❖ شــایعات

• شروع کننده موضوع kiya dokht
  • بازدیدها 15,769
  • پاسخ ها 192
  • تاریخ شروع

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
8,672
امتیاز واکنش
26,158

پیامک چوپان هایی که تصادفا به شما سکه و عتیقه می فروشند! / شایعه 0635

این پیامها ساختگی هستند و صرفا جهت کلاهبرداری و اخاذی از افراد منتشر می شوند

qy0a_shayeaat.ir.jpg

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

" [1] سلام من سید عشایر چادر نشین هستیم. گاو گوسفند داریم. حقیقت چند وقت پیش عموم با گوسفندا پاین تپه دوتا مجسمه 1812 تا سکه طلا قدیمی پیدا کر اگه میتوانی برایمان بفروش مادرم سید است شماره شما را به قران استخاره کردم خوب امد اگر در توان شما هست کمکم کن تورا به امام حسین با کسی صحبت نکن. بقران محمد حقیقت داره زن گبزن
[2] سلام اقای مرادی خوبی من سید غباد نوزری هستم عشایر چادر نشین خوزستان که پارسال باماشین گوسفندامونه بردی به اییلاق قران مابین پهلو خودمان باشد عمویم درصحرا 991دونه طلا کوچک داخل ی کوزه پیدا کرد ابولفظلی اگر اشناداری بفروش نسب نسب منتظر زنگتم "

پاسخ شایعه

1. این متن خیالی صحت ندارد و چند سالی است که از طریق پیامک و حتی شبکه های اجتماعی برای افراد ارسال می شود!
2. ارسال کننده پیام، خود را روستایی، عشایر، سید، بی سواد و... معرفی می کند تا اعتماد شما را جلب کند! او ادعا می کند گنج بزرگی را با مبلغ کمی به شما واگذار خواهد کرد!
3. این پیامهای ساختگی تنها با هدف کلاهبرداری و اخاذی از افراد ساده لوح و طمع کار طراحی شده و در این مدت چندین کلاهبردار نیز در همین رابـ ـطه در شهرهای مختلف دستگیر شده اند!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

4. هموطنان عزیز در صورت مواجهه با چنین پیامهایی از دادن پاسخ خودداری کرده و مراتب را سریعا به پلیس اطلاع رسانی کنند.

• پیشنهادات
  • kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    مقاله اهانت آمیز نشریه صبح صادق در مورد چاه جمکران! / شایعه 0636

این مطلب ساختگی جهت تخریب اعتقادات شیعه ساخته شده و در هیچ نشریه ای نیز درج نشده است!

17kr_shayeaat.ir.jpg

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

" نشریه صبح صادق كه نشریه داخلی سپاه پاسداران به شمار میرود در سرمقاله آخرین شماره خود هشدار داده است كه احتمال دارد امام زمان(عج) در وقت ظهور [...] باشد و به سبب [...] نتواند رسالتی كه خداوند بر عهده او گذاشته است را انجام دهد. نویسنده ی این مقاله ادعا كرده بسیاری از زائرین چاه جمكران از طبقه ی بیسواد جامعه هستند كه متاسفانه تعداد زیادی از آنان نیز به انواع مواد مخـ ـدر معتاد هستند. نویسنده ادامه میدهد كه این افراد چون استطاعت مالی ندارند، وقتی برای گرفتن حاجت به چاه جمكران میروند، عوض انداختن پول در چاه، انواع مواد مخـ ـدر را به درون چاه میریزند كه همین موضوع سبب نگرانی شدید علما شده و [...] این نشریه در پایان می افزاید: جا دارد كه مسئولین امر نظارت و كنترل بیشتری بر روی زائرین داشته باشند تا هیچ موادی به درون چاه انداخته نشود زیرا احتمال دارد كه [...] "

پاسخ شایعه

1. متن شایعه در هیچ یک از شماره های هفته نامه صبح صادق یافت نمی شود و سردبیر این نشریه نیز در اردیبهشت ۹۵ این ادعا را تکذیب کرد!

2. عامل انتشار این شایعه که فردی به نام «ر ـ الف» و از فعالان سیـاس*ـی یک جریان خاص بود، در «کوهبنان» استان کرمان دستگیر شده است!

3. اهانتهای مکرر و سخیف نویسنده، بیانگر عناد و غرض ورزی وی با اسلام و مکتب تشیع است! ادعاهای وی با عقل هیچ صاحب خردی تایید نمی شود!
    4. ائمه هدی(ع) از هر گـ ـناه و خطایی معصوم هستند و این مطلب با هدف تخریب اعتقادات شیعه به امام زمان(عج) منتسب شده است که از نظر روایی، عقلی، نقلی نیز مردود و بی اعتبار بوده و با اعتقادات اولیه شیعه در تعارض است!

