اخبار موسیقی ایران «خون خدا» با صدای اصحابی در رثای امام حسین (ع)

تنهای تنها

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,564
امتیاز واکنش
7,530
[h=2]قطعه «خون خدا» با ترانه هادی اصحابی و آهنگسازی امیر حیدری به سبک سنتی در پنجمین روز از محرم به امام حسین تقدیم میشود.
[/h]
3697157_942.jpg

علی اصحابی در خصوص قطعه «خون خدا» که به مناسبت ایام محرم روانه بازار میکند، گفت: قطعه «خون خدا» با ترانه هادی اصحابی و آهنگسازی امیر حیدری به سبک سنتی و در دستگاههای شور، اصفهان، دشتی و بیات اجرا شده است.

وی ادامه داد: این قطعه در پنجمین روز از محرم به امام حسین (ع)، تقدیم خواهد شد و در واقع داستانی از زبان این امام بزرگوار در رابـ ـطه با واقعه عاشورا را نقل میکند.

وی اظهار کرد: این اثر و آثار دیگری که در رابـ ـطه با امام رضا (ع) یا امام حسین (ع) ساختهام، بر اساس علاقه و اعتقاد انجام دادم و به خاطر سفارش ارگان یا شخص خاصی نبوده است.

اصحابی ادامه داد: احساس میکنم در سالهای 83 و 84 همکارانم آثار محرمی بیشتری تولید میکردند، حتی آلبومهایی هم در این رابـ ـطه منتشر شد اما حالا نمیدانم چرا حضورشان کمرنگتر شده است.

وی در ادامه مطرح کرد: مداحی محمود کریمی، سعید حدادیان و جواد مقدم را بیشتر گوش میکنم و تصور میکنم به روز اجرا شدن برخی مرثیهها و مداحیها مشکلی ندارد زیرا در این مورد هم باید جوانگرایی کرد. صحبتی از برخی مداحان شنیدهام که برای کارهایشان شاعر دارند و با آهنگسازان مشورت میکنند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
273
بالا