دکوراسیون خانه دکوراسیون طوسی و نارنجی خانه‌ی رویا و محسن در شیراز

• شروع کننده موضوع dinaz
  • بازدیدها 457
  • پاسخ ها 21
  • تاریخ شروع

dinaz

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
31,702
امتیاز واکنش
68,366
دکوراسیون طوسی و نارنجی خانه‌ی رویا و محسن در شیراز

وب‌سایت چیدانه:
انتخاب رنگ مناسب برای دکوراسیون منزل با توجه به ویژگی‌های فردی ساکنان خانه و همچنین بر اساس خصوصیات هر رنگ از این جهت حائز اهمیت است که باید به درستی انجام شود تا نتیجه بهینه بر جای گذارد. زمانی که روحیات و علایق خود را بشناسید به سراغ بهترین رنگ برای خانه می‌روید و از طراحی نهایی هم رضایت خواهید داشت.
در این مطلب دکوراسیون منزل رویا طاهری، همسرش محسن و دو پسر عزیزشان در شهر شیراز را مشاهده می‌کنید که با علم روانشناسی کاربرد رنگ در خانه را در جهت خواسته‌های خود انجام داده اند، خانه‌ای زیبا و دلنشین با بهترین هماهنگی.

• پیشنهادات
  • dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    خانه رویا و محسن در یک نگاه

بهترین رنگ برای خانه، دکوراسیون را رویا و محسن روانشناس شیرازی انتخاب کردند!

• تعداد افراد ساکن: ۴ نفر
    • شغل صاحب خانه: زن و شوهر هر دو روانشناس
    • موقعیت شهر: شیراز/ محله: معالی آباد (کوی وحدت)
    • متراژ فضا: ۱۵۵ متر مربع
    • سال ساخت: ۱۳۹۶
    • طبقه دوم
    • ملک شخصی
    • تعداد اتاق خواب: سه خوابه
    • تعداد سرویس بهداشتی: دو عدد
    • سبک دکوراسیون: تلفیقی
    • رنگ‌های غالب: طوسی، سفید، نارنجی و رنگ چوب
    • طراح: خانم رویا طاهری به اتفاق همسر
    • مدت زمانی طراحی داخلی خانه: ۳ ماه
    • هزینه دکوراسیون منزل: حدود ۱۲۰ میلیون تومان

دکوراسیون خانه خود را در ۵ کلمه توصیف کنید.

شیک، مدرن و هماهنگی در اجزای آن

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366

دلیل انتخاب این خانه برای شما چیست؟ چه مدت برای پیدا کردنش زمان سپری شد؟

دلیل انتخاب این خانه شامل خوش نقشه بودن، داشتن پنجره‌های بزرگ و نورگیری عالی، جادار بودن و داشتن فضای کافی برای چیدمان و مهمتر از همه داشتن دو تراس عالی که یکی از آن‌ها به آشپزخانه و دیگری به اتاق والدین مشرف است، می‌شود. حدود یک ماه برای پیداکردنش وقت سپری شد.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366

اطلاعاتی در رابـ ـطه با گذشته خانه خود دارید؟ آیا منزلتان بازسازی شده است؟

گذشته خاصی ندارد و یک واحد آپارتمان در یک برج ۱۸ طبقه است. این خانه نوساز بوده و بازسازی نشده است.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366

داستان دکوراسیون خانه خود را تعریف کنید.

از آنجایی که قبل از خرید خانه به نکاتی برای بهتر شدن دکوراسیون داخلی توجه کرده بودم، با دیدن این خانه تصور کردم می‌توانم تمام ایده‌های مد نظر خود را تا حدودی در این واحد اجرا کنم و با توجه به فضا‌هایی که در اختیار داشتم، این اتفاق افتاد و تا حد امکان ایده‌های خود را پیاده سازی کردم.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366

چرا این رنگ و این سبک را برای چیدمان انتخاب کردید؟

از آنجایی که رنگ طوسی یک رنگی خنثی و البته بسیار مورد علاقه بنده است و به جهت آنکه خسته کننده هم نیست، این رنگ را به عنوان بهترین رنگ برای خانه انتخاب کردیم. طوسی با هر روحیه‌ای سازگار است و ۷۰% رنگ خانه ما هم از این رنگ تشکیل شده و رنگ نارنجی به دلیل گرم بودن در کنار رنگ طوسی حس خوبی را به ساکنین انتقال می‌دهد. رنگ سفید و رنگ چوب هم حس پاکیزگی و طبیعی بودن را در منزل القا می‌کنند. همینطور سبک مدرنیته به لحاظ سن و سال و روحیه اعضای خانواده و مهمتر از همه علاقه خود بنده انتخاب شده است.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    آیا برای دکوراسیون خانه روند خاصی را پیش گرفته اید؟

بله، ابتدا این منزل کاملا خام و عـریـ*ـان بود و یکی از دلایل مهم انتخاب بنده که قبلا هم اشاره کردم، خام بودن آن بود تا به سلیقه خود آن را طراحی و دکوراسیون کنم. روندی که برای دکوراسیون آن در نظر گرفتم به این نحو است: ابتدا، انتخاب رنگ‌های مد نظر و مورد علاقه در بدنه ساختمان و بعد انتخاب وسایل منزل در تطابق و هماهنگی با کار‌های انجام شده در ساختمان.

بهتر است این گونه بیان کنم با توجه به اینکه وسایل برقی منزل به رنگ سیلور بودند و دیگر نمی‌خواستم بابت تعویض آن‌ها هزینه‌ای پرداخت کنم، تصمیم گرفتم کابینت‌های آشپزخانه را به رنگ سفید انتخاب کنم تا در هماهنگی بیشتر با رنگ سیلور قرار بگیرد. در قسمت‌هایی از بدنه کابینت هم از جنس ام دی اف به رنگ سیلور استفاده کردم تا هماهنگی بیشتری با لوازم برقی موجود داشته باشد. بعد از انتخاب رنگ و متریال فضای آشپزخانه، رنگ کاغذ دیواری ها، پرده‌ها و سایر اجزای خانه با فضای آشپزخانه تطبیق داده شد و به تبع وسایل دیگر منزل هم بر آن اساس خریداری شدند.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    تقریبا این دکوراسیون برای شما چقدر خرج داشته است؟

طراحی داخلی منزل در سال ۹۶ انجام شد که به تنهایی ۸۰ میلیون تومان هزینه در برداشت و خرید مبلمان، سرویس خواب ها، لوازم تزیینی، میز و صندلی و فرش‌های موجود به غیر از کلیه لوازم برقی خانه که از قبل خریداری شده بود به قیمت حدود ۴۰ میلیون تومان خریداری گردید.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    به نظر خودتان کدام ویژگی منزل شما حس خانه بودن به شما می‌دهد؟

من فکر می‌کنم بهترین قسمت منزل که حس خانه بودن را به ما می‌دهد، استفاده از لمینت طرح چوب طبیعی است که هم حس گرما و دلنشینی به خانه می‌دهد و هم در ترکیب با گیاهان سبز طبیعی، حس آرامش را القا می‌کند. البته انتخاب طرح و مدل مبلمان راحتی که در کنار تلویزیون محیط دنج و آسوده‌ای را برای اعضا خانواده فراهم کرده است، حس بهتری دارد.

dinaz

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    31,702
    امتیاز واکنش
    68,366
    داشتن فضا یا چه وسیله‌ای در خانه تان اهمیت زیادی داشت؟

اگر بخواهم به این سوال به طور مفصل جواب بدهم، بهتر است بگویم در همه منازل بخش‌هایی وجود دارد که جزو باید‌ها و ملزومات هر خانه هستند مانند آشپزخانه، دکوراسیون پذیرایی، اتاق خواب و...، ولی همیشه یک قسمت در خانه می‌تواند وجود داشته باشد که حس متفاوتی ایجاد کند و با بقیه فضا‌ها متمایز باشد. در منزل ما بالکن مشرف به آشپزخانه در ساکنین و مهمانان حس بسیار دوست داشتنی و دل انگیزی به وجود می‌آورد و رتبه یک را از هر لحاظ به خود اختصاص می‌دهد.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    23
    بازدیدها
    339
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    236
    بالا