جالب و دانستنی ارزش خودت را بسنج، خودت را بشناس

• شروع کننده موضوع _.ZT._
  • بازدیدها 232
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

_.ZT._

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,864
امتیاز واکنش
389
[h=1]
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
ارزش خودت را بسنج، خودت را بشناس[/h]​
A-woman-checks-her-heart-008.jpg
تصورکنید که عمه بزرگ دارید، عمع لرزانی که در دهه ۷۰ زندگی اش است و از استفاده از عصا یا نشستن روی صندلی چرخ دار خودداری میکند. درواقع، او یک شغل تمام وقت دارد و اصرار دارد که مسیر کارش را پیداه برود و برگردد، رفت و برگشت چند مایلی می شود. او می گوید این باعث می شود که جوان بماند، اما شما نمی توانید نگران نباشید. چون هیچکس تا ابد سالم نمی ماند.
مانند خیلی از مردم، عمه بزرگ شما یک برنامه روزمره برای خودش دارد. قبل از اینکه سرکار برود، به یک کافه می رود تا یک فنجان چای بنوشد، و سپس حین قدم زدن به یکی از دوستانش از طریق موبایل تلفن می زند. بعد از کار، با یک دوست دیگر تماس می گیرد تا یک قرار ملاقات بگذارد. در مسبرش از یک مغازه مقداری کیک یا کلوچه می خرد. سپس به بقالی می رود تا مقداری برای شام خرید کند.
یک انحراف بزرگ از این الگو نشان می دهد که عمه بزرگ شما مشکلاتی دارد. اگر شما می توانستید به تلفن همراه او یا اطلاعات GPS دسترسی پیدا کنید، متوجه می شدید که همه چیز مرتب نیست. این همچنین می تواند به شما بگوید که موقعیت چقدر اضطراری است. اگر او خیلی اجتماعی است و فقط به سر کار می رود و برمیگردد می تواند نشان گر این باشد که او افسرده است. بهتر است شما یک دفترچه از وضعیت او تهیه کنید و مطمئن شوید که مشکلی ندارد. اگر می بینید تمام روز را از خانه بیرون می ماند و به تلفنش جواب نمی دهد بدانید که قضیه جدی است. اگر شما نمی توانید مستقیما مراقب او باشید، از یک همسایه بخواهید او را تحت نظر بگیرد.
مهم نیست که چه آرزویی دارد، ممکن است عمه شما اجازه دسترسی به اطلاعاتش به طور مستقیم را ندهد. ولی بزودی شما می توانید به یک راه حل بهتر دست پیدا کنید: یک نرم افزار که روی گوشی او راه اندازی می شود و با بررسی اطلاعات روی گوشی اش به شما می گوید آیا اثری فیزیکی یا احساسی از پریشانی وجود دارد یا نه و در صورت لزوم آن را به شما از طریق ایمیل در جریان بگذارد. نرم افزاری که حتی می تواند شما را از وضعیت زرد یا قرمز نیز مطلع سازد.
این یک توضیح ابتدایی از تکنولوژی «ارزش خودت را بدان» است. QS یک دستگاه فراگیر است که از طریق دستگاههای الکترونیکی استفاده می شود تا بتواند ببیند، تفسیر کند و در صورت امکان آن را پردازش ذهن من تطبیق دهد. یکی از قمست های حتمی دستگاه QS من، یک دست بند است که فقط یک سنسور دارد: یک موتور شتاب دهنده. در کنار تنظیم ساعت روزانه من، من را کنترل می کند و خواب شب مرا تنظیم می کند و به من می گوید که در روز چقدر پریشان بوده ام و دچار تغییرات شدم. مهم نیست که چه مووقع به رختخواب می روم، چیزی که مطمئنم این است که بین ساعت ۵:۳۰ و ۶:۴۵ صبح، وقتی است که می توانم مطمئن باشم که خوابم در عمیق ترین قسمت خودش است. حال من خودم را بهتر می شناسم و می دانم که باید ساعت را روی ۶:۱۵ تنظیم کنم، دیرتر به رختخواب می روم و دیرتر بیدار می شوم، که باعث می شوددر همان زمان همیشگی احساس رفع خستگی بیشتری بکنم. یکبار که چنین چیزی را تجربه کنید، وسوسه خواهید شد.
این دستگاه ها بر شما فریاد نمی کشند. فقط به شما کمک می کنند که بهتر عمل کنید و ممکن است راه این بهتر عمل کردن را هم به شما نشان بدهند. مردم تقاضا خواهند کرد که اطلاعاتی که همیشه از آنها مخفی بوده را ببینند، نه فقط اسرار تاریخی که در فایل های بیمه شان موجود است، بلکه پرونده های خریدشان از بازارهای دور که مورد علاقه شان بوده، وب سایت هایی که طی چند سال جمع آوری کرده اند، البته اگر از بین نرفته باشند.
تاکنون، بیشتر سنسورهای QS روی مچ بند ها، گوشی های همراه و … بوده اند. اما دیر یا زود مرز این تکنولوژی به زیر پوست ما خواهد رسید. چه بخواهیم و چه نخواهیم، انسان های مدرن این تکنولوژی را تغییر خواهند داد. دستگاه های پزشکی مانند سمعک و دستگاه تنظیم کننده ضربان قلب در همه جا رایج شده اند. هرچه فناوری QS هوشمندتر و ریزتر می گردد، برای زندگی ما ضروری تر می شود، انگار که می خواهند جزیی از ما شوند. در نهایت ممکن است ما از طریق آنها با دیگران ارتباط برقرا کنیم. ممکن است همه از عاقبت این کار خوششان نیاید. اما شما نمی دانید عمه تان دقیقا چه موقع به کمک احتیاج خواهد داشت.

برخی موضوعات مشابه

بالا