متفرقه_گردشگری ❃❁سفر خارجی❃❁

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
23,992
امتیاز واکنش
29,350
هاوایی به نیویورک
afc18def-17eb-4e12-8953-9a4194661e15.jpg

«روکسی لین» ویرایشگر مجله «Culturetrip» درباره اوقات پراسترس خود در فرودگاه هاوایی می‌گوید:

حدودا یک ساعت قبل از پروازم به فرودگاه رسیدم، ولی متوجه شدم که زمان پرواز تغییر کرده و هواپیما نیم ساعت زودتر از انتظار در حال سوار کردن مسافران است. لابد با خودتان فکر می‌کنید که مگر چه مسئله‌ای وجود دارد؟ مسئله اینجا است که فرودگاهی که من از آنجا پرواز داشتم، فرودگاه بسیار کوچکی بود که همان لحظه که من به فرودگاه رسیدم، قسمت‌های ورودی مسافران را بسته بودند و به من اجازه عبور از گیت را نمی‌دادند. در نهایت من نتوانستم به پروازم برسم و در پارکینگ فرودگاه ایستادم و ترک کردن هواپیمایم از باند فرودگاه را تماشا کردم. دو روز بعد از این ماجرا هم به مدت ۲۴ ساعت در فرودگاه بین المللی لس‌ آنجلس در انتظار یک بلیت بازگشت به سمت خانه گذراندم.
مقاله‌های مرتبط:
  • سفر خود را این گونه برنامه ریزی کنید
  • با اپ Tripsmash سفرتان را بهتر برنامه ریزی کنید
برنامه‌ریزی برای سفر هم خود داستانی دارد. هیچ برنامه‌ای لزوما بهترین نیست؛ هر کس علایق، اهداف و نیازهای خود را دارد. آنچه در ادامه می‌آید تجربه‌ی جهانگردی است که به جنوب شرق آسیا سفر کرده است.

با بیان توصیه‌ای ساده از بحث کردن سر برنامه‌ی سفر طفره می‌روم: برنامه‌های تکراری را تجربه نکنید.

نمی‌دانم شما چه می‌خواهید یا دوست دارید، اما من معمولا از پس مسافرت‌های چندشهری برنمی‌آیم.

بارها بحث برنامه‌ریزی برای سفر مطرح شده. این که چطور آن را انجام می‌دهم؟ چطور مقصد را انتخاب می‌کنم؟ منطقم چیست؟

با آن که هیچ فرمول جادویی وجود ندارد، می‌خواهم نحوه‌ی انتخاب مسیرها و راهکارهایم برای انتخاب مقاصد را با شما در میان بگذارم.

به علاوه، هرچه جلوتر رویم، بیشتر برایتان در این باره خواهم نوشت؛ اما اکنون می‌خواهم گردش دوماهه‌ام به جنوب شرق آسیا را با شما در میان بگذارم.

نخستین نکته درباره‌ی برنامه‌ریزی سفر این است که هیچ‌گاه از آن راضی نخواهید بود. چرا؟ چون وقتی به نقشه نگاه می‌کنید، می‌گویید «خب، من می‌خواهم اینجا، اینجا و اینجا و قطعا اینجا را ببینم» اما ناگهان متوجه می‌شوید که زمان کافی برای گشت و گذار در همه‌ی مقاصد را ندارید. بعضی جاها را مجبور هستید حذف کنید و همین موجب افسوس خواهد شد.

پس با این حقیقت کنار بیایید که در هر صورت افسوس خواهید خورد و چیزی را از دست خواهید داد. هیچ‌وقت نمی‌توان همه چیز را دید، پس بیهوده تلاش نکنید. فقط تا جایی که می‌توانید از زمانی که دارید لـ*ـذت ببرید. عجله نکنید و سعی نکنید میلیون‌ها جا را در سه هفته ببینید. راه خود را بروید و تا جایی که می‌توانید، تجربه کسب کنید. چقدر دیدن مهم نیست،‌ چگونه دیدن مهم است.

در اصل، من برنامه داشتم که برای دو هفته از بانکوک به ایسان (Isaan)، ناحیه روستایی شمال شرق تایلند، بروم و بعد در راه برگشت پیش از آن که به وینتیان (Vientiane)، ایسان و بانکوک برگردم، پاکسه (Pakse) و ۴۰۰۰ جزیره‌ی لائوس را ببینم. بعد قرار بود به فیلیپین بروم. کل زمان سفر می‌شد هشت هفته: شش هفته در جنوب شرق آسیا و دو هفته در فیلیپین.

