متفرقه_گردشگری ❃❁سفر خارجی❃❁

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
23,992
امتیاز واکنش
29,350
گاهی اوقات هنگامه سفر که می‌شود، همه چیز مطابق برنامه پیش نمی‌رود، در این صورت ناچاریم کارهایی را بدون برنامه قبلی انجام دهیم. این زیبایی سفر است، به ویژه در سفر انفرادی شما را در شرایط سختی قرار می‌دهد.

مقاله‌های مرتبط:
  • راهنمای سفر به اسپانیا
  • حقایق جالب در مورد اسپانیا
سپس ناچارتان می‌کند که راه‌حلی پیدا کنید، چیزی که من متوجه شده‌ام این است، فقط در صورتی شرایط سخت هستند که ما قلب و روحمان را به آن‌ها ندهیم. مایورکای اسپانیا ابتدا در برنامه سفر من نبود. راستش را بخواهید من حتی اسم این شهر را تا پارسال نشنیده بودم. بنابراین وقتی برنامه اولیه سفرم مشخص شد آن را به دوستم که او هم عاشق سفر است فرستادم. او کسی بود که مایورکا و پرو رو را به من پیشنهاد داد. من بلافاصله بعد از دیدن عکس‌های آنجا خشکم زد. خوشحالم که تصمیم گرفتم پیشنهاد او را عملی کنم.

8a217ed0-206e-46c1-b6ca-0b60c20da05b.jpg

مایورکا کجاست؟
02bf2c44-5abe-4d5b-874f-501d713408ee.jpg

مایورکا یکی از چهار جزیره اصلی مجمع‌الجزایر باله آریک واقع در سواحل اسپانیا در دریای مدیترانه است. جزایر مهم دیگر جزایر بالئارس (شامل مینورکا، ایبیزا و فورمنترا) هستند. کسی هست که راجع به ایبیزا چیزی نشنیده باشد؟ ولی چقدر حیف شد که من تا سال گذشته راجع به جزیره فوق‌العاده مایورکا چیزی نشنیدهه بودم. من در مدرسه از جغرافیا خوشم نمی‌آمد.

چگونه به مایورکا برسیم؟
74f4d95c-ab01-4de6-8fd5-f7f5ff98c7cf.jpg

ساده‌ترین راه برای رسیدن به آنجا پرواز از بارسلونا به مایورکا است که تقریباً یک ساعت طول می‌کشد. شما همچنین می‌توانید با یک کشتی بین دو شهر حرکت کنید که حدود ۸ ساعت زمان می‌برد. حدود دو سه کشتی وجود دارد که هرکدام روزی یک مرتبه این مسیر را می‌روند. من راه ساده‌تر را اتخابب کردم و تصمیم گرفتم با هواپیما به آن جا بروم. که بلیط رفت‌وبرگشت حدود ۷۰ یورو برای من هزینه برداشت. من به‌زودی مطلبی راجع به مزایا و معایب سفر با پرواز رایان ایر خواهم نوشت.

• پیشنهادات
  • ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    دسترسی به فرودگاه بارسلونا
    من در ژنراتور بارسلونا اقامت داشتم. آنها مرا راهنمایی کردند که چگونه ساعت ۶ صبح با مترو به فرودگاه بروم. تصمیم گرفتم که چمدانم را در اتاق توشه (انبار) هتل جا بگذارم (این تصمیم همیشه بهترین است) و برای دو روز آینده فقط کوله‌پشتی را با خودم بردم. سفر با مترو بسیار آسان بود. باوجود این‌که من باد قطار را عوض می‌کردم. کمتر از دو یورو هزینه برداشت و من ۳۰ دقیقه بعد در فرودگاه بودم.

بیشتر بخوانید:
    • راهنمای سفر به بارسلونا؛ اسپانیا
    • دو شگفتی معماری در بارسلونا
    • قوانین گردشگری جدید در بارسلونا
    اقامت در مایورکا
    c222f2b2-b850-42d4-89c8-ba5c43959d3f.jpg

جزیره نسبتا کوچک مایورکا دارای سواحلی رؤیایی و دوست‌داشتنی است که از شن‌های سفید، آب‌هایی شفاف و کریستالی و خلیج‌هایی زیبا سود می‌برند. با پای پیاده نیز می‌توان به سواحل طبیعی و زیبای این جزیره دسترسی داشت. شن‌های طلایی و سفید سواحل با درختان نخل پشتیبانی می‌شوند. هر یک از سواحل مایورکا دارای شخصیت و موقعیتی منحصربه‌فرد هستند. از سواحل مطرح جنوب مایورکا می‌توان به اس ترنک، کالا موندراگو، اس کار بو و کالا لومباردز اشاره کرد. از سواحل مطرح غرب مایورکا می‌توان به سا کالوبرا و کالا دیا اشاره کرد. از سواحل مطرح شمال و شمال شرق مایورکا می‌توان به آلکودیا، پلایا د مورو، کالا تورتا و کالا مسکیدا اشاره کرد. از سواحل مطرح شرق مایورکا می‌توان به کالا وارکز و کالا میلور اشاره کرد. این انتخاب بسیار دشوار است. علیرغم این که این جزیره مانند یک ذره کوچک روی نقشه به نظر می‌رسد. جزیره بسیار بزرگی است و ممکن است مثل من برای نهایی کردن محل اقامتتان با مشکل مواجه شوید. برخی از این گزینه‌ها در زیر آورده شده است:

