تئاتر اجرا حرکات نمایشی «عاشقانه‌های من» در تقدیر از مقام زن

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 90
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
نمایش ویژه برای بانوان دربنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران به صحنه خواهد رفت

اجرا حرکات نمایشی «عاشقانه‌های من» در تقدیر از مقام زن

[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
138698_3441877066_320_213.jpg
[/BCOLOR]​
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
عاشقانه‌های من داستان عروج الهه‌ای از عالم والا، به اذن پروردگار به دنیای خاکی، برگزیده شدن این الهه به‌عنوان یک زن بر کره خاکی و عاشقانه‌های او در این وادی نظیر عاشق شدن، مادر شدن، پرورش فرزند و... است.
[/BCOLOR]

به گزارش دریافتی ایران تئاتر، «عاشقانه‌های من» به سرپرستی شیلا نوروزی شامل ١١ پرده است و ٢٠ بازیگر حرکات موزون ایفاگر نقش‌های این نمایش هستند که ویژه‌ی بانوان است و جمعه 3 دی 1395 ساعت 15 در بنیاد آفرینش‌های هنری نیاوران اجرا خواهد شد.
حرکات نمایشی «عاشقانه‌های من» کاری از گروه حرکت «آوین» است. گروه حرکت آوین فعالیت هنری خود را از سال 1389 آغاز کرده است و سرپرست این گروه «شیلا نوروزی» است.
شیلا نوروزی از سال١٣٧٠ حرکات موزون را در کنار مربی‌هایی همچون «هایده کیشی پور» شروع کرده است و از سال ١٣٨١ به‌صورت حرفه‌ای مشغول به این هنر است. او ١٢ سال است که به آموزش این حرفه در تمامی سبک‌های داخلی و خارجی و همچنین باله‌ی کلاسیک مشغول است.
شیلا نوروزی 2 سال است که به‌طور اختصاصی به تحقیق و بررسی درباره‌ی سبک باله‌ی مدرن یا کانتمپوریری می‌پردازد و نمایشنامه‌ای را به این سبک طراحی و کارگردانی کرده است که در روز جمعه 3 دی 1395 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران با ٢٠ هنرمند به روی صحنه خواهد رفت.
کانتمپوریری گونه‌ای حرکات صحنه‌ای است که در میانه‌ی قرن بیستم توسعه‌یافته و از آن زمان، یکی از گونه‌های غالب در آموزش رسمی در سراسر دنیاست و به‌خصوص طرفداران قابل‌توجهی در آمریکا و اروپا دارد. اگرچه این سبک به‌وسیله و با به کار گرفتن عناصری از باله، حرکات مدرن و جاز شکل‌گرفته است اما عناصر بسیاری را از گونه‌های دیگر در خود دارد. بااین‌همه ازلحاظ شباهت‌های تکنیکی، نزدیکی زیادی به باله و شکل‌های دیگر اجراهای صحنه‌ای دارد

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
108
بالا