متفرقه_گردشگری ۱۰ مکان دیدنی جهان از نظر جهانگردی ماجراجو

O_Q

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,641
امتیاز واکنش
25,428
در سن ۱۸ سالگی پیاده به
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
رفت و در سن ۲۲ سالگی از طریق راه‌شیری به
سفر کرد. اوکوهنورد بوده و انجمنی به نام «قطب‌نمای مخفی»، (Secret Compass) تاسیس کرده که جهانگردان را در مناطق جنگی به سفرهای پرخطر همچون اسکی در عراق، شتر سواری در بیابان بزرگ صحرا و اسب‌سواری در
می‌برد.

او با طی کردن حدود ۱۸ میلیون قدم رودخانه‌ی نیل را پیمود، از
عبور کرد و بعد به آمریکای مرکزی رفت. از حساب اینستاگرام او می‌توان متوجه شد که او سر زدن به «ابیزا»، (Ibiza) را دوست دارد. با همه‌ی این توضیحات از شخصیت وود می‌توان او را در مورد سفر صاحب نظر دانست و از تجربیات او استفاده کرد.

آفریقای جنوبی، شهر کیپ
e4033212-16c2-4945-8dda-003b4a9118f7.jpg

وود می‌گوید:

آفریقای جنوبی یکی از اولین مقصدهایی بود که در ۱۸ سالگی به آن سفر کردم. شهر کیپ بسیار متفاوت است، صبح می‌توانید در ساحل قدم بزنید و ظهر به کوهنوردی بپردازید. این شهر بسیار پر جنب و جوش است و حتی شب‌ها هم از جنب و جوش آن کاسته نمی‌شود. این شهر رستوران‌های ساحلی زیبایی دارد.

سودان
fe53569c-33af-4c72-a43b-307f8359797e.jpg

وود می‌گوید:

سودان یکی از کشورهای عجیبی بود که به آن سفر کردم، زیرا مردم خیلی مهمان‌نواز و مناظر خیره‌کننده و آثار باستانی بسیاری داشت.

او در طی سفر خود به نیل در سال ۲۰۱۴ میلادی بیش از هفت میلیون قدم از سرچشمه‌ی رود نیل در «راواندا»، (Rawanda) تا
پیمود. در مسیر به شهر «بور»، (Bor) در سودان، جایی که با صدای رگبار گلوله از خواب بیدار می‌شد رسید. اما او امیدی در دل داشت که وضعیت این کشور زیبا بهتر خواهد شد.

او اضافه می‌کند:

مردم سودان بسیار مهمان‌نواز بودند و حاضر بودند بمیرند ولی مهمان آنها بدون وعده‌ی غذایی منزل آنها را ترک نگوید.

هند
bf79f0af-1d5e-4e6d-acd9-a39274afedfa.jpg

در سن ۲۲ سالگی بعد از فارغ‌التحصیلی از رشته‌ی تاریخ از دانشگاه نوتینگهام (رساله‌ی او در مورد تاریخ و سفر بود) بار خود را بست و دوباره به راه افتاد. او یادآور می‌شود که:

من هند را دوست دارم. تا به حال ۶ و یا ۷ بار به هند سفر کرده‌ام و هر بار تغییراتی را در هند دیده‌ام. هند از نظر من بسیار رنگارنگ است. هند جمعیتی حدود ۱/۳ میلیون نفر، تاریخی جالب، مناظر زیبا و فرهنگی غنی دارد. من هیمالیا، «شهر هیمچال پرادیش»، (Himchal Pradesh) و کاشمیر را بسیار دوست دارم و از نشستن در
«
»، (Goa) بسیار لـ*ـذت می‌برم. هند بسیار وسیع است و جنگل‌ها، بیابان‌ها و
گسترده‌ای دارد.

نپال
92a157a3-6c5e-4408-b32c-093a153c3b4c.jpg

یکی دیگر از اولین مکان‌هایی است که وود در سن ۱۸ سالگی به آنجا سفر کرده و بعدها چندین بار به آنجا بازگشته است.

او می‌گوید:

در نپال اوقات بسیار خوشی داشتم. با مردم مهربانی آشنا شدم و نسبت به نپال حس وابستگی پیدا کردم. در این کشور بسیار پیاده‌روی کردم و پستی و بلندی‌های بسیاری را تجربه کردم. من در سال ۲۰۰۱ میلادی توسط شورشی‌های مائویست دستگیر شدم ولی در همان حال مردم مراقب من بودند تا اینکه دچار سانحه‌ای شدم و ماشینی که در آن بودم ترمز برید و از ارتفاع ۱۴۰ متری سقوط کردیم و من با یک دست شکسته از این وضعیت نجات پیدا کردم.

