رویاهای بزرگ پدیده ۱۲ ساله پینگ پنگ

• شروع کننده موضوع Dead Man
  • بازدیدها 196
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Dead Man

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
15,015
امتیاز واکنش
27,631
پدیده ۱۲ ساله تنیس روی میز ایران می تواند در آینده به یکی از بزرگان این رشته در جهان تبدیل شود.

به گزارش "ورزش سه"، نوید شمس، نام پسر ۱۲ ساله ای است که در سال های اخیر توانسته با وجود سن پایین خود نامش را بر سر زبان ها بیاندازد. این پدیده تنیس روی میز که اخیرا برای دومین سال متوالی توانست در لوکزامبورگ در رده نونهالان عنوان قهرمانی جهان را کسب کند، به اعتقاد پدرش در آینده توانایی تبدیل شدن به یک قدرت بزرگ جهانی در این رشته را دارد. البته همین حالا هم این پدیده ایرانی رقیب قدرتمندی برای ملی پوشان بزرگسال محسوب می شود.

قهرمانی نوید شمس در رده نونهالان پیام تبریک رییس فدراسیون جهانی تنیس روی میز را هم در پی داشت. این بازیکن سال گذشته در یک رقابت نزدیک به نیما عالمیان نفر دوم تنیس روی میز ایران ۴ بر ۳ باخت تا از همان جا اعلام کند یک پدیده در این رشته ظهور کرده است.

دقایقی با این پسر ۱۲ ساله و البته شگفتی ساز همکلام شدیم که در ادامه مشروح صحبت های وی در گفت و گو با خبرنگار "ورزش سه" را می خوانید.

از سال قبل کارم سخت تر بود

من سال گذشته هم در رقابت های جهانی نونهالان قهرمان شده بودم؛ اما امسال کارم خیلی سخت تر بود. حریفان من با دیدن بازی های سال قبل از من شناخت داشتند و سطح مسابقات هم بالاتر رفته بود. خیلی خوشحالم که توانستم یک بار دیگر قهرمان جهان شوم. این آخرین باری بود که در رده نونهالان شرکت می کردم و حالا باید به یک رده بالاتر بروم.

دوست دارم با بزرگسالان بازی کنم

من سال قبل یک بار با نیما عالمیان بازی کردم و ۳ بر صفر از او در لیگ برتر جلو بودم. می توانستم بازی را ببرم؛ اما در نهایت باختم. الان هم خیلی دوست دارم با بزرگسالان بازی کنم چون این توانایی را در خودم می بینم که آنها را شکست دهم. البته پدرم به عنوان مربی حواسش به من هست و خودش برنامه ریزی لازم را می کند. یک بار در جام جهانی نوجوانان هم شرکت کردم و تجربه حضور در این رده را هم دارم.

در درس هم مثل ورزش ۲۰ گرفتم

شاید همه فکر کنند وقتی من ورزش می کنم، دیگر به درسم نمی رسم. من نمی توانم به خاطر تمرینات و مسابقات به مدرسه بروم؛ اما معلم خصوصی دارم. امسال هم کلاس ششم بودم و معدل من هم ۲۰ شد. به توصیه پدر و مادرم از درس غافل نمی شوم و در کنار ورزش به تحصیل هم می رسم. امیدوارم در هر دوی این ها ۲۰ بگیرم.

فقط چشم هایم بالای میز بود

وقتی در کودکی تنیس روی میز را شروع کردم، فقط چشم هایم بالای میز بود. به خاطر اینکه پدرم خودش قهرمان این رشته بوده و برادر بزرگترم هم در این رشته کار می کند، من هم علاقه مند شدم. فکر می کنم ۴ ساله بودم که برای اولین بار راکت دستم گرفتم و بازی کردم. الان چند سالی است که هر روز تمرین می کنم و هیچ وقت خسته نشدم چون می خواهم پیشرفت کنم.

می خواهم قهرمان بزرگی شوم

وقتی در رده نونهالان قهرمان جهان شدم، خیلی از افرادی که آنجا بودند، تعجب کردند. می دانم که شکست دادن بازیکنان چینی در رده بزرگسالان خیلی سخت است؛ اما من در رده نونهالان بارها آنها را شکست دادم. پدرم می گوید تازه اول راه هستیم. من می خواهم قهرمان بزرگی شوم. وقتی خارج از کشور می رویم، سوالات زیادی از من می پرسند که چطور اینقدر پیشرفت کردم و من هم فقط پدرم را نشان می دهم.

باید چینی ها را شکست دهم

دوست دارم زودتر به رده های بالاتر برسم و بازیکنان بزرگ جهان که از چین هستند را هم شکست دهم. این یکی از آرزوهای من است؛ اما پله به پله بالا می روم. جا دارد از فدراسیون تنیس روی میز و مربیان دیگری که در این راه به من کمک کردند، تشکر کنم.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
139
پاسخ ها
0
بازدیدها
154
بالا