5. روایتی مبنی بر مقدس بودن چاه جمکران و انتساب آن به امام زمان(عج) نداریم، اما برخی با ایجاد شبهه پیرامون این چاه، در صدد زیر سؤال بردن اصل مسجد می باشند!

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    هدیه ۸۱۲ هزارتومانی تامین اجتماعی به تمام مزدوجین بین سالهای ۹۰ تا ۹۵ ! / شایعه 0637

واگذاری این مبلغ به صورت ثابت به تمام افراد صحت ندارد، بلکه تابع شرایط مختلف دیگری نیز می باشد

t0jy_shayeaat.ir.jpg

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

" سلام دوستان سازمان تامین اجتماعی به هرکس از سال ۹۰ تا ۹۵ عقد کرده باشه ودوسال سابقه بیمه داشته باشه ۸۱۲ تومن هدیه میده اگه هم هردوطرف بیمه باشن ب هردو نفری۸۱۲ میدن.همراه با سند ازدواج وشناسنامه وکد بیمه برید ساختمان بیمه تامین اجتماعی. ب هرکس میتونید اطلاع بدید چون خیلیابیخبر هستن بفرستید توگروهاتون "

پاسخ شایعه

1. واگذاری مبلغ ثابت ۸۱۲ هزار تومان به تمام مردوجین سالهای 90 تا 95 صحت نداشته و بنا بر شرایط مختلف، دریافتی افراد نیز متغیر است!
    2. به بیمه شدگان تامین اجتماعی که اولین ازدواجشان باشد، مبلغی معادل یکماه متوسط مزد یا حقوق با شرایط زیر پرداخت می شود:
    3. در تاریخ ازدواج رابـ ـطه استخدامی با کارفرما قطع نشده باشد، ظرف ٥ سال قبل از ازدواج حداقل حق بیمه ٧٢٠ روز کار را داشته و به سازمان پرداخت شده باشد، عقد ازدواج دایم در دفاتر رسمی ثبت شده باشد.
    4. مزد یا حقوق متوسط عبارت است از جمع دریافتی بیمه شده که در ۲ سال قبل از ازدواج که به مأخذ آن حق بیمه پرداخت شده است، تقسیم بر بیست و چهار.
    5. چنانچه پس از محاسبه مزد و حقوق، کمک ازدواج دریافتی بیمه شده کمتر از حداقل دستمزد سال عقد باشد، مبلغ هدیه ازدواج بر مبنای حداقل دستمزد سال عقد پرداخت خواهد شد.

Behtina

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    22,523
    امتیاز واکنش
    65,135
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
    76e4a922d55e417d705f616f80ff949c_M.jpg
    [/BCOLOR]
    در روزهای گذشته، خبری را در کافه سینما به نقل از خبرگزاری منسوب به صدا و سیما، باشگاه خبرنگاران جوان، خواندید که بر مبنای آن، یکی از بازیگران مجموعه تلویزیونی خنده بازار، با یک بازیگر کره‌ای ازدواج کرده است. با توجه به ارتباط میان منبع و سوژه خبر، آن را منتشر کردیم، اما یکی از کاربران کافه سینما، در کامنتی اطلاعاتی کامل در اختیار ما گذاشته که از ایشان ممنونیم:
    «از کافه سینما که همیشه به عنوان یه منبع مطمئن تو زمینه اخبار سینمایی میشناختمش اصلا انتظار نداشتم , [که] خبری... که از چهار تا کانال تلگرامی و سایت های زرد شروع شد و الکی این همه بزرگ شد رو کار کنه بدون تحقیق ! اولا این خانم تحت کمپانی FNC Entertainment کار میکنه . سایت و منابع این کمپانی میتونست چک بشه. یا نه اینهمه خبرگزاری کره ای. اون ها هم میتونست چک بشه . که هیچکدوم انجام نشده. که اگه انجام شده بود کافه متوجه میشد که حتی یه شایعه کوچیک هم اونور نیست , چه برسه به خبر ازدواج ! این مثلا خبر فقط اینور پخش شده بود. که خود این آقا دیشب رسما تو اینستاگرامش تکذیبش کرد و گفت چنین خبری صحت نداره و حتی مصاحبه هم نکردم من !
    متاسفانه با پخش شدن این خبر و حمله ور شدن ملت زیر پست های این خانم و بعضا کلمات زشت و زننده و توهین بکار بردن , باعث شد خبرش اونور هم برسه . این قسمت به نقل مضمون از یکی از سایت های هست که اخبار مربوط به کره و کی پاپ رو پوشش میده " اما متاسفانه انقدر این خبر توسط مردم ساده و زود باور در اینترنت پخش شده که وقتی در این مورد از Yonhap News سوال میشه , کاملا این شایعات رو رد میکنه و اعلام میکنه که همه ی اینها اخبار کذبه
    حتی خود کمپانی FNC هم در این مورد گفته که همه ی انها دروغه و ما حتی این شخص رو نمیشناسیم »
    [/BCOLOR]

