♣√ 20 یاد آوری کمک کننده در نا امیدی از خودتان √♣

• شروع کننده موضوع CAPRICORN
  • بازدیدها 395
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

CAPRICORN

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
12,639
امتیاز واکنش
28,246
گاهی کافیست چیزهایی را به یاد آوریم...

girl-thinking-sunset-700x357.jpg

گاهی اوقات سخت ترین قسمت سفر این است که، «شما باور میکنید که شایسته این سفر نیستید.»

حقیقت را باید باور کرد، شما نمیتوانید با سرزنش کردن خود نسخه ای جدید از شخصیتتان را ارائه دهید، و حتی میدانم و قبول دارم که هنوز هم گاهی خودم را قربانی کرده و در افکار منفی خود غرق میشوم. بعضی وقتها با تندی و جسارت بدی مقابل خودم میایستم. اشتباهاتی دارم، اما به جای اینکه طوری رفتار کنم که از اشتباهاتم به عنوان یک فرصت برای یادگیری استفاده کنم، فقط خودم را سرزنش میکنم. ناراحتی و خودخوری هیچ چیز را درست نمیکند.

من مطمئنم که شما هم تا به حال با این موضوع روبه رو شده اید. همه ما چنین شرایطی را تجربه کرده ایم. همه ما در زندگی خود را با روزهای بد مواجه شدهایم و حتی لحظه هایی هم بوده که به خودمان مشکوک شده و بسیار ناراحت بودهایم. اغلب اوقات فشارهای روحی از جانب خانواده، شغل، و جامعه به سوی انسان روانه شده و همهی این فشارها برای ایجاد ناراحتی و این که از درون بشکنیم کافیاند. وقتی شغل، روابط و شکل زندگی مناسبی نداریم، پس از گذشت مدتی احساس میکنیم که «به اندازه ی کافی خوب نیستیم». من و آنجل چیزهای زیادی از زبان افراد مختلف درباره این نوع طرز فکری که به شکست درونی منتهی میشود شنیدهایم. وهمانطور که گفتم، با این نوع ساختار فکری، ما محفوظ نیستیم.

خب، چاره چیست؟ یا چه کاری از دست خود ما بر می آید؟

چگونه این مشکل را اداره کنیم: هروقت فکر میکنم که به اندازه ی کافی خوب نیستم و یا زمان هایی که درمسیر زندگیام متوقف میشوم بلافاصله شروع به نوشتن راه های مناسب برای کاهش تأثیر افکار منفی خود میکنم. در سال های گذشته هم این کار را انجام داده بودم و این روش تغییرات زیادی در زندگی من ایجاد کرده است. پیشنهاد میکنم این روش را امتحان کنید. اما این نکته را هم نباید فراموش کرد که سختی مسیر زندگی و مشکلات آن امری طبیعی است.

life-path2.jpg

اگر «احساس میکنید به اندازه کافی خوب نیستید» و به راهکارهای مناسب بیشتری نیاز دارید، گراف این ۲۰ مورد را پیشنهاد میکند:

۱. هیچکس بهتر از شما نیست چون هیچکس نمیتواند بهتر از شما باشد

شما در مسیر خودتان حرکت میکنید. گاهی اوقات دلیل ایجاد کشمکش درونی و احساس ناامنی در ما، این است که خودمان را با سایر افراد با وضعیت به نسبت مشابه مقایسه میکنیم. این که هرکس چهکاری انجام میدهد یا چه چیزی بهدست آورده است به هیچ وجه مهم نیست، این را فراموش کنید. زندگی شما محلی برای شکستن محدودیتهای شماست تا رشد کرده و بهترین شکل زندگی خودتان را تجربه کنید.

۲. اینکه الآن در چه جایگاهی قرار دارید مهم است

ما گاهی اوقات از تجربهکردن جایگاه واقعی خودمان دوری میکنیم، چون نگرش خودمان را بر اساس آنچه آرزو داریم تغییر میدهیم، اما جالب این است که رویاهای ما جایگاه مشخصی برای ما قائل نیستند. در حقیقت جایگاه فعلی شما دقیقاً جاییست که الآن قرار دارید، دقیقاً همان جایی که جایگاه فردای خود را میسازید.

۳. هرچیزی را که بخواهید بدست میآورید. شاید بلافاصله نباشد، اما به تدریج بله، میشود

هروقت احساس کردید که شرایط سخت شده است، به یاد بیاورید که اگر هدف مشخصی داشته باشید هرگز فشاری تحمل نخواهید کرد. از هر چیز که شما را اذیت میکند دوری کنید، اما این را هم فراموش نکنید که چه چیزهایی به شما کمک میکنند. سختی و دشواری بخشی از فرایند رشدکردن است. به یاد بیاورید که دو نوع سختی وجود دارند: سختیهایی که شما را اذیت میکنند، و سختیهایی که شمارا تغییر میدهند.

