پوشش مادر درمقابل فرزند پسر؟!

• شروع کننده موضوع ԼƠƔЄԼƳ
  • بازدیدها 92
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

ԼƠƔЄԼƳ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,970
امتیاز واکنش
22,084
من خودم معتقدم که من که مادر بچه هستم لازم نیست زیاد پوشش داشته باشم در مقابل فرزندم. حتی گاهی با پسرم به حمام می روم!

پرسش: پسر چهار ساله ای دارم که بسیار به زنان توجه می‌کند. مثلا اگر خانمی لباسی به تن کند که کمی باز باشد سریعا واکنش نشان می دهد. من نیز وقتی در خانه لباس باز می پوشم خیلی توجه می کند و می خواهد مدام در آغـ*ـوش من باشد. خیلی مراقب هستم که فیلم ها و تصاویر نامناسب نبیند (منظورم از نامناسب تصاویری است که در آن پوشش کافی به کار نرفته) اضافه می کنم که چون ما در خارج از کشور زندگی می کنیم هر وقت هم که از خانه خارج می شویم با این طور مسائل روبرو می شویم و خیلی هم زیاد است. در تمام تبلیغات و... در خیابان و فروشگاه ها و همه جا هست.

من خودم معتقدم که من که مادر بچه هستم لازم نیست زیاد پوشش داشته باشم در مقابل فرزندم. حتی گاهی با پسرم به حمام می روم (البته لبـاس زیر استفاده می کنم). حس می کنم پسرم بیش تر از هم سن و سال های خود به این طور مسایل توجه می کند. مثلا یک بار در فروشگاهی با کمال ذوق و شوق از من خواست که کفش های زنانه پاشنه بلند را برای خودم بخرم. من هم پوشیدم و به او گفتم که این کفش ها باعث کمردرد می شود و من دوست ندارم.

به علاوه من یک دختر دو ماهه نیز دارم که احساس می کنم اخیرا پسرم کمی متوجه این موضوع شده که ورود او به خانه توجه من و پدرش را به او کم کرده. گرچه خیلی خواهرش را دوست دارد. گـه گاه پسرم می خواهد با من بازی نی نی بازی کند به این شکل که گریه می کند و به شکل صوری از من شیر می خورد مثلا از روی لباس. من هم با او همراهی می کنم و سخت نمی گیرم. فکر می کنم به این شکل کمبود توجهی که به او دارم را جبران می کند.

پاسخ: به هیج وجه فرزندتان را شما نباید به حمام ببرید و این کار را باید پدرش آن هم با لبـاس زیر مناسب انجام بدهد. فرزند شما حساس شده. نه برای لباس بازی که در بیرون از منزل یا در تبلیغات صرفا می بیند. زیرا شما اصول را رعایت نکردید.

در روانشناسی جدا از موضوع دستورات دینی، پسر بالای دو سال بایست با پدرش حمام برود و اگر مادر مجبور بود. با پوشش مناسب بایست فرزندش را حمام ببرد. مثلا یک تاب و شلوارک.این یعنی حریم امن برای کودک. شاید کنار دریا با لباس دیگر باشید. اما کودک شما می داند،‌ آنجا لباس رسمی همانی است که می‌بیند و فرق با شرایطی که مادر یک کودک را حمام می برد دارد.

در مورد درخواست شیر ، بهتر هست به او بگویید تو بزرگ هستی. خواهرت نمی تواند چیز دیگری بخورد. اما تو می توانی غذاهای خوشمزه تر بخوری. بدین شکل این رفتارها را تقویت نکنید. از پدر بخواهید در تربیت فرزندش فعال تر باشد، تا پسرش بیشتر با او همانند سازی کند.

برخی موضوعات مشابه

بالا