ایران قهرمان جام جهانی کشتی فرنگی شد

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 1,304
  • پاسخ ها 42
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
نوروزي: به فکر چهارمين قهرماني هستيم

قهرمان جهان و المپيک اميدوار است تيم ايران با پيروزي بر روسيه به چهارمين قهرماني خود در جام جهاني برسد.

00940460.jpg

اميد نوروزي پس از سه پيروزي تيم کشتي فرنگي ايران در جام جهاني تهران اظهار کرد: در اصل قرار نبود در اين مسابقات کشتي بگيريم ولي با صلاحديد رئيس فدراسيون و کادر فني قصد پيدا کرديم که در جام جهاني شرکت کنيم و خوشبختانه به پيروزي هاي ارزشمندي هم رسيديم.

او ادامه داد: صبح جمعه يک کشتي با ارمنستان داريم که ان شا الله پيروز خواهيم شد و در فينال يک مسابقه نفس گير و سخت با روسيه داريم. روسيه با ترکيب اصلي خود به ايران آمده است و قهرمانان جهان و المپيکشان کشتي مي گيرند.

نوروزي همچنين گفت: ان شا الله خدا کمک کند تا بتوانيم براي چهارمين بار قهرمان جام جهاني شويم. براي اين تيم زحمت زيادي کشيده شده که اميدوارم اين زحمات به بار بنشيند و به قهرماني برسيم. حريف روس من آدام کوراک است که مدال طلاي جهان را دارد و کشتي سنگيني مقابل او خواهم داشت. البته اميدوارم با دعاي خير مردم به پيروزي برسيم.

فرنگي کار وزن 66 کيلوگرم ايران در پايان اظهار کرد: حريف فنلاندي ام زياد خوب نبود. آنها در طول سال زياد وزن کم مي کنند و به همين دليل از نظر بدني سريع کم مي آورند. مقابل ارمنستان احتمالا کشتي نخواهم گرفت و روي مبارزه با حريف روسي تمرکز خواهم کرد تا بتوانم با پيروزي در اين مسابقه در چهارمين قهرماني ايران نقش داشته باشم. پارسال ما در جام جهاني کتشي نگرفتيم ولي امسال مي خواهيم شکست مقابل روسها را جبران کنيم.

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    حمايت لالوويچ از حضور ايران در هيئت رئيسه فيلا

رئيس فدراسيون جهاني کشتي گفت: از نامزد ايراني براي حضور در هيئت رئيسه فيلا حمايت ميکنم.

00944708.jpg

نناد لالوويچ، رئيس فدراسيون جهاني کشتي (فيلا) در پاسخ به اين پرسش که چقدر خطر حذف کشتي در المپيک جدي بود و چگونه مقابل اين خطر توانستيد همه کشورهاي عضو فدراسيون جهاني را با هم متحد کنيد، اظهار داشت: اين کار آساني نبود.اول بايد متوجه ميشديم چرا اين اتفاق رخ داده است. بايد پي ميبرديم چرا پس از سه هزار سال که از تاريخ کشتي ميگذرد، اين رشته ورزشي به اين وضع افتاده و در حال سقوط است.

وي با بيان اينکه بايد از فدراسيون کشتي ايران تشکر ويژهاي داشته باشم که جام جهاني کشتي آزاد را برگزار و کشورهاي را متحد کرد، يادآور شد: ما بايد هماهنگي و يکپارچگي خود را نشان ميداديم. اين اولين قدم ما بود و همه هم در اين امر موفق ظاهر شديم. افتخار ميکنم رئيس چنين جامعه متحدي هستم که در لحظه سختي همه با هم بودند. بعضيها کمتر و بعضيها بيشتر اما همه نشان دادند که ميخواهند کشتي در المپيک باقي بماند.

رئيس فدراسيون جهاني کشتي (فيلا) افزود: پيش از همه چيز بايد متوجه ميشديم که چه اتفاقاتي در ioc رخ داده که قرار است کشتي از المپيک حذف شود. بعد از آن اولين مذاکرات ما با کميته بينالمللي المپيک آغاز شد. بايد درک ميکرديم مشکل کجاست، چرا که کميته بينالمللي المپيک دوست ما است نه دشمن ما.