98798e57-02a1-4797-b241-b985b8266ca9.jpg

پالما، مایورکا
    2f7bca7a-2457-4f29-a608-8cb98d5eb5f7.jpg

پالما پایتخت جزیره و نیز بزرگ‌ترین شهر آن است. فرودگاه در آن قرار دارد و گزینه‌های زیادی برای اقامت در آنجا دارید. شهری است با تاریخ غنی و بسیاری از مردمانی که شیفته این تاریخ هستند. من شنیده‌ام که محل خوبی برای مهمانی رفتن هم هست. من به خاطر این‌که از بارسلونا میامدم و به دنبال جایی آرام‌تر برای اقامت بودم این شهر را انتخاب نکردم. این شهر در قسمت جنوبی جزیره واقع‌شده است.

بیشتر بخوانید:

• بارسلونا؛ شهر هنر و معماری
    • توماتینا، جشنواره گوجه فرنگی در اسپانیا
    مایورکا به واسطه موقعیت گردشگری خود بازار پررونقی در حوزه هتل و هتل داری را به خود اختصاص داده است. انواع هتل‌های چندین ستاره با امکانات متنوع و متفاوت در این شهر توریستی قابل‌دسترسی هستند. هتل‌های مایورکا با توجه به درجه اعتبار یا همان تعداد ستاره‌های خود امکاناتی چون: زمین‌بازی کودکان، مهدکودک، اتاق بازی‌های رایانه‌ای، ماساژ، جکوزی، استخر سرپوشیده و روباز، اینترنت پرسرعت، مرکز سلامت و آبگرم، امکانات ویژه معلول وین، اتاق‌های اکسیژن پاک و سرویس هاس ویژه (VIP)، سالن‌های ورزشی مانند بدن‌سازی، بیلیارد، پینگ‌پنگ، دوچرخه‌سواری، صخره‌نوردی و ... هستند.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    شرق مایورکا
    295b3ff1-0d0c-4567-a0ce-18cd48dc81b2.jpg

ساحل شمال شرقی مایورکا دارای دو خلیج است که Badia d'Alcudia خلیج بزرگ‌تر و Badia de Pollenca خلیج کوچک‌تر محسوب می‌شود. ساحل شمالی مایروکا ناهموار و دارای صخره‌های بسیاری است. منطقه مرکزی این جزیره از پالما گسترش یافته و به طور کلی مسطح و دشتی حاصلخیز است که به نام اس پلا شناخته می‌شود. این جزیره دارای غارهای مختلفی چه بالا و چه در زیر سطح آب است. دو غار بالای سطح آب به نام‌های Coves dels Hams و Coves del Drach که در نزدیکی ساحل شرقی شهر پورتو کریستو قرار دارند، دارای دریاچه‌های زیرزمینی بوده و برای بازدید گردشگران باز هستند. مایورکا از نظر اندازه بزرگ‌ترین جزیره و دومین جزیره پر جمعیت اسپانیا پس از تنریف در جزایر قناری محسوب می‌شود.

مکان‌های اندکی مثل کالامیلور در این بخش وجود دارد. متأسفانه من به خاطر محدود بودن بودجه‌ام نتوانستم جای مناسبی در این ناحیه پیدا کنم. سواحل شنی سفید بسیاری با آب‌های زلال و شفاف در این منطقه وجود دارد.

غرب مایورکا
    1c595dec-44df-446b-9bf8-72909689c376.jpg

روستاهای فوق‌العاده‌ای مانند والدموسا، سو لر و غیره در این بخش وجود دارد که می‌توانید هریک از آنها را برای اقامت انتخاب کنید. اینجا همچنین منطقه‌ای است که بسیاری از افراد مشهور در آن خانه‌های سفری دارند. به ایستگاه قطار در پالما رفته و از سفر یک روزه در راه آهنی باریک لـ*ـذت ببرید. این تور برای خانواده ها بسیار مفرح بوده و یا می توانید به صندلی خود تکیه داده و از مناظر فوق العاده زیبای اطراف لـ*ـذت ببرید. سولر شهری روستایی و جذاب در غرب مایورکا است که می‌توانید به جای خودرو با قطار از پالما به آن سفر کنید. کلیسای سنت بارتومئو با معماری جالب توجه خود از جاذبه‌های اصلی سو لر محسوب می‌شود. همچنین سو لر دارای سه موزه است: موزه علوم طبیعی که باغ گیاه‌شناسی بخشی از آن را تشکیل داده، موزه دل کاسال د کالچرا که قدمت آن به قرن هجدهم باز می‌گردد و گالری هنر کن پرونرا که مکانی دیدنی برای دوستداران هنر مدرن محسوب می‌شود.

