بار در لیگ از حریفان عقب افتادیم ولی هر سه بار به بازی برگشتیم که این مسئله نشان می‌دهد بچه‌های ما به خود باوری رسیده‌اند؛ در عمرم چنین تشویقی از هواداران ندیده بودم که از آنها تشکر می‌کنم.

* پرسپولیس 1 سیاه جامگان 1

نکات بازی

نیمکت‌نشینی صادق محرمی بعد از 14 بازی در لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا.
    فرشاد احمدزاده 5 بازی و 3 گل زده برای پرسپولیس.
    پرسپولیس بعد از 108 روز در ورزشگاه آزادی امتیاز از دست داد.
    نخستین نیمه دوم بدون گل پرسپولیس در لیگ هفدهم.
    اکبر میثاقیان هرگاه در پنج هفته ابتدایی با پرسپولیس روبه‌رو شده بازنده نشده است.
    پرسپولیس به عنوان تنها تیمی که امتیاز از دست نداده بود، امتیاز از دست داد.
    پرسپولیس برای نخستین بار در این فصل در یک بازی کمتر از 2 گل زد.
    جدال پرسپولیس و سیاه جامگان برای نخستین بار مساوی شد.

- کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: کمال کامیابی‌نیا همیشه بزرگترین نمونه بازیکن حرفه‌ای بوده ولی یک اشتباهی داشت که بعد از صحبت با او، او را بازگرداندم؛ بعضی صحنه‌های داوری را از هواپیما هم می‌شد دید که طبیعی است به این دلیل از داوری ناراحت باشم؛ متاسفانه بیش از حد شانس‌های گل را از دست دادیم و بعد از آن تلاش‌ها بی‌تاثیر بود؛ متاسفم در حضور پُر شور تماشاگران نتوانستیم یک برد هدیه کنیم.
    اکبر میثاقیان: شانس داشتیم که بازی را نباختیم و یک گل زدیم؛ خیلی خوشحال هستم که یک امتیاز را گرفتیم.

پرسپولیس - سیاه جامگان از نگاهی دیگر

* کارشناسی داوری با مسعود مرادی

- پرسپولیس و سیاه جامگان

کارت زرد به محمدمهدی عسگری به دلیل خطا روی امیری کافی بود.
    گل علیپور به درستی آفساید اعلام شد.
    خطا روی مهدی طارمی انجام شد ولی داور به اشتباه پنالتی نگرفت.
    قبل از گل طارمی که آفساید اعلام شد، داور تصمیم اشتباهی داشت و بهتر بود دستور به ادامه بازی می‌داد.
    حاج‌ملک در عدم اعلام خطای پنالتی روی علیپور اشتباه کرد.
    کمک داور باید صبر می‌کرد تا دید بهتری برای اعلام آفساید مهاجم پرسپولیس داشته باشد.
    مشخص نبود طارمی در موقعیت آفساید قرار دارد یا خیر.
    قبل از گل تساوی سیاه جامگان، امرایی از دست خود استفاده کرد.

کارشناسی داوری جنجالی بازی پرسپولیس - سیاه جامگان

- ذوب‌آهن و سپاهان

مظاهری از دست خود بیرون از محوطه جریمه استفاده کرد و باید کارت زرد می‌گرفت و یک ضربه آزاد به سود سپاهان اعلام می‌شد.
    رسول نویدکیا به دلیل خطایی که انجام داد باید اخراج می‌شد که داور چنین تصمیمی نگرفت.
    قبل از گل اول سپاهان خطایی روی مرتضی تبریزی اتفاق نیفتاد .
    علی‌محمدی قبل از زدن گل دوم سپاهان در آفساید بود.

- پارس جنوبی جم و صنعت نفت آبادان

اخطار به بازیکن صنعت نفت به دلیل خطا روی سینگ درست بود.
    فرشاد محمدی‌مهر به دلیل خطا و گرفتن موقعیت صنعت نفت باید کارت زرد دوم را می‌گرفت و اخراج می‌شد.
    شادکام روی فروزان مرتکب خطا شد.

* بخش نوستالژی برنامه نود

دیدار جذاب و مهیج پرسپولیس در یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا پخش شد که دیدار رفت این مسابقه با پیروزی 3 بر صفر تیم آلیمای قزاقستان به پایان رسید ولی سرخ پوشان در مسابقه برگشت موفق به پیروزی 5 بر صفر شدند؛ همچنین بازی استقلال برابر نوف باخور ازبکستان در شهریورماه 75 که آبی‌ها توانستند شکست 4 بر یک دور رفت را با نتیجه 3 بر صفر در دیدار برگشت جبران کنند پخش شد.

مصاحبه‌های ضبط شده‌ای با داریوش مصطفوی، رییس اسبق فدراسیون فوتبال- رضا ترابیان، بازیکن سابق پرسپولیس و کاظم اولیایی، مدیر عامل پیشین باشگاه استقلال تهران در این بخش پخش شد.

نوستالژی هفته؛ بازگشتهای به یادماندنی سرخابی ها

* سایپا 2 استقلال 1

نکات بازی

استقلال دو شکست در دو بازی خارج از خانه داشته که هر دو با نتیجه یک بر صفر بوده است.
    محمد عباس‌زاده برای نخستین بار به استقلال گل زد.
    دایی بدون شکست برابر استقلال در زمان سرمربیگری سایپا.
    شکست منصوریان مقابل سایپا بعد از 5 بازی.

- کنفرانس مربیان

علی دایی: خیلی خوب بازی کردیم و موقعیت‌های زیادی داشتیم؛ فرصت زیادی به استقلال ندادیم و بازیکنان ما تلاش زیادی کردند.
    علیرضا منصوریان: برخلاف میل باطنی باختیم؛ دو پنالتی و دو باخت در این فصل داشتیم که این مسئله سخت است؛ طوری استقلال را بستم که این تیم تا سال 02-1401 از بهترین‌های آسیا خواهد شد.

نگاه جذاب به دیدار سایپا - استقلال و ماجرای تعویض جنجالی

* کلیپی از پاس به عقب بدموقع بازیکنان استقلال و اشتباهات مهدی رحمتی در دفع توپ برابر سایپا، صنعت نفت آبادان، پدیده و لوکوموتیو ازبکستان پخش شد.

* آیتم آنالیز برنامه نود به تاثیرگذاری علی قلی‌زاده، مهدی ترابی و آرش رضاوند که یک خط عقب‌تر از محمد عباس‌زاده بازی می‌کنند و تاثیر زیادی در حملات سایپا دارند، اختصاص داشت.

* کارشناسی داوری سایپا و استقلال تهران

خطایی روی ترابی اتفاق نیفتاد ولی شبیه‌سازی مهاجم سایپا هم نبود.
    برخورد توپ به دست دانشگر هند پنالتی نبود که داور هم تصمیم درستی گرفت.
    در دقیقه 38 روی ترابی دو خطا انجام شد ولی داور پنالتی اعلام نکرد.
    در دقیقه 42 مجید حسینی دید مناسبی نداشت و عدم اعلام خطای هند پنالتی صحیح بود.
    پنالتی به سود سایپا و اخطار به مهدی رحمتی درست بود.
    اخطار دوم و اخراج شاه‌علی‌دوست به درستی قضاوت شد.

کارشناسی داوری بازی سایپا - استقلال

* همانند هفته گذشته بحث بلیت فروشی الکترونیکی پیش کشیده شد که در آن مصاحبه‌هایی با علی کفاشیان، رییس سابق فدراسیون فوتبال و بیهقی، قائم مقام مدیر عامل شرکت برهان مبین هوشمند انجام گرفته بود.

* گفت‌وگویی تلفنی با علی کفاشیان، رییس سابق و نایب رییس فعلی فدراسیون فوتبال درباره حواشی پیرامون بلیت فروشی الکترونیکی انجام شد.

نظر کفاشیان درباره ماجرای جنجالی قرارداد بلیط فروشی

* بخش لژیونرها

در هفته چهارم لیگ بلژیک شارلوآ روی پرتاب کاوه رضایی به چهارمین برد فصل رسید؛ اوستنده در بازگشت رامین رضاییان به ترکیب چهارمین باخت فصل را متحمل شد؛ آلکمار با جهانبخش به برتری رسید؛ هیرنفین در حضور رضا قوچان‌نژاد برابر هراکلس به تساوی رسید؛ علیرضا حقیقی برای اسکیل استونا پاس گل داد و تیم‌اش به پیروزی 3 بر یک مقابل مالمو دست یافت؛ کریم انصاری‌فرد در شب پیروزی المپیاکوس در هفته اول سوپر لیگ یونان یک گل زد و یک پاس گل داد؛ سردار آزمون در حضور 45 دقیقه‌ای در ترکیب روبین کازان نتوانست در پیروزی 6 گله تیم‌اش گلزنی کند؛ میوندالن در دو بازی سوشا مکانی را در ترکیب داشت که یک شکست و یک برد برای آنها رقم خورد؛ وردربرمن با هدایت الکساندر نوری یک بر صفر به هافنهایم باخت.

بررسی عملکرد لژیونرها

توضیح مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری درباره بلیت فروشی

پرویز کرمی، مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره مسائلی که پیرامون به وجود آمده درباره بلیت فروشی به وجود آمده اظهار کرد: تفاهم‌نامه و ادامه همکاری با شرکت مذکور با اطلاع آقای امیری‌نیا، رئیس وقت مرکز همکاری‌های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری و اینکه آقای ستاری در جریان ریز این مسائل بوده‌اند، صورت گرفت.

وی ادامه داد: این موضوعی که در برنامه نود پیگیری شده مربوط به سال 89 می‌شود و بعد که آقای ستاری معاونت این حوزه را برعهده گرفتند، در اوایل کار با دوستان فدراسیون فوتبال و آقای امیری‌نیا جلسه مشترکی گذاشتند که مابین آقای گودرزی، وزیر وقت با آقای ستاری نیز این موضوع پیگیری شد.

کرمی تصریح کرد: خوشحال هستیم که موضوع دانش بنیان‌ها مطرح شده چراکه این شرکت‌ها می‌توانند به ورزش کمک کنند.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور ابراز کرد: از طرف معاونت علمی و فناروری هیچ شرکتی برای بحث بلیت فروشی‌ها معرفی نشده است.

وی با بیان اینکه نیا مسؤولیت و واحد آقای امیری‌نیا از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری جداست، گفت: معاونت ما به هیچ عنوان در ریز مسائل بلیت فروشی ورود پیدا نکرده ولی در کلیات که بحث فناوری در ورزش بوده نظراتی داشته است.

کرمی عنوان کرد: شرکت برهان مبینی که ابتدا در فوتبال بود، همکاری‌هایی با فدراسیون و به واسطه خرید بلیت، کارت، گیت و ... از شرکت طرف قرارداد مطالباتی داشته است.

مشاور معاون علمی و فناوری رییس جمهور اضافه کرد: حدود 3 هزار و 500 شرکت دانش بنیان در کشور داریم که تمام نهادهای دولتی موظف هستند به آنها کمک کنند تا بازار کشور را در دست بگیرند.

وی تاکید کرد: معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری دخالتی در معرفی و کارهای تشریفاتی و قانونی نداشته است.

* پدیده 2 استقلال خوزستان 2

نکات بازی

استقلال خوزستان بدون شکست برابر پدیده.
    تساوی دو تیم در مشهد همواره مساوی بوده است.

- کنفرانس مربیان

عبدالله ویسی: هر لحظه امکان داشت یک تیم گل بزند؛ بازی زیبایی بود؛ حواشی زشت و زننده‌ای در این مسابقه بود که امیدوارم در ادامه بازی‌ها شاهد نباشیم.
    محمدرضا مهاجری: در روزی که خوب بودیم و باید با اختلاف یکی، دو گل برنده می‌شدیم به مساوی رسیدیم.

* تراکتورسازی 2 نفت تهران 1

نکات بازی

ایران‌پوریان برای نخستین بار در این فصل تراکتور را پیش انداخت.
    نخستین برد تراکتور در فصل جدید.
    چهارمین پیروزی پیاپی تراکتور برابر نفت.

- کنفرانس مربیان

یحیی گل‌محمدی: شروع خوبی در بازی داشتیم که به گل هم رسیدیم؛ نیمه دوم را کنترل کردیم و می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم؛ بچه‌های ما برای گرفتن سه امتیاز در فشار بودند که خدا را شکر به آن رسیدیم.
    حمید درخشان: بازی بسته‌ای انجام ندادیم و تلاش کردیم دست پُر تبریز را ترک کنیم که این اتفاق نیافتاد.

واگذاری بلیت فروشی به استقلال و پرسپولیس

سعید فتاحی، مسؤول برگزاری مسابقات لیگ برتر در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره نحوه بلیت فروشی در بازی هفته پنجم استقلال و پدیده اظهار کرد: به دستور آقای تاج، رییس فدراسیون فوتبال و به احترام نظر مردم بلیت فروشی مسابقه فردا توسط باشگاه استقلال و به صورت الکترونیکی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: تمام عواید بلیت فروشی به باشگاه استقلال می‌رسد ولی شرکت برهان مبین هم وجود دارد اما قرار است کاهش درصدهای تخصیصی آن به این شرکت توسط باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس و توافق با برهان مبین انجام شود.

فتاحی ابراز کرد: با واگذاری بلیت فروشی به استقلال و پرسپولیس، باشگاه‌ها در راس کار قرار می‌گیرند.

* گفت‌وگویی تلفنی با امیری‌نیا، رییس سابق مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری درباره حواشی بلیت فروشی‌ها انجام شد.

* سپیدرود 1 پیکان 0

نکات بازی

نخستین امتیاز و پیروزی سپیدرود در تاریخ لیگ برتر
    پیکان با این باخت به قعر جدول سقوط کرد.
    پیکان تنها تیم بدون برد لیگ برتر.

- کنفرانس مربیان

مجید جلالی: با یک بردی که می‌شد به دست بیاوریم، به این مهم نرسیدیم ولی در آخر نتوانستیم نتیجه بگیریم؛ بالاخره شانس هم به ما روی خواهد کرد.
    علی نظرمحمدی: بعد از سه بازی مقابل گل خوردن را گرفتیم و به امتیاز رسیدیم؛ از این مهم خوشحال هستیم که عماد میرجوان، مهاجم مستعد گیلانی گلزنی کرد.

* فولاد خوزستان 2 گسترش فولاد 1

نکات بازی

نخستین پیروزی خانگی فولاد در لیگ هفدهم.
    گسترش فولاد بدون برد برابر فولاد در اهواز.

- کنفرانس مربی

سید سیروس پورموسوی: از هواداران تشکر می‌کنم تا لحظه آخر از تیم حمایت کردند و خدا را شکر با ارائه یک بازی زیبا به برد رسیدیم.

* کارشناسی داوری

- پدیده و استقلال خوزستان

حسینی، مدافع پدیده به درستی اخطار گرفت.
    کارت زرد به کولی‌بالی به درستی داده شد.
    یوسف دلفی به دلیل تکل خطرناک روی پای مرادمند باید اخراج می‌شد که این اتفاق نیافتاد.
    خطای منجر به گل اول پدیده درست بود.
    قبل از گل دوم پدیده، اوت کنار زمین به اشتباه برای تیم مشهدی اعلام شد.
    در زمان درگیری خلعتبری با بازیکنان استقلال خوزستان داور باید کارت زرد می‌داد.
    گردان روی مهاجم استقلال خوزستان پنالتی انجام نداد.

- تراکتورسازی و نفت تهران

پنالتی به سود تراکتورسازی درست بود.

- سپیدرود و پیکان

کارت زرد به حسین کعبی کفایت می‌کرد و تصمیم داور درست بود.
    دست زدن کعبی برای کمک داور اخطار داشت ولی داور به او کارت نداد.
    به درستی برای پیکان پنالتی اعلام نشد.
    اعلام پنالتی به سود سپیدرود صحیح بود.

- فولاد خوزستان و گسترش فولاد

یک پنالتی به سود فولاد گرفته نشد.
    پنالتی به سود گسترش فولاد و در ادامه پنالتی برای فولاد درست بود.

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 981 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که حدود 70 درصد اعتقاد به پیروزی پرسپولیس در دیدار رفت مقابل الاهلی عربستان داشتند.

برنامه نود این هفته ساعت 01:59 بامداد روز سه‌شنبه(سی و یکم مردادماه) خاتمه یافت.