لالوويچ گفت: بخاطر اينکه به روياها و خواستههاي کشتيگيران جامعه عمل بپوشانيم، تمام تلاش خود را کرديم. با اين اتفاقاتي که رخ داده بود آنها ورزش ما را انتخاب کرده بودند که از المپيک حذف شود. ما به تمام جامعه جهاني نشان داديم که ورزش ما چه مزايايي دارد. اين ورزش به همه مليتها و قوميتها ارتباط و تعلق دارد. هيچ جايي در جهان وجود ندارد که به نوعي در آن کشتي وجود نداشته باشد. کشتي به صورت خيلي عميق در ژنتيک انسانها قرار دارد.کشتي در خون همه انسانها است.

وي در پاسخ به اين پرسش که مشکل کار دقيقا کجا بود، تصريح کرد: ما بايد اين ورزش را مدرن ميکرديم. اولين مشکل قوانين کشتي بود که در طول زمان، اين رشته ورزشي را به صورتي تبديل کرده بود که قابل درک نبود. قوانين کشتي خيلي پيچيده بودند و مردم به سختي متوجه ميشدند که چه اتفاقي در تشک رخ ميدهد. حتي قهرمانان قديم هم متوجه نميشدند چه اتفاقاتي در زمان مسابقه رخ داده است. ما فهميديم که اولين مشکل قوانين بوده که امروز شاهد برخي از اصلاحات در آن هستيد.

رئيس فيلا با اشاره به تغييراتي که در قوانين رخ داده است، عنوان کرد: امروز کشتي فرنگي هيجانانگيز و از آن حالت سکون خارج شده است. پس از مواردي که بيان کردم بايد اساسنامه فيلا را اصلاح ميکرديم. امروز هشت کميسيون جديد در فيلا داريم. بعد از اين موارد ما ورزشکاران را در کنار خود قرار داديم.

وي در پاسخ به اين پرسش که حال و روز سالهاي اخير کشتي ماحصل تفکر افرادي است که در فدراسيون جهاني نشستهاند. آيا فکر نميکنيد بايد خون جديدي به هيئت رئيسه فدراسيون جهاني تزريق شود، اظهار داشت: ما بدنه فيلا را جديد و ورزشکاران را درگير کرديم. امروز هم در حال تطبيق با ioc هستيم. بايد تمام فعاليتها را به صورت شفاف انجام بدهيم. ما بانوان را مطابق خواسته کميته بينالمللي المپيک درگير کرديم. در حال حاضر خير اما در آينده به صورت کاملا مستقل انجام کار خواهيم کرد.

«امروز در بيشتر سالنها تماشاگر چنداني وجود ندارد. اين در شرايطي است که در گذشته بسياري از سالنها مملو از تماشاگران بود. راهکار شما براي جمع شدن تماشاگران چيست.» لالوويچ در پاسخ به اين پرسش خاطرنشان کرد: شما به نکته درستي اشاره کرديد اما اين مشکل تنها براي کشتي نيست بلکه براي همه رشتههاي ورزشي دنيا است. به جز فوتبال تمام ورزشها تماشاگران خود را از دست دادهاند. هدف ما و تمام افراد حاضر در ورزشهاي ديگر اين است که افراد جوان را به سمت ورزش بياوريم. آنها را از توي خيابانها و رستورانها جمع کرده و به استاديم بياوريم که اين کار سختي است.

وي ادامه داد: مسائل مختلفي پيش روي جوانان است. مثل بازيهاي کامپيوتري و شبکههاي اجتماعي. بايد تفکر جوانان را عوض کنيم. اگر دقت کنيد جوانان به ورزشهاي هيجان انگيز مثل اسکي گرايش دارند و ديگر خيلي تمايلي به ورزشهاي کلاسيک ندارند. ما بايد کشتي را کمي آسان کنيم.

رئيس فدراسيون جهاني کشتي در پاسخ به اين پرسش که چرا شبکههاي تلوزيوني بر روي کشتي زوم نميکنند تا آن را اشاعه بدهند، گفت: از روزي که به فدراسيون آمدم اين دغدغهها را دارم. حتي رنگ تشک کشتي هم از دغدغههايم است. شايد از ديد يک انسان تکنيکال اين رنگ خوب نباشد.