بیشتر بخوانید:
    • سفر ۵ روزه به بارسلونا
    • راهنمای خرید در بارسلون
    شمال مایورکا
    من سرانجام در بندر دپوینسا در ناحیه شمالی جزیره اقامت گزیدم. محل شناخته شده دیگری که می‌توانید در آن اقامت کنید، شهر آلکودیا است.

921eb787-ee52-4da0-8fd5-56af33b011f8.jpg

ادامه ماجرای این سفر را در قسمت دوم مقاله دنبال کنید...

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    گاهی اوقات هنگامه سفر که می‌شود، همه چیز مطابق برنامه پیش نمی‌رود، در این صورت ناچاریم کارهایی را بدون برنامه قبلی انجام دهیم.

مقاله‌های مرتبط:
    • سوغات بارسلون چیست؟
    • قوانین گردشگری جدید در بارسلونا
    این زیبایی سفر است، به ویژه در سفر انفرادی شما را در شرایط سختی قرار می‌دهد. سپس ناچارتان می‌کند که راه‌حلی پیدا کنید، چیزی که من متوجه شده‌ام اینن است، فقط در صورتی شرایط سخت هستند که ما قلب و روحمان را به آن‌ها ندهیم. مایورکای اسپانیا ابتدا در برنامه سفر من نبود...

اگر قسمت اول این مقاله را مطالعه کرده‌اید، با روایت سفر در این بخش همراه کجارو باشید.

سفر از فرودگاه به بندر دپوینسا
    3cf7c40e-86ab-4ed8-b874-a5444c2e68a4.jpg

اول که محل اقامتم را در دپوینسا رزرو کردم، می‌خواستم از فرودگاه ماشینی بگیرم و برای دو روز بعد هم از آن استفاده کنم. ولی بعد از این که درمادرید جیبم را زدند از آنجا که کارت اعتباری نداشتم نمی‌توانستم این کار را انجام دهم. مسافت بین این دو محل حدود ۶۵ کیلومتر است و با ماشین حدود ۵۰ دقیقه زمان می‌برد.

بنا به راین ناچار بودم راه دیگری انتخاب کنم و به هتلم زنگ زدم تا بفهمم چگونه باید به آنجا بروم. آنها به من گفتند که با اتوبوس به مرکز پالما بروم و سپس با اتوبوس دیگری به بندر دپوینسا بروم. شما همچنین می‌توانید با تاکسی بروید ولی هزینه‌اش حدود ۹۰ یورو است. بنابراین قرار شد بعد از صرف صبحانه در فرودگاه با اتوبوس به دپوینسا بروم. حدود ۱۵ دقیقه زمان می‌برد تا به پالما برسید. بعد از رسیدن به آنجا من کمی این طرف و آن طرف رفتم تا شماره اتوبوسم را پیدا کنم. گوگل نشان می‌داد که دقیقاً آنجاست ولی من نمی‌توانستم شماره را در هیچ یک از تابلوهای ایستگاه اتوبوس پیدا کنم. بعد از تقریباً ۱۵ دقیقه من بالاخره متوجه شدم که یک ایستگاه اتوبوس دیگر در طبقه زیری هم هست. من احمق بودم و فکر می‌کردم پله‌ها به‌جای دیگری می‌روند.

5395a97e-23f1-4fe5-bb48-c0413fba3000.jpg

بیشتر بخوانید:
    • سفر به بارسلون با روشی غیر معمول
    • ۳۵ فعالیت جذاب در بارسلونا با کمتر از ۴۰ هزار تومان
    اتوبوبس رفته بود و ناچار شدم یک ساعت دیگر صبر کنم تا اتوبوس بعدی بیاید. حدود ۹۰ دقیقه طول کشید تا برسم. سفر بسیار زیبایی بود ولی من از شبی که بارسلونا را ترک کردم خیلی خسته شدم و بیشتر راه را خواب بودم. از ایستگاه اتوبوس تا هتلم ۵ دقیقه پیاده راه بود. برای کل این سفر من کمتر از ۲۰ یورو پول دادم.