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    گزارش کامل برنامه نود؛ با ملی‌پوشان در سئول

عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته گفت‌وگوی جذابی با کاپیتان تراکتور داشت و همچنین علت عدم انجام بازی در ورزشگاه امام رضا نیز مشخص شد.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(ششم شهریورماه) از ساعت 22:40 آغاز شد که علاوه بر بررسی بازی‌های لیگ برتر در هفته پنجم، گزارشی از تمرین تیم ایران در کره جنوبی و مصاحبه‌هایی با کارلوس کی‌روش و بازیکنان پخش شد؛ همچنین داریوش مصطفوی، مهدی مناجاتی و مهدی کیانی حرف‌های جالبی مطرح کردند که مشروح آن را در زیر می‌خوانید:

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین «برد ایران»، «مساوی» و «برد کره جنوبی» یک گزینه را برای پیش‌بینی نتیجه دیدار تیم‌های ملی ایران و کره جنوبی در مرحله مقدماتی جام جهانی انتخاب کنند.

- شکست دوباره استقلال و تشدید فشارها روی علیرضا منصوریان و اولتیماتوم جدی مدیران این باشگاه به سرمربی آبی‌ها.
    - مدرن، مجهز و استاندارد مثل ورزشگاه امام رضا مشهد؛ هدیه‌ای که ماه‌هاست کادو پیچ مانده است.
    - به بهانه جدال روز پنج‌شنبه ایران و کره جنوبی؛ تصاویر کمتر دیده شده از تقابل‌های تاریخی این دو تیم.

* پرسپولیس ایران 2 الاهلی عربستان 2

نکات بازی

خلیل‌زاده تعداد گل‌های خورده و زده پرسپولیس در آسیا را برابر کرد.
    2 گل برای پرسپولیس، هر 2 گل توسط خریدهای جدید این تیم.
    توقف روند سه پیروزی پیاپی الاهلی برابر نمایندگان ایران.
    پرسپولیس برای نخستین بار در در دیداری که با دو گل عقب افتاده بود، شکست نخورد.

- در جریان این گزارش، مصاحبه‌هایی هم از حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه سلطان قابوس انجام گرفته بود.

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

* تصاویری از مرحوم ایرج باباحاجی‌، خبرنگار فقید ورزشی که اخیرا جان خود را از دست داد، پخش شد.

* صنعت نفت آبادان 2 ذوب‌آهن 2

نکات بازی

نخستین گل خورده صنعت نفت در بازی‌های خانگی لیگ هفدهم توسط رجب‌زاده اتفاق افتاد.
    شیمبا برای نخستین بار پنالتی‌های این فصل را به اوت زد.
    ذوب‌آهن نخستین تیمی شد که در آبادان از صنعت نفت امتیاز گرفت.
    کمالوند بدون پیروزی مقابل امیر قلعه‌نویی.

- کنفرانس مربیان

امیر قلعه‌نویی: حیف شد این مسابقه یک برنده نداشت ولی چهار گل و صحنه‌های زیبایی شاهد بودیم که به تیرک زدیم و آنها تک به تک از دست دادند.
    فراز کمالوند: به اعتقاد من حق مسلم ما پیروزی بود؛ بعد از گلی که دریافت کردیم شکل تیم برهم ریخت و سخت بود به بازی برگردیم اما خدا را شکر بازنده نشدیم.

* استقلال خوزستان 0 پارس جنوبی جم 1

پارس جنوبی بهترین خط حمله لیگ برتر.
    نخستین کلین‌شیت پارس جنوبی در این فصل.
    تارتار برای نخستین بار در لیگ برتر موفق به شکست تیم ویسی شد.

- کنفرانس مربیان

عبدالله ویسی: بازی بی‌عرضه و بی‌لیاقتی انجام دادیم؛ وقتی از 12-10 ضربه آزاد یکی را استفاده نمی‌کنیم، همین اتفاق می‌افتد؛ با اینکه پارس جنوبی امتیازات خوبی در این فصل جمع کرده ولی تنها دو توپ در چارچوب ما داشتند.
    مهدی تارتار: در این هوای گرم به سختی سه امتیاز گرفتیم؛ بچه‌های ما زحمت کشیدند و به آنها خسته نباشید می‌گوییم که بعد از چهار بازی بالاخره گلی دریافت نکردیم.

* گزارش از تمرین تیم ملی در سئول کره جنوبی و مصاحبه با سرمربی و بازیکنان

علیرضا بیرانوند: رکورد گل نخوردن متعلق به تمام تیم مخصوصا مدافعان، بازیکنان و کادر فنی است و ان‌شاالله مربیان هر دروازه‌بانی را صلاح بدانند بازی می‌کند؛ به دنبال حفظ رکورد گل نخوردن هستیم که امیدواریم به آن برسیم.
    اشکان دژاگه: هنوز نفرات تیم کامل نشده و خیلی از بچه‌ها به خاطر بازی در تیم‌های اروپایی به اردو نیامدند که ان شاالله فردا این اتفاق می‌افتد؛ اردو به خوبی پیش می‌رود و باید همینطور 100 درصد تمرین کنیم؛ برای کره اهمیت بیشتری دارد که به پیروزی برسد ولی ما سعی داریم به موفقیت دست پیدا کنیم.
    علی کریمی: کره‌ای‌ها 100 درصد می‌آیند تا مقابل هواداران‌شان به برد برسند چون چند سالی است نتوانستند ایران را شکست دهند اما ما هم می‌خواهیم روند شکست ناپذیری به ویژه مقابل کره را حفظ کنیم.

- کی‌روش: شعبده‌بازی در تیم ملی شاهد هستیم!

کارلوس کی‌روش درباره شرایط بد زمین تمرین ایران در کره جنوبی گفت: همه چیز عالی است!؛ همیشه بازی با کره دشوار بوده و این تیم به دنبال شکست ایران بوده ولی الان دغدغه اصلی آنها صعود به جام جهانی است؛ برای نخستین بار شرایط سختی برای کره به وجود آمده و کارشان در راه صعود به جام جهانی به اما و اگر کشیده شده است.

او با بیان اینکه برای ما بازی با کره جنوبی همیشه فرصتی برای یادگیری و کسب تجربه بیشتر است، اظهار کرد: اگر شرایط بازیکنان خوب است و شاهد نتایج خوب هستیم، اتفاقی شعبده گونه و شعبده بازی رخ داده وگرنه برای کسب موفقیت و توجه به تیم، مربیان و بازیکنان هیچ اتفاق خاصی نیافتاده است.

سرمربی تیم ملی ایران ادامه داد: باید به برنامه‌ریزی تیم ملی در مسیر جام جهانی برای آماده‌سازی، انجام بازی‌های دوستانه و موفقیت بیشتر اقداماتی صورت بگیرد وگرنه نمی‌توان انتظار زیادی داشت.

کی‌روش اضافه کرد: داستان همیشه یکسان است، ما برای زمردم زحمت می‌کشیم و بازی می‌کنیم؛ این بار هم برای کسب غرور و ایجاد لبخند روی لب هواداران به میدان می‌رویم؛ مهم‌ترین مطلب همین است که می‌خواهیم تماشاگران را خوشحال کنیم و این بار هم سعی داریم همین کار را انجام دهیم.

* گزارشی از روند مطرح شدن و موفقیت سامان قدوس، لژیونر جدید تیم ملی پخش شد.

* سیاه جامگان 1 نفت تهران 1

نکات بازی

سومین تساوی پیاپی دو تیم در تقابل‌های اخیر.
    نفت بدون برد برابر سیاه جامگان.
    سیاه جامگان بدون برد در مشهد.

- کنفرانس مربیان

حمید درخشان: با تغییراتی که انجام دادیم فشار را به سیاه جامگان بیشتر کردیم و به گل رسیدیم؛ سیاه جامگان در خانه تیم خوبی است و این تساوی عادلانه بود.
    اکبر میثاقیان: یک لحظه خوابمان برد، بیچاره شدیم و سه امتیارمان به یک امتیاز تبدیل شد؛ نفت هم خوب بازی کرد.

* گزارش مقایسه‌ای از ورزشگاه‌های امام رضا و ثامن الائمه مشهد پخش شد که در آن به امکانات کم‌نظیر استادیوم تازه تاسیس امام رضا در ایران اشاره شده بود.

* توضیحاتی درباره عدم برگزاری بازی در ورزشگاه امام رضا

هاشمی جواهری، مدیر عامل ترتیب بدنی آستان قدس رضوی در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره عدم استفاده از ورزشگاه امام رضا مشهد اظهار کرد: شورای تامین پای کار بوده و هنوز اجازه بازی‌های لیگ برتر را در این استادیوم نداده است؛ تمام مسؤولان آستان قدس آمادگی برگزاری مسابقات را دارند و آقای تاج هم اعلام آمادگی کردند.

او ادامه داد: سعی داریم بازی ملی برای افتتاح این ورزشگاه انجام شود ولی اگر این اتفاق نیافتاد، با توجه به اینکه دو تیم لیگ برتری داریم، به مسؤولان دو باشگاه می‌گوییم تا این ورزشگاه با حضور آنها افتتاح شود.

هاشمی جواهری تصریح کرد: فرماندار مشهد یک سری نکاتی را درباره انجام بازی در ورزشگاه امام رضا، مثل ایجاد گیت و تقسیم بندی تماشاگران گفتند که ما هم اعلام نمودیم هیچ حرفی نداریم و همین الان هم به فدراسیون فوتبال گفتیم آماده هستیم تا در نخستین بازی تیم ملی این ورزشگاه افتتاح شود و بعد از آن نیز میزبان بازی‌ها باشیم.

مدیر عامل ترتیب بدنی آستان قدس رضوی با بیان اینکه اگر شورای تامین مشهد اعلام آمادگی کند حاضر به انجام بازی در ورزشگاه امام رضا هستیم، گفت: اگر بتوانیم نخستین بازی در ورزشگاه امام رضا، مسابقه‌ای ملی باشد رضایت کامل داریم وگرنه برای میزبانی بازی‌های لیگ برتر نیز هیچ مشکلی نخواهیم داشت.

وی ابراز کرد: ورزشگاه ثامن از رده خارج نیست ولی کلاس استادیوم ثامن متفاوت است؛ ما کاملا آمادگی میزبانی را داریم و اگر آقای فرماندار قول دهند ایمنی تامین شود، می‌توانیم میزبانی بازی در استادیوم امام رضا داشته باشیم ولی ترجیحا اگر به جای مسابقه باشگاهی، بازی ملی باشد بهتر خواهد بود.

هاشمی جواهری یادآور شد: علاوه بر کیفیت مطلوب چمن، پیست دو و میدانی ورزشگاه امام رضا یکی از بهترین‌های دنیاست که تمام استانداردها را دارد؛ به فدراسیون‌های فوتبال و دو و میدانی اعلام کردیم آمادگی میزبانی مسابقات را داریم و یکی از اولویت‌های اصلی ما استفاده از ورزشگاه امام رضا است.

مدیر عامل ترتیب بدنی آستان قدس رضوی با بیان اینکه ورزشگاه امام رضا از هر نظر آماده بازی‌ها بوده ولی مسائلی مثل فنس‌کشی و ... برای میزبانی مسابقات وجود داشته که در صدد رفع آنها هستیم، عنوان کرد: تمام مجموعه آستان قدس رضوی این تکلیف را به بنده کرده تا در نخستین فرصت در استادیوم امام رضا شاهد برگزاری بازی باشیم.

وی تاکید کرد: نقطه نظرات شورای تامین جدای از مسائل ورزشگاه‌ها و جانبی است ولی در تلاش برای رفع نواقص هستیم؛ حدود دو هفته برای رفع نواقص زمان نیاز است که پس از آن هیچ محدودیتی در برگزاری مسابقات نداریم و حاضر به تکمیل رفع مشکلات جزئی هستیم تا با ایجاد امنیت توسط شورای تامین شاهد افتتاح ورزشگاه با یک مسابقه باشیم.

* فرماندار مشهد: مشکلات ورزشگاه امام رضا باید رفع شود

محمد رحیم نوروزیان، فرماندار مشهد در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره عدم برگزاری بازی در ورزشگاه امام رضا ابراز کرد: نواقصی وجود دارد که باید برطرف شود؛ ورودی و خروجی‌ها آماده نبوده و مسیر شمالی و جنوبی ورزشگاه که به سالن‌های مجاور دسترسی دارد باید بسته شود؛ مشکلاتی از قبیل فنس‌کشی هم وجود دارد.

وی ادامه داد: زمان رفع نواقص را باید اهل فن بگویند ولی در صورت برطرف شدن آنها ما نیز هیچ مشکلی برای تامین امنیت استادیوم امام رضا نداریم.

* نوستالژی

گزارشی از حضور ایران در جام ملت‌های 1972 آسیا پخش شد که ملی پوشان در فینال این رقابت‌ها با گل‌های علی جباری و حسین کلانی موفق به شکست کره جنوبی شدند و ابراهیم آشتیانی جایزه بهترین بازیکن این تورنمت را دریافت کرد؛ در این بخش که به مناسبت نزدیک بودن دیدار ایران و کره جنوبی پخش شد، با مهدی مناجاتی گفت‌وگویی انجام گرفت.

* استقلال تهران 0 پدیده 2

نکات بازی

مهاجری و پدیده تا پیش از این مسابقه تمام بازی‌ها را به منصوریان باخته بودند.
    محمد قاضی، 5 گل در 4 تقابل اخیر برابر استقلال در لیگ و جام حذفی.
    حسین مهران با زدن 2 گل، موثرترین تعویضی لیگ هفدهم است.
    استقلال برای نخستین بار در این فصل 2 گل در یک مسابقه دریافت کرد.
    شکست استقلال در خانه بعد از 185 روز.

- کنفرانس سرمربی پدیده

محمدرضا مهاجری: تعویض‌ها امروز جواب داد و توانستیم دومین گل را بزنیم؛ اقبال با ما بود و بازیکنان هم تلاش کردند تا به برد شیرینی در ورزشگاه آزادی دست پیدا کنیم.

* آنالیز

گروه آنالیز برنامه نود به نحوه بازی استقلال مقابل پدیده پرداخته بودند که در آن به اشتباهات متعدد در خط حمله، اضافه نشدن هافبک‌ها در خط هجومی، بی‌دقتی در شوت زدن و ضربات در چارچوب و ... اشاره شد.

* کارشناسی داوری با نوید مظفری

- استقلال خوزستان و پارس جنوبی جم

تاوادزه به دلیل صدمه زدن به سلامتی بازیکن پارس جنوبی باید اخراج می‌شد.
    طالب ریکانی به علت لگد کردن کمر بازیکن پارس جنوبی باید کارت قرمز دریافت می‌کرد.

- صنعت نفت آبادان و ذوب‌آهن

پنالتی به سود ذوب‌آهن درست بود و طبق قوانین جدید داوری کارت زرد نداشت.
    کرار در محوطه جریمه ذوب‌آهن شبیه‌سازی کرد و لازم بود اخطار بگیرد.
    زمان گل اول صنعت نفت، مظاهری در محاسبات برای گرفتن توپ اشتباه کرد و مهاجم صنعت نفت خطایی روی دروازه‌بان ذوب‌آهن انجام نداد.

- استقلال تهران و پدیده

خطای پنالتی روی مهاجم پدیده اتفاق نیافتاد و تصمیم داور درست بود.
    اخطار به محمد قاضی به علت خطا روی چشمی کفایت می‌کرد.

* سایپا 0 تراکتورسازی 2

نکات بازی

نخستین برد خارج از خانه تراکتورسازی
    آزادی، جوان‌ترین گلزن تاریخ تیم تراکتورسازی.
    سایپا نخستین شکست فصل را متحمل شد.
    نخستین کلین‌شیت تراکتور در لیگ هفدهم.

- کنفرانس مربیان

یحیی گل‌محمدی: بچه‌های ما تمرکز خوبی در دفاع داشتند که موقعیتی به حریف ندادند؛ از فرصت‌های خود نهایت استفاده را بردیم و با حمایت تماشاگران و تلاش بازیکنان به برد رسیدیم.
    علی دایی: روی اشتباهات بچه‌گانه گل خوردیم و در دیداری که کمترین حق‌مان باخت بود، واگذار کردیم.

* لژیونرها

کاوه رضایی در ادامه روزهای خوب با شارلوآ، در دیدار پنجم فصل این تیم 2 گل به ثمر رساند تا تیم‌اش به پیروزی برسد؛ رضاییان در شب پنجمین شکست متوالی اوستنده 81 دقیقه بازی کرد؛ هیرنفین در حضور رضا قوچان‌نژاد و آلکمار با بهره‌مندی از علیرضا جهانبخش برابر رقبای خود در سومین هفته از لیگ اردیویسه هلند به برتری دست یافتند؛ المپیاکوس در حالی که از دقیقه 64 کریم انصاری‌فرد را در ترکیب داشت به دومین برد فصل رسید؛ پانیونیوس با گلزنی احسان حاج‌صفی موفق به برد شد؛ احمد گروژنی در دو بازی اخیر میلاد محمدی را در ترکیب داشت؛ سردار آزمون در روزی که مصدوم شد 22 دقیقه برای روبین کازان به میدان رفت؛ اسکیلستونا با حقیقی مساوی کرد؛ میوندالن با سوشا مکانی 2 بر یک شکست خورد و از جام حذفی کنار رفت؛ وردربرمن با سرمربیگری الکساندر نوری مقابل بایرن مونیخ 2 بر صفر باخت.