وي که در برنامه روح پهلواني شبکه ورزش حضور داشت با بيان اينکه ميخواهم به چند نکته اشاره کنم، اظهارات خود را اينگونه ادامه داد: من از کشوري مي‎آيم که در المپيک بيشترين مدالش را از کشتي گرفته است. من بايد به شما بايد بگويم بسکتبالم هم در حال از دست دادن تماشاگرانش است. يوگسلاوي زماني در بسکتبال قهرمان المپيک و جهان بوده است اما امروز با مشکل تماشاگر در اين رشته ورزشي روبهرو است. به غير از فوتبال همه دچار مشکل هستند. کارهاي زياد و البته دشواري را پيشرو داريم. همان طور که قبلا گفتم ما آمدهايم کشتي را آسانتر کنيم. ميخواهيم کاري کنيم اگر يک فرد از صبح تا عصر براي تماشاي کشتي آمد بفهمند چه اتفاقي در آن رخ داده است.

«از المپيک آتن تا کنون بارهاو بارها مقررات کشتي عوض شده است. آيا فقط با تغيير قوانين ميشود مشکل را حل کرد يا توجه به اصل کشتي راهکار است؟» لالوويچ در اين خصوص گفت: تغييرات زيادي در گذشته داشتيم و امروز بايد تغييراتي جزئي بدهيم تا به آن چيزي که ميخواهيم برسيم. کنار اين تغييرات جزيي بايد کاري اساسي صورت بدهيم. حتي به تغيير نام احتمالي فيلا هم فکر ميکنم . به جز مدم ايران خيليها نميدانند فيلا چيست اما همه در دنيا ميدانند فيفا چيست.

وي در پاسخ به اين پرسش که کشتي از ذات اصلي خودش يعني اجراي فنون زيبا دور شده است. به نظر شما نبايد کشتي به زمانهاي بازگردد که مردم کشتي را به عنوان يک ورزش زيبا ميديدند، تصريح کرد: اين نگراني را به خوبي درک ميکنم. نگراني شما در مورد گم شدن تکنيک است. در حال حاضر کشتيگيراني در صربستان وجود ندارند که جذاب کشتي بگيرند اما در ايران و روسيه اين نفرات فراوان هستند. صربستان ميخواهد در اين زمينه از ايران تبعيت کند.

رئيس فدراسيون جهاني کشتي در خصوص اينکه چنين ذهنيتي در فيلا وجود دارد تا کشتي به ذات خود برگردد و شاهد کشتي زيبا باشيم. خيلي از افراد که در فيلا حضور دارند سن و سالي از آنها گذشته است و با کشتي امروز و خواستههاي امروز آشنا نيستند، اظهار داشت: به شدت به چنين موضوعي اعتقاد داريم. بايد تجربه در کنار انرژي به کار برود. بر روي اين موضوع پافشاري زيادي دارم. کساني که سن بالايي دارند نقشه را ميکشند و جوانترها آن را اجرا ميکنند. البته وظيفه اغلب اين نفرات در حال به پايان رسيدن است. مسنها ميخواهند بروند و جاي خود را به جوانترها بدهند.

لالوويچ در پاسخ به اين پرسش که جو حاضر در کشتي را چگونه ديديد، عنوان کرد: مثل هميشه ايرانيها فوق العاده بودند. تماشاگران ايراني به کشتي وابسته هستند و در لحظه قضاوت ميکنند.

«تماشاگران ايراني مطالباتي از فدراسيون جهاني دارند.وزير ورزش و جوانان ايران هم گفت جاي ما ايرانيها در تصميم گيريهاي دنياي کشتي کجاست. مردم ميخواهند فردي از ايران در هيئت رئيسه فيلا باشد.آيا از نماينده ما در انتخابات آتي حمايت ميکنند.» لالوويچ در اين خصوص اينگونه پاسخ داد: کشور بزگي مثل ايران حتما استحقاق اين را دارد که فردي را در هيئت رئيسه فدراسيون جهاني کشتي داشته باشد. کسي که بتواند کشتي را به جلو هدايت کند و باعث توسعه آن شود اما اين انتخابات است و مانند تمامي انتخابات شرايط خاصي دارد.

رئيس فدراسيون جهاني در ادامه صحبتهاي خود گفت: شرط اول اين است، فردي که به عنوان نماينده ايران در انتخابت معرفي ميشود، اتحاد لازم را در کشورش داشته باشد و کشور او را حمايت کند. 118 راي در اين انتخابات وجود دارد اما با تمام اين مسائل حتما از کانديداي ايران حمايت ميکنم. البته در گذشته توکل در فيلا حضور داشته است که او امروز در تالار مشاهير فدراسيون جهاني است. اميدوارم ايران در آينده نزديک نمايندهاي در هيئت رئيسه فيلا داشته باشد.

