بیوگرافی بازیگران بیوگرافی سعید راد«بازیگر»و همسرش نوش آفرین + علت طلاق و خانواده

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,554
امتیاز واکنش
69,314
سعید راد متولد 4 آبان 1326 در تهران، بازیگر است

دیپلمه قبل از انقلاب و دانشجوی انصرافی دانشکده کشاوری کرج است؛ پدرش خلبان نیروی هوایی بود در جوانی از حرفه ای ترین بولینگ بازان در ایران بود

نام واقعی اش احمد حق‌ پرست راد است

saeidrad-photokade-2.jpg

نحوه بازیگر شدن

دوستی اش با امیر نادرى عکاس فیلم فاتحین صحرا در سال 1350 باعث شد در این فیلم اولین تجربه بازیگری خود را بدون آموزش قبلی بدست آورد

ترور پدر

پدرش از اعضای حزب توده و سیـاس*ـی بود و پیش از انقلاب ترور شد

تا قبل از انقلاب

سعید راد تا قبل از انقلاب 57 در ده ها فیلم بازی کرد او بدلیل فیزیک بدنی مناسب و چشمان آبی با بازی های درخشانی در خاطره ها ماندگار شد

عکس سعید راد و همسرش نوش آفرین

saeidrad-photokade-4.jpg

ازدواج اول

سعید راد در دوران چوانی ازدواج کرد و از همسرش صاحب یک دختر و یک پسر شد که در حال حاضر در کاناده هستند، راد و همسرشبعد از مدتی از یکدیگر جدا شدند

اطلاعات چندانی از آن رابـ ـطه در دست نیست

ازدواج دوم

سعید راد در سال 1354 وقتی 28 ساله بود برای بار دوم با همکار زن خود نوش آفرین که آن زمان جز بازیگران و خواننده های مشهور ایرانی بود ازدواج کرد

saeidrad-photokade-5.jpg

ماجرای طلاق سعید راد

نوش آفرین پس از ۱۷ سال زندگی با سعید راد ایران را به قصد هندوستان ترک کرد و از سعید راد جدا شد. نوش آفرین در مصاحبه های تلویزیونی خود علت جدایی اش از سعید راد را سخت گیری و حسادت زیاد وی خواند

درخشش بعد از انقلاب

بعد از انقلاب 57 در سال 1360 در فیلم مرز حضور موفق داشت و تا سال 1363 در 7 فیلم ایفای نقش کرد، در فیلم عقاب ها در سال 63 بود که به اوج شهرت خود در ایران رسید

ممنوع الفعالیتی

بدلیل همان شهرت باورنکردی با فیلم عقاب ها با اعمال نظرات سلیقه ای مدیران وقت بدون هیچ دلیل و صرفا جلوگیری از موفقیت هایش او را ممنوع الکار کردند

saeidrad-photokade-6.jpg

مهاجرت و برگشت

بعد از حل نشدن مشکل ممنوع الکاری ایران را ترک کرد و مدتی در هند، کانادا و آمریکا به‌ سر برد او در سال ۱۳۷۸ به وطن بازگشت و پس از سال‌ ها دوری از سینما، در دوئل به کارگردانی احمدرضا درویش ایفای نقش کرد

سینمای مورد علاقم

سینمای حرکت، سینمای فیزیکی، سینمای موضع دار و سوژه های جذاب، سینمای سناریوهایی که تب و تاب، هیجان و جذابیت داشته باشند و مخاطب با میل آن را دنبال کند، این سینمای موردعلاقه من است

پرسپولیس

در این به شدت طرفدار تیم پرسپوولیس است و حتی قبل از انقلاب سر برد و باخت این تیم شرط بندی می کرد، نوه کانادایی اش ادم همتی نیز جز بازیکنان تیم جوانان پرسپولیس است که زمان برانکو به این تیم منتقل شده است

تیم های خارجی

تیم مورد علاقه من همیشه انگلیس بوده، اما الان به خاطر تیم رئال مادرید، اسپانیا را دوست دارم و دلم می‌خواست اسپانیا ببرد

همچنین بیوگرافی همسر سابق وی را این‌جا ببینید
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
245
پاسخ ها
1
بازدیدها
174
پاسخ ها
0