* حرف‌های شنیدنی کیانی از پیشرفت در زندگی و فوتبال

مهدی کیانی، کاپیتان تراکتورسازی در گفت‌وگوی حضوری با فردوسی‌پور اظهار کرد: وقتی به تراکتور رفتم، هشت سال بود تیم لیگ برتری نمی‌شد ولی با حمایت تماشاگران و با کمک کمالوند و دستیارانش بازی‌های خوبی انجام دادیم و به لیگ برتر صعود کردیم.

او ادامه داد: از همان قدیم به هواداران تراکتور قول دادم که آنها را تنها نمی‌گذارم و افتخار نوکری به مردم خوب آذربایجان را طی سال‌های گذشته داشتم.

کاپیتان تراکتورسازی اضافه کرد: عشق به فوتبال داشتیم و در زمین خاکی بازی می‌کردیم تا پیشرفت کنیم؛ ابتدا زیر نظر جعفری و مختاری‌فر کار کردم و در بعد از نوجوانان استقلال جنوب، برای خدمت سربازی به صباباتری رفتم؛ شرایط سختی را در جوانی گذراندم و جایی بود که یک هفته نان خشک می‌خوردم؛ با برادر و دایی‌ام در کار نمای ساختمان بودیم و زمانی میوه فروشی هم کار می‌کردیم؛ شب‌هایی بود در پارک می‌خوابیدم ولی خدا کمک کرد به اینجا رسیدم.

کیانی با بیان اینکه در حد توان می‌دوم و زحمت می‌کشم تا شرمنده هواداران نباشم، اظهار کرد: ابتدای فصل همه می‌دانستند شرایط سختی داریم ولی بازیکنان با تجربه قرارداد بستند و با آمدن آقای گل محمدی کار را پیش بردیم؛ روز به روز بدن بازیکنان آماده‌تر شد و خدا کمک کرد دو پیروزی داشته باشیم؛ در سه بازی هم که شکست خوردیم حق ما باخت نبود.

وی به زمانی که در دوران جوانی مشغول کار در یک سفره خانه بود اشاراه کرد و درباره قلیان کشیدن بازیکنان گفت: کم و بیش می‌کشند ولی ان‌شاالله که از این به بعد نمی‌کشند؛ 100 درصد فوتبالیست‌ها نباید سمت این مسائل بروند.

کاپیتان تراکتورسازی درخصوص عملکرد خوب جوانان این تیم اذعان کرد: آزادی و جوانان تراکتور خیلی خوب کار می‌کنند؛ او پشتوانه خوبی مثل پدرش دارد و باید شبانه روز از پدر و مادر خود تشکر کند؛ امیدوارم موفقیت‌اش ادامه داشته باشد؛ آزادی در بازی با سایپا به من گفته بود گل می‌زنم که گل خوبی هم زد.

کیانی با بیان اینکه هواداران ما بی‌نظیر هستند و واقعا بخاطر آنها در این تیم ماندم، عنوان کرد: در سرما و گرما تماشاگران ما را تشویق کردند؛ کار تماشاگران ما بعد از سه باختی که داشتیم قابل ستایش و تمجید است؛ هرچه دارم از تماشاگران خوب تبریزی است و شادی نوجوان تراکتوری یک دنیا برای ما ارزش دارد که با تمام وجود کار می کنیم تا شرمنده آنها نباشیم.

او با تاکید بر اینکه بازیکنان ما با تمام وجود کار می‌کنند، گفت: ما یک تیم هستیم و اگر کنار هم باشیم به موفقیت می‌رسیم؛ همه به این مهم پی بردیم که باید به برتری برسیم.

کاپیتان تراکتور در خصوص درگیری‌ای که در گذشته با امیر قلعه‌نویی داشت، اظهار کرد: آن زمان اشتباه کردم و حق را به آقای قلعه‌نویی می‌دهم؛ دعوای پدر و پسری بود؛ مدیون ایشان هستم و آقای قلعه‌نویی برای تراکتور زحمت کشید.

کیانی درباره پیشنهادات خوبی که طی سال‌های گذشته داشت، ابراز کرد: یک مقطع پرسپولیس من را می‌خواست ولی به دلیل قول به هواداران در تراکتورسازی ماندم.

* گفت‌وگویی ضبط شده با داریوش مصطفوی، پیشکسوت و رییس پیشین فدراسیون فوتبال پخش شد.

* سپاهان 0 سپیدرود 0

نکات بازی

نخستین تساوی سپیدرود در تاریخ لیگ برتر
    سپاهان با کرانچار بدون شکست در اصفهان

- کنفرانس مربیان

زلاتکو کرانچار: شانس گل‌های زیادی داشتیم ولی آنها را از استفاده نکردیم و دو امتیاز را راحت از دست دادیم.
    علی نظرمحمدی: به هیچ عنوان تمارض را قبول ندارم؛ تیم ما برای کسب تک امتیاز به اصفهان آمده بود اما می‌توانستیم روی ضد حمله نیز به گل برسیم.

* پیکان 1 فولاد خوزستان 0

نکات بازی

نخستین برد پیکان در لیگ هفدهم
    جلالی در سه تقابل اخیر با پورموسوی شکست نخورده است.

- کنفرانس مربیان

سید سیروس پورموسوی: اینکه هواداران در هر بازی برد می‌خواهند یعنی به ما اعتماد کردند و ما را باور دارند؛ می‌توانستیم امتیاز بگیریم که این اتفاق نیافتاد.
    مجید جلالی: وقتی در بازی پنجم با یک گل پیش افتادیم، طبیعی بود که به دنبال حفظ نتیجه باشیم و بازیکنان تلاش زیادی برای کسب پیروزی داشتند.

* کارشناسی داوری

- پیکان و فولاد خوزستان

عبدالله کرمی خطایی روی مدافع پیکان انجام نداد و گل فولاد به اشتباه خطا اعلام شد.

* گزارشی از بازی‌های لیگ یک در هفته سوم پخش شد.

* نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 981 هزار نفر در برنامه نود شرکت کردند که حدود 57 درصد به پیروزی ایران مقابل کره جنوبی رای دادند.

برنامه نود این هفته ساعت 01:59 بامداد روز سه‌شنبه(هفتم شهریورماه) خاتمه یافت.

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    گزارش کامل برنامه نود با مسلمان، منتظری و قدوس
    عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته مصاحبه مفصلی با هافبک پرسپولیس داشت و گفت‌وگوهایی نیز با پژمان منتظری و سامان قدوس انجام گرفت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب (سیزدهم شهریورماه) از ساعت 22:50 روی آنتن شبکه سه رفت که به حواشی دیدار اخیر تیم ملی ایران برابر کره جنوبی و همچنین دربی مازندران بین نساجی قائم‌شهر و خونه به خونه بابل پرداخته شد و گفت‌وگوهای جذابی با پژمان منتظری، محسن مسلمان و سامان قدوس در ادامه آن انجام گرفت که مشروح تمام این بخش‌ها را در زیر می‌خوانید:

* نظرسنجی

از مخاطبان برنامه نود درخواست شده از بین «سردار آزمون»، «علیرضا بیرانوند»، «مرتضی پورعلی‌گنجی»، «علیرضا جهانبخش»، «احسان حاج‌صفی»، «سید جلال حسینی»، «مهدی طارمی»، «سعید عزت‌اللهی» و «میلاد محمدی» یک گزینه را به‌عنوان بهترین بازیکن تیم ملی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 انتخاب کنند.

01239355.jpg

- مرور رکوردها و مسیر تیم ملی در راه صعود به جام جهانی همراه با یکی از بهترین مدافعان یک ده اخیر فوتبال ایران.
    - گزارش‌های اختصاصی از سفر تیم ملی به کره جنوبی.
    - یک دربی محلی در شمال؛ پُر از شور، پُر از حاشیه و جنجال.
    - سفر به یکی از ناشناخته‌های فوتبال ایران.

* گزارش جذابی از علاقه مردم بوکان به فوتبال و حمایت از تیم شهرداری این شهر پخش شد.

نگاه ویژه به بازی سردار بوکان - نفت مسجد سلیمان

* به تمام مسابقات تیم ملی ایران در مرحله مقدماتی جام جهانی با پخش لحظات حساس و گل‌های این بازی‌ها پرداخته شد که در این بخش مصاحبه‌ای با پژمان منتظری نیز انجام گرفت.

مسیر صعود تیم ملی از زبان پژمان منتظری

- منتظری: به قطری‌ها گفتم من وسط دعوا نبودم!

پژمان منتظری، مدافع مصدوم تیم ملی ایران و استقلال در گفت‌وگوی ضبط شده با برنامه نود اظهار کرد: در مرحله دوم انتخابی جام جهانی سخت‌ترین بازی را مقابل قطر در تهران داشتیم؛ آنها می‌گفتند بازی را می‌بریم و از اینکه با آنها همگروه شدیم خوشحال بودیم؛ خدا را شکر دروازه‌بان قطری اشتباه کرد و به پیروزی دست یافتیم.

او در خصوص درگیری‌ها در بازی رفت ایران و قطر عنوان کرد: من وسط دعوا قرار گرفتم و با برخی قطری‌ها در یک تیم بودیم؛ به مسؤولان قطری حاضر در ورزشگاه دست تکان می‌دادم و می‌گفتم من دعوا نکردم (با خنده).

مدافع استقلال تهران اضافه کرد: در برخورد با مهاجم چین در دیدار رفت مصدوم شدم؛ ولی اتفاقی بود که افتاد و خدا را شکر توانستم با قدرت برگردم.

منتظری درباره تاثیر حضور تماشاگران در بازی‌های تیم ملی ابراز کرد: از داخل اتوبوس که به سمت استادیوم می‌رویم، روی سکوها را می‌بینیم و با توجه به ماشین‌های داخل پارکینگ حدس می‌زنیم چه تعداد تماشاگر آمده است؛ بهترین حس زمانی است که ورزشگاه را مملوء از جمعیت می‌بینیم و روحیه می‌گیریم.

وی پیرامون گل نخوردن تیم ملی ایران در مقدماتی جام جهانی گفت: شاید مردم بگویند در تمرینات تیم ملی، مدافعان، تمرینات اختصاصی انجام می‌دهند؛ در حالی که اینطور نیست و کمترین کار روی خط دفاعی انجام می‌شود؛ واقعا بی‌انصافی است اگر بگوییم این موفقیت به خاطر خط دفاعی است؛ چون حس مسؤولیت پذیری تمام بازیکنان موجب گل نخوردن ایران می‌شود.

منتظری تصریح کرد: کادر فنی تیم ملی روحیه زیادی به بازیکنان می‌دهد و می‌بینیم مربیان چه تلاشی انجام می‌دهند؛ بعضی اوقات کی‌روش عصبانی می‌شود؛ ولی با این وجود بازیکنان خود را با تمام وجود دوست دارد.

مدافع مصدوم تیم ملی عنوان کرد: خیلی از بازیکنان از لیست تیم ملی جا می‌مانند اما اگر به اردو دعوت شوند، همه شانس بازی کردن پیدا می‌کنند؛ یک زمانی یک بازی ملی برای بازیکنی که چند اردو دعوت می‌شد به ثبت می‌رسید اما حالا همه شانس بازی کردن دارند و بعضا ذخیره‌ها بیشتر در زمین هستند.

او یادآور شد: نزدیک 18 ساعت است گل نخوردیم و این مهم‌ترین جام جهانی‌ای بود که ایران با اقتدار به آن صعود کرد؛ 9 بازی بدون گل خورده و دومین صعود پیاپی به جام جهانی اتفاقات بسیار مهمی است که باید به آن توجه شود.

منتظری به مشکلات تیم ملی اشاره کرد و افزود: لباس، توپ‌، زمین، اسکان و ... نامطلوب مسائلی است که باید حل شود؛ مشکلات زیادی بوده و الان زمان حمایت از تیم ملی است؛ این تیم قدرت صعود از مرحله گروهی جام جهانی را دارد و اگر کم کاری در مورد این تیم صورت بگیرد، ظلم بزرگی به مردم ایران است؛ چرا هر چهار سال یک بار مردم نباید برای صعود تیم ملی به جام جهانی به خیابان بریزند؟

مدافع استقلال ادامه داد: حس بازیکنان را در زمان مسابقات می‌توانیم ببینیم؛ وقتی در زمین کره با تمام وجود بازی می‌کنند، نشان از روحیه بازیکنان است؛ کادر فنی و ما بازیکنان، بی‌مهری زیادی دیدیم ولی اگر قرار به دلسردی بود، این اتفاقات نمی‌افتاد؛ این مردم حق زیادی دارند خوشحال باشند.

گفتگوی جذاب با پژمان منتظری (بخش دوم)

* گزارشی از حواشی قبل از بازی ایران و کره جنوبی و حضور تماشاگران ایرانی در ورزشگاه سئول جام جهانی سئول پخش شد.

همراه با تیم ملی در سئول

* کره جنوبی 0 - ایران 0

نکات بازی

ایران 12 سال بدون شکست در زمین کره جنوبی.
    ایران 20 بازی بدون باخت در بازی‌های مقدماتی جام جهانی.
    بیرانوند به کلین‌شیت‌های خود در تیم ملی ادامه داد.
    ایران با کی‌روش بی‌شکست در زمان 10 نفره شدن در وقت‌های قانونی.

- مصاحبه بازیکنان

مهدی طارمی: از قبل می‌دانستیم بازی سختی داریم و کره برای سه امتیاز آمده ولی ما هم به دنبال پیروزی بودیم؛ بازی سختی برای دو تیم بود؛ روند گل نخوردن را هم همیشه حفظ می‌کنیم.

رامین رضاییان: داور سوت‌های اشتباهی داشت و به نفع کره قضاوت می‌کرد؛ کره بیشتر از ما استرس داشت ولی خدا را شکر شکست نخوردیم؛ امیدوار هستیم در دیدار با سوریه 100 هزار نفر به ورزشگاه بیایند تا جشن صعود بگیریم.

علیرضا جهانبخش: همه تیم صحبت کردیم تا به روندی که داشتیم، مقابل کره هم ادامه دهیم و سه امتیاز را بگیریم؛ نیمه اول نمایش خوبی داشتیم؛ ولی در نیمه دوم بعد از کارت قرمز شرایط سخت شد. کار تیمی و منسجمی انجام دادیم.

اشکان دژاگه: اگر کارت قرمز نمی‌گرفتیم شانس برد زیادی داشتیم؛ سعید (عزت‌اللهی) از عمد آن کار را نکرد ولی همه با هم جنگیدیم و مقابل تیم کره شکست نخوردیم.

بازی کره جنوبی - ایران از نگاهی دیگر

* آنالیز مدافع چپ تیم ملی ایران

بخش آنالیز برنامه نود، به نمایش فوق‌العاده میلاد محمدی پرداخت و اشاره کرد که از زمان حضور او در ترکیب اصلی، ایران در 10 بازی گلی دریافت نکرده است و کمتر نفوذی از سمت راست حملات حریفان و چپ خط دفاعی ایران انجام می‌گیرد.

* مسلمان: استعداد صادقیان را مسی هم نداشت

محسن مسلمان، هافبک پرسپولیس در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود درباره عدم دعوت به تیم ملی اظهار کرد: تمام تلاشم را می‌کنم در لیست تیم ملی قرار بگیرم؛ آروزی هر فوتبالیستی است در جام جهانی باشد و سعی دارم به این مهم برسم.

او ادامه داد: مربیان سلیقه‌ای انتخاب می‌کنند و شاید آقای کی‌روش نوع بازی برخی بازیکنان را دوست ندارند؛ الان هم حرفی ندارم و 100 درصد تلاش می‌کنم به تیم ملی برگردم. قطعا حسرت می‌خورم در تیم ملی نیستم؛ ولی آنقدر عملکرد بازیکنان ملی پوش خوب بوده و با اقتدار به جام جهانی رفته‌اند که حرفی نمی‌زنم؛ الان شرایط اینطور است ولی دوست دارم دوباره ملی‌پوش شوم.

هافبک پرسپولیس در خصوص اینکه کی‌روش شاید به بازیکنان تکنیکی و فانتزی که دوندگی زیادی ندارند، توجه نمی‌کند، گفت: در پرسپولیس اگر کسی ندود، آقای برانکو به او بازی نمی‌دهد؛ سال گذشته رامین (رضاییان) 12 کیلومتر می‌دوید و ما بازیکنان حدود 11 کیلومتر.

