چگونه با دروغگویی کودکان روبه رو شویم؟

• شروع کننده موضوع DENIRA
  • بازدیدها 163
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

DENIRA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
9,963
امتیاز واکنش
85,309
اگر کودکتان برای اولین بار دروغ میگوید، رفتار شما بسیار مهم است که او را سوق دهید به سمت دروغگویی بیشتر و همیشگی یا انتخاب میکند که برای همیشه به دروغگویی اش پایان دهد.
همه میدانیم که گفتن حقیقت، شجاعت میخواهد پس بسیار مهم است که اگر کودکتان راستش را گفت یا اگر ابتدا انکار میکرد و سپس حقیقت را بیان کرد، بسیار زیاد او را تشویق کنید و بگویید آفرین که به من همه چیز را گفتی حالا با هم راه حلی را پیدا میکنیم.
من به تو افتخار میکنم.
تو بسیار انسان راستگویی هستی.
اگر به او مجال گفتن حقیت را ندهید، اگر با زور، تنبیه، تهدید، سرزنش و....جلو روید، کودکتان برای صادق بودن، احساس امنیت نمی کند و از گفتن حقیقت طفره می رود.
باید با کودکتان از خردسالی، در صحبت، قصه و بازی به او بگویید که چقدر راستگویی و صداقت برایتان مهم است و مهم ترین ارزش های خانواده تان راستگویی است.
علاوه بر آن هرگاه کودکتان از شما به عنوان والدین، سوال پرسیدند، به طور کامل یا مختصر به آنها جواب دهید و هیچ گاه چیزی را از آنها پنهان نکنید.
به آنها نشان دهید که تاکیدتان بیشتر بر صداقت است تا تنبیه و مجازات آنها.
اگر قصد تنبیه یا عواقبی هم دارید، بسیار ملایم و با نرمی برخورد کنید و در ابتدا به خاطر راستگویی کودکتان از او تشکر کنید و سپس عواقبتان را اجرا کنید.
توجه داشته باشید که اگر بخواهید به زور و تهدید حرف را از دهان کودکتان بیرون بکشید، مطمئن باشید دفعه آخری است که حقیقت را می گوید.

برخی موضوعات مشابه

بالا