انصراف جنجالی رییس ورزش آسیا در توکیو

• شروع کننده موضوع !!!!F!!!!
  • بازدیدها 167
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

!!!!F!!!!

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,626
امتیاز واکنش
24,157
شیخ احمد همانطور که از قبل اعلام شده بود به دلیل برخی اتهامات از ریاست انوک انصراف داد.

به گزارش "ورزش سه"، شیخ احمد الفهد الصباح، رییس شورای المپیک آسیا که به عنوان تنها نامزد ریاست انوک(اتحادیه کمیته‌های ملی المپیک) در انتخابات جدید این اتحادیه به میزبانی توکیو حضور داشت، انصرافش را اعلام کرد تا انتخابات به تاریخ دیگری موکول شود.

این رییس کویتی ورزش آسیا یکی از 5 نفری است که متهم به ساخت ویدئوهای جعلی برای اثبات فساد دو مقام دولتی کویت شده و مدت هاست که به دلیل این اتهام ها زیر فشار قرار دارد.

به دلیل حاشیه های به وجود آمده برای شیخ احمد چند روز قبل توماس باخ، رییس کمیته بین المللی المپیک(IOC) از او خواسته بود که از ریاست آنوک استعفا دهد و او نیز همین کار را امروز انجام داد. با توجه به اینکه شیخ احمد تنها کاندیدای ریاست بود، انتخاب اتحادیه کمیته های ملی المپیک به زمان دیگری موکول شد.

شیخ کویتی که چندی پیش هم از سمت های خود در IOC استعفا داده بود، در سخنرانی امروز خود گفته است: «من به طور موقت تصمیم به استعفا می‌گیرم و با قدرت برمی‌گردم.من از شما حمایت می‌خواهم. ما نیاز داریم از جنبش سولیدارتی حمایت کنیم و متحد باشیم. من بی‌گـ ـناه هستم و به دادگاه سوئیس هم اعتماد دارم.»

این صحبت های شیخ احمد با واکنش و اعتراض برخی از حاضران مواجه بود. به همین دلیل دقایقی این نشست متوقف و دوباره ادامه پیدا کرد.

برخی موضوعات مشابه

بالا