هنگامی که با مشکلات زندگی دست و پنجه نرم میکنید، دشواریها بهجای مبارزه با شما عاملی برای رشد شما میشوند.

klee-2.jpg

۴. بفهمید دلیل رنج و عذاب شما چیست. فهم این مسئله به شما کمک قابل توجهی میکند

به یاد داشته باشید که شادی واقعی هنگامی بهوجود میآید که شما به هراتفاق با دید مثبت نگاه کرده، و نگرانی تان از اینکه گاهی بعضی از آرزوهای شما محقق نمیشوند را از بین ببرید. تفاوتی ندارد، هر اتفاق و آرزویی که امکان رخ دادن یا ندادن آن وجود داشته باشد. قرار نیست برای اتفاقی که رخ نداده مدام باخود و زندگیتان بحث و جدل کنید. در موردش چند دقیقه فکر کنید. رنج و عذاب وقتی به سراغ شما میآیند که شما به خاطر هرچیزی ذهن خودرا درگیر کنید. شما نمیتوانید هرچیزی را که برایتان اتفاق میافتد کنترل کنید؛ بلکه فقط به نحوه پاسخگویی به مشکل و پیدا کردن راهی برای کنترل وقایعی که روی داده احاطه دارید، و این قدرت شماست.

۵. در شروع هر روز شما یک حق انتخاب دارید: اینکه ترس و اضطراب را تمرین کنید یا به فکر آرامش درونی خود باشید

اگر خودرا بدبخت تصور کنید مطمئن باشید دلایل فراوانی برای بدبخت بودن خود پیدا خواهید کرد. اما اگر رسیدن به آرامش درونی را انتخاب کنید بدونشک دلایل زیادی در این رابـ ـطه را به چشم خود خواهید دید. کمی فکرکنید. آیا مهارت اینکه از خود انسان بدبختی بسازید را دارید؟ با این دو حق انتخاب یا با این دو مهارت میتوانید به خود انگیزهی اجرا دهید. آرامش یا اضطراب؟ انتخاب باشماست، امتحان کنید.

howthebrainm-22.jpg

۶. شما همیشه آنقدر خوب هستید که سعی و تلاش کنید، و این در پایان مهم است

هرچیزی که بدست می آورید نتیجه تلاش های خودتان است. تلاش کنید. شاید ۲۰سال دیگرخود را به خاطر کارهایی که میتوانسته اید انجام دهید اما انجام نداده اید سرزنش کنید. تصمیم جدی بگیرید و به خودتان شانس دوبارهای بدهید.

۷. همیشه کارهایی، هرچند کوچک، هستند که توان انجامشان را دارید

میتوانم بگویم که بههیچوجه مانعی وجود ندارد که شما با شرایط فعلی خود نتوانید رو به جلو حرکت کنید؛ حرکتی روبه جلو (هرچند کوتاه) در مسیر زندگیتان. بهخاطر داشته باشید که رویاپردازی بدون انجام کاری چیزی جز یک رویای روزانه برای شما به ارمغان نمیآورد؛ باید به همراه رویا شهامت تحقق بخشیدن به آنرا نیز داشته باشید. پیداکردن مسیر انجام کار کافی نیست، نوع مسیر و اینکه چگونه آن مسیر را طی میکنید نیز مهم است. گاهی مسیرهای کوتاهی وجود دارند که پایان آن شروع مرحله بزرگتر و مسیر طولانیتری در زندگی شماست. برای گذشتن از این مراحل کوچک احتیاط لازم است، اما عبور از مسیر مهمتر است.

power-2.jpg

۸. شکست ها درست چیزهایی هستند که واقعاً نیاز به یادگیری آنها دارید

اگر روز خود را با یک هدف مشخص شروع کرده و زمانی که آن روز در اختیار شما میگذارد را واقعاً حس کنید، هرگز آن روز هدر نخواهد رفت. در هر مسیر از سفرهای زندگی پیچ و تابها و سختیهایی وجود دارند، اما این چیزی از ارزش و لـ*ـذت این سفرها کم نمیکند.