وي ادامه داد: ما بايد سخت کار کنيم. در سال 2017 نشستي با مسئولان ارشد کميته ملي المپيک داريم. در اين نشست در خصوص حضور يا عدم حضور کشتي براي بعد از المپيک 2024 صحبت و تبادل نظر خواهد شد و تصميمگيريهاي نهايي در اين مورد صورت ميگيرد.

رئيس فدراسيون جهاني کشتي در پاسخ به اين پرسش که آيا موافق تغيير نحوه برگزاري مسابقات جام جهاني کشتي و برگزاري آن به صورت ليگ جهاني واليبال با جوايز ارزشمند هستيد، يادآور شد: اين قدم بعدي است. ما بايد دوباره مطالعه کنيم. در مورد کليات تقويم بايد تحقيق و مطالعات زيادي صورت بدهيم. اين تقويم خيلي سخت است. دوباره بايد به آن نگاه کنيم که آيا جام جهاني را هر سال نياز داريم؟ خيلي از رشته هاي اينگونه نيست. همين مسائله در مورد مسابقات قارهاي هم هست. ما در حال مطالعه دقيق بر روي اين مسائل تا قبل از المپيک برزيل هستيم. به طور مثال در حال رتبه بندي مثل ساير رشتههاي که وجود دارند، هستيم.

وي در خصوص اينکه چرا کشورها و کشتيگيران را سيدبندي نميکنيد، خاطرنشان کرد: اين هم ممکن است صورت بگيرد. صحبتهاي من به صورت کلي است. يک کشتيگير بايد در تمام تورنمتها شرکت کنند. در اين شرايط کمبود وزن هيچ وقت معنا نخواهد داشت و يک ورزشکار در وزن طبعيي خود کشتي خواهد گرفت. به شدت اعتقاد دارم اين اقدامات باعث پيشرفت کشتي ميشود.

لالوويچ در پاسخ به اين پرسش که آيا امکاني وجود دارد که بتوان روي شرطبدني در کشتي فکر کرد که باعث جذابيت آن شود؟گفت: هيچ وقت شرط بدني هدف فدراسيون ما نيست. شرط بدني تخصص شرکتهايي است که اين کار را ميکند ما راههايي داريم که کشتي را براي آنها جذاب کند.

رئيس فدراسيون جهاني کشتي در پاسخ به اين پرسش که چرا جامهاي جهاني کشتي مثل فوتبال با جوايز ويژه و البته حضور برترينهاي دنيا برگزار نميشود، تاکيد کرد: اول بايد ورزش خود را جذاب کنيم. پس از آن اسپانسرها به سراغ ما ميآيند و بعد از آن مخاطبين هستند که به سمت کشتي روانه ميشوند. وقتي اين اتفاقات رخ داد يک مثلث سه ضلعي فدراسيون جهاني، ورزشکار و اسپانسر شکل ميگيرد که ميتوان به آن شکلهاي مختلفي داد.

وي در پاسخ به اين پرسش که برنامه شما براي معضل داوري در کشتي چيست؟ گفت: اول از همه تمام افرادي که در قسمت اداري فيلا هستند، بايد مستقل از دولتها باشند. بايد براي تمام فدراسيونها و کنفدراسيونها شکل جديدي در داوري ايجاد کرده و داوران را تغيير بدهيم. تغيير جدول را از مسابقات فنلاند شروع کرديم. قرعه کشيها کاملا شفاف و واضح صورت ميگيرد. هيئت ژوري خيلي سريع و عملياتي داوران خاطي را به خانههايشان برميگردانند. خيلي در اين بعد جدي هستيم و مصريم تا اتفاقاتي که در پکن رخ داد تکرار نشود. شايد تصميمي که در سال 2013 گرفته شد به خاطر آن مسابقه المپيک پکن بود.

لالوويچ ادامه داد: اين مسائله هم براي فيلا و ioc خيلي مهم بود که چرا در المپيک پکن در آن بازي معروف چنين حرکتي را انجام داد. امروز کميته اجرايي مسابقات را از چند کشور انتخاب ميکنيم. ديگر به اين صورت نيست که فقط از کشوري که ميزبان است استفاده شود. امکانات بيشتري را براي کنترل داوران داريم و با حداکثر توان از آن استفاده ميکنيم. هيچ موبايلي در دست داوران نميبنيد و چيدمان را هم عوض کرديم.