گرجستان
6f4884ff-c143-40cb-97d7-524ae0c0e15d.jpg

بین
و
قرار دارد. روستای کوه کاسکاس و سواحل دریای سیاه در این کشور قرار دارد. در گذشته این کشور به سرزمین خدایان شهرت داشته است. متاسفانه گرجستان هم یکی دیگر از کشورهایی است که به علت فعالیت‌های نظامی و جنگ و نا‌امنی نادیده گرفته شده است. بعد استقلال این کشور از سال ۱۹۹۱ میلادی به یکی از مکان‌‌های
تبدیل شده است. حدود ده سال قبل و در دومین سفر خود، وود به این کشور رفت و تحت تاثیر مهربانی مردم این کشور قرار گرفت.

وود می‌گوید:

من در سال ۲۰۰۴ به گرجستان رفتم. گرجستان مردم مهربان و غذاهای خوشمزه‌ای دارد.

• پیشنهادات
  • O_Q

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,641
    امتیاز واکنش
    25,428
    تایلند
    9a8e0d9b-f910-4860-a601-39b8c69673c7.jpg

وود می‌گوید:

شاید کلشیه‌ای باشد ولی
    واقعا حس و حال خوبی دارد. همه‌ی ما باید حتما به تایلند سفر کنیم. تایلند ساحل زیبا و غذاهای جالبی دارد. برای مسافرانی که به دنبال فرهنگ‌های متفاوت هستند، تایلند مقصد مناسبی است. تایلند مقصدی ارزان برای سفر است، در عین حال اگر از
    لـ*ـذت می‌برید، می‌توانید این امکانات را هم در تایلند تجربه کنید. من هم تجربه‌ی سفر با یک کوله‌پشتی و هم تجربه‌ی
    و اقامتگاه‌های زیبای این کشور را داشته‌ام. امروزه تایلند به یکی از پربازدیدترین کشورهای جهان تبدیل شده است.

استرالیا
    4b43e000-0e2a-4adf-9f6d-22936094f5da.jpg

یکی از شش کشور بزرگ جهان است. این کشور زمانی به خاطر اردک‌های بزرگش شهرت داشت. امروزه استرالیا تفریحگاه بسیاری از مسافران و همین‌طور موج‌سواران است. در این کشور هر گونه منظره‌ای از شهر گرفته تا
    و از
    گرفته تا
    را می‌توانید ببینید. وود می‌گوید :

بی‌صبرانه منتظر سفر دوباره به استرالیا هستم و می‌خواهم از
    به «کایرنس »، (Cairns) بروم. استرالیا را بدون دیدن پرت ترک نمی‌کنم.

کالیفرنیا
    8182726f-e80d-429d-af57-269cb99bd858.jpg

وود می‌گوید:

از رانندگی در ساحل غربی
    در آمریکا لـ*ـذت می‌برم. از لس‌آنجلس و دره‌ی مرگ عبور کرده به «گرند کانیون»، (Grand Canyon)، وگاس و «یوسمیت»، ( Yosemit) می‌روم. یوسمیت یکی از زیباترین مکان‌هایی است که تا به حال دیده‌ام. سپس از مسیر «مونتری»، (Monterey) و
    باز می‌گردم.

یونان
    da44efdd-b4b3-47cc-8e8a-d30b607536aa.jpg

محلی بسیار مناسب برای استراحت و تمدد اعصاب است. پیشینه‌ی تاریخی یونان بی‌نظیر است و انسان با دیدن یونان باستان جادو می‌شود.

کلمبیا
    2e2d334f-31cb-49c0-88ef-6447677f52d1.jpg

وود در یکی از سفرهای اخیرش بعد از پیمودن ۲۷۳۵ کیلومتر از
    به
    رفت. او قبلا هم دو بار به آمریکای مرکزی سفر کرده بود. در سال ۲۰۰۷ به آموزش رزمی ارتش
    در «بلیز»، (Belize) و در سال ۲۰۱۰ سه ماه به یاد گرفتن عکاسی در مکزیک پرداخته بود. کلمبیا به خاطر قاچاق مواد مخـ ـدر، گروگان‌گیری و ناامنی معروف بود ولی بعد از مرگ پابلو اسکوربا در سال ۱۹۹۳ این تصویر کلمبیا در اذهان عموم عوض شد.

وود می‌گوید:

کلمبیا شهرت خوبی ندارد ولی شهرهای گمشده‌ی زیبا، غذاهای عالی و فرهنگی غنی دارد.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    5
    بازدیدها
    203
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها
    110
    پاسخ ها
    1
    بازدیدها