Behtina

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    22,523
    امتیاز واکنش
    65,135
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]محسن چاووشی تکذیب کرد/ در «سنتوری» نخواهم بود[/BCOLOR]

95-09-9jnews379.jpg
    [/BCOLOR]
    در حالی ‌که محمدرضا شریفی‌نیا همکار جدید داریوش مهرجویی روز گذشته از حضور محسن چاوشی در «سنتوری ٢» خبر داد، چاوشی اعلام کرد که قطعا با سنتوری ٢ همکاری نخواهد کرد.
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]به گزارش جام جم، همان زمان که خبر رسید «سنتوری ٢» قرار است ساخته شود، همه فورا حواشی نخستین «سنتوری» مهرجویی را تداعی کردند؛ وقتی قرار بود «علی سنتوری» باشد و نشد، وقتی پوستر آن تعویض شد، وقتی اسم فیلم تغییر کرد، وقتی بهرام رادان رودرروی خانم بازیگری که با حواشی مختلف به آنسوی مرزها رفته، بازی کرد، وقتی خبر از لغو مجوز اکران به گوش رسید، وقتی سی‌دی آن به شکل غیرمجاز کنار خیابان رسید و درنهایت وقتی همه با صدای مردی آشنا شدند که امروز سوپراستار موسیقی پاپ ایران است. محسن چاووشی البته پیش از آن هم آلبوم‌های مختلفی کار کرده بود، اما هنوز مجوز رسمی فعالیت نداشت. برای همین هم وقتی اعلام کرد در «سنتوری ٢» نخواهد خواند، داریوش مهرجویی را برآشفت. مهرجویی قرار بود «سنتوری ٢» را کلید بزند، منتها این‌بار خبر رسید رادان نمی‌آید، خانم بازیگر مربوطه که قاعدتا نیست و مهم‌تر از همه چاووشی هم دیگر قصد خواندن برای او را ندارد. رقمی که اعلام شده بود، بسیار بالا بود و مهرجویی با تندی از قدرنشناسی چاووشی یاد کرد. در هرحال او مسبب فعالیت قانونی چاووشی شده بود، اما دلخوری خواننده هم بی‌توجیه نبود. در زمان پخش نخستین «سنتوری» جفاهایی دیده بود که حالا شاید اوضاع را برای کین‌خواهی مساعد می‌دید. به گفته خودش، حتی یک بلیت هم برای او نفرستادند و مهرجویی در کوران اکران‌ و حواشی این فیلم رفته بود و خواننده‌اش را تنها گذاشته بود. بهرام رادان هم نیامد تا درنهایت حامد بهداد اعلام کند که در این پروژه او با مهرجویی همراه خواهد بود. تمام اینها درمقابل تغییرنامی که شکل می‌گرفت،‌ چندان مهم نبود. «سنتوری ٢» قرار بود با نام «سنتوری، مرد پاییزی» کلید بخورد که با نبود چاووشی چه اهمیت داشت؟ هیچ‌کس دیگر کنار مهرجویی نبود. رقمی هم که چاووشی برای حضور در این فیلم اعلام کرده بود، برای کارگردان گران آمده بود. وقتی چاووشی اعلام کرده بود، ۵٠٠‌میلیون تومان برای حضورش در «سنتوری ٢» خواهد گرفت، مهرجویی گفته بود: «اعتقاد دارم محسن چاووشی بسیار نامرد و قدرنشناس است و هنوز دلخوری‌ام از چاووشی برطرف نشده. من با اعتبار خودم برای او مجوز گرفتم و برایش همه‌کار کردم و در انتها آن جواب را از این خواننده گرفتم.» چاووشی درتقابل با این واکنش تند و خشمگین مهرجویی سکوت کرد، اما چند ماه بعد بالاخره اوایل ‌سال ٩۵ به حرف آمد و در گفت‌وگو با «موسیقی ما»، این تندی را بی‌جواب نگذاشت: «کسی صاحب سینما نیست که من بخواهم به خاطر مشکلاتم با یک کارگردان از سینما دلگیر شوم. جواب ندادن من به حرف‌های آقای مهرجویی هم از سر جواب نداشتنِ من نبود، اصلا و ابدا. می‌توانستم برای بندبند حرف‌های تندی که ایشان درباره من زدند، جواب‌های مناسبی داشته باشم، البته توهین‌های ایشان هم متوقف شود، اما ترجیح دادم به حرمت نام «داریوش مهرجویی» و سن‌وسالی که دارد، سکوت کنم و بیشتر به این موضوع دامن نزنم. بالاخره ایشان اخلاقی دارند و من هم اخلاقی. ادامه دادن به این کشمکش‌ها زشت است و در شأن نام یک هنرمند نیست.»