رئيس فدراسيون کشتي در خصوص چند سوال شخصي گفت: من خيلي جوانم و تنها 57 سال سن دارم. مدرک مهندسي مکانيک از بلژيک را دارم. بيزينسهاي متفاتي از جمله ساخت و ساز در روسيه و يک شرکت واردات خودرو در صربستان را دارم اما امروزه بيشتر وقتم صرف حضور در فيلا ميشود. من بخطار دوستاني که دارم خيلي ثروتمندم. دوستان خوبي دارم که به کشتي کمک ميکنند.سي سال است که ازدواج کردهام و يک پسر و دختر به ترتيب 27 و 25 ساله دارم اما متاسفانه هنوز پدربزرگ نشدم.

وي عنوان کرد: داوران خيلي خوشحال هستند که من آمدهام. تنشها خيلي کم شده است و اين را مديون تغييراتي هستيم که در قوانين و جامعه شناسي داوران رخ داده است. امروز همه داوران همه روزه با هم جلسه دارند و مشکلاتي که بوده است را بررسي و ميپذيرند. اشتباهات داوري جزوي از داوري است و هيچ کدام از اين اشتباهات عمدي نيست.

رئيس فدراسيون کشتي در خصوص وزن 120 کيلوگرم و محدود شدن نفراتي که بالاتر از اين وزن هستند، تصريح کرد: وقتي تغيرات را اعمال کرديم، از وزن 120 به 130 کيلوگرم رسيدم که اين تصميم از ناحيه کميته فني به ما اعلام شد. من به عنوان رئيس فدراسيون جهاني نميتوانم اين تصميم را عوض کنم چراکه اعضاي کميته فني، کشتيگيران قديمي و قهرمانان جهان اين تصميم را گرفتهاند. حتما نگران خيلي از مسائل بودند اما ممکن است روزي به اين نتيجه برسيم که محدوديت وزن را برداريم.

وي در خصوص اينکه چرا تقويم داوري 2014 اعلام نشده است، خاطرنشان کرد: به دليل اينکه کنگره تقويم را در تاشکند ازبکستان خواهيم داشت. ما در حال حاضر 4 گروه داوري داريم. بهترين داوران سه سال گذشته در ليست داوران المپيک قرار ميگيرند و راهي المپيک ميشوند.

«مسابقات با فاصله کمي برگزار ميشوند و در مقطعي کشورهاي مثل ايران و کرهجنوبي ترجيح ميدهند به جاي رقابتهاي جهاني در بازيهاي آسيايي شرکت کنند.» رئيس فدراسيون جهاني در اين خصوص گفت:اين تقويم بايد بازنگري شود اما اين نکته براي همه مصداق دارد. بين برخي از تورنمنتهاي شايد دو هفته فاصله وجود داشته باشد. دليل اصلي اين تداخل، وجود مسابقات خيلي زياد است. به عنوان فدراسيون جهاني مهمترين محصول ما رقابتهاي جام جهاني است. ما نگران مسابقات جهاني هستيم که کشورها چگونه قصد شرکت در آن را دارند.

وي در خصوص عضويت قطر، کشوري که کشتي ندارد در هيئت رئيسه فيلا و عدم حضور ايران با اين سابقه بالا در کشتي، تاکيد کرد: در مطابق اساسنامه فدراسيون جهاني تمام کشورهاي عضو حق دارند نامزدهاي خود براي حضور در انتخابات را معرفي کنند. همانطور که گفته شد قطر ممکن است کشتي نداشته باشد اما اقدامات بزرگي را انجام داده است. آکادمي کشتي در اين بنا شده است.

لالوويچ در پايان گفت: همان طور که شب ورودم به ايران گفتم، دفعه بعدي حتما با خانوادهام به ايران ميآيم تا آنها هم محل تولد فرهنگ را ببينند. احترام زيادي براي کشور شما قائلم. خيلي از مسائلي که در خصوص تحريمها براي شما به وجود آوردند، شبيه کشور من يعني صربستان است اما امروز همه چيز را در داخل تشک کشتي ديديم. بهترين کشتيگيران دنيا را داريد و اميدوارم تمام کشتي گيران ايران در تمام مسابقات مدالها درو کنند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    برگزاري نشست وزير ورزش با رئيس فيلا

وزير ورزش و جوانان پس از ديدار با رييس فدراسيون جهاني کشتي، مذاکرات انجام شده را بسيار سودمند دانست و گفت: در اين جلسه قولهاي خوبي براي حضور موثر ايران در فدراسيون جهاني کشتي از طرف لالوويچ داده شد.