هتل میرامار، بندر دپوینسا، مایورکا
    b4dbc015-ee0e-4f3b-b5ee-46fd641b60d6.jpg

در هتل میرا مار که هتل بسیار مجللی بود اقامت داشتم. این هتل بسیار قدیمی است و از سال ۱۹۱۰ آنجاست. ولی بهترین قسمت هتل این بود که به‌محض این‌که پایتان را بیرون می‌گذاشتید می‌توانستید دریا را ببینید. اگر بتوانید اتاق روبروی خلیج درخواست دهید خیلی هم بهتر است. همچنین می‌توانید رشته‌کوه سرا دترامونتانا را ببینید. آن روز تماشای غروب فوق‌العاده بود.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    تفریح در بندر دپوینسا
    39a23141-272d-4c15-ab16-c227477844f6.jpg

من تا آن موقع بسیار خسته بودم و رفتم خوابیدم. در واقع در طول ۷۲ ساعت گذشته در مجموع کمتر از ۴ ساعت خوابیده بودم. به هر حال آن موقع شب برای انجام هر کاری خیلی دیر بود. پس از مدتی بیدار شدم و رفتم آن اطراف کمی پرسه زدم. مکان بسیار آرامی بود و من تنها دوست داشتم مطالعه کنم و از تمامی مناظرش لـ*ـذت ببرم. شما می‌توانید در هر زمانی به شنا بروید ولی به نظرم آمد که آب برای من کمی سرد است. خانواده‌های زیادی بودن که داشتند در آب شنا می‌کردند و از آن لـ*ـذت می‌بردند.

fe3e754e-dbd2-4ec1-ad28-aad079047d7d.jpg

به خاطر این‌که ماشین نداشتم باید می‌فهمیدم چگونه باید جزیره را بگردم. از پذیرش هتل پرسیدم. آنها به من گفتند که تورهای روزانه‌ای هستند که شما را به سایر قسمت‌های جزیره می‌برند. با توجه به این که این تنها انتخاب من بود برای روز بعد توری رزرو کردم که مرا به روستاهای اطراف می‌برد این تنها تور موجود برای فردا بود. برای هرروز یک تور متفاوت داشتند). صبح در یک میدان نزدیک هتل سوار شدیم. باوجود این‌که من از سوارشدن به اتوبوس‌های تور خسته شده بودم راهنمایمان بسیار دوست‌داشتنی بود و در تمام‌روز با لبخندی دل‌نشین ما را راهنمایی می‌کرد. تنها مشکلی که وجود داشت این بود که من بعد از پسر ده ساله راهنمای تور جوان‌ترین فرد در آن اتوبوس بودم. بقیه بیشتر در سفر بازنشستگی‌شان بودند. تنها یک زوج بودند که به نظر می‌رسید حدودا ۴۰ ساله باشند.

692c257d-2451-4c8c-9ebc-e3267a64fe76.jpg

بااین‌وجود، من در طول روز اوقات خوشی را به کاوش در روستاهای کوچک سو لر و والدموسا گذراندم. ما را به یکی از قدیمی‌ترین واگن‌های اسپانیا در شهر سو لر بردند. آنجا شنبه‌بازاری بود که می‌توانستید در آن کالاهای جالبی پیدا کنید. کلیسای سنت بارثولومو یکی از جاذبه‌های اصلی اینجاست. چیزی که من در این شهر کوچک عاشقش شدم خان‌هایی بودند که همگی از یک رنگ مشابه ساخته‌شده بودند. نمای بیرونی کرم رنگ با درها و پنجره‌های سبز.

بیشتر بخوانید:
    • حقایقی جالب درباره کشور اسپانیا
    • بارسلونا؛ شهر هنر و معماری
    • راهنمای سفر به بارسلونا؛ اسپانیا
    سریع به سمت ولدموسا رفتیم. ولدموسا شهر دیگری در مایورکا است که دقیقاً در میان دره‌ای واقع‌شده است. این شهر همچنین به خاطر رویال چارترهاوس، خانقاهی که شوپن آهنگساز معروف و معشـ*ـوقه‌اش برای مدت کوتاهی دران اقامت کردند شهرت دارد. این خانقاه امروزه موزه‌ای است که وسایل شوپن را دران نمایش می‌دهند. به‌هرحال آن روز به خوبی سپری شد و ما به بندر دپوینسا بازگشتیم. در حین تماشای غروب از پاسیو اتاقم در هتل یک شام فوق‌العاده خوردم.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    مقاله‌های مرتبط:
    • نکاتی مفید برای سفر به دور دنیا
    • چگونه با سفر کردن دور دنیا، زندگی کنیم؟
    • ویديوی کوتاهی که یادآوری می‌کند چرا سفر ضروری است
    در قسمت آخر از ۱۰۰ نقطه برتر دنیا برای سفر، به جاهای بکر کشورهایی چونفرانسه، ایتالیا، ژاپن، آرژانتین، چین، نیویورک، کانادا، برزیل، مکزیک، هند، ایران، پرتغال و غیره سفر می‌کنیم، جاهایی چون مزارع گل، سواحل، مساجد، معابد، خیابان‌ها، شهرهای باستانی، رشته‌کوه‌ها و گاهی با مراسمات سنتی مردمان این کشور‌ها روبه‌رو می‌شویم و همراه آنان پایکوبی می‌کنیم.

