سیاسی شفافیت آراء نمایندگان منجر به آگاهی مردم از وضعیت مجلس می‌شود

RASHA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,521
امتیاز واکنش
4,207
عباسعلی پوربافرانی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با تأکید بر شفافیت آرای نمایندگان گفت: این موضوع تنها مربوط به شفافیت آرا نیست بلکه می‌تواند به سفرها و مأموریت‌ها، حقوق و حضور نمایندگان سوق پیدا کند.

وی افزود: وقتی نماینده‌ای به عنوان خدمتگزار مردم در پارلمان حضور پیدا می‌کند، نباید هیچ‌گاه از شفافیت نگرانی داشته باشد، چرا که نه مشکلی ایجاد می‌شود و نه ایرادی دارد و نهایتا می‌تواند منجر به افزایش اعتماد مردم به آن نماینده شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: چه ایرادی دارد که مردم از مأموریت‌های داخلی و خارجی یک نماینده مطلع شوند و بدانند که آن فرد چه میزان حقوق و دستمزد دریافت می‌کند؟ من بر همین اساس به هیأت رئیسه مجلس اعلام کردم مأموریت‌های خارجی من را اطلاع‌رسانی کنید.

پوربافرانی اظهار داشت: شفافیت می‌تواند برای بررسی بسیاری از موارد مفید باشد،‌ اما ممکن است برای حلاجی برخی موارد معدود مشکل ایجاد کند؛ می‌توانیم برای دریافت نظرات مردم روی شفافیت حساب باز کنیم.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: شفافیت آرا می‌تواند منجر به شفافیت نظرات مردم هم شود.

پوربافرانی گفت:‌ اصل موضوع شفافیت آرا بسیار مطلوب است، اما ممکن است در برخی موارد با مخالفت‌هایی مواجه باشد، این در حالی است که برای این کار نیازمند ساختار لازم هستیم.

وی خاطرنشان کرد: شفافیت ممکن است در موضوعات امنیتی و برخی موارد خاص به صلاح نباشد، اما در مجموع اگر این کار انجام شود می‌تواند برای جامعه مفید شود.

پوربافرانی گفت: باید بکوشیم جوانب منفی این موضوع را کاهش داده و بسیاری از موارد غیر از موضوعات امنیتی، نظامی و مصالح ملی را در اتاق شیشه‌ای قرار دهیم.

• لایک
واکنش ها: Diba

برخی موضوعات مشابه

بالا