مسلمان تصریح کرد: نخستین بازی تیم ملی را در زمان سرمربیگری آقای کی‌روش انجام دادم و مقابل عمان هم یک گل از روی ضربه آزاد زدم؛ آخرین مسابقه ملی هم مقابل لبنان انجام دادم؛ در آن بازی به من گفت لب خط بازی کن و چون من بازیکن لب خط نیستم، به میانه زمین می‌رفتم که کی‌روش عصبی شد.

او درباره فرصت حضور در تیم‌های خارجی عنوان کرد: زمان حضورم در ذوب‌آهن دو، سه پیشنهاد اروپایی از طریق آقای آذری داشتم؛ ولی شرایط برای رفتنم فراهم نشد؛ در نیم‌فصل سال گذشته تیم‌های قطری، من و فرشاد (احمدزاده) را می‌خواستند ولی آقای برانکو گفتند که به تیم کمک کنیم؛ در صورتی که قطعا اگر در تیم‌های اروپایی بودم به تیم ملی دعوت می‌شدم.

هافبک پرسپولیس اضافه کرد: امیدوارم همین شرایط را داشته باشم و با پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا مقامی بگیریم؛ بازی در پرسپولیس شرایط سخت‌تری از تیم‌های اروپایی دارد؛ شرایط مالی پرسپولیس هم آرمانی نیست؛ ولی اگر یک تیم خارجی باشد که بتوانم در آن پیشرفت کنم و شرایط آن در حد وسط یا رو به بالا باشد به آن تیم می‌روم.

مسلمان اذعان کرد: رامین رضاییان یک سری مشکلات داشت که مجبور بود به اروپا برود؛ ولی اگر من هم پیشنهاد خوبی داشته باشم به اروپا می‌روم؛ اگر زمان حضورم در ذوب‌آهن به اروپا می‌رفتم، شرایطم بهتر می‌شد ولی امیدوار هستم از سال آینده لژیونر شوم؛ حسن اشجاری، خلعتبری، منصوری و ... در ذوب‌آهن نیمکت نشین بودند ولی من بازی می‌کردم؛ زمان حضور آقای ذوالفقارنسب اصلا به جوانان توجه نمی‌شد و ایشان ما را نگاه هم نمی‌کردند.

وی ادامه داد: در تمام رده‌های ملی به غیر از زمان آقای احمدزاده در رده سنی نوجوانان حضور داشتم و کاپیتان بودم.

هافبک پرسپولیس درباره دوستی با پیام صادقیان و رفتن این بازیکن به عثمانلی اسپور ترکیه گفت: از بچگی با پیام صادقیان بزرگ شدم؛ استعداد صادقیان را مسی هم نداشت؛ تکنیک‌هایی می‌زد که همه مبهوت می‌ماندیم ولی نمی‌دانم چه شرایطی پیش آمد؛ پیام در سال اول حضور در پرسپولیس تاثیرگذارترین بازیکن بود ولی در دومین فصل شرایط اینطور نبود؛ مقصر اصلی هم خودش باید باشد.

مسلمان با بیان اینکه صادقیان در ترکیه نمی‌تواند دست از پا خطا کند، عنوان کرد: اروپا مثل ایران نیست و باید با برنامه کار کرد.

هافبک پرسپولیس درباره تعداد گل‌های کمی که می‌زند، گفت: من بازیکن پشت مهاجم هستم و وظیفه پاس دادن به آنها را دارم اما مهم وظیفه فورواردهای تیم مثل طارمی، علیپور، امیری و قبلا عالیشاه بود که دوندگی زیادی داشتند؛ مهدی فرصت‌های زیادی را نمی‌زند؛ ولی موقعیت‌های خوبی را هم گل می‌کند. سالی یک گل می‌زنم ولی آن هم مفید است؛ شرایط بازی‌ام به گونه‌ای است که باید عقب برگردم.

مسلمان درباره اهمیت بازی با گسترش فولاد ابراز کرد: امروز آقای برانکو گفتند اولویت، بازی با گسترش فولاد است و بعد باید به الاهلی فکر کنیم.

او در مورد مصاحبه‌ای که عنوان کرده بود با هر شرایطی برای استقلال بازی می‌کند، گفت: شیطنت یک خبرنگار بود که آن خبر را راجع به من درباره استقلال زد؛ رفاقت من و آقای منصوریان برادرانه است؛ من قبلا گفته بودم برای تیم آقای منصوریان بازی می‌کنم؛ زمانی که با ذوب‌آهن قرارداد داشتم، آقای گل‌محمدی در نیم‌فصل من را نخواستند که باشگاه ذوب به من گفت برای رفتن به پرسپولیس باید 2 میلیارد تومان بدهم؛ اما برای رفتن به استقلال 200 میلیون تومان پرداخت کنم. یک سری افراد در این میان قصد سودجویی داشتند که خدا را شکر این امر انجام نشد و به فولاد رفتم و در نیم‌فصلی که در این تیم بودم، از هر نظر برایم بهتر شد.

هافبک پرسپولیس یادآور شد: وقتی از ذوب‌آهن جدا شدم، اختیار رفتن به استقلال در دست من نبود اما شرایط رفتن به پرسپولیس را نداشتم. واقعا پرسپولیسی هستم. اگر مصاحبه‌ای است که گفته‌ام استقلالی هستم، یک نفر بیاید و بگوید.

مسلمان درخصوص شادی گلی که با حرکات دست انجام می‌دهد، اذعان کرد: من و مهدی طارمی فقط به خاطر هادی نوروزی و شماره پیراهن 24 او این کار را می‌کنیم.

مسلمان با بیان اینکه لطف هواداران بود که گفتند مهندس تیم هستم، ابراز کرد: در حال حاضر کاملا از حواشی دور شدم؛ اگر در دوران جوانی مشاوره خوبی داشتم، الان قطعا 40 بازی ملی برایم ثبت شده بود.

او درمورد ارتباط رضاییان با بازیکنان پرسپولیس گفت: مهدی رابـ ـطه خوبی با رامین داشت اما من در کل ارتباط خوبی با طارمی داشتم؛ رامین هر حرفی داشت به مهدی می‌گفت. رامین برای تیم ما خیلی زحمت کشید و هر وقت وارد زمین شد پاس گل داد اما مقصر خود او بود. اگر مثل علیپور سکوت می‌کرد و حرفی نمی‌زد، آن اتفاق تمام می‌شد ولی خودش مقصر است. آقای برانکو منتظر آتو از رامین بود که از او گرفت.

هافبک پرسپولیس در خصوص نوع بازی طارمی و فرصت‌سوزی او اذعان کرد: اگر روزِ مهدی طارمی هم نباشد، دیگر بازیکنان از نوع بازی‌اش بهره می‌برند؛ مهدی بازیکن کاملی است و در پنج هفته لیگ موثر واقع شد و خدا را شکر در تیم ماند.

مسلمان ادامه داد: تنها کسی که اشتباهات مهدی را می‌گوید و قبول می‌کند، من هستم ولی وقتی به استقلال باختیم، دو روز با مهدی حرف نمی‌زدم چون آن موقعیت را باضربه سر خراب کرد؛ همینطور پس از خراب شدن پنالتی در لیگ قهرمانان یک روز با او صحبتی نداشتم؛ اتفاق بعد از بازی با استقلال هم به این دلیل بود که دلم نمی‌خواست خوشحالی تیم حریف را ببینم؛ خدا را شکر تا الان با مهدی طارمی مشکلی نداشتیم.

او درباره حضور طارمی در تیم ملی و روند این بازیکن گفت: ان‌شاالله جام جهانی برای آنها خوب باشد. تمام تلاشم را می‌کنم به تیم ملی دعوت شوم.

هافبک پرسپولیس با اشاره به شایعه پاس ندادن بازیکنان به منشا عنوان کرد: اگر جمعه بازی داریم، در تمام تمرینات روزهای قبل از آن، آقای برانکو تیم اصلی را برابر دیگر بازیکنان می‌گذارد که منشا در بین 11 نفر اصلی نبود که بخواهیم به او پاس بدهیم؛ برای مثال من مقابل گسترش در ترکیب نیستم.

مسلمان درباره حواشی‌ای که درباره حضورش در زمان عضویت در تیم ملی امید در اردوی جزیره کیش گفت: 100 درصد من در آن اتفاق حضور نداشتم و در قضیه کیش اصلا ما نبودیم؛ بازیکنی معروف‌تر از من و پیام صادقیان نبود که راوی آن اتفاق فقط اسم ما را گفته بود؛ تصاویر برای خیلی وقت پیش است و به خاطر آن به کمیته اخلاق و کمیته انضباطی رفتم؛ الان در پرسپولیسی هستم که اگر استوک آبی بپوشید، سوژه می‌شوید و سعی کردم از اتفاقات دور باشم؛ فوتبالیست قلیانی متاسفانه هست که نباید باشد.

او با بیان اینکه بازی در عمان برای ما نحس است، گفت: از آقای طاهری می‌خواهم دیگر میزبانی عمان در لیگ قهرمانان را برای ما نگیرند؛ امیدوارم تماشاگران در دیدار برگشت به ورزشگاه ابوظبی بیایند؛ ما برای برد به زمین می‌رویم؛ 20 دقیقه آخر دیدار رفت هم حاکم زمین بودیم و می‌توانستیم برنده شویم.

هافبک پرسپولیس یادآور شد: آنقدری که در تیم ما رفاقت وجود دارد، صحبت‌هایی مثل پاس ندادن و ... نیست؛ آقای برانکو موجب شد روند فوتبالی من تغییر کند و مدیون ایشان هستم؛ درست است در تیم ما پول نبود ولی آقایان طاهری و ترکاشوند کاری کردند که شرایط بهتر شود؛ امیدوارم مردم تمام ایران دعا کنند تا پرسپولیس به جمع چهار تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا صعود کند.

مسلمان درباره حضور طارمی و منشا در ترکیب و کنار هم گفت: فکر نمی‌کنم منشا کنار مهدی موفق شود چون فوتبال این دو بازیکن شبیه هم است؛ وقتی علیپور کنار مهدی بازی می‌کند، دوندگی زیادی دارد و موقعیت‌سازی می‌کند ولی منشا اینطور نیست؛ به نظرم این دو بازیکن نمی‌توانند کنار هم بازی کنند و فکر می‌کنم آقای برانکو نیز متوجه این موضوع شده اما در دیدار با گسترش فولاد، به بازیکنان ملی پوش استراحت می‌دهد.

او به ترکیب تیم ملی هم اشاره‌ای کرد و افزود: فکر می‌کنم مهدی طارمی مقابل سوریه بازی می‌کند؛ چون با او رفاقت دارم. سید جلال مصدوم است؛ اما انصاری بازی می‌کند و علیرضا بیرانوند هم که دروازه‌بان است.

هافبک پرسپولیس تصریح کرد: منشا در مقایسه با مهاجم اوکراینی سال گذشته، مسی است (با خنده)؛ مدافع وسط اوکراینی سال قبل هر روز هشت کارامل می‌خورد و کلا تعطیل بود! البته فکر کنم شکایت‌های آنها هم چند وقت دیگر بیاید.

محسن مسلمان از تیم ملی تا ترانسفر به اروپا

* قدوس: ناراحتم چرا زودتر به ایران نیامدم

سامان قدوس، بازیکن جدید تیم ملی ایران در گفت‌وگو با برنامه نود اظهار کرد: خیلی خوشحال هستم به تیم ملی ایران دعوت شدم؛ روز گذشته مادر بزرگم را در ایران دیدم؛ بازیکنان ایران رابـ ـطه خوبی با من دارند و خوب و بد را می‌گویند.

وی درباره انتخاب ایران و نرفتن به تیم ملی سوئد گفت: از انتخابم قطعا رضایت دارم ولی ناراحت هستم چرا زودتر به تیم ملی ایران نیامدم؛ اشکان خیلی به فکر من بود و علیرضا جهانبخش، گوچی و ... دوستانم هستند؛ به علیرضا حقیقی گفتم در بازی پیش رو در لیگ سوئد به او گل می‌زنم؛ تیم آنها خوب است ولی الان آخر جدول هستند که به خاطر مربی قبلی است.

این ملی‌پوش ایرانی تصریح کرد: خوشحال هستم به تیم ملی سوئد هم دعوت شدم؛ ولی حس خوبی به آن نداشتم چون ایرانی بودم؛ پدر و مادرم اهوازی هستند و می‌دانم این شهر، فوتبال برزیلی و هوای گرمی دارد.

قدوس با بیان اینکه همیشه بازیکن هجومی بودم ولی دوست دارم در پست پشت مهاجم باشم، ابراز کرد: خوشحال هستم به گالاتاسرای ترکیه و پائوک یونان گلزنی کردم؛ قبلا پاس دادن را خیلی دوست داشتم ولی الان گلزنی را خیلی دوست دارم؛ در 12 بازی 6 کارت زرد گرفتم.

او پیرامون مهاجمان ایرانی عنوان کرد: سردار بازیکن خوبی است و خیلی گل می‌زند اما همه مهاجمان ایران خیلی خوب هستند؛ خیلی خوشحال هستم بعد از آمدن به ایران همه من را فالو می‌کنند.

قدوس یادآور شد: نمی‌دانم استقلالی یا پرسپولیسی هستم اما از دوران بچگی علی دایی و علی کریمی را در بین بازیکنان ایرانی می‌شناختم و پدرم می‌گفت ویدئوهای علی کریمی را نگاه کنم. در بین بازیکنان خارجی هم کریستیانو رونالدو را دوست داشتم و تیم مورد علاقه‌ام رئال مادرید است.

لژیونر فوتبال ایران درباره پست مورد علاقه‌اش در زمین گفت: به کی‌روش گفتم هرجایی دوست داشت، بازی می‌کنم ولی در تمرینات تیم ملی هافبک هجومی یا وینگر بودم. خیلی دوست دارم در ورزشگاه آزادی بازی کنم و خیلی ناراحت می‌شوم اگر نتوانم برابر سوریه وارد زمین شوم.

مصاحبه صمیمانه با سامان قدوس

* گزارشی از حواشی دربی اخیر مازندران در لیگ یک بین تیم‌های خونه به خونه بابل و نساجی مازندران پخش شد.

حاشیه های دربی مازندران(نساجی - خونه به خونه)

* گزارشی از اتفاقات و جنجال‌های پس از بازی تیم‌های نساجی قائمشهر و خونه به خونه بابل پخش شد که در جریان آن گفت‌وگوهایی تلفنی با مهدی هاشمی مربی خونه به خونه، فرزاد مجیدی سرپرست خونه به خونه و سعید فتاحی مسؤول برگزاری مسابقات سازمان لیگ انجام گرفت.

* گزارشی از بازی‌های هفته چهارم لیگ دسته اول پخش شد.

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود «مهدی طارمی» را به‌عنوان بهترین بازیکن تیم ملی ایران در مرحله انتخابی جام جهانی 2018 انتخاب کردند.

برنامه نود این هفته ساعت 2:14 بامداد روز سه‌شنبه، چهاردهم شهریورماه خاتمه یافت.

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    گزارش کامل برنامه نود؛ لالیگا در ایران!
    عادل فردوسی‌پور در برنامه این هفته به بررسی شرایط پرسپولیس قبل از بازی با الاهلی و وضعیت باشگاه نفت طلاییه تهران پرداخت.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(بیستم شهریورماه) از ساعت 22:50 در استودیوی شماره 11 جام جم آغاز شد که در آن مسابقات مرحله یک شانزدهم جام حذفی و دیدار پرسپولیس در لیگ قهرمانان آسیا برابر الاهلی عربستان مورد ارزیابی قرار گرفت و همچنین در آن به مشکلات باشگاه نفت و همچنین چگونگی ثبت قرارداد بازیکن برزیلی جدید ذوب‌آهن در سازمان لیگ اشاره شد که مشروح این مسائل را در زیر می‌خوانید:

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند با ارسال یکی از گزینه‌های «بله» یا «خیر» پیش‌بینی مورد نظرشان را درباره صعود پرسپولیس به مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا انتخاب کنند.

01240605.jpg

- گزارش اختصاصی از اردوی پرسپولیس در امارات.
    - نجات استقلال و منصوریان در سیرجان و جدال حیثیتی سپیدرود و ملوان در رشت.
    - ماجراهای ادامه‌دار قرارداد مانوئل ژوزه.

* ایران 2 سوریه 2

- نکات بازی

تیم ملی ایران بعد از 1211 دقیقه گل خورد.
    سوریه بعد از 11 سال به ایران گل زد.
    سردار آزمون پنجمین گلزن برتر تاریخ تیم ملی.
    تعداد گل‌های آزمون به عدد 21 رسید.
    سوریه با 8 گل زده، بهترین خط حمله
    توقف روند 9 برد پیاپی ایران در بازی‌های مرحله انتخابی جام جهانی.
    بیرانوند برای نخستین بار در یک بازی ملی کلین‌شیت نکرد.
    تیم ملی سوریه 44 سال بدون برد مقابل ایران.