عطر مدهوش‌کننده گل‌های لوندر (لاواندولا، اسطوخودوس) را در زمین‌های پروانس در فرانسه استشمام کنید.

cfc493a3-8c6c-4037-922a-5ff8f92c9c8c.jpg

بیشتر بخوانید:
    • ۱۰ جاذبه‌ تفریحی در بهار ۲۰۱۶
    به سرزمین‌های دورافتاده استرالیا سفر کنید.

9f297297-a678-4797-8bb7-6869deaf7d90.jpg

به تئاترهای کابوکی در توکیو بروید. کابوکی تئاتر سنتی ژاپنی‌ها است که بازیگران در آن لباس‌هایی خاص به تن می‌کنند.

f34d20df-cbf9-4225-97d3-1a9e32afc182.jpg

در بوئنوس آیرس، آرژانتین رقـ*ـص تانگو بیاموزید.

بیشتر بخوانید:
    • راهنمای سفر به بوینس آیرس، آرژانتین
    در سواحل هاینان در چین قدم بزنید.

1a73c6ac-794a-4465-942c-e22eaf296c9c.jpg

بیشتر بخوانید:
    • بهترین مقصدهای گردشگری برای سفر در سال ۲۰۱۷ (قسمت سوم)
    • غول‌پیکرترین مجسمه‌های جهان
    به منطقه کویینز (Queens)، در نیویورک بروید. کویینز در سال ۲۰۱۵ از سوی لونلی پلنت (Lonely Planet) بهترین مقصد گردشگری آمریکاشناخته شد. این منطقه شمار بسیاری از مهاجران را در خود جای داده است.

73e34eba-4a09-4804-978a-1ffb0921f521.jpg

بیشتر بخوانید:
    • ۲۰ مقصد برتر گردشگری جهان در «لیست نهایی» لونلی‌ پلنت
    • بهترین مقاصد گردشگری جهان در سال ۲۰۱۶ به انتخاب لونلی پلنت
    سوار بر تله‌کابین شوید و فاصله نفس‌گیر بین کوه‌های ویسلر (Whistler) و بلک‌کوم (Blackcomb) در کانادا را بپیمایید. آن‌چه زیر پای شما است از جمله هیجان‌انگیزترین و زیباترین صحنه‌های دنیا است.

bff9c187-8019-47e1-bb47-d53df28c2a34.jpg

بیشتر بخوانید:
    • برترین مقاصد گردشگری برای دوچرخه‌سواری کوهستان
    سوار بر هلیکوپتر شوید و دورنمای شهری سراسر نیویورک را ببینید. این بهترین گردش برای افرادی است که عاشق دیدن بلندترین ساختمان‌ها وآسمان‌خراش‌ها از بالا هستند.

e7c0d709-02fc-49b9-b5ce-95cb2eb06fe2.jpg

چای عصرگاهی را در هتل براون (Brown’s Hotel) یا هر کافه لوکس دیگری در لندن که در آن چای سرو می‌شود، بنوشید. هتل براون که در سال ۱۸۳۷ در لندن ساخته شد، یکی از قدیمی‌ترین هتل‌های این شهر به شمار می‌آید. این هتل ترکیبی از دوران ویکتوریایی و معاصر است و همین امر توجه و علاقه بسیاری را به خود جلب می‌کند.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    با مجسمه عظیم مسیح (Christ the Redemeer) بر نوک کوه کورکووادو (Corcovado) در ریو دو ژانیرو، برزیل عکس بگیرید. طول این مجسمه حدود ۳۹ متر است. دست‌های باز تندیس بزرگ مسیح به گونه‌ای است که انگار قصد به آغـ*ـوش کشیدن تمام بشر را دارد.

099b9529-3602-458d-8330-54893eb0d2ae.jpg

بیشتر بخوانید:
    • عجایب هفتگانه جدید جهان؛ تندیس مسیح (ع)
    در خیابان سنگ‌فرش شمال مکزیک قدم بزنید. این خیابان آدم را به یاد کبک، کانادا می‌اندازد.

512d9d31-c3ad-4b77-9012-b308f5712af1.jpg

به سفر اکتشافی در بوتسوانا بروید، جایی که می‌توانید تمام گونه‌های موجود در حیات وحش را ببینید. بوتسوانا کشوری در جنوب آفریقا است.

063303c1-e81d-45b8-b833-a4e86b7e8fbe.jpg

بیشتر بخوانید:
    • ۱۰ کشور برتر جهان برای سفرهای سیاحتی
    بهترین برف‌های کره زمین را در نیسکو (Niseko) در شمال ژاپن می‌توانید ببینید. به این مکان بروید و شیب‌های رشته‌کوه‌های این منطقه رااسکی کنید.

2c4b8a80-4181-47c5-a88e-6b3b6525853c.jpg

در سواحل بسیار زیبا و خیره‌کننده لاگوس، پرتغال استراحت کنید و لـ*ـذت ببرید.

