مطالب طنز طنز؛ «لیست» یا «فهرست»؟

• شروع کننده موضوع BARANA.R
  • بازدیدها 173
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

BARANA.R

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,921
امتیاز واکنش
20,204
دهخدا پشت میزش نشسته بود و به چند برگه نگاه می‌کرد و آه می‌کشید. غرضی برای اینکه با دهخدا همدردی کند آه کشید و پرسید: «لیست خرید خونه‌‌تونه؟» دهخدا همان‌طور که نگاهش به برگه‌ها بود گفت: «یک اینکه بهتره به جای لیست بگی فهرست. دوم اینکه نخیر، فهرست خرید نیست». شریعتمداری روی میز کوبید و فریاد زد: «پس حتما سند بیست‌سیه، ننگ بر تو!» دهخدا پوف کرد و پرسید: «سند بیست‌سی چیه دیگه؟ نخیر اون هم نیست». قالیباف عرق پیشانی‌اش را پاک کرد و پرسید: «لیست املاک نجومیه؟ اگه اسم ما رو اونجا نوشتن باید بگم فوتوشاپه». دهخدا چشمانش را مالید و پاسخ داد: «چند دقیقه پیش گفتم که جای لیست بگین فهرست.

در پاسخ به شما هم باید بگم که نخیر، فهرست املاک نجومی هم نیست». احمدی‌نژاد با شیطنت گفت: «حتما درباره‌ فیش‌های حقوقی نجومیه. حال می‌کنید چه استادانه انداختم‌شون گردن روحانی؟» روحانی اخم کرد و گفت: «ما جلوی اون حقوق‌ها رو گرفتیم». بعد آهسته از جهانگیری پرسید: «گرفتیم دیگه؟ آره؟» دهخدا با خودکارش چند بار روی میز تقه زد و گفت: «ساکت! اگه خیال‌تون راحت می‌شه باید بگم که ربطی به فیش‌های حقوقی نداره». جدیدی با ترس پرسید: «نکنه آلبوم سلفی‌های منه؟ من با اینکه نمی‌دونم چه کسانی تو عکس‌ها هستن ولی چندتاش و به شدت تکذیب می‌کنم. فوتوشاپن». دهخدا زیر چشمی نگاهی به جدیدی انداخت و گفت: «نخیر! عکس‌های لو رفته‌ شما هم نیستن». تتلو با عصبانیت گفت: «منم تکذیب می‌کنم» دهخدا اخم کرد و گفت: «نترس! عکس‌های شما هم نیست» .

لاریجانی چشمانش را تنگ کرد و پرسید: «نکنه باز هم احمدی‌نژاد برای شما از برخی جلسات فیلم و عکس فرستاده؟ لازمه تکذیب کنم؟». قاضی‌پور ناگهان فریاد زد: «اگر درباره‌ حرف‌های من در جمع برخی از طرفدارانمه پس من هم تکذیب می‌کنم». حدادعادل از چرت بعد از ظهرش پرید و گفت: «من هم تکذیب می‌کنم» عارف آب دهانش را فرو داد و زیر لب گفت: «من هم گـه‌گاهی تفننی تکذیب می‌کنم». همه‌ شاگردها فریادهای «تکذیب می‌کنم» برآوردند. دهخدا از کوره در رفت و فریاد زد: «این برگه‌ها درباره‌ تخلفات و این چیزها نیست». همه‌ شاگردها نفسی به راحتی کشیدند. دهخدا فریاد زد: «این‌ها کارنامه‌ شماست. همه‌تون از دم در درس دیکته نمره‌ زیر ده گرفتین!» شاگردها همچنان در حال کشیدن نفسی به راحتی بودند. دهخدا با کلافگی و خشم فریاد زد: «گفتم همه‌تون توی دیکته نمره‌ تک گرفتین! آخه این چه کارنامه‌ایه؟» اما شاگردها بدون اینکه به حرف دهخدا توجه کنند به یکدیگر تبریک می‌گفتند و چشمک می‌زدند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
129
پاسخ ها
12
بازدیدها
273
پاسخ ها
381
بازدیدها