[/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)] [/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)] ساز مخالف [/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]هرچند به نظر می‌رسید کنش‌ها و واکنش‌ها آنقدری تند بوده باشد که این ساز دیگر با هیچ مضرابی کوک نشود، اما رفته‌رفته موضع مهرجویی متعادل‌تر شد. گویا پشت پرده خبرهایی بود. او این‌بار مهربانانه سخن می‌گفت و درکمال ناباوری ما، از حضور احتمالی چاووشی خبر می‌داد. مهرجویی این‌بار امیدوار به بازگشت خواننده سوپراستارش بود: «به نظر من چاووشی حس قوی و خیلی قشنگی دارد که باید ویژه‌اش کرد و من فکر می‌کنم انرژی‌های من و چاووشی با هم جور است و می‌توانیم با همدیگر کارهای خوبی انجام دهیم. امیدوارم این شایعات و این حرف‌های دروغینی که منتشر شد، اثری روی رابـ ـطه ما نگذارد و بتوانیم در «سنتوری٢» باز هم با هم کار کنیم.» البته این مهر و دست دوستی باز هم به دفع و طرد مواجه شد و محسن چاووشی مجددا اعلام کرد؛ با این پروژه همکاری نخواهد کرد. آقای کارگردان هم احتمالا برای فاصله گرفتن از جو ناراحت‌کننده موجود یا به انگیزه آنچه در ادامه خواهیم آورد، رفت سراغ تئاتر. پروژه «غرب واقعی»‌ اواخر‌سال گذشته کلید خورد. این‌بار البته نه پشت دوربین بلکه روی صحنه با بازی جمیله فردین، امین حیایی، امیرعلی دانایی‌فر و… درکنار این پروژه، مهرجویی در کار نوشتن هم بود. مثل سابق رمان‌هایی می‌نوشت که این‌بار رسیده بود به «آن رسید لعنتی». «لعنتی» دوباره در دایره واژگان مهرجویی تکرار می‌شد. او پیش از اینها هم رمانی نوشته بود با عنوان «به خاطر یک فیلم بلند لعنتی».[/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]بعد از آن «در خرابات مغان» را چاپ کرد و بعد هم که در نمایشگاه فیلم امسال رسید به «آن رسید لعنتی» همچنان اما همه از او درباره «سنتوری ٢»‌ می‌پرسیدند تا جایی که کارگردان در نمایشگاه کتاب عنوان کرد، کاش خبرنگاران برای ادبیات هم فرصتی بگذارند و درباره کتاب‌هایش با او صحبت کنند. هرچند این اعتقاد درست به نظر می‌رسید اما خب روزنامه‌نگاران و اهالی فرهنگ برای آثار نوشتاری او هم اهمیت قایل بودند. اهمیتی البته نه به اندازه آثار سینمایی او چون به نظر می‌رسید کارگردان رفته‌رفته سمت و سوهایی می‌گیرد که چندان با مذاق مخاطب آثار پیشینش سازگار نیست. شاید هم به خاطر همین‌ها بود که مهرجویی دوباره می‌خواست روزگار «سنتوری» را دوباره زنده کند. مضراب را دست بازیگرش بدهد تا پشت صحنه چاووشی دوباره بخواند: «تنها تویی سنگ صبور/ خونه سرد و سوت و کور/ توی شبات ستاره نیست/ موندی و راه چاره نیست…»[/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]ساز ناکوک موافق [/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]به این ترتیب روزگار «سنتوری ٢» همچنان به کام مهرجویی نبود تا این‌که روز گذشته سازی دیگر کوک شد. محمدرضا شریفی‌نیا که حالا به این پروژه اضافه شده بود، پیش از اینها هم حدود یک‌دهه درکنار این کارگردان بود. خیلی‌ها از او با عنوان پیش‌برنده کارهای گره‌خورده در سینما یاد می‌کنند. شاید دور از انتظار هم نباشد. چون شریفی‌نیا روز گذشته در گفت‌وگو با دیباچه گفت: «بله حتما برمی‌گردد. آقای چاووشی جزو اصول کار است. مگر می‌شود او نیاید؟ اصلا خودش خواهد آمد.» بعد هم پرده از ماجرایی برداشت که هنوز صحت و سقم آن مشخص نیست. شریفی‌نیا در ادامه به دیباچه گفت: «شاید اینها یک نوع تبلیغات باشد. بالاخره باید چهار تا حرف زده ‌شود که برای فیلم جو درست شود. چه اشکالی دارد؟ نگران هم نباشید این حرف‌ها بخشی از تبلیغات فیلم است. مهرجویی و چاووشی با هم رفیق‌اند، شما چرا خام می‌شوید؟»[/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]تکذیب چاوشی [/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]بعد از آن‌که شریفی‌نیا اظهارنظرهایش را درباره سنتوری ٢ مطرح کرد، به نظر می‌رسید به احتمال فراوان ماجرا آن‌طور که شریفی‌نیا گفته به قول معروف سیاه‌بازی و تبلیغات‌بازی عوامل این فیلم نباشد. ماجرا احتمالا برگردد به ایجاد یک جو تازه؛ جوی که شریفی‌نیا این بار خود آن را ساخته است. بعد از پیگیری «شهروند» بالاخره چاووشی به مسأله واکنش نشان داد. او در متنی که به‌طور اختصاصی در اختیار روزنامه شهروند قرار داد، حضورش در «سنتوری٢» را قویا تکذیب کرد و بعد از مدت‌ها سکوت درباره همکاری با داریوش مهرجویی زبان به گلایه گشود.[/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]گلایه محسن چاووشی بعد از سکوتی طولانی [/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]چاووشی درباره خبرهایی که روز گذشته منتشر شد، گفت: نمی‌دانم چرا این ماجراها تمامی ندارد. به من فحش دادند، گفتند بی‌چشم و رو هستم. گفتند نامردم؛ بی‌معرفت هستم و رویم را با آوردن خواننده‌های دیگر کم می‌کنند. بعد می‌گویند شوخی کردیم و همه‌اش بازی تبلیغاتی بود؟ تا امروز شما بروید و بگردید یک کلمه درباره آقایان حرف نادرست و زشتی به زبان آورده‌ام؟ نه. ولی دیگر از حدش گذشته است. در کشور ما وضع طوری است که اگر کسی حرف نزند، فکر می‌کنند حرفی ندارد و عرصه باز می‌شود که همه طرفه به او بتازند. بعضی دوستان مشخص است چه نفعی از آوردن اسم من نصیبشان می‌شود که دایما در حال ساختن کلاهی از این نمد هستند. هزار بار ابراز امیدواری کردم که آقای مهرجویی و دست‌اندرکاران فیلم سنتوری موفق باشند، ولی گویا اشتباه می‌کردم. من نه با آقای شریفی‌نیا، نه با هیچ‌کس دیگری صحبتی نکرده‌ام. محسن چاووشی نه بمب تبلیغاتی است و نه کسی که بخواهند از او استفاده یا بهتر است بگویم سوءاستفاده کنند.[/BCOLOR]
    [BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]وسیله شوخی و خنده و سیبل فحاشی‌های هیچ‌کس هم نیست. کارهای بسیار مهم‌تری از این حرف‌های خاله‌زنکی و پوچ دارم. این خبر که به نقل از آقای شریفی‌نیا منتشر شد، حاصل شیطنت است و کاملا از آن بی‌اطلاع هستم. باقی ماجرا را باید از آن رسانه که این خبر را منتشر کرده بپرسید یا از آقای شریفی‌نیا. این هزارمین‌ بار است که اعلام می‌کنم با سنتوری ٢ همکاری نخواهم کرد و فکر می‌کنم کافی است دیگر آقایان نخواهند مرده‌خودشان را به اسم من زنده کنند. [/BCOLOR]​