۹. شاید غیرممکنهای دیروز، امروز ممکن شوند

تجربه یکی از مقدسترین، ارزشمندترین و سختگیرترین معلم های انسان است؛ چرا که اول شما را آزمایش کرده و بعد از آن به شما درس میآموزد. البته این نوع آموزش به رشد فکری هرروزهی شما و قویتر شدن شما نسبت به روزهای گذشته کمک میکند. پس نباید به خاطر تصویر بدی که از روزهای گذشته خود دارید تسلیم مشکلات امروز شوید. دیگر فکر دیروز را هم نکنید.

۱۰. اینکه «چه اتفاقی خواهد افتاد» میتواند شما را متوقف کند؛ البته درصورتیکه به آن اجازه دهید

بهتر است به جای اینکه نگران این مسئله باشید که «چه اتفاقی خواهد افتاد»، انرژی و هوش خود را بیشتر برای انجام کارها، حرکت رو بهجلو و اتفاقی که دوست دارید بیفتد به کار گیرید.

۱۱. کیفیت و چگونگی رویاهای شما بر کیفیت زندگی شما تأثیر میگذارد

مهم است که چه چیزی را در ذهن خود مجسم میکنید یا تمرکزتان بروی چه چیزی است. آنچه را هم که دوست ندارید به فکر و ذهن خود راه ندهید. آن چیزی را که باعث قوت قلب شما میشود را پیدا کرده و تمرکز خود را معطوف به آن کنید. اگر مورد امکانپذیری یافتید، بیدرنگ پیگیر آن شوید. اگر رویایی دارید، با آن زندگی کنید. مزیت ویژه کسانی که با شور و هیجان به دنبال آنچه که میخواهند میروند نسبت به سایرین این است که، احتمال موفقیت و کامیابی آنها بیشتر از سایر افراد است. یکی از آنها باشید.

۱۲. شما نیازی به تأیید کسی ندارید

گوش دادن به حرفهایی که از هرنقطه از این دنیا به گوشتان میرسد و به شما میگویند که چهکار کنید را تمام کنید. ببینید، بشنوید و بفهمید که شما چه کسی هستید. حقیقت این است که، انسانهای معدودی در این دنیا وجود دارند که صددرصد با شما صادق هستند، و شما باید یکی از آنها باشید. شما حتی به این ۳ دلیل نیازی به اجازه دیگران هم ندارید.

۱۳. اساس خواستههای شما این است که بدانید میخواهید به چه چیزی و چه مقدار از آن دست یابید

هنگامیکه فهمیدید چه چیزی برایتان کافیست، آنوقت میتوانید برای بهدست آوردن آن تلاش کنید. در هر زمان که باشد، وقتی شما مشتاق و توانا بودید و فهمیدید که چه میخواهید میتوانید آنرا بهدست آورید. موفقیت اتفاقی جادویی و سحرآمیز نیست. موفقیت نتیجه سعی، تلاش و تمرکز پیوسته شما بروی آن چیزیست که میخواهید. گاهی اوقات شاید خسته شوید، اما باید بدانید برای رسیدن به موفقیت باید خستگی را فراموش کنید، چون فراموش کردن خستگی یکی از عوامل مهم برای رسیدن به کامیابیست.

blue-sky-2.jpg

۱۴. به خودتان قول دهید تا فقط یکبار انتخاب کنید

اینکه وقتی انتخاب دیگری ندارید چه کار میکنید اتفاق جالبیست. درحقیقت، زمانی چیزی بهدست میآورید که در آن مسیر فقط یک حق انتخاب داشته باشید. شما بیشتر از اندازه ی کافی خوب هستید؛ هرچیزی را که میخواهید مال شماست. اگر باور دارید که سختیها و مشکلات خیلی خیلی قدرتمند هستند، هرگز با آنها مبارزه نکنید. جوش زدن را تمام کنید. نگران نباشید. شکایت نکنید. شما میدانید که باید چهکار کنید. پس انجامش بدهید.

۱۵. باید بیشتر روی خود کار کنید

احترام به خود، عشق به خود، ارزش دادن به خود… اینها چیزهاییست که از خود شما و برای خود شما سرچشمه گرفته و شما نمیتوانید این چیزها را از شخص دیگری دریافت کنید. دیگران وقتی به شما احترام میگذارند که شما به خودتان احترام بگذارید. شهامت داشته باشید و به خودتان عشق بورزید. این مسئولیت شماست که برای خود ارزش قائل شوید. همین مسئولیت است که اجازه نمیدهد دیگران افکار و حرفهای شمارا کنترل کرده؛ و برای شما تصمیمگیری کنند؛ و این بدان معناست که شما میتوانید با تلاش فراوان و یادگیری و استفاده از توانایی های درونی خود به همهی آن چیزهایی که باعث شادی شما میشود برسید.