این هم نقشه‌ی مسیر:

مسیر کاملا حالت گردشی دارد؛ از هیچ جایی دوبار رد نمی‌شود و بیشتر جاهایی که همیشه می‌خواستم ببینم را در بر می‌گیرد. طبق این مسیر می‌توانستم با سرعتی منطقی به بسیاری از جاها سر بزنم. بیشتر زمان سفر صرف دیدن دوستان در بانکوک و ایسان می‌شد.

من هیچ‌وقت مرکز ایسان را نگشته بودم و به همین دلیل همیشه حس می‌کردم خلأیی بزرگ در تایلندگردی‌ام وجود دارد. ایسان منطقه‌ای کاملا روستایی است که به‌خاطر مناظر، غذا و پارک‌های ملی‌اش معروف است. چون نزدیک لائوس بودم، تصمیم گرفتم دیدار از ۴۰۰۰ جزیره‌ی آنجا را نیز به برنامه اضافه کنم. این منطقه به‌خاطر دلفین‌های روخانه‌ی مکنگ (Mekong)، جو آرام و خانه‌های ییلاقی‌اش معروف است. اینجا خوراک آرامش گرفتن و شنا کردن است. سفر به ویتیان باعث شد تا پیش از برگشت به ایسان و بانکوک، زندگی روستایی لائوس را ببینم. دقیقا نمی‌دانستم کجا بروم، ولی خب مسیر اصلی را دنبال کردم و سرکی به گوشه کنار کشیدم.

ممکن بود نتوانم تمام آن مقاصد را ببینم اما این نقشه نقطه‌ی شروع و مسیر کلی خوبی را در اختیارم می‌گذاشت.

درست قبل از این که به هنگ‌کنگ پرواز کنم، دوستم، جودی، زنگ زد و گفت بیشتر از آنچه برنامه داشته در تایلند مانده است. اما او درچیانگ‌مای (Chiang Mai) بود، پس برای آن که به آنجا پرواز کنم و او و دوست دیگرم، جیمز، را ببینم می‌بایست کل برنامه‌ام را تغییر می‌دادم.

• پیشنهادات
  • ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    در مسیر جدید، با آن که مناطق کمتری از ایسان را می‌دیدم، اما تجربه‌ی دیدن کلی جاهای جدید را برایم داشت. من پای (Pai) را انتخاب کردم، اولا بخاطر این که تا حالا آنجا را ندیده بودم؛ دوما چون محبوب گردشگران است. در آنجا همچنین غاری به اسم تام لت (Tham Lot) وجود دارد که می‌خواستم ببینم. تصمیم گرفتم پیش از راهی شدن به سمت چیانگ رای (Chiang Rai) و لائوس، چند روزی آنجا بمانم. پیش از رسیدن به شهر لوانگ پرابانگ (Luang Prabang)، شهری که به معابد بودایی‌اش معروف است، در چیانگ رای ماندم. چیانگ رای توقفگاه خوبی نزدیک مرز است. بعد از لوانگ پرابانگ، دشت‌ جارز (Jars) و شهر ونگ وینگ (Vang Vieng)، شهری که زمانی مسافران آن را به مرکز میگساری و دیوانه‌بازی تبدیل کردند، می‌رسیم. خوشبختانه حکومت دیگر آن بند و بساط را جمع کرده است و دیگر خبری از میگساری و پریدن از محلی که به «سراشیبی مرگ» معروف بود، نیست. پس از آن می‌افتادم در مسیر وینتیان، ایسان و پاکسه.

آخرین زمانی که در لائوس بودم، بوش رئیس جمهور بود. پس زمانش رسیده که دوباره به آنجا بروم و با دیدی دیگر آن کشور را بگردم. من با آن که تمام زمان‌ام را در آن منطقه گذرانده‌ام، اما خیلی آن کشور را ندیده‌ام.

درباره‌ی فیلیپین هم خب راستش خیلی فکر نکرده‌ام. چون، از کجا معلوم، شاید اصلا به آنجا نرسم؛ شاید در راه جایی گیر کنم. من یک طرح کلی از نقشه‌ی سفر دارم که کجاها می‌خواهم بروم، مثلا حداقل می‌دانم برای هفته‌ی دیگر کجا هستم، اما ممکن است از برنامه‌ی کلی منحرف شوم. وقتی برنامه می‌ریزم خیلی جاها را برای تغییر باز می‌گذارم و هیچ‌وقت از پیش چیزی را رزرو نمی‌کنم. هرگز نمی‌توان فهمید که آیا در جایی می‌خواهید بیشتر بمانید یا زودتر آنجا را ترک کنید؛ پس بهتر است در مسیر رزروها را انجام دهید.

