اخبار موسیقی ایران یک غلط‌خوانی تعمدی از «بارِ امانت»

• شروع کننده موضوع Behtina
  • بازدیدها 125
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Behtina

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
22,523
امتیاز واکنش
65,135
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)][BCOLOR=rgb(235, 235, 235)]
یک غلط‌خوانی تعمدی از «بارِ امانت»
سرپرست گروه موسیقی «بارامانت» گفت: «بارامانت» یک غلط‌ خوانی تعمدی از «بارِ امانت» است؛ «بارِ امانت» به گونه دیگری تغییر پیدا کرده و برای من به موزیک و هنر تجسمی تبدیل شده که قصد دارم به مخاطبم ارائه دهم و سعی می‌کنم به بهترین شکل این کار را انجام دهم.
[/BCOLOR]
[/BCOLOR]
[BCOLOR=rgb(255, 255, 255)]
به گزارش هنرنویس، حامد بابایی درباره نام این گروه، توضیح داد: «بار امانت» در هر دوره‌ای به فراخور زمان، معنای خاصی پیدا کرده است؛ در دوره‌ای، بار امانت به معنی فرایض دینی بود که بر دوش انسان گذاشته شده و انسان مکلف به انجام آن بود. پیش‌تر خیلی‌ها به فراخور زمان، تغییراتی در معنای آن دادند و در دوره‌ای به «معرفت» و «عشق» تعیبرش کردند، مانند حافظ که می‌گوید «آسمان بار امانت نتوانست کشید / قرعه کار به نام من دیوانه زدند».
او ادامه داد: من نماینده هم‌دوره‌ای‌های خودم هستم یا به‌عنوان فردی که در این دوره زندگی می‌کند برای من «بارِ امانت» تبدیل به «بارامانت»ی شده و شاید معنی خودش را از دست داده است، اما همچنان وظیفه خودش را برعهده دارد. در اصل، این یک بازنگری دوباره، احیا کردن و به‌روز کردن این کلمه در دنیای معاصر است.
بابایی اعضای گروه را این‌گونه معرفی کرد، آهنگسازی کل قطعات برعهده من است و گیتار نیز می‌نوازم، امیر خوش‌حرف دیگر گیتاریست گروه است. نوازندگان دیگر ما کیوان موسوی، نوازنده درامز و محمد نیک، نوازنده بیس هستند.
او درباره سبک موسیقایی «بارامانت» گفت: ما راک هستیم، اما داریم تلفیق می‌کنیم. از دو گیتار الکتریک، یک بیس و یک درامز استفاده می‌کنیم، اما من سعی کرده‌ام از فواصل شرقی‌تری در موزیکم استفاده کنم و اگر قطعات را گوش بدهید با آن حزن ابتدای قطعه و آن ریتم پایانی، در مینور هارمونیک مانور می‌دهم و فضای شرقی‌تری را می‌رسانم. با وجود این‌که این موزیک، موزیک ایرانی نیست، اما تلاش داریم برای ما و مخاطب‌مان ملموس‌تر شود.
این نوازنده گیتار ادامه داد: موزیک‌ها بدون وکال هستند و درون‌مایه و دغدغه آن‌ها، مرگ است. اتفاقا کار اولی را که بیرون دادم، «سکون» نام داشت و اتفاقا با تصویری از نقاشی محمد سیاه‌قلم منتشر شد، او از نقاشان دوره اسلامی ایران است که به ۶۰۰ سال پیش بازمی‌گردد. فکر می‌کردم تلفیق آن تصویر و این موزیک، خالی از لطف نباشد.
سرپرست گروه موسیقی «بارامانت» درباره فعالیت‌های این گروه، توضیح داد: ما سال‌ها پیش با امیر خوش‌حرف کار می‌کردیم و ساز می‌زدیم، قطعه اول‌مان (Slogan) بود که نام گروه نیز در ابتدا همین بود. این قطعه سال ۹۰ ضبط شد و رفته رفته از دو سال پیش، تصمیم گرفتم کارها را مدون ضبط و جمع کنم. بنابراین استارت کار را زدیم و در این پروسه که مشغول ضبط آلبوم هستیم، همایون مجدزاده نیز با ما همکاری کرد و تنظیم و میکس و مسترینگ آثار را برعهده گرفت.
بابایی اظهار کرد: آلبوم ما در حال گذراندن مراحل میکس و مسترینگ است، فعلا تک آهنگ‌مان از وزارت ارشاد مجوز گرفته و منتشر شده است و امیدواریم بتوانیم طی ماه‌های آینده آلبوم‌مان را منتشر کنیم. سال گذشته، سه اجرا داشتیم. تابستان سال گذشته در دانشگاه هنر دانشگاه تهران روی صحنه رفتیم و آثارمان را زدیم و در دی‌ماه سال گذشته در تئاتر مستقل تهران زیر نظر وزارت ارشاد اجرا داشتیم و سومین اجرای‌مان ۲۱ اسفند سال گذشته در تماشاخانه «پالیز» بود.
او افزود: امیدوارم بتوانیم خود را جدی‌تر، بهتر و قوی‌تر به مخاطبان‌مان نشان دهیم.
منبع : ایسنا
[/BCOLOR]

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
184
پاسخ ها
0
بازدیدها
278
پاسخ ها