00946524.jpg

نناد لالوويچ، رييس فدراسيون جهاني کشتي (فيلا) صبح امروز (جمعه) با حضور در ساختمان وزارت ورزش و جوانان، با محمود گودرزي وزير ورزش و جوانان ملاقات کرد و پس از اين ملاقات لالوويچ به همراه وزير ورزش و جوانان در نشست خبري حاضر شده و پاسخگوي سوالات خبرنگاران شدند. پيش از اين نشست خبري، رييس فدراسيون جهاني کشتي نشان ويژه فدراسيون جهاني را به وزير ورزش و جوانان اهدا کرد.

به نقل از ايسنا، در ابتداي اين نشست خبري گودرزي با اشاره به اينکه ملاقات ما پيرو برگزاري مسابقههاي جهاني کشتي در تهران و همچنين برگزاري کنفرانس علمي کشتي بود، خاطرنشان کرد: برگزاري اين رويدادها در ايران شرايط بسيار خوبي را براي ورزش و مخصوصا کشتي فراهم آورد و حضور لالوويچ در ايران ميتواند منشاء توفيقات بسيار خوبي براي کشتي ايران باشد.

وزير ورزش و جوانان افزود: البته کشتي ما همواره در سطح جهان جزو برترينها بوده و سکوهاي خوبي را فتح کرده است. اما حضور ما در کرسيهاي جهاني در اغلب رشتهها حضور موفق و تعيين کنندهاي نبوده است و در کشتي نيز اين موضوع به مراتب کمتر انجام شده است. در حالي که ما جايگاه ويژهاي را در کشتي جهان داريم و بايد تاثيرگذاري بيشتري در کشتي دنيا داشته باشيم که متاسفانه تاکنون اين گونه نبوده است.

وي با بيان اينکه در حال حاضر روابط خوبي ميان ايران و فدراسيون جهاني کشتي برقرار است، گفت: لالوويچ نظرات مثبتي درباره کشتي ايران دارد و اميدواريم با توجه به اين روابط حسنه بتوانيم در حفظ جايگاهمان در کشتي دنيا و همچنين ابقاي کشتي در المپيک عمل کنيم. در مجموع مذاکرات خوبي با او داشتم و نتايج خوبي در بر داشت. همچنين در اين مذاکرات قولهاي مساعدي داده شد که اميدوارم بتوانيم اين روابط خوب را تداوم داده و حرکت رو به رشدي در کشتي ايران شاهد باشيم.

گودرزي از حضور رييس فدراسيون جهاني کشتي در ايران تشکر کرد و اظهار کرد: از بابت تلاش لالوويچ براي حفظ کشتي در المپيک قدرداني ميکنيم و اميدوارم اين ارتباطات دو طرفه و چندجانبه به رشد کشتي در دنيا کمک کند. همچنين موجب ايجاد جايگاه تشکيلاتي مناسب براي ايران در فدراسيون جهاني کشتي باشد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    مشکلات باحضوردرهيئت رئيسه فيلا حل نمي شود

رئيس فدراسيون کشتي ايران گفت: با عضويت در هيئت رئيسه فدراسيون جهاني کشتي همه مشکلاتمان حل نميشود.

00940645.jpg

رسول خادم پس از نشست لالوويچ با وزير ورزش و جوانان گفت: تعامل و رابـ ـطه مناسبي بين فدراسيون کشتي، وزارت ورزش و فيلا وجود دارد اما تقاضايي از شما دوستان رسانهاي دارم و آن اين است که همه نگاهها به اين سمت معطوف نشود که فقط بايد يک عضو در هيئت رئيسه فيلا داشته باشيم.

به گزارش تسنيم، ي ادامه داد: تمام نگاهها اين شده و همه انتظار دارند که حتما بايد در هيئت رئيسه فيلا باشيم و پس از آن مشکلات حل ميشود. ما در گذشته افرادي را داشتهايم که عضو هيئت رئيسه بودهاند اما بايد امروز در حوزههاي مختلف کشتي از جمله علمي، توسعه، و سرمايه گذاري حرفهايي براي گفتن داشته باشيم.