نگاهی متفاوت به بازی ایران - سوریه

* ترین‌های هفته پنجم لیگ برتر

- حرکات تکنیکی: معین عباسیان، سابا تاوادزه، حسین بادامکی، روزبه چشمی، محمدعلی فرامرزی، حسین ابراهیمی، داریوش شجاعیان، امین قاسمی‌نژاد، لوسیانو پریرا و حسین ساکی.
    - کار تیمی: پرسپولیس(مقابل گسترش فولاد).
    - تیرک دروازه: حامد شیری(برابر تراکتورسازی).
    - موقعیت از دست رفته: رضا خالقی‌فر(مقابل گسترش فولاد).
    - پاس گل: اکبر ایمانی(برابر استقلال تهران)
    - مهار: محسن فروزان(مقابل استقلال خوزستان)
    - گل: آگوستو سزار(برابر ذوب‌آهن).

ترین‌های هفته پنجم لیگ برتر

* آنالیزی از بازگشت و بازی تماشایی اشکان دژاگه، کاپیتان تیم ملی مقابل سوریه و تاثیرگذاری او در بیشتر حملات ایران پخش شد.

ارزیابی عملکرد اشکان دژاگه

* مهدی کیانی به‌عنوان بهترین بازیکن و مهدی تارتار به‌عنوان برترین مربی ماه اخیر از نگاه این برنامه انتخاب شدند.

* گسترش فولاد 0 پرسپولیس 3

نکات بازی

نخستین گل طارمی به‌عنوان بازیکن تعویضی در پرسپولیس.
    صعود طارمی و مسلمان به صدر جدول گلزنان و گل‌سازان.
    پرسپولیس هرگاه در لیگ هفدهم در نیمه اول گل نزده، در نیمه دوم 3 گل به ثمر رسانده است.
    پنجمین پیروزی پیاپی پرسپولیس مقابل گسترش فولاد.
    برانکو 5 برد در 6 تقابل با مربیان خارجی لیگ.
    بوناچیچ 10 سال بدون برد برابر پرسپولیس.

- کنفرانس مربیان

برانکو ایوانکوویچ: کاملا سزاوار این برد بودیم؛ در تمام بازی نمایش برتری ارائه کردیم و حتی در نیمه اول که بهتر نبودیم چند موقعیت داشتیم؛ در نیمه دوم از کیفیت و دانش خود استفاده کردیم و برنده شدیم.
    لوکا بوناچیچ: در 6 دقیقه سه گل خوردیم و پرسپولیس در 10 دقیقه کیفیت خود را نشان داد.

نگاهی دیگر به بازی گسترش فولاد - پرسپولیس

* گزارشی از روند آماده‌سازی و تمرینات تیم پرسپولیس در تهران، دوبی و ابوظبی برای دیدار با الاهلی عربستان پخش شد.

حواشی پیش از دیدار الاهلی - پرسپولیس

* در آیتمی به چگونگی حضور، همکاری و جدایی مانوئل ژوزه سرمربی پیشین پرسپولیس پخش شد که در آن اشاره داشت این باشگاه به دلیل 311 هزار یورو حقوق، 630 هزار یورو غرامت و جریمه دو سال پرداخت نکردن این پول پس از صدور رای فیفا، باید مبلغی حدود 5 میلیارد تومان پرداخت کند و محکوم به آن شده است.

حواشی قرار داد مانوئل ژوزه

* گل‌گهر سیرجان 1 استقلال تهران 2

- نکات بازی

60 درصد گل‌های خورده استقلال در این فصل از روی نقطه پنالتی بوده است.
    هفتمین گل غلامی به استقلال با تیم‌های مختلف.
    استقلال برای نخستین بار در این فصل در یک مسابقه بیش از یک گل زد.
    استقلال برای نهمین فصل پیاپی موفق به صعود از مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی شد.
    خسرو حیدری به طور میانگین در هر 40 بازی برای استقلال گل زده است.

نگاهی دیگر به بازی گل گهر سیرجان - استقلال

* برانکو: پُر از خوشبینی و امید هستیم

برانکو ایوانکوویچ، سرمربی پرسپولیس در گفت‌وگوی تصویری با برنامه نود درباره بازی این تیم برابر الاهلی عربستان اظهار کرد: قبل از هر چیز باید بگویم اصلا خسته نیستم؛ می‌دانم همه پُر از خوشبینی و امید هستیم و افتخار بزرگی است که در این مسابقه بزرگ حضور داریم.

وی در مورد آمادگی بازیکنان پرسپولیس گفت: مسئله مهم سلامتی همه بازیکنان است و فقط متاسفانه سید جلال حسینی مصدومیت مختصری دارد که نمی‌تواند بازی کند ولی به غیر از او، همه بازیکنان برای حضور در ترکیب رقابت می‌کنند.

سرمربی پرسپولیس در مورد فضای شاد تمرینات روزهای اخیر ابراز کرد: مهم‌ترین مسئله به وجود آمدن همین گونه فضا است؛ بازیکنان در زمین تعیین کننده هستند و باید آماده باشند؛ ورزش و فوتبال بازی جوانان است که اگر در آن شادی، شوق و نشاط نباشد، سخت می‌توانیم انتظار پیروزی داشته باشیم.

برانکو با بیان اینکه افتخار است در چنین مسابقاتی شرکت می‌کنیم، عنوان کرد: لیگ قهرمانان آسیا بازی‌هایی است که به خاطر آنها تلاش و کار می‌کنیم و می‌دانیم 80 میلیون ایرانی ما را نگاه می‌کنند و با آن به شادی می‌رسند؛ هیجان ما به اوج می‌رسد و اصلا نمی‌توانیم تصور کنیم بازیکنان تمام توان را نگذارند؛ اگر بجنگید شاید امکان باخت باشد ولی اگر نجنگید از لحظه اول محکوم به شکست هستیم.

او تاکید کرد: انتظار دارم بازیکنان تمام توان خود را در زمین بگذارند چون در اینگونه مسابقه از 11 بازیکن، 9 نفر باید با تمام کار کنند.

سرمربی پرسپولیس در خصوص آنالیزشان از تیم الاهلی عربستان اظهار کرد: الاهلی 8 بازیکن ملی‌پوش دارد و علاوه بر آن سوما در تیم ملی سوریه است که در بازی رفت به ما و تیم ملی ایران گل زد؛ یک بازیکن یونانی هم دارند و باید بدانیم چه اندازه قدرتمند هستند؛ نسبت به بازی رفت، مطمئن هستیم کاپیتان آنها بازی می‌کند چون در دو مسابقه اخیر برای تیم ملی عربستان به میدان رفت و مدافع چپ آنها نیز حضور خواهد داشت.

برانکو تصریح کرد: مسئله دیگر این است که عربستان بعد از صعود به جام جهانی روحیه مضاعفی دارد ولی با وجود این مسائل، ما فقط به دنبال پیروزی هستیم.

او درباره تاثیر گل دقایق ابتدایی که در بازی رفت خوردند، گفت: جزئیاتی در بخش اول مسابقه ما وجود داشت اما نکته مهم انگیزه و روحیه‌ای بود که بازیکنان ما نشان دادند و بعد از باخت 2 بر صفر اعتماد به نفس داشتند و برگشتند و این بزرگترین و بالاترین کیفیت بازیکنان ما محسوب می‌شود.

سرمربی پرسپولیس اضافه کرد: بازیکنان ما نه تنها برای باشگاه، بلکه برای کشورشان بازی می‌کنند و می‌دانیم مسابقات ما برابر تیم‌های عرب و به ویژه عربستان چه اندازه اهمیت دارد؛ مطمئن هستم بازیکنان با تمام توان کار می‌کنند تا افتخار ایرانی بودن خود را نشان دهند و با بهترین نتیجه ممکن از زمین بیرون بیایند.

برانکو ادامه داد: مسئله مهم این است که شانس زیادی برای صعود به نیمه نهایی داریم؛ وقتی با الهلال، الریان و الوحده بازی می‌کردیم گفتم در گروه سختی قرار گرفتیم که حالا دو تیم از گروه D به این مراحل از لیگ قهرمانان رسیده‌اند؛ از نتایج امروز هم می‌توانیم بفهمیم الهلال چه تیم قدرتمندی است که العین را حذف کرد؛

او در پایان اظهار کرد: حتما برابر الاهلی به پیروزی می‌رسیم.

صحبت های برانکو پیش از بازی با الاهلی

* گزارشی از بازی تیم‌های سپیدرود رشت و ملوان انزلی در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی که با پیروزی 3 بر یک ملوانان همراه بود، پخش شد.

* صحبت‌های خالد شفیعی پیرامون امکانات باشگاه اف. سی. سئول کره جنوبی نظیر زمین چمن، محل استراحت، اتاق پزشک و ... و همچنین شرایط حضور او در این تیم در گفت‌وگوی ضبط شده‌ای پخش شد.

* دو بازی از جام حذفی بین تیم‌های سپاهان- صنعت نفت آبادان و پدیده- تراکتورسازی پخش شد.

* کارشناسی داوری با هدایت ممبینی

- گل‌گهر سیرجان و استقلال تهران

در نیمه اول رحمتی روی مهاجم گل‌گهر خطایی انجام نداد و عدم اعلام پنالتی درست بود.
    داور در گرفتن پنالتی به سود گل‌گهر سیرجان تصمیم درستی داشت.
    مدافع گسترش فولاد روی علی قربانی خطا کرد و باید یک پنالتی برای استقلال اعلام می‌شد.
    گل دوم استقلال به درستی زده شد و خطایی روی دروازه‌بان گل‌گهر سیرجان انجام نگرفت.

کارشناسی داوری گل گهرسیرجان - استقلال

- سپیدرود رشت و ملوان انزلی

اعلام پنالتی برای سپیدرود که منجر به گل شد، درست بود.
    برخورد بین مدافع سپیدرود و مهاجم ملوان وجود داشت ولی خطایی نبود و داور نباید برای ملوان پنالتی اعلام می‌کرد.

- سپاهان و صنعت نفت

حسن جعفری، مدافع سپاهان به دلیل خطا روی شادکام باید کارت قرمز مستقیم می‌گرفت.
    کارت زرد به زبیر نیک‌نفس به دلیل خطا روی محمدی درست بود.
    داور در اخراج مستقیم نیک‌نفس تصمیم درستی داشت.
    رودریگز به علت گرفتن موقعیت صنعت نفت کارت زرد دوم را گرفت که تصمیم داور درست بود.

- پدیده و تراکتورسازی

داور در نگرفتن پنالتی برای پدیده در نیمه اول تصمیم درستی داشت.
    گل دوم تراکتورسازی توسط محمد ایران‌پوریان آفساید بود.

* پارس جنوبی جم 0(3) نساجی قائمشهر 0(4)

نکته بازی

نساجی برای نخستین بار موفق به حذف یک تیم لیگ برتری شد.

- کنفرانس مربیان

مهدی پاشازاده: در دفاع و حمله خوب کار کردیم؛ موقعیت‌های زیادی داشتیم و اگر داور با ما مهربان‌تر بود، نمایش ما بهتر بود.
    مهدی تارتار: زیبایی فوتبال به همین چیزهاست که نتایج آن مشخص نیست؛ ضربات پنالتی هم 50-50 است و بازیکن به دلیل نداشتن تمرکز آن را از دست می‌دهد.

* فولاد خوزستان 0 ایران‌جوان بوشهر 1

- کنفرانس مربیان

مفتخر:روی نقاط ضعف خود و قوت حریف کار کرده بودیم؛ چند بازیکن گرفتیم ولی هنوز نیاز به زمان داریم و باید پیش برویم.
    سید سیروس پورموسوی: اصلا از عملکرد بازیکنان رضایت ندارم؛ آنها در باد غرور رفته بودند و در دیداری که می‌توانستیم برنده باشیم به راحتی شکست خوردیم.

* ذوب‌آهن 1(2) فجر سپاسی 1(4)

- کنفرانس مربیان

کلانتری: ذوب‌آهن دو، سه موقعیت خیلی خوب داشت که با رشادت دروازه‌بان ما تبدیل به گل نشد؛ پنالتی هم شرایط خاص روحی و روانی خود را دارند ولی بازیکنان ما با وجود خستگی خوب کار کردند و این برد را به مردم شیراز تبریک می‌گویم.
    امیر قلعه‌نویی: بازی‌ای که باید با اختلاف هفت، هشت گل می‌بردیم، توپ‌های ما داخل دروازه‌نمی‌رفت؛ بازیکنان ما خوب کار کردند و به تیم فجر تبریک می‌گویم.

* آخرین مشکلات باشگاه نفت از زبان جهانیان

حمیدرضا جهانیان، مدیر عامل باشگاه نفت طلاییه تهران در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود درباره اطلاعات‌شان از بدهی‌های باشگاه نفت اظهار کرد: کارهای ما کارشناسی شده و متخصصین خیلی خوبی در کنار بنده هستند؛ ما یک شرکت فرهنگی ورزشی داریم که بخش فرهنگی ما در بخش سینما کار می‌کند و جوایز زیادی هم دریافت کرده است.

وی ادامه داد: ما از سال 86 مجوز باشگاه فرهنگی ورزشی جهانیان را گرفتیم و فعالیت خود را آغاز کردیم؛ در بحث فوتبال خیلی وقت به دنبال فعالیت بودیم که امسال این شرایط مهیا شد؛ به ما گفتند تیم نفت درآستانه واگذاری است که ما برای آن اقدام کردیم.

مدیر عامل باشگاه نفت طلاییه در خصوص مشکلات مالی این باشگاه گفت: بدهی باشگاه نفت بین 33 تا 35 میلیارد تومان است که پرداخت آن جزو تعهدات ما محسوب می‌شود و از روز جمعه گذشته تاکنون پرداخت‌ها را شروع کردیم و حدود 200 الی 300 میلیون تومان داده‌ایم؛ مهلت یک ماهه به این دلیل است که وزارت ورزش پیشنهاد و مجوزه یک ماهه داده بود تا کار انتقال هرچه سریع‌تر انجام شود.

جهانیان با اشاره به مطالبات بازیکنان نفت ابراز کرد: درباره بازیکنان صحبت نمی‌کنم و آنها قرارداد دارند؛ مطالبات غیر از بازیکنان باشگاه نفت زیاد است و به هتل، آژانس‌های مسافرتی و ... طلب دارند؛ کارگروهی شکل دادیم و بچه‌های متخصص حقوقی آمده‌اند تا پرداختی داشته باشیم.

وی درباره مبلغ امتیاز باشگاه نفت اذعان کرد: به ما پیشنهاد 5 میلیارد تومانی داده بودند که آن را نپذیرفتیم و بعد از بررسی اعلام کردیم پیشنهاد ما 3 میلیارد و 300 میلیون تومان است؛ تنها مشکل باشگاه مطالبات آن بود وگرنه ارزش این باشگاه بیشتر است؛ اگر در آن روز ما وارد نمی‌شدیم این تیم حذف می‌شد و به همین دلیل سریع‌تر قرارداد بستیم.

مدیر عامل باشگاه نفت اضافه کرد: اداره دارایی فشار زیادی به باشگاه وارد کرده و تمام تلاش ما این است با آنها توافق کنیم.

جهانیان درباره چگونگی انتخاب علی کریمی به‌عنوان سرمربی و نظرخواهی از بازیکنان نفت اظهار کرد: زمانی که تیم نفت به ما داده شد، روز قبل از آن با آقای علی کریمی جلسه داشتیم و خواسته‌های او را شنیدیم و اجازه گرفتیم تا به بازیکنان ایشان را معرفی کنیم؛ بیشتر بازیکنان نظرشان آقای کریمی بود و برای بنده نیز اهمیت داشت که آنها چه نظری دارند؛ اگر بازیکنان نیز نظرشان آقای کریمی نبود، ایشان سرمربی می‌شد و ما فقط بر جهت احترام نظرخواهی کردیم!

او در خصوص اینکه در جلسه با بازیکنان گفته با لالیگا ارتباط دارد و آنها را به اسپانیا می‌فرستد، گفت: لالیگا یک NGO است که تمام باشگاه‌هایی اروپایی تحت اسپانسر آن هستند و با آن تعامل می‌کنند؛ ما نیز ان‌شاالله طی هفته‌های آینده قرارداد امضاء می‌کنیم تا از برند آن بهره ببریم؛ نماینده ما حسین عبدی، کاپیتان سابق پرسپولیس است که اکنون در اسپانیا حضور دارد تا این قرارداد نهایی شود.

مدیر عامل باشگاه نفت طلاییه ابراز کرد: وزارت نفت اهلیت ما را تایید کرده تا باشگاه را واگذار کند.

