فوتبال داخلی کي روش: تمديد قراردادم با ايران برايم افتخار است

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 150
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
سرمربي تيم ملي فوتبال ايران تاکيد کرد تيم او براي خوشگذراني به برزيل نميرود. او تمديد قرارداد با ايران را براي خود افتخار بزرگي ميداند.

00940022.jpg

کارلوس کيروش در گفتوگويي که با مجله ورلدساکر داشت درباره موضوعات زيادي صحبت کرد.

سرمربي پرتغالي ايران که سومين جامجهاني خود را تجربه ميکند، ميگويد تيمش براي خوشگذراني به برزيل نميرود. او اميدوار است که براي نخستين بار با تيم ملي فوتبال ايران به مرحله حذفي جام جهاني صعود کند.

کيروش گفت: برخي معتقدند که تيم ملي فوتبال ايران تنها براي خوشگذراني به برزيل ميرود. آنها بر اين باورند که ما زنگ تفريح تيمهاي ديگر هستيم. قبل از قرعهکشي همه چنين نظري داشتند ولي ما ميخواهيم تيمهاي همگروهمان را از اين که از همگروهي با ما خوشحال شدند، پشيمان کنيم.

کيروش در ارزيابياش از سه تيم همگروه ايران گفت: بايد در ديدار نخست خود به مصاف نيجريه برويم. الان تمرکز اصلي ما روي اين ديدار است. بعد از آن به ديدار برابر آرژانتين فکر خواهيم کرد. از نظر من ديدار برابر نيجريه سرنوشتسازترين ديدار براي ما به شمار ميآيد و ميتواند تکليف صعود ما به دور بعد را مشخص کند. براي به دست آوردن سربلندي و افتخار براي ايران تمام تلاش خود را به کار خواهيم گرفت.

سرمربي سابق رئالمادريد درباره اين سوال که چگونه خود را با شيوه زندگي در ايران وفق داد، اين گونه پاسخ داد: براي سازگار کردن خود در ايران از تجربه بالاي خود استفاده کردم. براي زندگي کردن در ايران تلاش کردم تا با فرهنگ و هويت کشوري که در آن زندگي ميکنم، آشنا شوم. از نظر من چنين مسئلهاي آسان است. آسان است که خود را جزئي از خانواده فوتبال ايران بدانم. از تجربه مربيگري خود در تيم ملي فوتبال ايران بهره بردم. ايران نشان خواهد داد که کشوري دست و پا بسته در فوتبال نيست. ايران کشوري است که فوتبال در خون مردم آن وجود دارد، مثل برزيل، آرژانتين و پرتغال. مردم ايران عاشق فوتبال هستند. ايران از معدود کشورهايي است که براي يک بازي فوتبال 100 هزار نفر تماشاگر در ورزشگاه حاضر ميشوند.

کيروش افزود: در شبي که تيم ملي فوتبال ايران به جام جهاني صعود کرد، 65 ميليون ايراني به خيابان ريختند و جشن گرفتند. به همين راحتي ميتوان فهميد که شما نياز به تبليغ و ترويج فوتبال در ايران نداريد. من 80 تا 90 درصد وقت خودم را صرف تيم ملي ايران ميکنم. من تقريبا شهروند ايران شدهام.

سرمربي پرتغالي تيم ملي فوتبال ايران در پايان سخنان خود درباره اين سوال که آيا قرارداد خود را با ايران تمديد خواهد کرد يا نه، اين گونه جواب داد: براي من افتخار است که قرارداد خود را با تيم ملي ايران تمديد کنم. من ايمان دارم که فوتبال ايران يک غول خوابيده است و کسي که ميخواهد اين غول را بيدار کند چالش بزرگي در پيش دارد. فوتبال در خون و قلب ملت ايران وجود دارد. متاسفانه تنها 20 درصد از اين پتانسل در ايران صرف ميشود. اميدوارم که بتوانم از امکانات و پتانسيل موجود در ايران نهايت استفاده را ببرم.

برخی موضوعات مشابه

بالا