7a3b92f7-8a4e-4d4b-919d-1da824b02f0f.jpg

بیشتر بخوانید:
    • مکان‌های دیدنی که قبل از ۳۰ سالگی باید ببینید
    محو زیبایی و پیچیدگی معماری سن پترزبورگ، روسیه شوید. این شهر امسال از سوی ورلد ترول اوارد (World Travel Award) بهترین مقصد گردشگری اروپا شناخته شد.

53a49635-0c49-4800-b74e-ea09d77aa5ac.jpg

هوای پاک و ناب کوه‌ اورست در رشته‌کوه‌های هیمالیا را تنفس کنید.

40c26d45-2f19-42d2-9019-6b6bf9791525.jpg

در یکی از تورهای معماری شیکاگو که از قایق استفاده می‌کنند شرکت کنید.

b1ce4939-08ed-461e-90e3-ed03b5e717b1.jpg

به تحسین پاگوداها در باگان، میانمار بنشینید. پاگودا یا بت‌خانه برج‌هایی با سقف‌های چند لایه هستند که اکثرا کاربرد مذهبی داشتند.

19b2a396-9288-48e9-9eab-59db57b42be5.jpg

بیشتر بخوانید:
    • راهنمای سفر به یانگون؛ میانمار
    • زیباترین معابد جهان
    در شهر کوچک سنت اندروز (St. Andrews) در اسکاتلند گلف بازی کنید. این شهر کوچک و قدیمی زادگاه بازی گلف است.

3097da87-d058-4e90-b32c-a3fd9062ac9d.jpg

به شهر کوچک فرنچهوک (Frenchhoek)، یکی از زیباترین مناطق آفریقای جنوبی بروید. انگورهای این شهر کوچک بسیار معروف هستند.

6ecd9b95-6ef6-4ef5-a10a-f963d9c65f51.jpg

به معبد وات فو (Wat Pho) یا ریکلاینینگ بودا (Reclining Buddha) به معنای بودای خوابیده در بانکوک، تایلند بروید. این معبد از قدیمی‌ترین معابد شهر است.

d83d882b-8a31-4bab-9a50-9838756a18e0.jpg

در بزرگراه پاسیفیک کالیفرنیا رانندگی کنید و از منظره بی‌نظیر اقیانوس آرام لـ*ـذت ببرید.

825d770c-a885-4597-800d-150982a99eb9.jpg

به تحسین مسجد شیخ لطف‌الله و دیگر مساجد در اصفهان، ایران بنشینید.

28795811-4e6e-49fd-9f62-c3fdcd5a8745.jpg

در رشته‌کوه‌های آلپ در سوئیس اسکی کنید.

2792cb66-dd07-4bbf-80ad-6b8ea3f8742a.jpg

بیشتر بخوانید:
    • ماجراجویی در کوهستان آلپ
    • زیباترین کوه‌های جهان کدامند؟
    در جشن هولی (Holi) در هند شرکت کنید. جشن هولی که به جشن رنگ‌ها نیز شهرت دارد جشنواره ملی و مذهبی هندوها است که در اواخر زمستان برگزار می‌شود.

b2b18119-a4d1-4696-97b0-82120443a440.jpg

بیشتر بخوانید:
    • روزشمار: ۲۳ اسفند؛ جشنواره هولی، جشن رنگ ها در هند
    • هولی، جشن رنگ‌ ها در هند
    شگفتی‌های طبیعی بی‌نظیر و ناب جزایر آزور (Azores) را تماشا کنید. این جزایر ۸۰۰ مایل (معادل ۱۲۸۷۴۷۲ متر) از ساحل پرتغال فاصله دارد و همچنان جواهری پنهان در دنیا به شمار می‌رود.

6a15f068-48e0-47c5-9e22-97e2cd3f4db8.jpg

بیشتر بخوانید:
    • ۱۰ جزیزه ی زیبا در اقیانوس اطلس
    • بهترین مناطق طبیعی برای ماهیگیری

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    نیک آگاهیم که سفر برای سلامتی؛ روحیه و حس و حالمان خوب است. از دیگر سوی، سفر می‌تواند دستگاهی برای تخلیه جیب‌ باشد.

مقاله‌های مرتبط:
    • راهکارهایی برای سفر ارزان به روسیه
    • توصیه هایی برای سفرهای لحظه آخری ارزان
    به سفر به دور دنیا فکر می‌کنید، رویا، خیال، آرزو، کنار برج ایفل می‌ایستید؟ بامجسمه آزادی عکس می‌گیرید؟ کوبا چطور است؟ هوم چه عالی! بعد نوبت منطق می‌رسد، وقتی هزینه پروازها، ترانسفر به فرودگاه، محل اقامت، و گشت و گذرهای بی قید شرطتان هنگام رسیدن به مقصد را بررسی می‌کنید، راحت‌تر آن است که شکست را بپذیرید و در خانه بمانید.

f1ef0212-b8b3-4033-81fe-4a906fbf023e.jpg

اینگونه فکرها سراغ هر کسی را می‌گیرد؟ بی خیالی پس از آن نیز، سرخوردگی نصیب خیل عظیمی از مردم دنیا شده که هریک روزی رویای سفر به دنیا را داشته‌اند!

