جالب و دانستنی روزگار جالب جوانترین میلیاردر دنیا (+عکس)

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 147
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
مدیر عامل Snapchat چطور زندگی میکند

زندگی برای «ایوان اشپیگل» خوب است. شرکتی که او مدیریت آن را به عهده دارد یعنی Snapchat اخیرا شاهد سرمایهگذاری 200 میلیون دلاری از طرف غول تجارت الکترونیک دنیا یعنی علیبابا بوده است و با این اوصاف انتظار میرود ارزش شرکتش به حدود 19 میلیارد دلار برسد.

حالا طبق اعلام مجله فوربس، اشپیگل 24 ساله با دارایی خالص 5/ 1 میلیارد دلار جوانترین میلیاردر جهان است. اشپیگل زندگی شاد و راحتی دارد؛ خودش هم این موضوع را میداند و گفته است: «من یک مرد جوان و تحصیلکرده هستم. من واقعا بسیار خوششانسم و زندگی معمولا منصفانه نیست.»

در همین راستا مجله بیزینس اینسایدر به بررسی اتفاقات و مسائل جالب زندگی ایوان اشپیگل مدیرعامل Snapchat و جوانترین میلیاردر جهان پرداخته است.

اشپیگل در منطقه «پاسیفیک پالیسایدز» که بخشی زیبا و شیک از لس آنجلس است، بزرگ شده. او بزرگترین پسر خانواده است. پدر و مادرش هر دو وکیل هستند و زمانی که او نوجوان بود، از یکدیگر جدا شدند. وقتی ایوان 16 ساله شد و گواهینامه رانندگیاش را گرفت، یک خودرو کادیلاک Escalade مدل 2006 هدیه گرفت. او کادیلاکش را در پارکینگ ادیسون در کالیفرنیای جنوبی و در نزدیکی دبیرستانش پارک میکرد؛ جایی که پدرش مدیریت آن را به عهده داشت.

با این حال اشپیگل نوجوان به دنبال یک خودرو کممصرفتر بود، چون معمولا زمان زیادی را به رانندگی در سطح شهر میگذراند. به این ترتیب در سال 2008 نامهای به پدر و مادرش نوشت و از آنها خواست تا یک BMW 550i برای او اجاره کنند. این خودرو در آن زمان قیمتی برابر 75 هزار دلار داشت. اشپیگل در این نامه نوشته بود: «خودروها لـ*ـذت و هیجان خاصی به من میدهند. من واقعا از شما قدردانی میکنم اگر به خاطر تمام کارهای خوبم یک BMW کرایه کنید.»

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

خانواده اشپیگل عضو کلوپهای مختلف ورزش های آبی و تنیس بودند. آنها اغلب به اروپا سفر میکردند و حتی برای اسکی با اسنوبورد، با هلیکوپتر به ارتفاعات کانادا میرفتند. ایوان معتقد است که آنها در یک حباب شاد و زیبا زندگی میکردند.

اشپیگل در نهایت به دانشگاه استنفورد رفت و در آنجا با «ریجی براون» و «بابی مورفی» آشنا شد؛ دوستانی که بعدها با کمک یکدیگر Snapchat را تاسیس کردند. مورفی در این زمینه به مجله فوربس گفته است: «ما چندان بازیگوش نبودیم، بنابراین سعی کردیم تا چیزهایی را بسازیم که جالب باشند.» آنها انجمن دوستی Kappa Sigma را راهانداختند.

اشپیگل با فاصله بسیار کمی از فارغالتحصیلی، از استنفورد بیرون آمد تا به صورت تماموقت روی Snapchat کار کند. این سه نفر اپلیکیشن اولیه Snapchat را در سال 2012 توسعه دادند؛ زمانی که دفتر کارشان در خانه پدری اشپیگل در پالیسایدز بود. اگرچه دفتر کار Snapchat بعدها به منطقه Venice منتقل شد، اما اشپیگل همچنان در خانه پدری زندگی و کار میکرد، چون بابت آن اجارهای نمیپرداخت.

بالاخره در ماه نوامبر سال 2014 اشپیگل خانه خودش را با قیمت 3/ 3 میلیون دلار در منطقه برنتوود خرید. این خانه سه اتاق خواب و یک تراس بزرگ دارد و مساحت آن به بیش از 2800 فوت مربع میرسد. بعد از آنکه استارتآپ Snapchat توانست سرمایه گذاری های خوبی کسب کند، اشپیگل در ماه ژوئن سال گذشته برای خودش یک خودرو فراری خرید.

اودر ماه دسامبر سال 2013 برای اولین بار ستاره پاپ «تیلور سوئیفت» را ملاقات کرد. بعد از این ملاقات، آنها چند بار دیگر هم یکدیگر را ملاقات کردند، در نهایت اشپیگل اعلام کرد میخواهد کمپانی ناشر محصولات صوتی و تصویری Big Machine را بخرد که آثار سوئیفت را هم منتشر میکرد. با این حال هرگز این معامله انجام نشد.

اشپیگل بارها گفته است که دوست دارد استارت آپ Snapchat بیشتر در حوزه موسیقی درگیر شده و حضور پررنگتری در این حوزه داشته باشد، تا جایی که بسیاری پیش بینی کرده اند Snapchat به زودی بخش انتشار محصولات صوتی و تصویری خودش را راهاندازی میکند. اشپیگل اصولا علاقه زیادی به موسیقی دارد و حتی اغلب آهنگ هایی را که گوش میدهد توئیت میکند. او آثار هنرمندان مختلف در سبکهای متفاوت را گوش میدهد.

دنیای اقتصاد

برخی موضوعات مشابه

بالا