خادم تاکيد کرد: بايد در کشتي دنيا مرجع و يا حداقل يکي از مراجع باشيم. بايد با نگاهي متفاوت در اثرگذاري روي کشتي جهان بنگريم. ما بايد مرجع علمي باشيم و شرايطي را به وجود آوريم که حرف زيادي براي گفتن داشته باشيم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    وزارت ورزش توجه ويژه اي به کشتي دارد

نماينده تام الاختيار وزير ورزش براي خصوصي سازي استقلال و پرسپوليس سرانجام در خصوص رشته تخصصي خود اظهار نظر کرد.

00946877.jpg

امير رضا خادم در حاشيه نشست وزير ورزش و جوانان با رئيس فدراسيون جهاني کشتي عنوان کرد: روند کشتي ايران رو به رشد و اميدوار کننده است اما اين نکته که فقط يک فرد ايراني عضو هيئت رئيسه فيلا شود تمام دغدغه ما نيست. بايد رايزنيهاي زيادي صورت بگيرد تا بتوانيم به عضويت هيئت رئيسه دربياييم.

به نقل از تسنيم، وي با بيان اينکه کسب کرسي در دو ماه آينده در تاشکند ازبکستان کار دشواري است گفت: بايد در جهت تحقق اين امر تلاش و رايزنيهاي زيادي صورت بگيرد. اينکه بتوانيم تا دو ماه ديگر در ازبکستان صاحب کرسي شويم خيلي سخت است.

معاون پارلماني وزير ورزش و جوانان که طي چند ماه اخير تمام اظهارنظرهايش در مورد خصوصي سازي استقلال و پرسپوليس و همچنين معرفي هيئت مديره اين دو باشگاه بوده است گفت: کشتي با يک برنامه و چارچوب مشخص بايد به جلو پيش برود و بايد در تمام زمينهها افرادي قدرتمند براي اين رشته ورزشي وجود داشته باشند.

خادم در پايان با تشکر از گودرزي گفت: وزارت ورزش توجه ويژهاي به کشتي دارد. سه چهار روز است که تهران مقر کشتي دنيا شده و همه از اتفاقات اين چند روز متعجب بودند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    ايران مقتدرانه فيناليست شد

تيم ملي کشتي فرنگي کشورمان با پيروزي در چهارمين ديدارش مقتدرانه راهي فينال جام جهاني کشتي فرنگي شد.

00957205pWbnG.jpg

در ادامه مسابقات جام جهاني کشتي فرنگي که از صبح روز گذشته در سالن هفتم تير تهران آغاز شده تيم کشتي فرنگي کشورمان پيش از ظهر امروز (جمعه) در يک ديدار نفسگير از سد ارمنستان گذشت.

شاگردان نوربخش که حضورش در فينال قطعي شده بود در اين ديدار با نفرات دوم و البته حميد سوريان به ديدار ارمنستان آمدند که عليرغم باخت در سبک وزن در نهايت توانستند ارمنستان را 5 بر 3 شکست دهند تا با چهار پيروزي راهي فينال مسابقات شوند.

نتايج انفرادي اين ديدار به شرح زير است:

59 کيلو: حميد سوريان 9 - ناريک خاچاطريان صفر

66 کيلو: افشين بيابانگرد 2 - گوورگ ساهاکيان 4

71 کيلو: برومند اصلان 5 - رافائل آلکسانيان 6

75 کيلو: هادي عليزاده پورنيا يک - کاراپت چاليان 4

80 کيلو: مهدي محمدي 9 - رفيق مانوکيان صفر

85 کيلو: داود اخباري 4 - هراچ هووانسيان صفر (اخباري با ضربه فني پيروز شد)

98 کيلو: داود عابدينزاده 6 - موسس آداميان صفر

130 کيلو: بهنام مهديزاده 6 - واچيک يقيزاريان 1

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    حواشي ديدار رييس فيلا با وزير ورزش

رئيس فدراسيون جهاني کشتي صبح امروز با وزير ورزش و جوانان ديدار کرد.

00946098.jpg

نناد لالوويچ، رئيس فدراسيون جهاني کشتي در جريان جام جهاني کشتي فرنگي روز گذشته وارد ايران شد که صبح امروز براي ديدار با محمود گودرزي، وزير ورزش و جوانان به وزارت ورزش رفت.

به نقل از فارس، در حالي که اعلام شده بود اين ديدار ساعت 8 صبح روز جمعه برگزار ميشود و از رسانهها درخواست شده بود براي پوشش اين خبر در ساعت اعلام شده در وزارت ورزش حضور داشته باشند، اما اين اتفاق رخ نداد. در حالي که وزير ورزش از ساعت 8 در وزارتخانه حضور داشت، لالوويچ ساعت 9 وارد وزارت شد. علت اين تاخير حضور رئيس فدراسيون جهاني کشتي در برنامه شب گذشته روح پهلواني در شبکه ورزش بود که تا نيمه شب طول کشيد.

