صنایع دستی ❃✿❉ نقاشی ها و کاردستی های من ❉✿❃

Ava Banoo

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
724
امتیاز واکنش
61,759
سلام دوستای گلم و آبجی کیمیای عزیزم . این عروسک رو 5- 6سال پیش وقتی دوم راهنمایی بودم برای حرفه و فن درست کردم . :campe45on2:
s10v_2016-12-20_10.42.11.jpg
[/URL][/IMG]
Please, ورود or عضویت to view URLs content!

آخرین ویرایش:
  • پیشنهادات
  • Kimia.Kardan

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,188
    امتیاز واکنش
    33,580
    سلام به همه ی دوستان عزیز نگاه خیلی ممنونم که منو همراهی میکنید:aiwan_lighfffgt_blum:
    من فعلا کار دست ساز ندارم ولی هر وقت که درست کردم میفرستم ، فعلا براتون نمونه کارها رو میفرستم که خواستید درست کنید داشته باشید:aiwan_light_heart:
    اگه میشه همتون تشکر کنید چون تعداد تشکر ها از بازدید ها کمه ممنون

pencil-glasses-case-6.jpg

Screenshot_2016_12_01_01_12_17.png

N..sh

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    1,471
    امتیاز واکنش
    17,064
    سلام دوستان عزیز. من میخوام بهتون آموزش ویترای یا همون نقاشی روی شیشه رو آموزش بدم...البته با اجازه از کیمیا جون.
    خب این کار، کار قشنگ و هنری ای هستش ولی خب یکم سختی هم داره.... البته با تمرین کردن دستتون راه میفته و پُر میشه و میتونید خیلی راحت کار کنید. اول، بهتون مواد و وسایل لازم رو میگم تا تهیه کنید و این کار رو انجام بدید.
    1_ اولین و مهمترین چیزی که شما باید داشته باشید، خمیر دورگیر یا لاینِر ویترای هستش. این دورگیرها انواااااااع و اقسام رنگها رو داره و مارک های مختلفی هم داره...که شما میتونید تهیه کنید. به نظرم بهتره که حتما حتما یه لاینر مشکی و یه لاینر طلایی داشته باشید. ( میتونید اگر دلتون خواست، از رنگهای اصلی مثل آبی و سبز و زرد و قرمز هم بخرید... اما مشکی و طلایی بیشترین کاربرد رو دارن)
    2_ دومین چیزی که باید داشته باشید، رنگ ویترایه!. رنگ ویترای رو توی بسته های 6 تا 12 تایی میفروشن، توی لوازم التحریری ها. من خودم از 6 تایی استفاده میکنم ولی اگر شما خواستید میتونید 12 تایی اش رو بخرید البته اون خیلی گرون در میاد و چیزی حدود 35 هزار تومنه.... البته من توی تهران زندگی میکنم و شاید توی شهر شما قیمتها تفاوت داشته باشه. بهرحال من فقط از رنگهای اصلی استفاده میکنم، ولی اگر شما خواستید که رنگهایی مثل صورتی و طلایی و ... داشته باشید، بهترین کار اینه که 12 تاییش رو بخرید. این رنگها بسیار غلیظ هستند و اگر که باهم مخلوطشون کنید که یه رنگ جدید بوجود بیارید، کاملا رنگ بد و غیر قابل استفاده میشه....( این ماده قابل اشتعال و باعث آتش سوزی هم هستش!. پس دقت کنید!)

3_شما باید به تعداد رنگهای ویترای تون، قطره چکون داشته باشید.از این قطره چکون های کوچولو و خیلی ارزونی که توی داروخونه میفروشن. چون شما با این قطره چکون ها رنگتون رو روی شیشه پخش میکنید و اگر که فقط یه دونه قطره چکون بخرید، نمیتونید از اون برای 6 رنگ یا 12 رنگ استفاده کنید. و دچار مشکل میشید.
    4_ پالت نقاشی پلاستیکی هم داشته باشید. چون رنگهای ویترای تون رو توی اونها میریزید و از اون استفاده می کنید.
    5_ چسب کاغذی پهن، مقداری کاغذ و یک قلم روان نویس مشکی( مثلا مارکهای الخطاط، راپید و...) هم داشته باشید. یه بسته گوش پاک کن، و تینر هم داشته باشید.

بعضی از رنگ ویترای ها، داخل بسته هاشون تینر هم دارن که همون هم بسه!. تینر، خیلی خیلی خیلی خطرناکه و باااااید که وقتی دارین باهاش کار میکنین رعایت اصول ایمنی رو بکنید.. این ماده آتش زا هستش و اگر داخل چاه یا روی زمین یا هر چیز دیگه ای ریخته بشه، با یک فوت سریع داغ میشه و باعث آتش سوزی میشه... و میتونه رنگ خیلی از چیزها رو هم ببره به دلیل اینکه یه جور حلّاله و چون خاصیت اسیدی خیییییییلی زیادی داره و بسیار بد بو هم هستش. پس باید رعایت کنید.
    در صورت نیاز، یه دونه سوزن کوچولو هم داشته باشید. اگر که لاینر تون خشک شد، با اون سوزن و به روشی که بهتون توضیح میدم، میتونید که لاینرتون رو درست کنید. در استفاده کردن از مواد و وسایلتون کوشا باشید و بسیار مواظبشون باشید. اگر اولین بارتونه که میخواید این کار رو انجام بدید، پس یه جورایی تازه وارد و نکرده کار محسوب میشید و ممکنه به خاطر بی تجربگی تون یه سری خراب کاری هایی بکیند که این بسیار طبیعیه!.ولی خواااااهش میکنم که با تینر خرابکاری نکنید!... به نظرم شما اول وسایل رو تهیه کنید، بعدا من براتون توضیح میدم که چطور میتونید کار کنید.

کار ویترای رو میتونید روی انواع شیشه، ظروف شیشه ای، سفال، سرامیک، کاشی و... انجام بدید!.

برخی موضوعات مشابه

بالا