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    این تصویر ارتباطی با ایران ندارد و متعلق به برزیل می باشد!

spk_shayeaat.ir.jpg

متن شایعه

" حالا هی بگین چرا نهار شام تو جاده هراز نمیخورین,,تاریخ1395/8/25 تو جاده هراز پشت یکی از رستورانها پیدا کردن "

پاسخ شایعه

1. این تصویر ارتباطی با رستورانهای جاده هراز و ایران ندارد!
    2. تصویر مربوط به کشتارگاهی در شهر "Caxias" برزیل است که گوشت الاغ را با نام گوشت گوسفند می فروخت و در ژانویه ۲۰۱۶ توسط پلیس تعطیل شد!

3. برخی رسانه های غیر متخصص، تصویر شایعه را به چین منتسب کرده اند! علاوه بر گزارش منابع رسمی محلی، عناصر موجود در عکس از جمله رنگ پوست و لباس فرد درون تصویر هم خلاف این را ثابت می کند!
    4. در اردیبهشت ماه سال 95 نیز بر مبنای این تصویر شایعه دیگری منتشر شد که تمامی این پیامها آرامش روانی جامعه را هدف قرار می دهند!

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158

کشف گنجینه ای زیر زمینی و بزرگتر از تخت جمشید در شهرستان فاروق مرودشت ! / شایعه 0647

کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و تصاویر منتشر شده مربوط به مصر و ترکیه می باشند!

ostj_shayeaat.ir.jpg

متن شایعه

" آقایون نیستید ببینید فاروق(استان فارس شهرستان مرودشت شهر فاروق) چه خبره بزرگترین گنج ایران دیروز اینجا پیدا شد انگار یه تخت جمشید دیگه هست ولی با این تفاوت که زیر زمین ساختنش ... اینجا الان حکومت نظامیه و اصلا نمیذارن کسی نزدیک بشه که کسی بخواد عکس یا فیلمی بگیره ...از تهرون و بقیه شهرها شاید نزدیک به صد تا ماشین اطلاعات با نیروهای ویژه اومدن اینجا ... نمونه این شهر مخفی شده هیچ جای دنیا نیست ...معبدی به اندازه یه زمین فوتبال زیر زمین کاملا بکر و دست نخورده با مجسمه هایی به طول 3 الی 5 متر عمدتا از طلا که تعجب همگان رو برانگیخته خوبیش اینه که تا الان هیچ تخریبی در اون صورت نگرفته و همه چی سر جای خودشه ...همه جای دنیا آثار باستانی که زیر زمین مخفی باشن به مرور بر اتر فرسایش از بین میرن و اندک شواهدی فقط ازشون معلومه ولی اینجا در کمال ناباوری همه اشیاء سالم مونده البته مکان هم کاملا سرپوشیده هست و حتی حوض آبی که داخلش هست هنوز پر از آبه و این خیلی بینظیره نسبت به گفته های کارشناسان اینجا قدمت این مکان سترگ به 7 هزار سال پیش برمیگرده که در نوع خودش کاملا استثنایی هست مختصات و مشخصات داخل رو از دوست برادرم که خودش به عنوان کارشناس بومی منطقه وارد دهلیز و معبد زیر زمین شده متوجه شدم ... حتما سعی میکنم به هر طریقی که شده عکسی از این مکان به دست بیارم و واست بفرستم تا ببینی که چه عظمتی به مدت 7000 سال اینجا مدفون بوده و دست نخورده تا الان باقی مونده ... حتما خبررسانی کنید تا همه مردم ایران مطلع بشن بلکه‌ کاری صورت بپذیره که این هویت باارزش ملی ما چند ماه بعد سر از موزه های لندن و المان و فرانسه و روسیه سر در نیاره و تو خود ایران نزد خودمون باقی بمونه ... "

پاسخ شایعه

1. کشف چنین گنجینه ای صحت ندارد و هیچ گزارشی در این خصوص از منابع رسمی یا حتی غیر رسمی در دست نیست!
    2. تصاویر منتشر شده در این رابـ ـطه، مربوط به یک شایعه دیگر و کشف گنجینه ای در مصر است که قبلا پاسخ داده ایم!

3. تصویر پلکان سنگی نیز متعلق به معبد باستانی "DOLICHES" در نزدیکی شهر "غازی آنتپ" در ترکیه است!

4. نویسنده مشخص نکرده اطلاعات دقیق و جزئیاتی که نیاز به بررسی و آزمایشات طولانی مدت دارند، چگونه توسط دوست برادرش که یک کارشناس محلی بوده، کشف شده است!
    5. درخواست انتشار مطلب به منظور حفاظت از این گنجینه، طبق معمول یک عملیات روانی برای مخاطبان است تا این شایعه با القای حس بی اعتمادی به دستگاه های نام بـرده شده، انتشار گسترده تری بیابد!

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    مقایسه آمار مفقودان پلاسکو با تعداد کشته های سپاه عمرسعد در کربلا ! / شایعه 0687

آمار مفقودان پلاسکو از روزهای نخست منتشر می شد و آمار کشتگان سپاه عمرسعد در کربلا، تاثیری در اعتقادات شیعه ندارد!
    l4o6_shayeaat.ir-_.jpg

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

"
    بعد از ۴روزاز حادثه پلاسکو تو قرن ٢١ هنوز نتونستن یه امار دقیق بدن !
    ولى از سال ٦١هجرى امار دقیق دارن كه
    حبیب ابن مظاهر ٧٨ نفر
    حر ٥٣ نفر
    انس ابن حارث ٤٧ نفر
    زهیر ابن قین ٦٢ نفر را
    بدرك واصل كردن...!!! ‌