جهانیان در خصوص اینکه در گذشته یک بار بازداشت شده است، عنوان کرد: در مقطعی مدیر عامل شرکت پتروپارس گلف در خارج از کشور بودم که فریب و شرکت به مشکل خورد؛ در قانون تجارت باید بالاترین مسؤول در دادگاه حاضر شود که به همین دلیل من به آنجا رفتم تا موضوع حل شود؛ بحثی در دادگاه پیش آمد که منجر به ضد و خورد شد؛ بعد هم از آن شرکت خارجی رفتیم؛ ضمنا شرکت پترو پارس ثبت امارات در لندن بود ولی شرکت نفتی ما ثبت ایران است.

وی تصریح کرد: سوابق قضایی مانع فعالیت افراد نمی‌شود ولی حرف این است در این کشور با مسائل امنیتی مواجه نشوید.

مدیر عامل باشگاه نفت در خصوص هدف حضورش در فوتبال گفت: فوتبال صنعت بسیار پُر درآمدی است که از آن می‌توان درآمدزایی کرد، استعداد پروری و ... داشت؛ همانطور که باشگاه‌های بزرگ دنیا این کار را انجام می‌دهند و باشگاه‌های چینی هم به این مسئله روی آورده‌اند، ما نیز چنین اهدافی داریم.

* کارشناسی داوری

- پارس جنوبی جم و نساجی قائم‌شهر

بازیکن پارس جنوبی به دلیل خطای شدید روی بازیکن نساجی باید اخراج می‌شد که داور این کار را انجام نداد.
    داور برای نساجی پنالتی نگرفت چراکه مدافع پارس جنوبی روی مهاجم تیم نساجی خطا کرد.

- اکسین البرز و سایپا

پنالتی به سود سایپا درست نبود و مدافع اکسین خطایی انجام نداد.
    مدافع اکسین روی مهاجم سایپا خطا کرد ولی داور این بار به اشتباه پنالتی نگرفت.

- ذوب‌آهن و فجر سپاسی شیراز

گل ذوب‌آهن در شرایط آفساید به ثمر رسید.
    اعلام پنالتی برای فجر سپاسی درست بود.
    داور در عدم اعلام پنالتی برای ذوب‌آهن و اخطار ندادن به دروازه‌بان فجر اشتباه کرد.
    اخراج بازیکن فجر درست بود ولی پهلوان هم به دلیل حرکت خطرناک باید کارت قرمز می‌گرفت.
    روی ربیع عطایا خطا شد ولی داور به اشتباه پنالتی اعلام نکرد.

- بادران تهران و پیکان

داور به درستی برای بادران پنالتی نگرفت.
    مدافع پیکان روی مهاجم بادران خطا کرد ولی داور به اشتباه پنالتی اعلام نکرد.

* سعید آذری، مدیر عامل باشگاه ذوب‌آهن اصفهان در گفت‌وگوی تلفنی در خصوص چگونگی حضور و جعل مدارک بازیکن برزیلی جدید این تیم توضیحاتی ارائه کرد.

* اکسین البرز 2 سایپا 1

نکته بازی

علی دایی هر وقت در جام حذفی به مصاف تیم‌های کرجی رفته شکست خورده است.

- کنفرانس مربیان

علی لطیفی: اگر به خاطر خوشحالی گل یک مربی باید اخراج شود، سیمئونه باید در هر مسابقه باید 10 بار از کنار زمین روی سکو برود؛ به بازیکنان تاکید کردیم هر طور شده ارتباط خط هافبک و حمله سایپا را قطع کنند که این کار را به درستی انجام دادند.
    علی دایی: دو، سه اشتباه داشتیم که بازیکنان حریف از آنها به خوبی استفاده کردند و برنده شدند.

* راه‌آهن 1 خونه به خونه 2

نکته بازی

راه‌آهن در تمام مسابقات این فصل شکست خورده است.

* بادران تهران 3 پیکان 1

- کنفرانس مربیان

علی ربیعی: سه، چهار برنامه را دنبال می‌کردیم که تمام آنها به موقع اجرا شد.
    مجید جلالی: از تیمی که یک حمله نداشت، دو گل خوردیم و به خاطر کارهای اشتباهی بود که بازیکنان ما با تجربه ما انجام دادند.

* گزارشی از بازی‌های داماش گیلان- سیراف کنگان، سیاه جامگان- برق جدید شیراز، نیروی زمینی- گل ابریشیم و استقلال خوزستان- میعاد مغان اردبیل پخش شد.

* روزبه وثوق‌احمدی، رییس کمیته تعیین وضعیت بازیکنان و مربیان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود توضیحاتی درباره چگونگی عقد قرارداد بازیکن برزیلی ذوب‌آهن و ثبت آن در سازمان لیگ ارائه داد.

* نتیجه نظرسنجی

بیش از یک میلیون و 942 هزار نفر در نظرسنجی برنامه نود شرکت کردند که 73 درصد از آنها اعتقاد به صعود پرسپولیس به نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا داشتند.

برنامه نود این هفته ساعت 02:37 بامداد سه‌شنبه، بیست و یکم شهریورماه خاتمه یافت.

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    15,015
    امتیاز واکنش
    27,631
    جنجالی‌ترین نودسال؛ پرده‌ها در استقلال افتاد!
    برنامه نود این هفته را طوری پیش رفت که استقلالی‌ها افشاگری‌های زیادی علیه هم انجام دادند و هواداران خود با اظهارات‌شان شوکه کردند.

به گزارش "ورزش سه"، برنامه نود دوشنبه شب(بیست و هفتم شهریورماه) از ساعت 22:43 آغاز شد که علاوه بر بازی‌های لیگ برتر، حواشی باشگاه استقلال به طور کامل مورد بررسی قرار گرفت طوری که سید رضا افتخاری مدیر عامل، ملکی عضو هیأت مدیره، علیرضا منصوریان سرمربی و سید مهدی رحمتی کاپیتان استقلال صحبت‌های مهمی انجام دادند.

گزارش کامل جنجالی‌ترین نود سال را در زیر بخوانید:

* نظرسنجی

مخاطبان برنامه نود می‌توانند از بین «بازیکنان»، «کادر فنی» و «مدیریت» یک گزینه را به‌عنوان مهم‌ترین عامل نتایج ضعیف تیم استقلال تهران انتخاب کنند.

01242092.jpg

- داستان یک صعود سخت؛ پرسپولیس در جمع چهار تیم برتر آسیا.
    - پیروزی بزرگ پارس جنوبی جم و صدرنشینی تیم تازه وارد.
    - ادامه ماجرای بلیت فروشی در ورزشگاه آزادی.
    - تداوم بحران در استقلال؛ ابقای منصوریان، اخراج کمک مربی و کنار گذاشتن رحمتی و جباری.

* ترین‌های هفته ششم لیگ برتر

- حرکات تکنیکی: مهدی شریفی، مهدی قائدی، مهدی طارمی، آگوستو سزار، مهدی کیانی، حسین بادامکی، ایوب والی، رضا ناصحی، علیرضا ارجمندیان، احسان پهلوان- مرتضی تبریزی، کریم احمدی، علی قلی‌زاده، کرار جاسم، فرشاد جانفزا، فرید محمدی‌زاده و سید محمد ستاری.
    - تیرک دروازه: سرور چپاروف(مقابل پارس جنوبی جم).
    - موقعیت از دست رفته: حسن مروان(برابر فولاد خوزستان).
    - پاس گل: محمدرضا خلعتبری(مقابل سایپا).
    - مهار برتر: فرزین گروسیان(برابر سیاه جامگان).
    - گل برتر: علی دشتی(مقابل استقلال تهران).

ترینهای هفته ششم رقابت های لیگ برتر

* ذوب‌آهن 6 استقلال خوزستان 0

نکات بازی

مرتضی تبریزی بعد از پنج هفته گل نزدن، یک شبه با 4 گل به صدر جدول گلزنان رفت.
    برای نخستین بار بعد از پنج فصل تیمی به این تعداد گل زده در پیروزی رسید.
    چهارمین برد قاطع در تاریخ لیگ برتر.

- کنفرانس مربیان

عبدالله ویسی: در هیچ نقطه‌ای از زمین نسبت به حریف برتری نداشتیم و کاملا بازنده بودیم؛ دعا می‌کردم هرچه زودتر بازی تمام شود.
    امیر قلعه‌نویی: از تک تک بازیکنانم تشکر می‌کنم که بعد از 120 دقیقه دویدن در جام حذفی این نمایش را داشتند.

* سپیدرود 2 صنعت نفت آبادان 0

نکات بازی

صنعت نفت آبادان بدون امتیاز در بازی‌های خارج از خانه.
    80 درصد گل‌های این فصل سپیدرود در 15 دقیقه ابتدایی به ثمر رسیده است.
    نخستین پاس گل سپیدرود در لیگ هفدهم توسط ابراهیمی داده شد.
    زوج نزهتی- ابراهیمی در تمام گل‌های این فصل سپیدرود نقش داشتند.

- کنفرانس سرمربی سپیدرود

علی نظرمحمدی: تمام بازیکنانم عملکرد خوبی داشتند و به آنها خسته نباشید و تبریک می‌گویم.

* محمدحسین میثاقی با گزارش جذابی روایتی از دیدار مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان آسیا بین تیم‌های الاهلی عربستان و پرسپولیس ایران داشت.

صعود تاریخی پرسپولیس به نیمه نهایی آسیا

همچنین محمد فنایی، کارشناس داوری برنامه نود هر دو پنالتی اعلام شده پرسپولیس برابر الاهلی عربستان را درست دانست ولی اعلام کرد خطا روی طارمی نیز پنالتی بود که داور به اشتباه آن را نگرفت.

کارشناسی داوری بازی پرسپولیس - الاهلی

* کارشناسی داوری با محمد فنایی

- ذوب‌‌آهن و استقلال خوزستان

بازیکن خارجی استقلال خوزستان به دلیل زدن پرچم کرنر به مدافع ذوب‌آهن باید کارت زرد می‌گرفت.
    کارت زرد به مدافع استقلال خوزستان به دلیل خطا روی تبریزی کافی بود.
    یک پنالتی به علت خطای ستاری روی فرید کریمی باید برای استقلال خوزستان اعلام می‌شد.
    مدافع ذوب خطایی انجام نداد و پنالتی به درستی به سود استقلال خوزستان گرفته نشد.

- سپیدرود رشت و صنعت نفت آبادان

پنالتی برای سپیدرود به درستی اعلام شد.
    مدافع سپیدرود توپ را زد و خطایی روی سزار نکرد.
    مدافع سپیدرود با دست روی کرار خطا کرد و اعلام پنالتی به سود صنعت نفت درست بود.
    در دقیقه 52 خطا روی سزار در محوطه جریمه گرفته نشد.

* پارس جنوبی جم 2 استقلال تهران 0

نکات بازی

استقلال بدترین خط حمله لیگ برتر.
    استقلال مرتکب 4 پنالتی در لیگ برتر و جام حذفی.
    برای نخستین بار در تاریخ لیگ برتر استقلال در سه مسابقه نه گل زد و نه امتیاز گرفت.
    6 بازی، 4 امتیاز و تفاضل گل 5- بدترین شروع استقلال در تاریخ لیگ برتر.
    نخستین برد تارتار برابر استقلال تهران.

استقلال - پارس جنوبی بازی بزرگ هفته ششم لیگ برتر

- کنفرانس سرمربی پارس جنوبی

مهدی تارتار: منسجم دفاع کردیم و موقعیتی به حریف ندادیم ولی اگر در خط حمله گذشت داشتیم به گل‌های بیشتری می‌رسیدیم؛ با دیدن فیلم ممکن است برای برخی بازیکنان جرایمی در نظر بگیریم.

* گزارشی از افتتاحیه ورزشگاه امام رضا پخش شد.

* فولاد خوزستان 2 سپاهان 0

نکات بازی

نخستین کلین‌شیت فولاد در لیگ هفدهم.
    فولاد در پنج تقابل اخیر مقابل سپاهان شکست نخورده است.

- کنفرانس مربیان

زلاتکو کرانچار: شانس‌هایی داشتیم که از آنها استفاده نکردیم؛ حریف در نیمه اول با ضربات ایستگاهی از روی کرنر موقعیت‌هایی به وجود آورد ولی ما در زدن گل کم‌دقت بودیم.
    سید سیروس پورموسوی: این برد تقدیم به تمام مردم خوزستان؛ بچه‌های تیم ما با قلب خود بازی کردند و از آنها به ویژه بزرگترهای تیم تشکر می‌کنم.

* پدیده مشهد 3 سایپا تهران 0

نکات بازی

حسین مهربان با زدن دو گل زده در دو هفته پیاپی، تعویضی طلایی لیگ است.
    نخستین پیروزی محمدرضا مهاجری برابر علی دایی.
    بهترین برد پدیده مقابل سایپا.

- کنفرانس مربیان

علی دایی: فکر نمی‌کنم سه، چهار توپ روی دروازه ما آمد ولی هر توپی بود تبدیل به گل شد؛ چند بازی است اسیر اشتباهات خودمان می‌شویم.
    محمدرضا مهاجری: هرچه از زمان بازی گذشت، بازیکنان ما مسلط‌تر کار می‌کردند؛ سایپا تمرکزش را از دست داد اما کمی هم اقبال و شانس با ما بود.

* کارشناسی داوری

- پارس جنوبی جم و استقلال تهران

در دقیقه 35 روزبه چشمی خطای خطرناکی روی امید سینگ انجام داد ولی داور هیچ کارتی نداد در حالی که باید کارت قرمز نشان می‌داد.
    هیچ اتفاقی در محوطه جریمه پارس جنوبی مبنی بر اعلام پنالتی به سود استقلال نیافتاد.
    دادن کارت زرد دوم به فرشاد محمدی‌مهر به دلیل اتلاف وقت در پرتاب اوت درست بود.
    حسینی، دروازه‌بان استقلال عامل رخ دادن پنالتی به سود پنالتی بود.

کارشناس داوری بازی پارس جنوبی جم-استقلال

- فولاد خوزستان و سپاهان

گل آرش افشین در موقعیت آفساید بود چراکه پیش از زدن ضربه جلوتر از مدافعان سپاهان دیده می‌شود.

- پدیده و سایپا

خطای هند پنالتی دانیال ماهینی سخت‌گیرانه بود.
    آفساید محمد سلیمانی اشتباه گرفته شد.

* آنالیز برنامه نود به تغییرات گسترده‌ای که علیرضا منصوریان طی 15 ماه اخیر در ترکیب استقلال ایجاد کرده و موجب عدم نتیجه‌گیری این تیم شده پرداخت.

آنالیز عملکرد منصوریان در استقلال تهران

* حرف‌های مهم افتخاری درباره اتفاقات استقلال

سید رضا افتخاری، مدیر عامل باشگاه استقلال تهران در گفت‌وگوی حضوری با برنامه نود درباره تردید در این مصاحبه اظهار کرد: امروز در فدراسیون با آقای تاج و همکارانشان برای تعیین تکلیف بدهی دو بازیکن حضور داشتیم تا آن را مشخص کنیم که خدا را شکر این کار انجام شد.

وی ادامه داد: برای تعیین تکلیف بلیت فروشی برای بازی روز چهارشنبه با شورای تامین تشکیل جلسه دادیم که بنده باید حتما در این نشست حضور پیدا می‌کردیم؛ به جلسه استانداری تهران رفتیم که البته نتیجه‌ای حاصل نشد و قرار شد فردا هم صحبت کنیم؛ ضمن اینکه به دلیل نزدیک بودن مسابقه حساس با ذوب‌آهن نظر داشتم که حواس بازیکنان برای انجام مصاحبه من با برنامه نود پرت نشود.

افتخاری درباره نتایج ضعیف استقلال ابراز کرد: ما امسال متاسفانه در شروع بازی‌ها با محرومیت سه بازیکن مواجه شدیم؛ مقصر بخشی از این محرومیت کادر فنی هستند که اجازه ندادند بازیکنان به تیم ملی بروند، در دیدار با صنعت نفت سه ملی‌پوش را در اختیار نداشتیم، در مسابقه با استقلال خوزستان یک پنالتی برای ما گرفته نشد و گل ما را به اشتباه مردود گرفتند؛ پس از آن بازیکنان موثر ما آسیب دیدند و در مسابقات نبودند؛ همچنین از بیرون فشارهایی بر تیم وارد می‌شد که در این روند تاثیر گذاشت؛ افرادی که از آنها به‌عنوان یک استقلالی یاد می‌کردیم و انتظار حمایت داشتیم، متفاوت عمل کردند.

مدیر عامل باشگاه استقلال تهران یادآور شد: برعکس افرادی که قبلا در استقلال حضور داشتند ولی فوتبالی نبودند، بنده بعد از 20 سال حضور در فوتبال به استقلال آمدم؛ سال قبل که شروع فصل ما بود، نمایش خوبی داشتیم و تیم به مرور زمان نتیجه گرفت.

افتخاری درباره اضافه کردن بازیکنان برای فصل جدید عنوان کرد: تمام بازیکنان را با نظر کادر فنی جذب کردم و خودم اقدامی انجام ندادم؛ برخی بازیکنان مثل شجاعیان، قائدی و منتظری را به سختی و با برگزاری ده‌ها و ساعت‌ها جلسه گرفتیم؛ گفتیم با اضافه کردن با تجربه‌ها در کنار جوانان برای قهرمانی می‌جنگیم ولی حالا برای برون رفت از این شرایط هواداران باید به کمک من بیایند؛ اینکه شعار بدهند، علیه سرمربی حرفی بزنند و ... تیم را به موفقیت نمی‌رساند؛ پرسپولیس هم دیشب به پیکان باخت؛ تمام تیم‌ها نیز بازنده می‌شوند و این شرایط در تمام دنیا طبیعی است.

او در خصوص مصاحبه‌ها و عدم حمایت از کادر فنی گفت: سال گذشته به چنین بحرانی خوردیم و یکی از اعضای هیأت مدیره گفت اگر منصوریان دربی را ببازد، اخراج می‌شود که من فردای آن روز به رختکن تیم رفتم و گفتم منصوریان تا پایان فصل می‌ماند و روحیه مضاعفی به تیم وارد شد.

مدیر عامل باشگاه استقلال تصریح کرد: هواداران باید بپذیرند 9 بازیکن مصدوم به تیم آسیب می‌زند ولی البته تذکراتی به منصوریان دادم و گفتم باید دستیاران خود را تقویت کنید؛ به منصوریان گفتم برخی بازیکنان ما شرایط آمادگی مطلوبی ندارند ولی بازی می‌کنند چون خودم هم تجربیاتی در این زمینه دارم.

افتخاری درباره ممانعت از حضور جباری و رحمتی در تمرین استقلال اظهار کرد: کسی به آقای منصوریان نگفته جباری و رحمتی نباشند؛ روزی که این دو بازیکن به باشگاه دعوت می‌شوند، خبرنگاران زیادی هم به درب باشگاه آمدند که گفتیم به همین دلیل جباری و رحمتی بروند و جلسه دیگری پس از دیدار با ذوب‌آهن داشته باشیم؛ به این دو بازیکن اطلاع دادیم که جلسه بعدا برگزار می‌شود.

افتخاری تاکید کرد: زمانی که باشگاه را تحویل گرفتم 100 میلیارد تومان بدهی داشتیم؛ از یک طرف مالیات بود و از سوی دیگر بدهی بازیکنان خارجی وجود داشت که سال قبل نیز اجازه نداد در نیم‌فصل بازیکن جذب کنیم؛ مقصر آن هم کسی بود که نامه را به اشتباه ترجمه کرده بود و به دلیل حرف‌های او، ما فکر کردیم سه روز زودتر پول را به حساب ریختیم؛ آخر هم از طریق یک صرافی در دبی پول را واریز کردیم ولی بعد از آن نیز پنج پرونده دیگر بود که چهار پرونده را بستیم اما پرونده پروپییچ ماند چون معتقد هستیم حق با ماست.

وی یادآور شد: امروز تکلیف تیموریان و کاوه رضایی که از طریق AFC شکایت کرده بودند را مشخص کردیم و قرار شد توافقات لازم را انجام دهیم.

مدیر عامل باشگاه استقلال ابراز کرد: 9 میلیارد و 900 میلیون تومان چک برگشتی برای یک مدیری است که قبلا در استقلال بود؛ همان فردی که پرچم بالای دستش می‌گیرد؛ من به او می‌گویم بالای آن پرچم بنویسد 22 میلیارد و 500 میلیون تومان بدهی برای استقلال!

افتخاری اضافه کرد: برای نخستین بار در تاریخ باشگاه استقلال بازیکنان در یک فصل 80 درصد از قراردادشان را گرفتند.

وی ادامه داد: ما به تعهدات مدیران قبلی که برای باشگاه گذاشته‌اند متعهد هستیم ولی توجه داشته باشید بدهی 11 سال قبل را یک شبه پرداخت کرد؛ در دو سال گذشته 13 میلیارد تومان در حالی که بی‌پولی است، پرداخت کردم و در کنار آن 13 میلیارد از بدهی‌ها را داده‌ایم؛ حالا هم برنامه داریم از هر درآمدزایی بخشی را به بدهی‌ها اختصاص دهیم.

مدیر عامل باشگاه استقلال درباره جدایی مگویان گفت: در مورد مگویان باید آقای منصوریان توضیح دهد.

افتخاری درباره اینکه به جباری و رحمتی گفته‌اند بر سر تمرین نروند، عنوان کرد: تصمیم هیأت مدیره بوده ولی آقای منصوریان در جریان قرار داشت؛ هیأت مدیره نباید در بحث فنی تیم نقش داشته باشد ولی جباری و رحمتی برای ادای توضیحاتی به باشگاه فرا خوانده شدند که به درخواست من قرار شد جلسه با آنها پس از دیدار با ذوب‌آهن برگزار شود؛ همه مسائل را نمی‌توان عنوان کرد چون یک سری افراد طاقت شنیدن برخی حرف‌ها را ندارند.

مدیر عامل باشگاه استقلال پیرامون سوابق خود ابراز کرد:سال 67 رییس هیأت فوتبال زنجان و قزوین بودم؛ بعد از آن دبیر کل آقای مصطفوی در فدراسیون بودم؛ رییس سازمان لیگ در زمان کیومرث هاشمی بودم؛ مدیر کل تربیت بدنی استان تهران در دولت‌های نهم و دهم را برعهده داشتم؛ در فوتسال هم رییس سازمان و کمیته فوتسال بودم که بهترین مقام‌ها را سوای از اقدامات زیربنایی در تاریخ را گرفتیم.

افتخاری تصریح کرد: بازیکنان برای حضور در استقلال مذاکرات طولانی مدتی انجام می‌دادند و اگر آقای توفیقی با بازیکنان عکس می‌گرفتند، به دلیل این بود که اعلام کنند با بازیکن به توافق نهایی رسیده‌ایم؛ آقای توفیقی در دوره مدیریت قبل مسؤولیت جذب بازیکن را داشته و از نظر علمی نیز دارای مدرک است.

وی با تاکید بر اینکه ورود من به فوتبال به دلیل ژِن خوب نیست، اظهار کرد: من به دنبال کمک گرفتن به استقلال از طریق روابط خود با دولت هستم و این ژِن خوب هیچ ارتباطی به حضورم در استقلال ندارد.

مدیر عامل باشگاه استقلال ادامه داد: سوال کنید تیم جوانان استقلال الان چه شرایطی دارد؟ از 15 مسابقه 14 برد کسب کرده و 9 بازیکن ملی‌پوش داریم.

افتخاری درباره حمایت داماد او که در دولت مسؤولیت دارد، ابراز کرد: اگر پشتیبانی کرده بود که باشگاه استقلال تا این اندازه بدهی نداشت!

صحبت های افتخاری در مورد حواشی استقلال

منصوریان: کی‌روش گفت از استقلال استعفا نده!

علیرضا منصوریان در گفت‌وگوی تلفنی با برنامه نود اظهار کرد: 30 روز است در فضای مطبوعاتی نیستم و سعی کردم در شرایط آرامش برای خودم، کادر فنی و بازیکنان باشم اما متاسفانه چون تیم ما هواداران میلیونی دارد، این سکوت موجب گمانه‌زنی‌ها شد ولی امشب تصمیم گرفتم به 32 روز سکوت پایان دهم.

وی ادامه داد: بخاطر این نتایج از هواداران عذرخواهی می‌کنم چون خوب نیست ولی این نتایج عقبه‌ای دارد که می‌تواند به تیم کمک کند اما با این حال اینکه تماشاگران در شرایط بدی هستند، عذرخواهی می‌کنم؛ اینکه سال گذشته تا لحظه آخر از من حمایت کردند تشکر می‌کنم؛ آقای افتخاری فصل قبل و امسال به شدت زیادی برای من می‌جنگد و مردم باید این مسائل را بدانند.

سرمربی استقلال تهران اضافه کرد: هیچ موقع بازیکنان من متوجه نشدند چه اتفاقی در هیأت مدیره باشگاه در فصل قبل گذشت چون به دنبال آرامش بودم؛ اما حالا به دلیل نتایجی که اتفاق می‌افتد، باید به گزینه 2 نظرسنجی که کادر فنی استقلال را مقصر می‌داند رای دهم؛ دوست ندارم با هواداران مسائل پنهانی داشته باشم اما وقتی کادر فنی مقصر می‌شود را باید بگویم.

منصوریان با بیان اینکه دو هفته قبل مهمان بهترین مربیان نخبه آسیا بودم، اظهار کرد: در باشگاه استقلال هیچکس غیر از آقای افتخاری نگفت مربی ما به‌عنوان مربی الیت آسیا می‌رود؛ عضو هیأت مدیره ما در فصل قبل 200 مصاحبه علیه من انجام داد ولی حالا هم هست که من گفتم باشگاه باید از بین من و او یک نفر را انتخاب کند.

او با اشاره به عدم اجازه به استفاده از بازیکنانش در هفته اول گفت: بازیکنان خود را به اردوی تیم ملی امید نفرستادم و درست هم تصمیم چون در فیفادی نبود اما برخورد کردند؛ تراکتورسازی را شکست دادیم، هفته چهارم مقابل تیم علی دایی در نیمه اول خیلی خوب کار کردیم اما با یک پنالتی بازنده شدیم؛ چطور پس از هفته چهارم هوادارانی که فصل قبل حمایت کاملی از سرمربی داشتند، به یکباره نظرشان تغییر می‌کند.

سرمربی استقلال به دلایل ناکامی این تیم هم اشاره کرد و افزود: مصدومان زیادی دادیم و ابراهیمی، کریمی و منتظری جراحی انجام دادند؛ بخاطر این وضعیت لازم بود من را به طبقه پنجم باشگاه دعوت کنند ولی آنها طبقه همکف را انتخاب کردند تا مصاحبه انجام دهند.

منصوریان در خصوص اولتیماتوم دو هفته‌ای گفت: بخاطر این شرایط آنقدر بازیکنان می‌خواستند به من ابراز علاقه کنند که حد نداشت؛ از مردم سیرجان و جم تشکر ویژه‌ای می‌کنم؛ در نیمه دوم دیدار با پارس جنوبی مسلط بر بازی بودیم و موقعیت‌های زیادی از دست دادیم اما باختیم و پادوانی به من گفت به هواداران بگویید روز بدی داشتم.

او تصریح کرد: دو هفته وقت به سرمربی و ایجاد فضا بین هواداران شرایط بدی به وجود آورد؛ ما تیم همدل، یکنواخت، دوست و صمیمی داریم که از روی علاقه به کادر فنی می‌خواهند کاری فراتر از حد انجام دهند که دچار اشتباه شوند.

سرمربی استقلال تصریح کرد: در دیدار با پدیده تماشاگران ما ناراحت شدند و نهایتا سر و صدا و حیا کن، رها کن به من گفتند؛ به پژمان منتظری گفتم تیم را به رختکن ببرد تا حرف تماشاگران را بشنوم؛ امروز اصلا ناراحت نیستم چون 13 ماه تماشاگران از من حمایت کردند و نیاز بود علیه من شعار دهند؛ به سختی آقای افتخاری من را حمایت می‌کند تا در استقلال بمانم.

منصوریان اظهار کرد: سال قبل گفتم اگر رحمتی رضایت‌نامه بخواهد یک ساعت دیگر می‌دهم چون دروغ نمی‌گویم؛ خدایی ناکرده اصلا اینطور نیستم یک روز بخاطر بیشتر ماندن در استقلال بخواهم جباری و رحمتی را قربانی کنم و این موضوع را به آقای افتخاری گفتم؛ اصلا یک سوال؛ جباری را چه کسی به استقلال آورد؟ من از آقای افتخاری خواهش کردم؛ منتظری را خواهش کردم به استقلال بیاید.

وی درباره کنار گذاشتن رحمتی و جباری از استقلال اظهار کرد: حوزه فنی برای من است؛ وقتی شما را لب پرتگاه ببرند و بخواهند هُل دهند چه اتفاقی می‌افتد؟؛ امروز گفتم جباری و رحمتی باید سر تمرین باشند؛ این اتفاقات اخیر فاجعه است؛ مجتبی یک وزنه در استقلال است؛ جباری فراتر از یک بازیکن به ما کمک می‌کند؛ رحمتی را بیرون گذاشته بودم؛ فضای امروز استقلال تعریفی ندارد که بخواهید بازی کنید یا خیر.

سرمربی استقلال تصریح کرد: عضو هیأت مدیره می‌گوید این دو بازیکن در اختیار هیأت مدیره هستند که من به آقای افتخاری گفتم بزرگترین اتفاقی که می‌تواند قبل از بازی با ذوب صورت گیرد، این است که جلسه جباری و رحمتی بعد از دیدار با ذوب انجام شود.

منصوریان با بیان اینکه ملکی، عضو هیأت مدیره اعلام کرده رحمتی و جباری سر تمرین نیاید، ابراز کرد: من به آقای افتخاری گفتم با این اتفاقات راحت‌تر است من را بردارید؛ گفتم یا من را حمایت کنید یا بردارید؛ در جلسه اخیرمان گفتم به مردم حتی به دروغ بگویید منصوریان تا دربی می‌ماند؛ آقای افتخاری انسان مظلومی است و من باید با مدیر عامل درد دل و صحبت کنم؛ اصلا به دلیل فضای رسانه‌ای نظرم تغییر نکرده و چنین آدمی نیستم که لحظه‌ای تصمیم بگیرم.

وی تاکید کرد: بعد از بازی با پارس جنوبی با جباری و خسرو حیدری صحبت کردم تا در خصوص آینده تصمیم‌گیری داشته باشیم؛ هیأت مدیره می‌گوید این دو بازیکن نباشند؛ سال 87 من خیلی بازی نمی‌کردم ولی شان خود را نمی‌شکستم؛ من مسؤول فنی تیم بودم و امروز گفتم دو بازیکن من باید برگردند؛ این دو بازیکن گفتند بر نمی‌گردیم چون هیأت مدیره چنین تصمیمی گرفته‌اند.

سرمربی استقلال در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا الان اگر در ابتدای فصل بود چنین تیمی می‌بست، گفت: به شکل تیم ما قبل از مصدومیت بازیکنان نگاه کنید؛ در هر پست دو بازیکن را در نظر گرفتیم؛ هرائر مگویان با آمدن منتظری و گوک و همچنین بودن مجید حسینی، پادووانی و ... و به دلیل اینکه مصدومیت‌های زیادی داشت از تیم کنار گذاشته شد؛ همچنین من گفتم تیم را باید طوری جمع کنیم که با بیشتر بازیکنان قراردادهای سه و پنج ساله ببندیم؛ غیر از چپاروف و پادوانی که خارجی‌ها هستند و یک ساله قراردادشان را بستیم، مابقی دو ساله و بیشتر قرارداد بستند؛ تمام پیش‌بینی‌ها را به غیر از جراحی سه بازیکن، مصدومیت چهار نفر و ... داشتیم.

منصوریان اضافه کرد: هر هفته ما باید فضای تمرین را جابه‌جا می‌کردیم که اتفاق خوشایندی نبود؛ آیا باید برای همه اتفاقات بستر فراهم شود یا خیر؟؛ به آقای افتخاری گفتم هر نتیجه‌ای شد من را به اتاق در بسته ببرید و فضا را رسانه‌ای نکنید؛ مشکلات باشگاه ما 10 برابر بیشتر از بحث مگویان است.

سرمربی استقلال اضافه کرد: یک میلیارد و 400 میلیون تومان مطالبات مگویان بوده ولی فصل قبل 13 میلیارد تومان بدهی پرداخت شده که حدود 7 میلیارد تومان برای بازیکنان خارجی بود؛ ضمن اینکه به آقای افتخاری گفتم هر وقت به تمام اعضای تیمم پول دادند، دو روز بعد به من پرداختی داشته باشند.

