مطالب طنز طنز؛ سهم ما فقط سمپاشه!

• شروع کننده موضوع MASUME_Z
  • بازدیدها 101
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

MASUME_Z

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,852
امتیاز واکنش
29,849
فریور خراباتی در روزنامه آرمان امروز نوشت:

ببینید! برخی از خبرگزاری‌ها کلا تیترهایی می‌زنند که به درد هیچ جایی هم نخورد، به درد همین جا، یعنی ستون طنز ما می‌خورد.یک خبرگزاری در تیتری انتقادی نسبت به دولت یازدهم تیتر زده و نوشته:‌ «پول‌پاشی برای مهار غول بیکاری؛ دولت از شعارش برگشت». در مورد بخش اول این تیتر ما صحبت زیاد داریم.اولا اینکه این پول‌ها را دولت کجا می‌پاشد تا ما برویم و آنها را جمع کنیم؟ امروز صبح من داخل خیابان، کوچه، زیر تخت، بالای کمد، بین درخت‌هایی که هنوز و در کمال تعجب قطع نشده‌اند و... هرچقدر گشتم، پول پیدا نکردم.

خب شما که تیتر می‌زنید، توضیح بدهید این پول‌ها کجا پاشیده شده‌اند؟ وجدانا آخر ماه است و دست ما خالی، سفره ما خالی، شهر خالی، کوچه خالی و اینها! جستجوهای بنده نهایتا به یک پارک ختم شد که در آن یک نفر مشغول صرف فعل«پاشش» بود، از ایشان پرسیدم: «جسارتا چی روی شمشادا می‌پاشی؟» اول گفت:‌«به تو چه!» بعد که خیلی اصرار کردم، گفت:‌ «سَم می‌پاشم!»‌. خلاصه ما کلا تا امروز فقط سمپاش، آب‌پاش، سنگِ پاش، موندم به‌پاش، گلاب‌پاش، نمکپاش، دنیا رو می‌ریزم به پاش، ریخت و پاش، ژان نیکولاس پاش(شهردار پاریس توی قرن هجدهم) و... را داشتیم و داریم.

پول‌پاش هر چی گشتیم پیدا نکردیم.نمی‌دانم آیا از اندیشمندان و دانشمندان دولت اسبق کسی این ستون را می‌خواند؟ اگر می‌خواند جواب این سوال را بدهد.در مورد بخش دوم هم که اساتید نوشته‌اند: «دولت از شعارش برگشت»، باید بگوییم که این موضوع طبیعی است و اگر این اتفاق نیفتد بنده حداقل به خودم شک می‌کنم، اما بازهم جای شکرش باقی است که دولت یازدهم از شعارهایش به قول دوستان برگشته است، چون در گذشته دولت‌هایی داشتیم که نه تنها از شعارهایشان بر‌می‌گشتند بلکه دقیقا برعکس آن عمل می‌کردند.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
12
بازدیدها
267
پاسخ ها
381
بازدیدها
7,559
پاسخ ها
0
بازدیدها