0d9826bc-0446-4120-8323-d3397f2124a5.jpg

کم کم باید یاد بگیرید چگونه این اشتباه را در سال ۲۰۱۷ تکرار نکنید. ما پنج راه ساده و واضح را برای سفر کردن به‌صورت یک سفر شامپاینی با بودجه یک آب معدنی توصیه می‌کنیم. گردشگران که بیشترین استفاده را اقتصاد مشارکتی می‌کنند ( اینطوری بخوانید که: به اشتراک گذاشتن وسیله نقلیه، معاوضه خانه و غیره) و زمانی که می‌خواهند برای سفر برنامه‌ریزی کنند، خارج از صندوق خودشان فکر می‌کنند، صدها دلار (صدها هزار ریال!) ذخیره می‌کنند و از تجربه‌های حقیقتاً منحصربه‌فردی بهره‌مند می‌شوند.

b8a99941-4b6f-4cf3-87f9-58f09acad617.jpg

اقامتگاه‌ها، هواپیماها و پکیج تورها را فراموش کنید. برای سفر ۵ ستاره با بودجه ۱ ستاره از این پنج ترفند سفر استفاده کنید:

گروهی سفر کنید، گروهی رزرو کنید
    5661bc9f-97b6-4be7-8780-0e398b879e3b.jpg

اگر به خاطر این که شما و همسرتان از پس یک اتاق در هتل لوکس در شهر رؤیایی‌تان بر نمی‌آیید، از سفر صرف‌نظر کرده‌اید. هواری سر خود بکشید، هعی آقا، خانم حالا همان زمانی است که باید رویکردتان را عوض کنید. به فکر اشتراکی گرفتن خانه‌ای اجاره‌ای باشید، راه حل ها همیشه هستند، به هزینه فکر کنید، بعد آن را را بین افراد زیادی تقسیم کنید. این طوری که باشید، محل اقامت بهتری با تنها کسری از هزینه کلی نصیب‌تان می‌شوید. حتی اگر به دنبال ذخیره بیشتر پول هستید یک اجاره طولانی‌مدت را در نظر بگیرید. از دوستانتان بخواهید برای چند هفته‌ای که دوست دارند (یا شما دوست دارید) هوای سفر کنند، داوطلب شوند تا در آن مدت از محل اقامت شما استفاده کنند و هزینه را تقسیم کنید.

تصور کنید...
    نیویورک و خانه‌های میلیارد دلاری اش را تصور کنید، برای تعیطلات در فایر ای لند انتخاب مناسبی است:

• فایر ای لند (جزیره آتش): همپتونز انتخابی واضح برای خانه اشتراکی برای نیویورکی‌ها است. ولی فایر آی لند هزاران ملک رو به آب فوق‌العاده دارد، که به‌راحتی بین دوستان به اشتراک گذاشته می‌شود.
    • پالم اسپری نگز: نزدیک‌ترین اطرافیانتان را دور هم جمع کنید و آخر هفته را کنار استخر بگذرانید.
    • نیواولئانز: اجاره اقامتگاه هنگام فستیوال‌های معروف شهر می‌تواند یک راه خوب برای نگه‌داشتن پولتان برای آینده باشد.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    اقتصاد مشارکتی!
    e6baf7d9-574d-4d49-8d05-7799521a98c6.jpg

اقتصاد مشارکتی در ۵ سال اخیر دنیای سفر را منقلب کرده است. تحول کجا به اوج رسیده؟ جواب را در اروپا پیدا می‌کنید؛ جایی که سرویس‌های اشتراک وسیله نقلیه مثل بلابلاکار و سایت‌های محل اقامت مانند ای ربی ان بی بازار را در دست گرفته‌اند، یک سواری از پاریس تا بروکسل می‌تواند به ارزانی ۲۶ دلار باشد، برای مقایسه به قیمت یک روز کرایه از حدود ۱۸۰ دلار شروع کنید!

