چهره‌ ها یاسمین لوبون؛ مدلی که پس از ۵۰ سالگی نیز، همچنان زیباست

• شروع کننده موضوع Taranwm
  • بازدیدها 294
  • پاسخ ها 4
  • تاریخ شروع

Taranwm

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,201
امتیاز واکنش
4,999
process.php

یاسمین لوبون سی سال تجربه موفق مدل بودن را در کارنامه دارد. با اینهمه این زیباروی اینک ۵۱ ساله همچنان بر این باور است که آدم خوش عکسی نیست. در عین حال می گوید: ژست گرفتن جلوی دوربین برای امرار معاش کار عجیبی می باشد. آب و گل من برای چنین کاری ساخته نشده است.

جالب اینکه برغم این اظهارات، او در ۱۷ سالگی در شهر خود آکسفورد کشف شد و عکسش روی جلد مجلات پرآوازه ای مانند ووگ و اله به چاپ رسید. از آن هنگام تاکنون تصاویر پرشماری از وی در نشریات بین المللی به ویژه آمریکایی و انگلیسی منتشر شده اند. از طریق همین نشریات هم بود که سایمن لوبون خواننده گروه دورَن دورَن با او آشنا، و سپس عاشقش شد. البته این آشنایی و عشق که در سال ۱۹۸۵ به ازدواج منجر گردید، در زمانی رخ داد که نام این مدل زیبا هنوز یاسمین پروانه بود. همچنین در اکثر نمایش های سطح بالای مد از جمله دیور، روی صحنه رفته بود. به هر حال حاصل ازدواج این دو، سه دختر ۲۶، ۲۴، و ۲۱ ساله می باشند، که بزرگترین آنها به نام امبر حرفه مادر را در پیش گرفته است. این در حالی می باشد، که خود یاسمین سی ساله به نظر می رسد. در حال حاضر، یاسمین، شوهرش، سه دخترشان، و دوست پسرهای این سه، همگی در خانه خانوادگیشان در جنوب لندن زندگی می کنند.

• پیشنهادات
  • Taranwm

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,201
    امتیاز واکنش
    4,999
    process.php

داشتن چنین کارنامه پر وپیمان موفقیت آمیزی در هر دو حوزه حرفه ای و خانوادگی سبب می شود، انسان بخواهد از راز موفقیت یاسمین سردرآورد. آنچه در پی می آید، ده درس حرفه ای است که می توان از این زن موفق یادگرفت.

تأکید و تکیه بر نقاط قوت خود
    بارها گفته ام، من آدم خوش عکسی نیستم. بااینهمه ازآنجا که حرفه ام قرار گرفتن در برابر دوربین های عکاسی بوده، تلاش کرده ام در هنگام کار از نهایت توانم بهره ببرم، که نتیجه مطلوب از کار درآید. بنابراین پر واضح است که اگر کسی در حرفه خود از نقاط قوتش استفاده کند، بی تردید موفق خواهد شد.

بهره بردن از گزینه های گوناگون
    ما زن ها خیلی خوش شانسیم، که می توانیم لباس های بسیار گوناگونی بپوشیم. من به اندازه ای به تنوع در پوشاک علاقمندم که پیش نمی آید یک لباس را دو بار به تن کنم. شاید دلیلش این باشد که از ۱۳ سالگی نشریه ووگ می خریدم. جالب اینکه پوشیدن لباس های گوناگون سبب می شود، انسان دیدگاه های متفاوتی را هم تجربه کند. خیلی برای شوهرم متأسفم که به سبب جنسیت خود، در مورد پوشش گزینه های بسیار محدودی دارد. پس بهتر است ما زنها از این فرصت طبیعی که در اختیارمان قرار دارد، بیشترین بهره را ببریم.

Taranwm

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,201
    امتیاز واکنش
    4,999
    process.php

اعتماد به نفس از پوشیدن لباسی که دوست داریم
    من هرگز نمی دانم باید چه بپوشم. بنابراین بسیاری از اوقات انتخاب هایم غلط از آب درمی آیند. اما مهم این است که برای دل خودم لباس می پوشم. توصیه ام به سایر خانم ها هم این می باشد که پوشاکی را به تن کنند که خودشان دوست دارند. ما نباید نگران باشیم که آیا لباس مورد علاقمان با مد روز سازگاری دارد، یا ندارد. به نظر من بهتر است انسان به این دیدگاه عادت کند که در هنگام پوشیدن لباسی که دوست دارد، اعتماد به نفس هم داشته باشد.

کنار آمدن با تغییرات بدنی
    بدن من به مرور زمان به اندازه ای تغییر کرده که بر نوع لباس پوشیدنم تأثیر گذاشته است. مثلا تا همین پنج سال پیش سـ*ـینه های برجسته نداشتم. بنابراین بالاتنه ام مانند مردان بود.چراکه در تمام طول زندگی از اینکه اندامی پسرانه داشتم، بسیار راضی بودم. اما به هر حال این تغییر ایجاد شده است. بنابراین دیگر نمی توانم برخی از لباس هایی را بپوشم، که یقه آنها مدل های خاصی هستند. در عین حال می دانم که باید با با تغییرات بدنی خود کنار بیایم. این مسئله در مورد اکثر مردم هم صدق می کند.

