سازندهٔ زبان برنامه‌نویسی Swift اپل، به شرکت خودروسازی تسلا می‌پیوندد!

سیده آمین ارمان

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,730
امتیاز واکنش
20,744
Chris Lattner که سمت رهبری زبان برنامه‌نویسی سوئیفت را در شرکت اپل بر عهده داشت، طبق پستی که در فروم اختصاصی توسعه‌دهندگان سوئیفت قرار داده، خبر داده که در حال ترک شرکت اپل است! کریس گفته که از رهبری پروژهٔ سوئیفت کناره‌گیری کرده چرا که اواخر این ماه باید شرکت اپل را برای مشارکت در طرح‌های جدید در شرکت دیگری ترک کند. در همین راستا، Ted Kremenek مسئولیت رهبری این پروژه را پس از او بر عهده خواهد داشت.
شرکت خودروسازی تسلا اخیرا اعلام کرده که آقای Lattner برای مدیریت پروژۀ نرم‌افزاری Autopilot، به این شرکت می‌پیوندد. اپل، زبان سوئیفت را در سال 2014 به عنوان سازوکار جدید نوشتن اپلیکیشن برای اکوسیستم اپلی معرفی کرد و سپس در سال 2015 آن را به صورت اپن سورس منتشر کرد. لتنر از سال 2005 در اپل مشغول به کار بود و اخیرا به‌ عنوان مدیر ارشد دپارتمان Developer Tools اپل فعالیت می‌کرد. او قبل از پیوستن اپل، LLVM را ساخته بود که مجموعه‌ای از ابزارهای برنامه‌نویسی اپن سورس را در برمی‌گیرد. پست لتنر در Swift.org در جهت ترک اپل به شرح زیر است:

از مراسم WWDC سال 2014 که اپل، سوئیفت را منتشر کرد تیم سوئیفت رابطۀ تنگاتنگی با جامعه توسعه‌دهندگان داشته است. زمانی که ما سوئیفت را اپن سورس کردیم و Swift.org شروع به کار کرد، برای این که ساختار اجتماعی قدرتمندی حول این زبان شکل بگیرد تلاش زیادی به کار گرفتیم. نتیجه همکاری اپل و اجتماع پر جنب و جوش سوئیفت با یکدیگر، سوئیفت را به زبانی پرقدرت و بالغ برای تولید نرم‌افزار تبدیل کرده که توسط صدها میلیون نفر استفاده می‌شود.
با خوشحالی اعلام می‌کنم که Ted Kremenek جای من را به عنوان «مدیر پروژه» در سوئیفت خواهد گرفت که ادارهٔ کارهای اجرایی و رهبری Swift.org را هم شامل می‌شود. این اقدام مشخص می‌کند که او چه تلاش غیرقابل وصفی را در پیشبرد این پروژه انجام داده است. این کار بازتاب تصمیمی است که من برای ترک اپل گرفته‌ام تا از پایان این ماه، شانسم را جای دیگری امتحان کنم. این تصمیم به راحتی گرفته نشده و می‌خواهم بدانید من هنوز هم کاملا به سوئیفت متعهدم. قصد دارم به‌ عنوان عضوی فعال در تیم اصلی سوئیفت و همچنین به‌ عنوان مشارکت‌کننده در لیست توسعه‌دهنگان سوئیفت باقی بمانم.
همکاری با تیم‌های خارق العاده در اپل برای عرضۀ سوئیفت به بازار، تجربۀ بی‌نظیری بود. شرکت اپل محیط بسیار خوبی برای یکپارچه کردن مهارت‌ها، ابتکار و نظم و ترتیب به منظور به انجام رساندن کارهای این‌ چنینی است. سوئیفت امروزه شکل خوبی به خود گرفته است و سوئیفت 4 با داشتن Ted به عنوان مدیر پروژه، توزیع بسیار قدرتمندتری خواهد بود.
فراموش نکنید این قضیه تغییری در ساختار سوئیفت ایجاد نمی‌کند، بلکه در واقع فردی که پشت رول یا فرمان نشسته عوض شده، بنابراین انتظار نداشته باشید تاثیری روی کارهای روزانه تیم اصلی سوئیفت داشته باشد. من و تد به عنوان بخشی از تعهدمان به نگهداری از ساختار Swift.org، می‌خواستیم بدانید که به صورت شفاف چه اتفاقی قرار است بیافتد

برخی موضوعات مشابه

بالا