برای مثال...
    • اسپانیا: بلابلاکار در اسپانیا رایج است. در سرزمین ماتادورها همه‌روزه هزاران راننده و مسیر در دسترس شما خواهد بود.
    • پرتغال: اجاره ماشین در پرتغال می‌تواند بسیار پرهزینه باشد. به ویژه اگر بخواهید در طول جاده کناره به سوی اسپانیا برانید. از پرداخت این هزینه‌ها با اشتراک گذاری وسیله نقلیه اجتناب کنید. اقتصاد مشارکتی یعنی همین!
    • پاریس: هزینه اقامت در پایتخت فرانسه بسیار زیاد است. اتاقی شخصی از طریق ایر بیان بی برای تجربه‌ای تماما تضمین و معتبر رزرو کنید و عروس پاریس را از خرج روی دستتان گذاشتن منع کنید.
    سفر بی‌ماشین، نه!
    64d6d0c6-2d98-4572-add8-369a2412fa08.jpg

در ایالات‌متحده سفر می‌کنید؟ قیمت‌های پروازها می‌تواند، به آسانی برگزاری یک جشنواره، رویداد یا حتی فستیوال‌هایی که در طول سال برگزار می‌شوند، سر به آسمان ببرد. بنابراین به جای آن، سفر جاده‌ای و دل به اتوبان‌های محشر سپردن را به خاطر بسپارید. سفر یعنی جاده را بیشتر از رسیدن دوست داشته باشیم، هوم؟

حتی نیمه پر لیوان هم نیاز نیست، بی آن که در یک هتل لوکس ولخرجی کنید، بیشتر زمان خود را به تماشای مناظر بی‌بدیل جاده سپری خواهید کرد. اگر از رانندگی هر روزه لـ*ـذت می‌برید یا حداقل آزار نمی‌بینید، برای جستجو، محل اقامت را فقط بیرون از مرکز شهر در نظر بگیرید. توضیح تفاوت قیمت مرکز شهر و حومه، توضیح اختلاف زمین با آسمان هفتم نیست؟!

گاهی، زیبایی جایی به دور از هیاهو آرامیده است...
    • سنگ‌های نقاشی شده ساحل دریاچه ملی: مردم محلی میشیگان یا ویسکانسین باید حداقل یک بار در زندگی‌شان به این سفر مخاطره آمیز و به این گردش ماجرجویانه بروند.
    • ونکوور: تنها با رانندگی دو ساعت و نیمه از سیاتل، ونکوور مکانی عالی برای پیاده روی، اسکی، کشف و تجربه طبیعت است.
    • واشنگتن دی سی: قطارها و اتوبوس‌های شلوغ هنگام جشنواره شکوفه‌های گیاس را فراموش کنید. سفر جاده‌ای خودتان را داشته باشید و یک شب را تنها در بیرون از شهر بگذرانید، ستاره است که می‌بارد و نسیمی که می‌وزد...
    دید و بازدید، تعویض خانه به سیاق گردشگری!
    af8e75d6-e009-4703-8a9d-0ef081c4a484.jpg

طرح‌های تبادل منزل بین صاحبان خانه به طور روز افزونی موردتوجه واقع‌شده است. سازکار این طرح‌ها ساده و به صرفه است، سوییت خود یا خانه سفری شخصیتان را در سایت‌هایی مثل هوم اکسچنج یا ثردهوم ثبت‌نام کنید و در خانه لوکس شخص دیگری با تخفیف درخور اقامت کنید.

• مکزیک: مکزیک مامن اینطور منزل‌هایی است، خانه‌های سفری لوکس در بسیاری از شهرهای اصلی مکزیک فراوانند.
    • استرالیا: در عمارتی کنار صخره در کوگی بمانید. یا باهم در یک خانه شهری ساحلی متوسط زندگی کنید تا استرالیا و بهترین‌هایش را ببینید، برای همین سفر کرده بودید نه؟!
    • لندن: اگر به پایتخت ابری سفر کردید، تجربه اصل بریتانیایی‌ها را در خانه‌ای شهری با حصار آهنی داشته باشید.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    لحظه آخری باشید! و حراج پسند...
    b47d43ac-243c-4d92-9be5-ede07ca680fe.jpg

کارشناسان سفر معتقدند منعطف بودن با تاریخ‌های سفر و مقصد شما کلیدی است برای حفظ بهترین معاملات. پرسود، هیجان انگیز و برنده! حواستان به وب سایت‌های تخفیف پرواز مثل فلایت دیل و سکرت فلایینگ برای حراج‌های ناگهانی باشد.

به طور خاص برای...
    b0430b29-381b-4ba5-892d-16b773f22eb8.jpg

• ایسلند: مسیرهای مستقیم پرواز شما را از شهرهای اصلی ساحل شرقی می‌رسانند، اینجا همیشه احتمال حراج‌های ناگهانی برای این مقاصد هیجان انگیز ایسلندی ضریبی از واقعیت دارد.
    • کوبا: تعدادی از ایرلاین‌های ارزان سفر، با پیشنهاد پروازهایی به هاوانا در کوبا شگفتی ارزان را ممکن کرده‌اند. از هر زاویه که نگاه که کنیم ارزشش را دارد که منتظر این پیشنهادها بمانید.
    • هاوایی: گوش به زنگ هشدارهای سقوط یک شبه قیمت ایرلاین‌های خطوط پروازی هاوایی و آلاسکا باشید. تخفیف‌های ناگهانی خاص را برای جزیره‌ی بهشت آمریکا دنبال کنید، با خبر شوید، برنامه بچینید و شگفتی را همسفر شوید.

بالا