★★ شیوه خلاصه نویسی برای تایید رمان ★★

• شروع کننده موضوع YASHAR
  • بازدیدها 2,098
  • پاسخ ها 14
  • تاریخ شروع

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,403
امتیاز واکنش
11,795
به نام خدا
با سلام خدمت نویسندگان محترم

از همه دوستانی که برای رمان نویسی در انجمن اقدام میکنند ، خواهش میکنیم هنگامی که دارن

خلاصه
رمانشون رو برای تایید میگذارن به نوشتن یک بیت شعر یا چند کلمه قناعت نکنن.

خلاصه نویسی یعنی یک شرح مختصر در حد 10 خط درباره رمانشون که درباره چی هست و چه

نوع سبکی داره برای چه گروه سنی هست و داستان در باره چه کسایی هست اینو لطفاً از این به

بعد رعایت کنید تا رمان ها به سرعت تایید بشه اینجوری خواننده هم بیشتر مشتاق میشه رمان رو

بخونه البته سعی کنید پایان رو لو ندید.

یک نکته : در قسمت خلاصه نویسی نویسنده ها میتونند مختصری از بیو گرافی خودشون رو هم

ذکر کنند تا خواننده باهاشون آشنا بشن.

یک نمونه خوب

به نام خداوند یکتا

نام رمان : انتقام خونی

نویسنده:
mahdis.a

خلاصه:
داستان در مورد اناهیده یک دختر کله شق
106.gif
و مهربونه و اون تو راه انتقام با پسری که مثله خودشه اما مخفی کله شق و مهربونه اما...ظاهرش و عبوس و مغرور هست
hmmsmiley02.gif

رو به رو میشه...و پی اتفاقاتی که براشون میفته مجبور به ترک کردن هم میشن اما نگران نباشید اخرش خوش هست..

25.gif

ا

اولش یکم خشک و غم انگیزه...و خشن..ولی ادمش باحال و اکشن میشه

موفق باشید

گروه تالار کتاب

آخرین ویرایش توسط مدیر:
  • پیشنهادات
  • hide star

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    105
    امتیاز واکنش
    252
    امیدوارم انتقادپذیر نیز باشید
    این شکل خلاصه نویسی غلطه... اسمش روشه خلاصه ی رمان نه شرح حال اخلاقیات دختر و پسر... این که خلاصه ی جالبی نیست
    خلاصه باید طوری نوشته بشه که منه خواننده رو کنجکاو کنه و جذب کنه به خودش... طوری نوشته بشه که من یه چیزایی از داستانو بفهمم، بدونم با چی طرفم
    اخلاقیات کاراکترارو خود خواننده باید توی رمان بفهمه نه اینکه من بهش بگم دختر چطوریه و پسره چه رفتاری داره
    مثلا اگه رمان از زبان راوی نوشته شده بود چطور میشه به این شکل خلاصه نوشت؟... یا اگه کاراکترای درجه ی یکش بیشتر از دو نفر بود باید تک تک اخلاقیاتشونو بنویسیم؟ زمانیکه میخوایم چندتا زندگی مختلفو بنویسیم
    من از این نمونه ی خوب شما هیچی از داستان نفهمیدم جز اینکه دختره مهربون و کل شقه و پسره زیرپوستی محبت میکنه و توی یه انتقام سر راه هم قرار میگیرن... اینو به راحتی از عنوانشم میتونستم بفهمم... نه کنجکاوم کرد که داستانو بخونم نه چیز خاصی از رمان فهمیدم
    در مورد رنج سنی هم به نظرم یه کار بیهوده و اضافه ست... تو این سایت یا حالا هر سایت دیگه ای رمانایی نوشته میشه که همه رده های سنی میتونن بخوننش... مثلا اگه کسی در مورد ژانر ترسناک نوشت مینویسه که اگه تحمل ندارید یا مشکل قلبی دارید نخونید
    شرح مختصر در حد 10 خط؟ به نظرتون زیاد نیست؟ به نظرم حداکثر 5 یا 6 خط باشه کافیه... 10 خط مناسب مقاله و پروژه های درسیه نه رمان. بیشتر شه یا داستان لو میره یا کسی رقبت نمیکنه حتی اون خلاصه رو بخونه
    ببخشید که تو کارتون دخالت کردم

آخرین ویرایش توسط مدیر:

♥♥N♥♥

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23
    امتیاز واکنش
    204
    خلاصه نویسی خیلی بخش مهمیه به نظرم چون اول که نمی دونیم قلم نویسنده چطوریه از خلاصه کنجکاو میشیم میخونیم الان منی که خلاصه نویسیم بده باید چکار کنم ؟؟

F.sh.76

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,337
    امتیاز واکنش
    19,020
    خلاصه نویسی علاوه بر مهم بودن ....
    باید جوری بنویسیم که خواننده رو بیشتر کنجکاو و تشویق به خوندن کنیم

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

کریستینا

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    256
    امتیاز واکنش
    12,400
    من نمیدونم باید کجا خلاصه رو بزارم..طبق توضیحات به تایپ رمان رفتم و یه خلاصه گذاشتم ولی نمیدونم درست گذاشته شده یانه

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    30,107
    امتیاز واکنش
    64,737
    بالا