"

پاسخ شایعه

1. قیاس آمار مفقودان پلاسکو با تعداد کشته های سپاه عمرسعد در کربلا کاملا بی ارتباط و بستری برای سواستفاده دین ستیزان از این حادثه است!
    2. پلاسکو یک مرکز بزرگ عمومی بود که برای شناسایی شهروندان گرفتار شده زیر آوار، نیاز به دریافت گزارش مفقودی از خانواده های آنها بود.
    3. تاخیر در ارائه گزارش دقیق، جهت اطمینان از مراجعه خانواده تمام مفقودین بود، اما آمار مراجعه بستگان مفقودین از همان روزهای نخست ارائه می شد!

4. آمار نویسنده از کشته های سپاه عمرسعد توسط یاران امام حسین(ع)، غلط است! آمار دقیقی از این تعداد در دست نیست و نقل های مختلفی وجود دارد!
    5. این آمارها در منابع و گزارش های تاریخی آمده و البته تاثیری هم در باورها و اعتقادات شیعه ندارند که مغایرت در آنها اهمیتی داشته باشد!

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    غیر طبیعی بودن تخریب پلاسکو و استفاده از ترمیت در انفجار آن! / شایعه 0686

هیچ نشانه ای از تخریب تروریستی ساختمان پلاسکو یافت نشده و ایجاد چنین اثراتی هزاران کیلو ترمیت نیاز دارد!
    779_shayeaat.ir.jpg

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

"
    تر میت thermite چیست ؟

اگر به تئوری غیر طبیعی بودن انفجار پلاسکو اعتقاد دارید، این مقاله توضیحاتی برای چگونگی انفجار دارد. چرا از زیر آوار ها آتشی سرکش بیرون می زند؟ در پلاسکو، شواهد اولیه استفاده از thermite را نشان می دهد. برای تخریب فنی و اصولی ساختمان های بزرگ که "controlled demolition/standard demolition" نام دارد، از ماده ای شدیدا ً حرارت زا به نام thermite استفاده می شود. ماده thermite در نقاط مختلف ساختمان جاسازی شده و با کنترل از راه دور جرقه زده می شود در ابتدا با انفجاری نسبتا ً خفیف شروع به سوختن می کند. بدلیل وجود اکسیژن در ترکیب آن، برای سوختن نیازی به اکسیژن هوا ندارد، حرارت بسیار بالایی آزاد می کند. حرارت این ماده در عرض 2 ثانیه به 2500 درجه سانتیگراد می رسد. با این حرارت، فولاد های اسکلت سریعاً ذوب شده و بتن ها خشک و ترک ترک می شود تا ساختمان بصورت عمودی روی خودش فرو بریزد. ساختمان به قطعات نسبتا خرد شده تبدیل می شود. یعنی قطعاتی ریزتر از آنچه که برای فرو ریختن لازم است. همچنین دود سفید-خاکستری غلیظی تولید می کند که در حقیقت غباری از ذرات جامد است و بعلت حرارت بالا، بسرعت در هوا صعود می کنه و نهایتا سطح ساختمان ها و اشیاء اطراف را می پوشاند. آثار thermite پس از حادثه چیست؟ پس از آوار شدن ساختمان، thermite باقی مانده در زیر همچنان به سوختن ادامه میدهد و زیر آوار تولید حرارت مدت ها ادامه می یابد، و اگر آوار برداشته شود با شعله های سرکش آتشی مواجه می شویم که بدون اکسیژن می سوزد. و البته دود سفید رنگی که مدت ها بیرون می زند. به همین دلیل معمولا برای اطفاء حریق پس از تخریب فنی مدت های طولانی بر روی آوار آب می افشانند. کاری که در حال حاضر در پلاسکو انجام می شود و برای کسانی که در زیر آوار مانده باشند خطر خفه شدن را بسیار بالا می برد. و اما آثار قابل پیگیری thermite پس از حادثه چیست؟ 1 اصلی ترین آنها که وجود thermite را تأیید می کند، آثار ذوب شدگی فولاد است. زیرا بهیچ عنوان با حرارت سوختن مواد فسیلی و یا پوشاک پلاسکو با اکسیژن دمای ذوب فلز فراهم نمی شود، پس حتی اگر فولاد مقاومت مکانیکی اش را از دست بدهد به دمای ذوب نمی رسد. 2 آلومینیوم اکسید محصول واکنش، همان ماده پودری خاکستری رنگ که سرو صورت و لباس آتش نشان ها و ساختمان های اطراف را پوشاند. 3 ذرات کروی شکل (microsphere) آهن خالص در خاک آوار، چین خوردگی هایی در تیر آهن ها که نشانه قطعی ذوب شدن و سرد شدن دوباره فولاد است. 4 قطعاتی از مصالح و فولاد که پس از ذوب شدن به هم جوش خورده و قطعات بزرگی را تشکیل می دهند. ترکیبات گوگردی قابل توجه در ترکیب آوار بجا مانده. زمین زیر بنای ساختمان در اثر واکنش حرارت زا به تدریج گود می شود و در نهایت گودال های قابل توجهی در زمین ایجاد می کند. اگر افراد حاضردر صحنه و یا یک تیم متخصص بتوانند نمونه یا سمپل هایی را برای پیگیری و تحقیق از میان آوار بردارند . این نمونه ها در آزمایشگاه های مربوطه می توانند طبیعی یا غیر طبیعی بودن انفجار را ثابت کنند و به این بحث پایان دهند.
    "