این روزها دیگر خیلی قبل از سفر برای مقاصد جستجو نمی‌کنم؛ تجربه نشان داده بهترین توصیه‌ها معمولا روی زمین و زمانی است که به آنجا می‌رسید. اگرچه، دروغ نگویم، از Travelfish، که بهترین منبع برای سفر به جنوب شرق آسیا است، استفاده کرده‌ام. برای شهر پای، از Alex in Wanderland استفاده کردم زیرا او از طرفداران این شهر است. اما برای دیگر جاها خیلی به خودم زحمت ندادم که بگردم. پس از سال‌ها سفر کردن، خوشحالم که خود را به آن می‌سپارم.

پی‌نوشت: اگر قرار است به زودی سفر کنید، این صفحه که تازه به‌روز شده را چک کنید. نام چند سایت و شرکت مورد علاقه‌ام را در آن آورده‌ام.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    مقاله‌های مرتبط:
    • سفر ۸ روزه به تایلند
    • راهنمای سفر به بانکوک، تایلند
    با این که آب و هوای تایلند به شدت متغیر است و هر سوی آن ساز خودش را می‌زند، اما می‌توان به جرأت گفت که هیچ زمان بدی برای رفتن به این کشور زیبا وجود ندارد و در تمامی فصول، چیزی برای گردشگران در آستین خود پنهان کرده است. اما اگر به دنبال این هستید که بدانید بهترین زمان سفر برای دیدن این کشور چه فصل یا ماهی است، ما در این مقاله برای شما توضیح می‌دهیم.

سفر به این کشور در ماه ژانویه (۱۲ دی - ۱۲ بهمن)
    77f548e1-a5d6-44e4-bbe3-46cecab4b628.jpg

در این زمان از سال، هوای کل کشور خوب و متعادل است. احتمال کمی وجود دارد که باران ببارد. آب و هوای خنک‌تر در شمال کشور باعث می‌شود تا شرایط جوی مناسبی به وجود بیاید و تمام سواحل جنوبی کشور نیز، از گرمای آفتاب لـ*ـذت ببرند.

رویداد‌های این ماه
    جشن سال نوی چینی (تاریخ آن متغیر است و ممکن است در ماه‌های آینده باشد)
    7c3a000f-f213-4564-8257-5dca9a219ee8.jpg

این رویداد تعطیلی رسمی نیست اما در سراسر کشور آن را جشن می‌گیرند. خصوصا در محله‌ی چینی‌ها در شهر بانکوک.

سفر به این کشور در ماه فوریه (۱۳ بهمن - ۱۰ اسفند)
    0f2fef00-7020-4da8-b7bf-62683ab33ffe.jpg

در شروع این ماه، می‌توان چندین بارش را در سواحل شرقی این کشور پیش‌بینی کرد؛ اما بقیه‌ی کشور در هوای گرم و خشک خود باقی می‌ماند. تا حدی که در شمال این کشور تنها چندین ساعت می‌توانید از خنکی صبحگاهی لـ*ـذت ببرید.

رویداد‌های این ماه
    نمایشگاه گل و گیاه چیانگ مای
    383fbea3-6b1c-4cee-9703-e0fe034978bf.jpg

نمایشگاهی که ۳ روز به طول می‌انجامد و مجموعه‌ای از گل‌های زیبا و خاص و گونه‌هایی که تنها در همین نمایشگاه می‌توان پیدا کرد.

80709100-a02e-45e3-bc09-86caaec57539.jpg

سفر به این کشور در ماه مارس (۱۱ اسفند - ۱۲ فروردین)
    94c2bc56-c16a-4506-b0ac-f6e0de5e8aad.jpg

یکی از بهترین مواقعی که تایلند آب و هوای خوب و دلچسب دارد همین ماه مارس است. هوای سرد شمال کم کم ناپدید شده و دمای هوا بین ۳۰ تا ۳۵ درجه‌ی سانتی‌گراد است. این بدین معنا است که به هر جای کشور سفر کنید، با سواحلی آفتابی رو به رو خواهید شد.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    سفر به این کشور در ماه آوریل (۱۳ فروردین - ۱۱ اردیبهشت)
    1e480544-b521-4530-89d3-8fcfdc1b64b8.jpg

آب و هوای تایلند در ماه آوریل بهتر از ماه مارس است و سیل گردشگران به این کشور راهی می‌شود. اگر قصد سفر به تایلند در این ماه را داشتید، حتما از مدتی قبل به فکر رزرو کردن هتل خود باشید تا انتخاب‌هایتان محدود نباشد. این ماه که مصادف با سال نوی تایلندی (سونگ کران) است، مساوی با تفریحات بیشتر و جمعیت بیشتر است.