۱۶. شما قویتر از چیزهایی هستید که باعث رنجشتان میشوند

از هر مانع و دلیل ناامیدی بهعنوان یک سکوی پرتاب به جلو استفاده کنید. بگذارید هر اتفاق بدی که میخواهد بیفتد. بههیچوجه اجازه ندهید اتفاقات بد با قدرت برای نابودی شما بجنگند. انتخاب با شماست. پس خود را از درون قوی کنید. شما قویتر از آنچه هستید که فکر میکنید. شاید الان در جایگاهی که میخواهید نیستید، اما به جایگاهتان در آینده فکر کنید.

PowerSmit2-2.jpg

۱۷. در قبال چیزهایی که از دست میدهید، چیزهای دیگری بهدست میآورید

قدر چیزهایی که امروز دارید را بدانید. زندگی انسانها آنقدر هم کامل و عجیب نیست. زندگی جای افسوس خوردن نیست، بلکه محلیاست برای درس گرفتن. جای نگرانی نیست، محل پذیرش و مداراست. نه برای توقعات، بلکه برای سپاسگزاری در قبال داشتهها. زندگی بسیار کوتاه است.

داستان زندگی بخشهای مختلفی دارد. یک بخش بد به معنی پایان همه چیز نیست. پس فقط خواندن و دوباره خواندن بخشهای بد را متوقف کنید، و کتاب زندگیتان را ورق بزنید.

۱۸. شما باید شرایط دشوار را به بهترین شکل ممکن تغییر دهید

همیشه خنده به این معنی نیست که شما با هر چیزی خوشحال هستید. بعضی وقتها خنده به معنای اینست که شما به اندازهی کافی قدرتمند و هوشیار هستید که شادیها و زیباییها را قبول کنید.

shutterstock_170693183-2.jpg

۱۹. حالات شما نشانه قدرت شماست

هرگز در قبال نشانه های بد زندگی شرمنده نشوید. ظهور این نشانهها پایان روزهای بد را به شما نوید میدهد و به شما میگوید که شما رنج ها را تحمل کردهاید، درس های زیادی گرفته اید، رشد کرده و قویتر شدهاید و گامی به جلو برداشتهاید. این نشانه ها صدای طبل پیروزی شما هستند.

پس اجازه ندهید تا این نشانه ها شما را اسیر خود کنند. اجازه ندهید که باعث شوند زندگی خود را در ترس ادامه دهید. نمیتوانید این نشانههای بد را از صفحه زندگی پاک کنید، اما میتوانید بهگونهای دیگر به آنها نگاه کنید. به این نشانههای بد به چشم شروع قدرت و پایان رنج بنگرید.

۲۰. شما هنوز هم میتوانید سعی و تلاش کنید

اگر شما هیچ راهی را باز نمیبینید، این جمله را بهخاطر بیاورید که: «هنوز هم میتوانم تلاش کنم.» مثبت فکرکنید. صبور و مُصِر باشید. این سه دوست به شما کمک میکنند تا با تلاش و پشتکار به آسودگی خیال رسیده و هر چه که میخواهید را بهدست آورید. فراموش نکنید که افراد قوی آن کسانی نیستند که همیشه برنده میشوند، بلکه کسانی هستند که وقتی شکست میخورند تسلیم نمیشوند.

در پایان باید بگویم که:

افراد خردمند، موفق و کامیابی که تابه حال دیده اید یا دربارهی آنها شنیده اید دقیقاً کسانی هستند که رنج زیادی را تجربه کرده و طعم شکست را چشیده اند. کسانی که به دلیل از دست دادن بعضی چیزها یا بعضی از انسانهای اطرافشان که دوستشان داشته اند در غم زیادی فرو رفته اند، اما راه زندگی خودرا در اعماق ناامیدی پیدا کرده اند. این افراد تجربه ی عبور از پستی و بلندی های مسیر زندگی را دارند، و در قبال چیزهایی که به دست آورده اند حساس و قدردان هستند. این انسان ها ماهیت زندگی خود را با عقل، عشق و دلسوزی کشف کردهاند.

این افراد به دنیا نمی آیند، آنها بهتدریج در تمام نقاط هستی گسترش پیدا میکنند.

و شما یکی از آنها خواهید بود، اگر بخواهید… اگر شروع کنید…

منبع Twenty Things to Remember When You Think You’re Not Good Enough
گراف مدیا

آخرین ویرایش توسط مدیر:
بالا