پاسخ شایعه

1. تئوری استفاده از ترمیت، بیشتر مربوط به تخریب برج های دوقلو در ۱۱ سپتامبر ۲۰۰۱ می باشد که شایعه پرداز آن را برای مدل حادثه پلاسکو بومی سازی کرده است!
    2. تخریب ساختمانهای بزرگ با مواد منفجره انجام میشود و استفاده از ترمیت، به ویژه در برج های دوقلو مورد ابهام و مناقشه صاحب نظران است!

3. تحقیقات مرکز ملی استاندارد و تکنولوژی آمریکا نشان داد برای سست کردن هر نیم کیلوگرم فولاد بدنه اسکلت فلزی، نیاز به همان مقدار ترمیت است که فقط دما را به ۷۰۰ درجه سیلسیوس برساند و فولاد شل شود و نه مذاب!

4. بنابراین با فرض قبول ادعاهای متن، در حادثه پلاسکو نیاز به استفاده از هزاران کیلوگرم ترمیت بود که باید در زمان و جهت مناسب و در تماس مستقیم با سازه فلزی نصب می شد تا شاید بتواند آن سازه عظیم را تنها سست کند و نه ذوب!
    5. پلاسکو مرکز پوشاک بود و علت وجود آتش خفته و حرارت بالا در زیر آوار، نفوذ آتش به زیرزمین این ساختمان است که انبارهای نخ، تریکو، الیاف و پارچه بودند!

6. تخریب ساختمان از طبقه دهم آغاز شد و سایر طبقات وزن را تحمل نکردند و ساختمان فروریخت، درحالیکه با فرض تعمدی بودن حادثه، باید تخریب از طبقات پایین انجام می شد!

7. وزیر اطلاعات خبر داد هیچ نشانه و علامتی از تروریستی بودن حادثه پلاسکو در دست نیست!

8. گمانه زنی هایی از علت حادثه انجام می شود اما باید تا پایان تحقیقات و اعلام نتایج رسمی صبور باشیم و از انتشار اخبار غیر رسمی خودداری کنیم...

kiya dokht

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    8,672
    امتیاز واکنش
    26,158
    تصویر دختر القانیان در کنار مزار پدر و اعتراض او به غصب ساختمان پلاسکو! / شایعه 0685

این خانم دختر القانیان نیست و پلاسکو نیز در زمان مصادره متعلق به القانیان نبود !
    7x5x_shayeaat.ir-recovered-recovered.jpg

متن و پاسخ شایعه

متن شایعه

"
    اینم صاحب اصلیه ساختمان پلاسکو تهران در کنار قبر پدرش
    دختر مالک فقط یک جمله گفت.!
    ملک غصبی بوده

"

پاسخ شایعه

1. تصویر منتشر شده مربوط به دختر یا منسوبین حبیب القانیان نیست! این خانم طبیعت گرد که از گورستانها عکاسی می کند، در سال 94 در بازدید از "بهشتیه خاوران" عکسی با این قبر گرفت!

2. القانیان یک تاجر یهودی و متولد ۱۲۸۸ ه.ش بود که سال 1358 در ۷۰ سالگی از دنیا رفت، پس تصویر حتی در بهترین شرایط هم نمیتوانست متعلق به فرزند او باشد!

3. ساختمان پلاسکو از القانیان مصادره نشد، بلکه یک بهایی به نام "هژیر یزدانی" در سال ۵۴ ساختمانهای "پلاسکو" و "آلومینیوم" را به قیمت ۲۰ میلیون تومان از او خریده بود!
    4. این معامله متهم به فساد و رانت بود و در زمان نخست وزیری ازهاری، هژیر یزدانی به اتهام اختلاس و فساد اقتصادی بازداشت شد و پس از انقلاب از زندان قصر گریخت!

بالا