غفور: والیبال ایران نباید روی سکو برود

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 91
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
بازیکن تیم ملی والیبال گفت: اگر در شرایط ایده آل باشیم، می توانیم یکی از سکوهای جام بین قاره ای را کسب کنیم.

به گزارش "ورزش سه"، ۲ هفته دیگر رقابت های جام بین قاره ای والیبال در ژاپن با حضور ایران، ۴ تیم برتر از قاره های مختلف و همچنین میزبان پیگیری می شود. اردوی تیم ملی ایران از ابتدای شهریورماه زیر نظر کولاکوویچ آغاز شده و یکی از بازیکنان باتجربه این تیم امیدوار به کسب نتایج خوب در این تورنمنت است.

امیر غفور که با توجه به خداحافظی شهرام محمودی در پست قطر پاسور امسال مسئولیت بیشتری را روی دوش خود احساس می کند، کار سختی را پیش روی تیم ملی در مسابقات جام بین قاره ای می بیند.

در ادامه مشروح گفت و گوی خبرنگار "ورزش سه" با امیر غفور در فاصله ۲ هفته تا آغاز رقابت های جام بین قاره ای را می خوانید:

* از وضعیت خودت شروع کنیم که به نظر هنوز تیم باشگاهی ات را برای فصل آینده انتخاب نکردی؟

بله، هنوز تصمیمی برای انتخاب تیم جدیدم نگرفتم. فعلا تمرکزم روی تیم ملی است و نمی توانم صحبتی در این باره داشته باشم.

* آماده حضور در مسابقات جام بین قاره ای می شوید که قبلا هم سابقه حضور در این بازی ها را دارید؟

وقتی قهرمان همه قاره ها در این رقابت ها شرکت می کنند، بدون شک سطح مسابقات بالاست. ما تلاش می کنیم رفته رفته شرایطمان را بهبود ببخشیم و بهتر از قبل نتیجه بگیریم. خدا را شکر با شرایطی که در تمرینات می بینیم، آمادگی بازیکنان نسبت به اردوهای قبلی بالاتر است و مصدومیت ها نیز کمتر شده است. امیدوارم تا شروع مسابقات مصدومیتی پیش نیاید و با ترکیب کاملی به مصاف حریفان برویم.

* خودت هم در ابتدای سال با مصدومیت شدیدی دست و پنجه نرم می کردی؟

در اواخر لیگ مصدومیت شدیدی برای من به وجود آمد. چند ماهی درگیر درمان بودم و در نهایت یک هفته قبل از لیگ جهانی توانستم تمرین کنم. در واقع با ۵، ۶ جلسه تمرین به مسابقات رفتم و خیلی هم اذیت شدم. البته چاره ای نداشتم چون اگر می گفتم بازی نمی کنم، تیم در این پست به مشکل می خورد. خدا را شکر الان وضعیتم خیلی بهتر است.

* عملکرد تیم ملی در لیگ جهانی ۲۰۱۷ چندان جالب نبود. الان وضعیت را بهتر می بینی؟

تنها چیزی که برای ما مهم است، آمادگی خودمان است. شاید کار سخت تری در رقابت های جام بین قاره ای داشته باشیم؛ اما وقتی شرایط ما خوب باشد، می توانیم تیم های قدرتمند را هم شکست دهیم. همینطور که اگر وضعیت تیمی خوب نباشد، شاید به ضعیف ترین تیم ها هم ببازیم. من می توانم بگویم شرایط تیم کاملا خوب است و برای ما فرقی نمی کند که مقابل کدام تیم بازی می کنیم. تیم های حاضر در این تورنمنت برترین های دنیا هستند و شاید در ایده آل ترین حالت هم زورمان به آنها نرسد؛ اما من به این مسابقات امیدوارم.

* نتیجه خوب در این رقابت ها از نظر تو چه مقامی در بین ۶ تیم به حساب می آید؟

اگر بخواهیم طبق انتظار بالای مردم پیش برویم که می دانم آنها قهرمانی می خواهند و به دومی هم راضی نمی شوند. من نمی خواهم جایگاهی را پیش بینی کنم و واقعیت این است که خودمان انتظار داریم بازی های خوبی مقابل تیم هایی چون ایتالیا، آمریکا، فرانسه و برزیل انجام دهیم. اگر در سطح بالایی بازی کنیم، کسب یکی از سکوهای این مسابقات هم دور از دسترس نیست.

* پس ایران می تواند یک سکوی تاریخی در این مسابقات کسب کند؟

همانطور که گفتم قولی نمی دهم چون نمی توان چیزی را پیش بینی کرد. شرایط سخت است و کارشناسی بخواهیم نگاه کنیم نباید ایران روی سکو برود. با این حال من امیدوارم بتوانیم در شرایط ایده آل باشیم و بهترین نتیجه را بگیریم.

* موفقیت در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان در اردبیل چقدر در روند تیم ملی تاثیرگذار بود؟

این مسابقات هم باعث شد اعتماد به نفس ما بالا برود و هم بار دیگر نشان دهیم در سطح آسیا بی رقیب هستیم. مردم اردبیل هم واقعا سنگ تمام گذاشتند و در یکسری از بازی های سخت به یاری ما آمدند. حمایت آنها باعث شد نتایجی درخور شان ایران بگیریم و حتی گرفتن یک ست از ایران برای حریفان ما به یک آرزو تبدیل شود.

* غیبت شهرام محمودی که هم پست تو محسوب می شود، چقدر در عملکرد امسال تو تاثیرگذار بوده؟

من و شهرام تا سال گذشته که در تیم ملی با هم بودیم، هم پست و رفیق بودیم. توانایی هر بازیکنی مشخص است و فعلا شرایطی رقم خورده که شهرام در تیم ملی نیست. هر بازیکنی که در تیم ملی باشد، باید توانایی خود را نشان دهد. شاید روزی برسد که خود من هم نباشم؛ اما بقیه باید طوری کار کنند که جای خالی کسی احساس نشود. به نظرم هر بازیکنی که هم اکنون عضو تیم ملی است، قطعا لیاقتش را داشته است.

* اتفاقاتی که منجر به اخراج عادل غلامی از اردوی تیم ملی شد، شائبه هایی را درباره روابط سرد بین بازیکنان و کادرفنی ایجاد کرد. این موضوع را رد می کنی؟

این مسائل حاشیه ای است و توجهی به آن نداریم. خدا را شکر بین بازیکنان و کادرفنی همه چیز در کمال آرامش پیش می رود. خیلی ها شاید می خواستند آن اتفاق را بزرگنمایی کنند. به هر حال در یک خانواده مگر می شود دعوا پیش نیاید؟ امکان ندارد کسی بگوید که در خانواده اش هیچ بحثی وجود ندارد. برخی اتفاقات بزرگنمایی شد چون یکسری می خواستند به والیبال ضربه بزنند. می توانم بگویم خدا را شکر و به کوری چشم حسودان تمام اتفاقات در تیم ملی خوب پیش می رود و همه با هم رفیق هستیم.

برخی موضوعات مشابه

بالا