مجسمه سازی طرز تهیه ی خمیر مجسمه سازی

• شروع کننده موضوع "MERDAS"
  • بازدیدها 163
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

"MERDAS"

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,527
امتیاز واکنش
889
[BCOLOR=rgb(194, 163, 123)]
مواد لازم
چسب چوب 1 پیمانه
نشاسته ذرت 1 پیمانه
کرم مرطوب کننده معمولی 1 قاشق
وازلین مقداری
گلیسیرین مقداری
اول یک پیمانه نشاسته رو توی ظرف ( بهتره یکبار مصرف باشه که دیگه نخواید بشوریدش) می ریزیم. بهتره برای بار اول از پیمانه های کوچک استفاده کنید.
4c8pkc9a3skrcm1b6odc.jpg

بعد چسب چوب رو بهش اضافه می کنیم. همیشه ظرفی رو که میخواهید چسب چوب رو باهاش پیمانه کنیدو با گلیسیرین چرب کنید تا به راحتی از ظرف جدا شود. (من چون از لیوان یک بار مصرف استفاده کردم این کار رو نکردم ولی بازم توصیه می کنم این کار رو انجام بدید چون برای خالی کردن پیمانه خیلی اذیت می شید.)
ioiaysfjgrjn4w4esw6i.jpg

بعد از آن بسته به اندازه پیمانه به آن کرم مرطوب کننده اضافه می کنیم. چون من از 2 لیوان متوسط به عنوان پیمانه استفاده کردم یک قاشق غذا خوری سر پر کرم اضافه کردم.

noulo41kkodcww4afalb.jpg

حالا این مواد رو کامل با هم مخلوط می کنیم تا کاملا یکدست شود. ( در این مرحله خمیر شل است و به دست می چسبد.)

uiu8jss4zokleiaolwtz.jpg

3ji597kcr9ioemxr6air.jpg

حالا کف یک ماهی تابه تفلون رو با وازلین چرب می کنیم. (ماهیتابه ای رو که استفاده می کنید دیگر برای مصرف غذایی مناسب نیست و سعی کنید از ماهیتابه ای استفاده کنید که دیگر برای غذا درست کردن از اون استفاده نمی کنید.) و خمیر رو توی اون می ریزیم.

qzx1949o1wnhqamfm91p.jpg

حالا با قاشق اون رو به قطر کمتر از یک سانتیمتر صاف میکنیم.

ygc9kw14guq7riwxj0na.jpg

-->
سپس اون رو روی شعله ملایم اجاق قرار میدیم. یکی دو دقیقه صبر می کنیم تا کمی خود را بگیرد. با نوک قاشق اطراف خمیر را تست می کنیم. در صورتی که از تابه جدا می شود یک طرف آن پخته است و باید آن را وارونه کنیم.

w7rlx53ead3yy0bggr1.jpg

کمی دیگر صبر می کنیم تا طرف دیگر آن نیز خود را بگیرد. (طرف دوم زودتر می پزد چون در این مرحله هم تابه هم خمیر داغ است.)
حالا سعی می کنیم خمیر را کمی ورز دهیم.

283opgolrdxc58fhzsl.jpg

7hrluqn1kgxja928uig3.jpg

8ojh5a700ckjteo82iek.jpg

1dv96w5uwu26kss8a7qp.jpg

در صورتی که خمیر به دستتان نمی چسبد خمیر آماده است ولی اگر دیدید قسمتی از آن خود را نگرفته، آن قسمت را کمی روی تابه که هنوز حرارت دارد بگذارید تا خود را بگیرد.
توجه کنید که در این مراحل دستانتان هم مانند خمیر خواهد پخت.

vsro9pnz6riyz7zibdsi.jpg

سپس خمیر را در یک پارچه ترجیحا سفید یا پارچه ای که مطمئنید رنگ پس نمیدهد قرار می دهیم تا حرارت آن گرفته شود.

zb17j4b3j6yh35zia7r.jpg

پس از چند دقیقه یک کیسه فریزری را با وازلین چرب می کنیم و خمیر را درون آن قرار می دهیم و در آن را می بندیم و در یک ظرف پلاستیکی می گذاریم و سپس آن را در یخچال قرار می دهیم. بعد از 2 ساعت خمیر کاملا آماده است.

نکته: موقع وارونه کردن خمیر، اگر مقداری از خمیر به ماهیتابه چسبیده باشد (ته دیگ) باید جدا شود .

[/BCOLOR]

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
1
بازدیدها
243
  • نظرسنجی
مجسمه سازی خمیر گل چینی
پاسخ ها
0
بازدیدها
131