اهمیت خرما در احادیث

• شروع کننده موضوع FATEMEH_R
  • بازدیدها 739
  • پاسخ ها 3
  • تاریخ شروع

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
ارسالی ها
9,323
امتیاز واکنش
41,933
امام رضا(ع)به خوردن خرما توصیه داشتند و می فرمودند: «من خیلی خرما را دوست دارم، زیرا پیامبر اکرم (ص) و همچنین امیرالمؤمنین (ع) خیلی به خرما علاقه داشتند و حسنین (ع) نیز همین طور بودند. زین العابدین (ع) و صادقین (ع) نیز علاقمندان به خرما بودند. پدرم موسی بن جعفر (ع) هم خرما را دوست داشت. من هم به خرما علاقه دارم. شیعیان ما نیز خرما را دوست دارند زیرا آن ها از سرشت ما آفریده شده اند ولی دشمنان ما به نوشید*نی علاقه دارند زیرا آن ها از شعله آتش آفریده شده اند.»

• پیشنهادات
  • FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933
    خرما در بارداری
    پیامبر صلیالله علیه و آله: أَطْعِمُوا الْمَرْأَةَ فِی شَهْرِهَا الَّتِی تَلِدُ فِیهِ التَّمْرَ فَإِنَّ وَلَدَهَا یَکُونُ حَلِیماً نَقِیّا. به زن باردار در ماهی که در آن وضع حمل میکند، خرما بخورانید که فرزند او بردبار و پرهیزکار خواهد شد.
    مکارم الأخلاق ص 169
    خربزه

5- خربزه در بارداری
    پیامبر صلیالله علیه و آله: ما مِن اِمْرَاَةٍ حامِلَةٍ اَکَلَتِ الْبِطِّیخَ اِلاّ یَکونُ مَولودُها حَسَنَ الْوَجْهِ وَ الْخُلُقِ. هیچ زن بارداری نیست که خربزه بخورد، مگر این که فرزندش زیبا و خوشاخلاق میگردد.
    طب النبی ص 29

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933
    °خوردن خرماى برنى، بر شما لازم است

°چون درماندگى و افسردگى را مى برد، بدنى را كه احساس سرما مى كند گرم مى كند ، گرسنه را سير مى كند و در آن 72 نوع شفاست

°امام علی عليه السلام

۞ @TEBEIRANI

FATEMEH_R

نویسنده انجمن
    نویسنده انجمن
    ارسالی ها
    9,323
    امتیاز واکنش
    41,933
    ◆ در ماه آخر كه زنان وضع حمل مى كنند به آنها خرما بدهيد چون كه فرزندش بردبار و پاكيزه خو مى شود.

●✨حضرت على عليه السلام

۞ @TEBEIRANI
    طـبّ ایرانی اِسلامے

برخی موضوعات مشابه

بالا