حفظ پوشیدنی های مورد علاقه
    من عاشق دلخسته دو جفت از کفش هایم هستم. یک جفت از آنها بسیار زیبا و شیک می باشد. اما آن جفت دیگر واقعا زشت و بدترکیب است. ولی همانگونه که گفتم، خودم عاشق دلخسته آنها هستم. البته مرتب کفش های تازه و مدل های جدید هم، می خرم. اما هرگز آن کفش های محبوبم را به سبب از مد افتادن و یا زشتی ظاهرشان کنار نمی گذارم.

دیگر اینکه پوشیدن کفش های پاشنه بلند، خیلی راحت نیست. اما این مسئله هم سبب نمی شود، من از استفاده از اینگونه کفش ها دست بردارم. زیرا قویا بر این باورم که باید کفش هایی به پا کنم که دوستشان داشته باشم.

Taranwm

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,201
    امتیاز واکنش
    4,999
    process.php

استفاده مشترک
    امبر بسیار زیاد به کمد لباس های من دستبرد می زند. اما به او یادآوری کرده ام، باید برای خرید پوشاک بیشتر پول مصرف کند. چراکه استفاده مشترک از لباس باید یک خیابان دوطرفه، و نه یک طرفه، باشد. گاهی اوقات هم با یکی از دخترانم برای خرید پوشاک می رویم. بنابراین پیش می آید، که مثلا یک مدل لباس چشم هردویمان را بگیرد. در چنین مواقعی هر دو از همان مدل، اما به رنگ های متفاوت می خریم.

خودداری از طرح پرسش های مشکل
    زمانی که می خواهم از خانه خارج شوم، هرگز از هچیکدام از دخترانم نمی پرسم، تیپم چطور است؟ یا اینکه آیا این لباس به من می آید؟ زیرا اعضای خانواده ما با هم خیلی صادق و روراست هستند. از دیگر سو من هر چه بپوشم، سایمن تنها یک اظهار نظر می کند. اینکه آن لباس واقعا به من می آید. زیرا می داند اگر هر نظر دیگری بدهد، من دقیقا عکس آن را عملی می کنم.

پالتوی زیبا و خوب بهترین عیب پوش
    در ابتدا بگویم که به نظر من می توان با لباس راحتی خانه به فرودگاه رفت. کمااینکه خودم چندین بار چنین کاری را انجام داده ام. یکی از این اوقات زمانی بودکه باید دیروقت شب از فرودگاه جان اف کندی نیویورک پرواز می کردم. در آن شب یک لباس راحتی خانه مردانه تولید شرکت شاقوه فرانسه را به تن داشتم. یکی از خانم های مسئول انتظامات با صدایی که می خواست به گوش من هم برسد، رو به همکارش کرد و با خنده پرسید: آیا او لباس راحتی خانه پوشیده است؟

گفتم، بله عزیزم، لباس راحتی خانه پوشیده ام. لباسی کاملا نخی و فرانسوی، که از قضا بسیار عالی است.

با اینهمه می گویم اگر انسان یک پالتوی خوب و یک عینک شیک به همراه داشته باشد، می تواند در صورت لزوم همه معایب لباس های خود را بپوشاند.

Taranwm

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,201
    امتیاز واکنش
    4,999
    process.php

هرکسی را بهر کاری ساختند
    مدل بودن حرفه عجیبی است، که تنها برای عده معدودی مناسب می باشد. اما موفقیت و یا عدم موفقیت در ورود به دنیای مدل ها، هیچ ربطی به شکل ظاهری افراد ندارد. به عبارت دیگر موفقیت در این حوزه نیز بستگی به آن دارد، که انسان در زمان و مکان مناسب قرار بگیرد. همچنین برای مدل شدن شخصیت فرد باید بگونه ای باشد که بتواند همواره با مورد قبول قرارنگرفتن، کنار بیاید. البته اینکه بگونه ای مستمر دست رد به سـ*ـینه انسان زده شود، سبب می گردد شخصیتش مستحکم تر شود. اما اگر فردی حساس باشد، امکان دارد اعتماد به نفس خویش را از دست بدهد. پس بهتر است همواره این ضرب المثل را چراغ راه خود قرار دهیم: هرکسی را بهر کاری ساختند.

در چنین صورتی به جای اینکه مرتب پافشاری کنیم که مثلا حتما مدل شویم، می توانیم به سراغ حرفه ای برویم که با ویژگی های خودمان همخوانی داشته باشد.

استفاده بهینه از همه فرصت ها
    توصیه ام به همه جوانان این است که برای فعالیت های گوناگون، از همه فرصت ها بهترین استفاده را بکنند. زیرا همواره وقت برای استراحت وجود دارد.

بالا