نقد و بررسی فیلم ایرانی مقایسه فصل اول سریال خاطرات خون آشام با قسمت اول گرگ و میش

みム∂ł:のムЯⓥɨŋ

کاربر اخراجی
ارسالی ها
316
امتیاز واکنش
4,778
سلام!
در سال های اخیر شاهد محبوبیت فراوان فیلم و سریال های خون آشامی هستیم.در بین این همه فیلم و سریال که راجب خون آشام ها ساخته شدن،دوتاشون کاملا متفاوت هستند.
سری فیلم های گرگ و میش (تویلایت)
و سریال محبوب خاطرات خون آشام(ومپایر دایریز)
این دو به عنوان بهترین فیلم و سریال خون آشامی شناخته میشوند.اما به راستی کدام یک از این دو بهتراند؟
در این مقاله به برسی و مقایسه فصل اول و قسمت اول این دو سریال و فیلم محبوب میپردازیم.به هریک از بخش های فیلم نمره میدهیم و در آخر نمرات را مقایسه میکنیم و جواب سوالمان پیدا میشود!
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

Please, ورود or عضویت to view URLs content!

بازیگر ها:قطعا سریال خاطرات خون از بازیگر های بهتری بهره گرفته است.این مسئله را حتی طرفداران پروپاقرص گرگ و میش هم قبول دارند.به خصوص بازی جذاب ایان سامرهلدر در نقش دیمن سالواتوره که به تنهایی کل سریال را روی دست میچرخاند!بازیگر های سری فیلم های گرگ و میش به خصوص بازیگر نقش ادوارد کالن بسار خشک بازی میکنند!(به قول بعضی ها ادوارد مثل ماست میمونه!)
پس در این جا یک نمره برای سریال خاطرات خون آشام ثبت شد!
جلوه های ویژه:قطعا جلوه های ویژه سری فیلم های های گرگ و میش از سریال خاطرات خون آشام بهتر است.این درحالی است که سریال خاطرات خون آشام ترجیح داده است تا توجه خود را بیشتر روی روابط بین شخصیت ها بگذارد تا جلوه ای ویژه!در قسمت اول گرگ و میش میبینیم که ادوارد در روز به راحتد از روی درخت های میپرد و...ولی تنها جلوه ویژه فصل اول سریال خاطرات خون آشام حرکت سریع خون آشام هاست!
پس در این حا یک نمره به نفع قسمت اول گرگ و میش ثبت میشود.
داستان:بهتر است طرفداران گرگ و میش قبول کنند که داستان فصل اول سریال خاطرات خون آشام خیلی خیلی بهتر از قسما اول گرگ و میش بود.در قسمت اول گرگ و میش تنها اتفاق مهم این بود که بلا کاراکتر نقش اول این فیلم فهمید ادوارد خون آشامه.و وقتی برای بازی بیسبال با ادوارد میره به طور اتفاقی ی خوناشام از اون جا رد میشه و بلا رو میبینه و میخواد خونش رو بخوره که ادوارد نمیزاره و میزنه میکشش و فیلم تمام!هیچ اشتیاقی برای دیدن قسمت دوم برای بیننده ایجاد نمیشود.اما در فصل اول خاطرات خون آشام اتفاقات فراوانی افتاد!پیدا شدن سروکله برادر خبیث استفن عشق الینا.تلاش دیمن برای بدست آوردن الینا.فهمیدن این که الینا همزاد کاترین،اولین عشق استفن و دیمن و کسی که ان هارا به خوناشام تبدیل کرد است.تلاش دیمن برای برگرداندن کاترین از معبدی نفرین شده (در حدود دویست سال قبل مردم فهمیدند کاترین خوناشامه و توی معبد انداختنش و درش رو با طلسم مهرو موم کردند) و بعد از این که دیمن فهمید کاترین درواقع در اون معبد نیست و کشته شده و افسرده شدنش،مرگ مادر بزرگ بانی دوست جادوگر الینا در تلاش برای باز کردن طلسم معبد برای هیچ، و در آخرین قسمت فصل اول حضور ناگهانی کاترین در سریال همه و همه باعث شده تا داستان این سزیال فوق العاده باشه!
در این حا یک نمره دیگر برای خاطرات خون آشام ثبت میشود.
جوایز و نمرات:فکر نمیکنم نیازی باشه که توضیح بدم!قسمت اول گرگ و میش به عنوان بدترین فیلم سال شناخته شد و حدود ده تمشک طلایی (بیشتر یا کمتر)گرفت.(تمشک طلایی به بدترین فیلم سال داده میشه.حالا این فیلم حدود ده تا فقط واس قسمت اول گرفت!!!) این درحالیه که خاطرات خون آشام تمام جایزه های اون سال رو درو کرد!راجب امتیاز هم امتیاز خاطرات خون آشام در سایت معتبر IMDB از گرگ و میش بیشتر بود.
پس ی نمره دیگر برای فصل اول خاطرات خون آشام.
به اتمام مقاله رسیدیم.وقته جمع بندی نمراته
خاطرات خون آشام :3/4
گرگ و میش : 1/4
خب دیگه قضاوت این که کدومشون بهتر ان با خودتون!
این اولین نقد من بود و اگه یکم ضعیف بود ببخشید دیگه
و در آخر تاکید میکنم این مقایسه مال فصل اول خاطرات خون آشام و قسمت اول گرگ و میش بود.هر صحبتی که زده میشه فقط و فقط مال قسمت اول و فصل اول باشه.
به زودی با مقایسه قسمت دوم گرگ و میش و فصل دوم خاطرات خرگون آشام برمیگردم.
بدرود