ماه آوریل از بهترین زمان برای سفر به تایلند است

رویداد‌های این ماه:
    جشن سال نوی تایلندی
    این روز، سال نوی تایلندی است. بر روی مردم و خیابان‌ها آب معطر می‌پاشند تا سمبلی از پاک کردن گناهان و بدشانسی باشد.

سفر به این کشور در ماه مه (۱۲ اردیبهشت - ۱۱ خرداد)
    378f34b4-3f10-4105-a48b-96eb87c61eff.jpg

یکی دیگر از بهترین ماه‌ها برای دیدن این کشور در ماه مه است که به دلیل استقبال زیاد گردشگران قیمت‌ها افزیش پیدا می‌کند. احتمال این که در طول این ماه بارندگی وجود داشته باشد، کم است. اما اگر می‌خواهید ساحلی همواره آفتابی در دسترس شما باشد، سواحل شرقی این خواسته‌ی شما را برآورده می‌کند.

سفر به این کشور در ماه ژوئن (۱۲ خرداد - ۱۰ تیر)
    b558fc55-20da-459d-96e3-dcb5dd1dd7d5.jpg

ماه ژوئن به این دلیل که خبری از سیل جمعیت گردشگران نیست، ماه خوبی برای سفر به این کشور است. تایلند در این موقع سال هوای آفتابی دارد و موقعیت‌های زیادی برای خرید ارزان و گشت و گذار نه چندان گران در اختیار شما می‌گذارد.

سفر به این کشور در ماه جولای (۱۱ تیر - ۱۰ مرداد)
    14eff2a6-8b56-436b-b7e4-208fb31a2b5c.jpg

دمای هوا در این ماه کاهش پیدا می‌کند و باد و باران هر چه بیشتر به سمت پایان ماه می‌رویم، بیشتر می‌شود. سواحل شرقی تایلند همچنان گرم و آفتابی باقی‌ می‌مانند اما جزایری همچون جزیره‌ی «کوسامویی» همچنان میزبان دانش‌آموزان است. بهترین موقع برای سفر به این کشور در این ماه، اوایل این ماه است.

سفر به این کشور در ماه آگوست (۱۱ مرداد - ۱۰ شهریور)
    5270dc12-0c4d-41f9-939b-c1e367f7c7ea.jpg

سرتاسر کشور در حال بارندگی است و بارش شدید در شمال کشور کاملا طبیعی است. گزینه‌ی ساحل رفتن در این ماه منتفی است.

سفر به این کشور در ماه سپتامبر (۱۱ شهریور - ۹ مهر)
    05de5cb1-d434-458c-a616-c86eea47d926.jpg

این ماه رکورد‌دار بارندگی در کشور است و اگر هدف‌تان رفتن به سواحل این کشور است، بهتر است خیال ساحل رفتن و شنا کردن را از سرتان بیرون کنید. در عین حال، اگر قصد خرید ارزان دارید و نمی‌خواهید با انبوه جمعیت رو به رو شوید، این موقع از سال برای شما بهترین موقع است.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    سفر به این کشور در ماه اکتبر (۱۰ مهر - ۱۰ آبان)
    25a5b1a5-b892-440b-b998-24375df809dd.jpg

بارندگی‌ها در اوایل ماه همچنان ادامه دارد و دمای هوا همواره سردتر می‌شود. در هر حال، اگر به دنبال هوایی خنک، رطوبت کمتر و بارندگی کمتر در اواخر ماه هستید، ماه اکتبر، زمان خوبی برای مسافرت به این کشور است.

رویداد‌های این ماه
    فستیوال گیاه‌خواران
    2f23625e-01c4-41c3-bd78-7f53000f632f.jpg

این فستیوال ۹ روزه که در شهر «فوکت» برگزار می‌شود، بنا به باور چینی، اعتقاد دارد که اگر ۹ روز گوشت را از تغذیه‌ی خود حذف کنید، برای سلامت جسم و روان مفید است.