* بعد از حضور لالوويچ، گودرزي وزير ورزش، رسول خادم رئيس فدراسيون کشتي، اميررضا خادم معاون پارلماني وزارت ورزش و همچنين نصرالله سجادي معاون ورزش قهرماني با رئيس فدراسيون جهاني کشتي گفتوگو کردند.

* هدايايي هم به رسم يادبود بين گودرزي و لالوويچ رد و بدل شد. لالوويچ نشان ويژهاي را به وزير ورزش ايران اهدا کرد و در مقابل هم گودرزي به لالوويچ يکي از صنايع دستي ايران را به وي اهدا کرد.

* بعد از نشست نيم ساعته مسئولان، همه افراد حاضر در جلسه، در يک نشست به سوالات خبرنگاران پاسخ دادند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    شوويلي: کشتی گیران آرامش ندارند

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي روسيه گفت: از برگزاري جام جهاني در چنين سالني تعجب ميکنم.

00944520QNE9P.jpg

گوگي کوگيا شويلي در خصوص حضورش در ايران و سطح رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي گفت: تورنمنت خوب و سطح بالايي است و خيلي خوشحالم که در ايران حضور دارم.

به گزارش فارس، وي درباره حضور تيم روسيه در فينال و اينکه چه شانسي براي قهرماني تيمش قائل است گفت: ما خيلي قوي هستيم و براي تکرار قهرماني آمدهايم.

سرمربي تيم ملي کشتي فرنگي روسيه در پاسخ به اين سوال که شما سال گذشته در غياب فرنگي کاران اصلي ايران قهرمان شديد و با وجود اينکه امسال تمام المپيکيهاي ايران حضور دارند باز هم شانس قهرماني براي خود قائل هستيد گفت: همه چيز در فينال مشخص ميشود ما با کشتيگيران خوبي آمدهايم و چيزي کمتر از ايران براي قهرماني نداريم.

شوويلي با انتقاد از سالن برگزاري رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي گفت: از برگزاري مسابقات در چنين سالني تعجب ميکنم شما سالن بزرگتري داريد و نميدانم چرا مسابقات را در آن برگزار نکرديد.

وي تصريح کرد: لياقت کشتي ايران سالن بزرگتري است تا هم تماشاگران راحتتر باشند و هم کشتيگيران جايي براي استراحت داشته باشند تا به آرامش برسند. نميدانم چرا مسابقات را در سالني که سال قبل برگزار کرديد، برگزار نکرديد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    مجارستان و آذربايجان در رده بندي کشتي فرنگي

تيمهاي آذربايجان و مجارستان ديدار رده بندي جام جهاني کشتي فرنگي را برگزار خواهند کرد.

00944753.jpg

ديدارهاي مرحله گروهي جام جهاني کشتي فرنگي به پايان رسيد که تيمهاي ايران و روسيه ديدار فينال را برگزار مي کنند و مسابقه رده بندي بين آذربايجان و مجارستان برگزار مي شود.

مسابقات رده بندي و فينال جام جهاني کشتي فرنگي از ساعت 16 در سالن شهداي هفتم تير تهران آغاز مي شود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    ترکيه در جام جهاني کشتي فرنگي پنجم شد

تيم ترکيه به مقام پنجم جام جهاني کشتي فرنگي رسيد.

00944491WOxf3.jpg

در ادامه رقابتهاي جام جهاني کشتي فرنگي براي تعيين تيمهاي پنجم تا دهم، ترکيه با نتيجه 4-4 و به دليل داشتن امتياز مثبت (18-14) بيشتر کره جنوبي را مغلوب کرد و پنجم شد.

در مسابقه براي تعيين تيم هفتم، قزاقستان با نتيجه 4-4 به دليل داشتن امتياز مثبت بيشتر (17-15) مقابل فنلاند پيروز شد و به مقام هفتم رسيد.

به گزارش ايسنا، در ديدار بعدي براي تعيين تيم نهم مسابقات هم آمريکا با نتيجه 4 بر 4 به دليل داشتن امتياز مثبت بيشتر (21-15) ارمنستان را از پيش رو برداشت و نهم شد.

برخی موضوعات مشابه

بالا