• پیشنهادات
  • ՀԹɧՐԹ

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    942
    امتیاز واکنش
    9,586
    به نظرم مقایسه ومپایر با گرگ ومیش مقایسه ناعادلانه ایست. ومپایر یه سریال 22 قسمتی است در حالی که گرگ ومیش یک فیلم 2ساعتی است. گرگ ومیش فیلمیه که انقلابی در ژانر فیلم های خون اشامی پدید اورد. قطعا میشه گفت گرگ ومیش برای عاشقان ومپایر که دنبال فیلمی عاشقانه و احساسی با یک قهرمان خون اشامی مهربان در این سبک بوده اند فیلمی فوق العاده ای محسوب میشود . حالا میخواهد جایزه بدترین را بـرده باشد. اما خوب سریال ومپایر حسابش جداست من فیلم و سریال خون اشامی زیاد دیدم میتونم بگم سریال با داشتن فضایی جذاب و کارکتر های جذاب و دوست داشتی مثل دیمن الینا استفن یا فرعی ها مثل کلاوس الایژا فوق العاده است. اگر قرار باشه یک فیلم ویک سریال خون اشامی انتخاب کنم قطعا اینها هستند. اما اگه بین این دو بخوام انتخاب کنم همینطور که گفتی بدون شک خاطرات یک خون اشام در صدر قرار میگیره..
    448633_muTi9pst.jpg

یعنی هر چی بگی درموردش کم گفتی . تمام سریال یه طرف دیمن یه طرف باز سنگین تره:aiwan_light_vampire:

みム∂ł:のムЯⓥɨŋ

کاربر اخراجی
    ارسالی ها
    316
    امتیاز واکنش
    4,778
    درسته مقایسه شون عادلانه نیست،ولی خب بعضی ها دوس دارن بدونن واقعا کدوم بهتره.مثل خودم.قبل از دیدن جفتشون همه سایت هارو گشتم تا ببینم کدومش بهتر ان که اول ببینم.ولی هیچ جا ی مقایسه درست حسابی نداشت.من تصمبم گرفتم واسه کسایی که مثل خودم میخوان اینو بدونن این مقاله رو بنویسم.
    خخخ اره باو دیمن که عشقه

ن. مقصودی(ngn)

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    794
    امتیاز واکنش
    62,699
    جفته سریالا عالی بودن ولی شخصا ومپایرو ترجیح میدم....
    با جفتتون موافقم دیمن یه دونه باشه...

...helma...

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    61
    امتیاز واکنش
    257
    تو این که گرگ و میش قشنگه شکی نیس ولی خصوصیات یه ومپایر تو سریال گرگ و میش واقعا مسخره بود ..ادوارد خون آشامه مثلا لامپ که نیس اینطوری برق میزنه ...هر کی هم رسیدن یه قدرت فوق العاده دادن بهشون و گرگینه ها همیشه میتونن تبدیل بشن...حالا در عوضش ومپایردایریز و اوجینالز محشره ..حلقه ها روشنایی روزشون خیلی خلاقانه هست و قدرتاشون معقوله ،واقعا حالا حالا ها باید برن کارکنن تا شاید بتونن سریالی مثله ومپایردایریز یا اورجینالز بسازن

...helma...

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    61
    امتیاز واکنش
    257
    از نظر بازیگرهم که تو ومپایر من از نینا و ایان و کندیس خیلی خوشم میومد و حرفه ای و عالی بازی میکردن البته پتینسون خوشگله ولی همونطور که گفتید شبیه ماسته و کریستین هم نقش یه احمق رو بازی میکنه

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    128
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    87
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها