مطالب طنز اندر احوالات شله ی مشهدی!

• شروع کننده موضوع Monika_m
  • بازدیدها 168
  • پاسخ ها 1
  • تاریخ شروع

Monika_m

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
5,704
امتیاز واکنش
16,771
شله غذائی سحرآمیز است که مورد علاقه بسیار همشهریان عزیز مشهدی ما می باشد و در آن خواص و فوائد عجیبه و غریبه فراوانی وجود دارد. قابل ذکر است که واحد شمارش شله سلط (یا همان سطل) بوده و فردی را که بسیار شله می خورد شله خور می نامند. "ناظم الاطبای شله خور" معتقد است که شله، مغذی ترین و دوپینگ زاترین غذائی است که تا کنون دیده و خورده است. وی معتقد است که یک فرد به تنهایی می تواند پس از خوردن یک سلط شله، کوه کوهسنگی را ظرف یک دقیقه به سرعت بپیماید و در حالی به قله کوه برسد که هیچ اثری از خستگی در چهره اش مشاهده نشود و یا می تواند دو برابر رکورد رضا زاده را پس از خوردن ده سلط شله به راحتی بزند. همچنین می تواند پس از خوردن پانزده سلط شله، کتابهای پیچیده و ثقیلی را چون گلستان سعدی و یا شاهنامه فردوسی به تنهایی بنویسد. ادبا و شعرای بسیاری نیز اشعار و مدائحی برای شله فرموده اند که از جمله آنها می توان به مدیحه "خُسُر میرزای شله ای" اشاره کرد که برخی از ابیات آن عبارتند از:

ای فدای تو شله جان، جان من ای تمام عشق و ای درمان من!

این قدر از تو خورم ای نیک من تا یهو گوووم بترکد خیک من! ......

برای شله فدائیان بسیاری وجود دارد بدانگونه که بسیاری حاضرند به خاطر آن، کینه ها و عصبانیتهای چندده ساله خویش را یک باره به فراموشی سپرده و در منزل دشمن خویش بر سر سفره شله خوریش حاضر شده و به خاطر شله با وی آشتی نمایند. "مشتی چُقُکِ شله ریز" معتقد است که هیچ شکنجه ای برای یک فرد بدتر از آن نیست که وی را به درختی بسته و به وی بگویند که آن سوی خیابان شله مِتَن (یعنی می دهند) و تو نمی توانی بخوری. سرسخت ترین جنایتکاران نیز بدین گونه حاضرند مثل بلبل اعتراف کرده تا شاید مقداری از آن شله را بتوانند تناول نمایند!

لباسهایی که شله خواران در مراسم شله خوری به تن می کنند لباس شله خوری نام دارد که معمولا به گونه ای گشاد، راحت و جادار دوخته می شود که فرد شله خور با پوشیدن آن قادر باشد به راحتی چند سلط شله را یک جا نوش جان فرماید ...

• پیشنهادات
  • parva.le

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    44
    امتیاز واکنش
    848
    :aiwan_light_lol::aiwan_light_laugh2:فقط یه مشدی موتونه درک کنه چه مگی:aiwan_light_bdslum:

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    3
    بازدیدها
    245
    بالا