منصوریان گفت: سود مالی از استقلال را زمانی کردم که پیراهن شماره 10 را گرفتم، سرمربی شدم و ... را گرفتم؛ افتخار می‌کنم در دولت آقای روحانی که شرایط اشتغال زایی سخت است 150 نفر در رستوران‌های من کار نمی‌کنند ولی پای رانت و مصوبی نمی‌روم؛ مگر ممکن است چون علی دایی بازیکن بایرن مونیخ بوده باید از آن استفاده کند؟

او درباره تصمیمش درباره استعفا در دیدار با پدیده گفت: بله قصد استعفا داشتم که ابتدا گروه و مدیر فنی و مدیر عامل باشگاه و سرپرست تیم من را منصرف کردند و بعد پیغام از کی‌روش گرفتم که همین پیام در روحیه من تاثیر گذاشت تا بمانم؛ آن لحظه وقتی روی زمین نشستم خدا را شکر کردم و بعد در رختکن گروه فنی نیز گفت می‌توانیم دوباره جبران کنیم.

صحبت های منصوریان در مورد حواشی استقلال

* پندار توفیقی معاون ورزشی استقلال در واکنش به اتهامات عادل فردوسی پور با ارسال پیامکی، ضمن توضیح پیشینه خود اعلام کرد که عکس‌های او یک عرف در فوتبال است و برای مجری برنامه 90 آرزوی موفقیت کرد.

* افشاگری بی‌سابقه علیه سرمربی استقلال

عباسی ملکی، عضو هیأت مدیره باشگاه استقلال با حضور روی خط برنامه 90 در پاسخ به فردوسی‌پور درباره کنار گذاشتن رحمتی و جباری، گفت: اگر نام من نمی‌آمد، روی خط نمی‌آمدم. من یک انسان ورزشی هستم و 50 سال است که هوادار استقلال هستم. برای دلم به استقلال آمدم و اگر کسی با دل نیاید، موفق نمی شود. من مشاور هاشمی طبا بودم و عضو هیات رئیسه فدراسیون کشتی نیز بودم. در دو و میدانی و والیبال نیز حضور داشتم. 40 سال است که در کل ورزش بودم. ورزش را می شناسم و حتی در مورد بوکس! هم نظر می دهم.

او افزود: 2 حقیقت که اتفاق افتاد را می گویم. در مورد جباری آقای افتخاری گفتند من به رختکن رفتم و جباری به زمین اعتراض کرد. آقای افتخاری به ایشان گفتند که اینجا قطر نیست. همچنین آقای جباری به افتخاری گفتند من به استقلال آمدم که پول هایم را بگیرم. این موضوع را آقای افتخاری در هیات مدیره گفتند و بارها اشاره کردند که مخالف حضور جباری در تیم بودند. زمانی که ما سوال می کردیم چرا تیم نتیجه نمی گیرد، می گفتند که با آمدن امثال جباری جوان ها کنار رفتند.

ملکی در ادامه تصریح کرد: من رحمتی و جباری را شخصا خیلی دوست دارم. درباره رحمتی نیز آقای منصوریان زمانی که از بازی پارس جنوبی برگشتند، پیش ما آمدند. ما سوال کردیم تیم چه مشکلی دارد؟ منصوریان گفت تیم در استرس است و دلیل آن این است که شما به من اولتیماتوم دادید. من از ایشان سوال کردم این دو بازی چرا به پدیده و نفت آبادان باختیم. ایشان درباره رحمتی نیز گفتند به دلیل بازی با ذوب آهن و اختلاف رحمتی و قلعه نویی این تصمیم را گرفتم. چون نمی شد ناگهانی این تصمیم را گرفت، حسینی در این بازی شرکت کرد تا سابقه بازی داشته باشد. منصوریان گفت رحمتی بعد از این موضوع قهر کرد، در جلسه فنی نیامد و در صحنه پنالتی پارس جنوبی نیز خوشحالی کرد. ما نیز به عنوان هیات مدیره این افراد را خواستیم. منصوریان گفت ما چند نفر را به اتاق رحمتی فرستادیم اما نیامد. ما به ایشان گفتیم اگر این دو نفر معضل استقلال هستند، ما به شما کمک می کنیم.

او در پاسخ به این سوال که آیا منصوریان هماهنگ بود، پاسخ داد: این قضیه با هماهنگی منصوریان و افتخاری بود و در جریان بودید. منصوریان درباره کنار گذاشتن رحمتی موافق بود اما درباره جباری موافق نبود ولی مقاومت نکرد. درباره جباری آقای افتخاری موافق بودند. من تصمیم نداشتم روی خط بیایم اما زمانیکه اسم بـرده می شود، مجبور می شویم. وقتی به هوادار دروغ گفته می شود، او باید حقایق را بداند. آقای افتخاری در هیات مدیره تک بود و اگر من نبودم ایشان منصوریان را عوض کرده بود اما من اجازه ندادم. هیات مدیره به من اتهام می زنند که چرا کمک کردی منصوریان باقی بماند. من در مورد منصوریان گفتم ما مانند کشورهای عربی نیستیم و از منصوریان حمایت می کنیم. در یک ماه ما این صحبت ها را مطرح کردیم.

ملکی در پایان افزود: آیا می شود هیات مدیره در 2 ماه کار خاصی انجام بدهد؟ ما کار انجام می دهیم و به هواداران بشارت می دهیم که به زودی مشکلات باشگاه را حل می کنیم. بدهی ما به مردم حق الناس است و ما باید این مبلغ را پرداخت کنیم.

* استقلالی‌ها علیه هم شدند(رحمتی- ملکی و منصوریان)

مهدی رحمتی کاپیتان استقلال در گفت‌وگوی تلفنی عنوان کرد: خوشحالم که ملکی رک صحبت کرد و همه چیز را گفت تا هواداران در اما و اگر نماند. الان که صحبت های آقای ملکی را شنیدم، هنگ کردم. خیلی حرفهای دیگر شنیدم و بسیاری از بازیکنان تماس گرفتند و این موضوع را جویا شدند. از یعقوب کریمی، وریا غفوری، خسرو حیدری و سید حسین حسینی می توانید سوال کنید. فکر نمی کنم این صحبتهایی که به آقای ملکی گفتند، صحت ندارد. من با دو عضو هیات مدیره صحبت کردم. جلسه ای که تشکیل شد، جلسه هیات مدیره نبوده است و تنها دو عضو هیات مدیره و آقای منصوریان حضور داشتند. من با آقایان قراب و زمانی حرف زدم و هر دو گفتند که مخالف این قضیه بودند و هیچ مصوبه ای امضا نشده است.
    او افزود: حق من و مجتبی جباری نیست که 2 ساعت بشینیم. من مشکل مالیاتی نداشتم که بخواهم انجام بدهم. از باشگاه خواستیم که به ما نامه مکتوب بدهد اما به ما نامه ندادند. من 10 بار با آقای افتخاری تماس گرفتم اما ایشان جواب ندادند. امشب من و مجتبی جباری شنیدیم که جلسه ما به بعد از بازی ذوب آهن موکول شده است.
    رحمتی در واکنش به خوشحالی برای پنالتی پارس جنوبی: اگر یک نفر از بچه های تیم که کنار من بودند، اگر فقط یک نفر چنین شهادتی داد من برای همیشه از فوتبال می روم و کنار فوتبال نمی آیم. من در گرم کردن سید حسین حسینی نبودم و دلیلش هم این بود که 5 ساعت زیر سرم بودم. 9 آمپول مسکن به من زدند زیرا من هفته سختی را به خاطر پدرم سپری کنم. ایشان از من سوال کردند می خواهی کنار تیم نباشی، اما من گفتم نه.

علیرضا منصوریان در این لحظه وارد صحبت های رحمتی شد. او از فردوسی پور خواست که دوربین را به سمت افتخاری ببرند و گفت: آقای افتخاری من در یک متر جا می خوابم. آقای افتخاری از من سوال کردند مشکل تیم چیست و من گفتم استرس تمام. ضمن اینکه من تصمیم گرفتم به دلیل مشکلات عدیده مهدی رحمتی و مشکلات پدر او از حسین حسینی استفاده کنم و طبیعی است که به دلیل مشکلات رحمتی با ذوب آهن، اگر قرار باشد بازی بعدی حسینی بازی کند الان زمان مناسبی است. آقای افتخاری جان محمدت، راست بگو. آیا من گفتم مهدی رحمتی به گل خورده ما خندیده است؟ آیا ملکی نگفت ما تصاویری داریم که رحمتی باخت تیم را به تمسخر گرفته است؟ آیا من نگفتم دست گذاشتن روی این دو بازیکن تیم ما را به هم می زند؟ شاید من فردا نباشم و الان برای من تصمیم بگیرید.
    افتخاری در پاسخ به این صحبت ها، عنوان کرد: من گفتم که مسائل داخلی باشگاه، مسائل خانوادگی است. من خواهش می کنم این بحث ادامه پیدا نکند.
    رحمتی و منصوریان در این لحظه روی خط آمدند و خواهش کردند که افتخاری با صراحت صحبت کند. رحمتی از افتخاری خواست که تکلیف این موضوع را روشن کند و جواب منصوریان را بدهد.
    علیرضا منصوریان در ادامه گفت: رحمتی بازیکن من است و از او می خواهم سکوت کند. اگر من در استقلال نباشم، هوادار استقلال هستم. آقای افتخاری پرده حیا افتاد. قرار بود همه حرفها داخل ما بماند اما نیست. آیا ملکی به عبداللهی نگفت رحمتی و جباری حق آمدن به تمرین را ندارند و ما اقتدار هیات مدیره را می خواهیم.
    افتخاری در ادامه صحبت های منصوریان را تایید کرد.
    ملکی در ادامه گفت: منصوریان شما اقتداری ندارید و باید اقتدار داشته باشید.
    منصوریان گفت: شما مگر به تمرین آمدید که اقتدار ببینید؟ مگر شما به من نگفتید تصاویری از رحمتی دارید که تیم را به تمسخر گرفت.
    ملکی: شما مگر نگفتید مهدی رحمتی به جلسه فنی نیامد و ما هر کسی را فرستادیم قبول نکرد در جلسه حاضر شود؟
    منصوریان: من به شما گفتم رحمتی در جلسه شرکت نکرد و من به او گفتم به خاطر نظم تیم و حمایت از رقیبت در جلسه حاضر باید حاضر شوی.
    رحمتی: شما به من همچین موضوعی را نگفتید آقای منصوریان.
    ملکی در این لحظه بلند خندید.
    ملکی گفت: من چیزی که اتفاق افتاد را گفتم. شاهد من آقای افتخاری است و به او اعتماد کامل دارم. ایشان درباره جباری صحبت هایی دارد و همچنین درباره قضیه رحمتی نیز صحبتهایی از سوی منصوریان دارد.
    افتخاری عنوان کرد: من همچنان عقیده دارم جای این صحبت ها اینجا نیست و نباید در برنامه مطرح شود.

صحبت های رحمتی در مورد جباری و خروج از لیست استقلال

* گزارشی از عملکرد لژیونرهای ایرانی طی یک هفته اخیر پخش شد.

بررسی عملکرد لژیونرها

* پرسپولیس 0 پیکان 1

نکات بازی

پرسپولیس برای نخستین بار در این فصل عقب افتاد.
    کم موقعیت‌ترین بازی پرسپولیس در این فصل.
    رسپولیس در دو فصل اخیر هر وقت گل اول را خورده برنده نشده است.
    شکست پرسپولیس بعد از 18 مسابقه در دیدار خانگی.
    شکست پرسپولیس برابر پیکان پس از 6 سال.

- کنفرانس مربیان

مجید جلالی: روحیات بختیا رحمانی را می‌شناسم چون از 16 سالگی او را بازی دادم؛ بازیکنانم فوق‌العاده کار کردند و نشان دادند شایسته روزهای بهتر هستند؛ جوانانم نمایش خوبی داشتند.
    برانکو ایوانکوویچ: به پیکان بابت برد تبریک می‌گویم که انرژی و توان گذاشت؛ هر بردی استحقاق دارد و به دلیل باخت مقابل هواداران متاسفم هستم.

پرسپولیس-پیکان شکست با سکوهای رایگان

* تراکتورسازی 1 سیاه جامگان 1

نکات بازی

اولین تساوی تراکتورسازی در لیگ هفدهم
    سیاه جامگان هفت بازی بدون باخت در خارج از خانه

- کنفرانس مربیان

اکبر میثاقیان: وقت‌کشی نکردیم و خیلی راحت کارمان را انجام دادیم؛ یکی، دو صحنه بیشتر نبود؛ تراکتورسازی بازی بلند انجام داد اما تیم ما با وجود بازی کرد.
    یحیی گل‌محمدی: سیستم دفاعی پر تعدادی داشتند که کار ما را سخت کرد ولی همینکه شکست نخوردیم ارزشمند است.

* نفت تهران 0 گسترش فولاد 0

نکات بازی

نخستین حضور علی کریمی به‌عنوان سرمربی و جوان‌ترین مربی لیگ هفدهم.
    نفت بدون باخت مقابل گسترش فولاد.

- کنفرانس مربیان

علی کریمی: در شرایط بدنی بدی هستیم ولی با این وجود موقعیت‌هایی داشتیم که با بدشانسی از دست دادیم ولی برای شروع کار با یک امتیاز رضایت داریم.
    لوکا بوناچیچ: نفت نمایش خوبی در ابتدای مسابقه داشت ولی دروازه‌بان ما خوب عمل کرد؛ نمایش پایاپایی از دو تیم شاهده بودیم.

* سکانس پایانی جنجال آبی‌ها

افتخاری در پاسخ به این سوال که چه کسی راست می گوید، عنوان کرد: مساله خیلی مهمی نیست و درون خانوادگی است. من نمی خواستم این مساله بیشتر از این باز شود. ما روز چهارشنبه بازی حساسی داریم و باید به تیم آرامش بدهیم. الان بازیکنان دیگر این برنامه را می بینند و ذهن آنها این مسائل را به هم می زند. من خواهش می کنم این بحث را خاتمه بدهیم. روز چهارشنبه بازی را برگزار کنیم و سپس شفاف تر صحبت کنیم. من اگر بحث را باز کنم، به نفع ما نیست.
    ملکی به عنوان صحبت پایانی، تصریح کرد: آقای افتخاری آنجا حضور دارند و این موضوع کفایت می کند. امیدوارم تیم برنده باشد و هواداران راضی باشند.
    رحمتی: آقای افتخاری که می خواهند بحث پایان یابد، باید جای جلسه 2 نفره، جلسه رسمی تشکیل می داند و مصوبه می گرفتند. نباید این رفتار را می کردند. آقای افتخاری تکلیف ما را روشن کنید. 2 زانوی مجتبی جباری در این باشگاه خراب شده است. منصوریان می تواند هر تصمیمی برای من بگیرد. ایشان دید که من روی نیمکت نشستم. الان باید تکلیف خندیدن من مشخص شود. من آبرویم را از سر راه نیاوردم که دو نفر برای من تعیین تکلیف کردند. قراب و زمانی این موضوع را تکذیب کردند. افتخاری برای خودش تصمیم گرفته است و باید به من دلیل آن را بگوید.
    افتخاری: کسی آبروی شما را نبرده است. نه محرومیتی در پیش بوده است. ما در جلسه هیات مدیره از شما دعوت می کنیم. ولی اینطور نیست که در مورد شما تصمیمی گرفته شده باشد تا آبروی شما بشود.
    رحمتی: یعنی چی من بعد از گل خندیدم؟
    افتخاری: خندیدن خوب است و بهتر است که گریه نکنیم.
    منصوریان: آقای افتخاری، اگر امشب این موضوع را مشخص نکنید، من در تمرین حاضر نمی شوم. جان فرزندت راست بگو. جان امیر من بگو. آقای ملکی گفت ما از رحمتی عکس داریم در حال خندیدن یا نگفت؟
    افتخاری: بله، ملکی گفت. شما در جلسه بودید و شنیدید و نیازی به قسم خوردن نیست. ایشان از فرد دیگری نقل قول کرد.
    منصوریان: من از بهمن 73 در این تیم هستم. اگر نقل قول از کسی کرده، باید هوادار بداند. من بعد از بازی به شما گله نکردم که مهدی اوقات تلخی کرد؟
    افتخاری: بله، شما گفتید.
    منصوریان: من گفتم رحمتی خندید؟
    افتخاری: نگفتید اما گفتید در جلسه شرکت نکرد.
    منصوریان: خدا نکند من بخواهم شان این دو نفر را بشکنم که دو روز بمانم. من بعد از بازی ذوب آهن اخراج بشوم چه فرقی با امروز می کند؟ آبروی باشگاه را با این سخنان بردیم. فقط ببینید من چه مشکلاتی در استقلال دارم. من باید با 10 نفر بجنگم و افتخاری تنها پشتیبان من است. وقتی زمانی میگوید منصوریان باخت، انشالله خارجی می آورم شما ببینید چه کسی به حرف من گوش می کند. باید به حال فوتبال ایران گریست.

* برنامه نود این هفته ساعت 2:52 بامداد سه‌شنبه، بیست و هشتم شهریورماه خاتمه یافت .

برخی موضوعات مشابه

بالا