حوادث ایرانی ۱۸ سال حبس مجازات راننده آزارگر

ســ . پــــروانـہ

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
1,860
امتیاز واکنش
26,748
۱۸ سال حبس، مجازاتی بود که قضات دادگاه کیفری برای مردی متجاوز درنظر گرفتند.

وی كه جوانی افغان است پس از آنكه زنی را به‌عنوان مسافر سوار خودرواش كرد، او را به محلی خلوت كشاند و نقشه سیاهی را كه در سر داشت، اجرا كرد.این حادثه تلخ آذر‌ماه سال 95 در ورامین اتفاق افتاد. ماجرا از این قرار بود كه زنی جوان به‌عنوان مسافر سوار خودروی شخصی شد اما در ادامه راننده مسیرش را تغییر داد و در محلی خلوت به روی مسافرش چاقو كشید و با تهدید وی را مورد آزار و اذیت قرار داد.

ساعتی بعد از این اتفاق زن جوان خودش را به پلیس آگاهی ورامین رساند و آنچه را كه اتفاق افتاده بود، شرح داد. او گفت: صبح زود برای رفتن به سر كار از خانه خارج شدم. كنار خیابان ایستاده بودم كه پرایدی سفیدرنگ توقف كرد و من هم سوار شدم. چند دقیقه اول همه‌‌چیز عادی بود اما راننده كه مسافر دیگری نیز سوار نمی‌كرد ناگهان مسیرش را تغییر داد و وارد خیابانی خلوت شد. آن زمان فهمیدم كه او نقشه‌ای دارد. شروع به داد و فریاد كردم تا شاید من را پیاده كند اما او چاقوی بزرگی به طرفم گرفت و شروع به تهدید كرد.

من هم از ترس ساكت ماندم تا اینكه او ماشین را در جایی خلوت متوقف كرد و با تهدید من را مورد آزار و اذیت قرار داد. او كیف پول و گوشی تلفن همراهم را سرقت و همانجا رهایم كرد. وی ادامه داد: آن لحظه آنقدر وحشت كرده بودم كه نتوانستم شماره پلاك خودرو را ببینم اما از چهره راننده فهمیدم كه به‌احتمال زیاد او افغان است.

هرچند شاكی اطلاعات چندانی از متهم نداشت اما مأموران تحقیقات خود را آغاز كردند تا اینكه چند روز بعد به اطلاعاتی درباره متهم تحت تعقیب دست یافتند. شواهد نشان می‌داد كه مرد آزارگر جوانی افغان و ساكن ورامین است. به این ترتیب وی در جریان عملیاتی ضربتی دستگیر شد. او اتهام ربودن و آزار و اذیت زن جوان را انكار می‌كرد و می‌گفت بی‌گـ ـناه است و شاكی را نمی‌شناسد. او وانمود می‌كرد كه از 2سال قبل به ایران آمده و كارگر ساختمانی است اما چند روز بعد وقتی نظریه پزشكی قانونی تكمیل شد او نیز به جرمش اعتراف كرد. این نظریه حرف‌های شاكی را تأیید می‌كرد و نشان می‌داد جوان افغان همان راننده پراید است.

در این شرایط چند روز قبل پرونده به شعبه پنجم دادگاه كیفری یك استان تهران فرستاده و متهم محاكمه شد. در این جلسه كه به شكل غیرعلنی برگزار شد، زن جوان بار دیگر حادثه را شرح داد و خواستار مجازات جوان افغان شد. در ادامه متهم به جرمی كه مرتكب شده بود، اعتراف كرد و گفت: قبول دارم كه مرتكب اشتباه بزرگی شده‌ام اما از شاكی و قضات دادگاه تقاضای بخشش دارم. وی ادامه داد: آن زمان تازه ماشین خریده بودم تا با آن مسافركشی كنم.

چند روزی بود كارم همین بود تا اینكه روز حادثه در خیابان چشمم به زن جوان افتاد و وسوسه شدم. من از قبل نقشه‌ای نداشتم اما وقتی او را سوار كردم دیگر وسوسه رهایم نمی‌كرد تا اینكه مرتكب این گـ ـناه بزرگ شدم و خودم را گرفتار كردم. من قبل از این مرتكب هیچ جرمی نشده بودم. در ادامه این جلسه شاكی اعلام كرد كه متهم را می‌بخشد.

به این ترتیب محاكمه به پایان رسید و قضات دادگاه وارد شور شدند. آنها با بررسی محتویات پرونده و با توجه به اعلام رضایت شاكی، متهم را به اتهام آدم‌ربایی به تحمل 10سال حبس و به اتهام آزار، او را به تحمل 8سال حبس محكوم كردند. بنابر‌این درصورت تأیید این رأی در دیوان‌عالی كشور متهم باید 18سال را پشت میله‌های زندان بگذراند.

برخی موضوعات مشابه

بالا