سفر به این کشور در ماه نوامبر (۱۱ آبان - ۱۰ آذر)
    10f6d70a-9c85-4ad7-92fb-b6543252810f.jpg

آفتاب به سواحل غربی کشور برمی‌گردد و طرفداران ساحل به آن مناطق روانه می‌شوند. اگر در اوایل ماه به این کشور بروید، خبری از سیل جمعیت و گردشگران نمی‌بینید. صبح‌های زود و شب‌های شمال کشور به دلیل نزدیکی زمستان، سردتر می‌شوند.

سفر به این کشور در ماه دسامبر (۱۱ آذر - ۱۱ دی)
    4d57d049-e274-423b-8f25-69ac1144b612.jpg

در این ماه از سال، سواحل غربی کشور خودشان را برای جشن کریسمس و گردشگران آماده می‌کنند. اگر قصد سفر در این ماه را داشتید بهتر است از قبل همه‌چیز را رزرو کنید. تایلند در این موقع از سال بهترین هوای خود را دارد و به همین خاطر سیل جمعیت نیز به اینجا سرازیر می‌شوند. پیشنهاد ما به شما این است که اول ماه به این کشور بروید تا پول اضافی برای مخارج کریسمس به هتل نپردازید.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    مقاله‌های مرتبط:
    • خوش منظره ترین مسیرهای ریلی جهان
    • ۱۰ دلیل برای سفر با قطار
    یکی از محبوب‌ترین و در عین حال امن‌ترین روش‌های سفر در جهان سفر با قطار است و این محبوبیت در مسیر‌های خوش‌منظره و سرسبز افزایش پیدا می‌کند، چرا که مسافران این شانس را خواهند داشت که در طول مدت سفر مناظر بکر طبیعی را مشاهده کنند که شاید در حالت عادی به دلیل صعب‌العبور بودن بعضی از مسیر‌ها نتوانند به راحتی به آن‌ها دست پیدا کنند. در ادامه با مشهورترین قطارهای مسافربری در جهان آشنا خواهید شد.

۱. سوئیس
    822139b8-f428-416f-8d09-9f02d4a04972.jpg

قطار Glacier express بین دو ایستگاه کوهستانی معروف در کشور سوئیس فعالیت می‌کند و مسیر حرکت آن در میان ارتفاعات آلپ است. این قطار که بین ایستگاه St.Mortiz و Zermatt مسافران را منتقل می‌کند.، با گذر از طبیعت چشم‌نواز کوه‌های آلپ سفری خاطره‌انگیز را برای مسافران رقم می‌زنند.

۲. روسیه
    309177c3-5650-4030-a711-9e772a802e0a.jpg

سفر با قطار مجلل و لوکس Golden Eagle Trans-Siberian در کشور روسیه می‌تواند یکی از بهترین و به یادماندنی‌ترین سفرهای ریلی شما باشد. سفر از مبدا Vladivostok به مقصد مسکو که حدود ۱۶ روز به طول می‌انجامد، در قطاری که تمام امکانات یک هتل لوکس را دارد، می‌تواند بسیار لـ*ـذت‌بخش باشد؛ به خصوص که مسیر سفرتان از کنار دریاچه Baikal که عمیق‌ترین دریاچه جهان است، گذر کند.

۳. نیوزلند
    4e4ca709-55c4-47c7-80c6-b2eefe816cd7.jpg

در نیوزلند قطار Tranz Alpine در مسیر «کرایست چرچ» (Chirstchurch) به Greymouth که از کنار رودخانه Waimakariri و در میان ارتفاعات آلپ جنوبی گذر می‌کند، با سفری حدود ۹ ساعت از بهترین و جذاب‌ترین سفرهای ریلی جهان محسوب می‌شود.

۴. استرالیا
    b8513015-c9ba-42f9-812a-3a350307a413.jpg

یکی دیگر از سفرهای ریلی بنام در جهان، سفر با قطار Ghan در کشور استرالیا است که در مسیر «ادلاید» (Adelaide) به «داروین» (Darwin) حرکت می‌کند و در مسیرش از شهر توریستی «آلیس اسپرینگز» (Alice Springs) می‌گذرد. مسیر حرکت این تور ریلی از شمال به جنوب استرالیا است و با عبور از منطقه Red center استرالیا بسیاری از جاذبه‌های طبیعی معروف استرالیا را می‌توانید شاهد باشید.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    ۵. کالیفرنیا
    4d478d61-3982-460b-8fb8-787d9610abe1.jpg

اگر قصد سفر در میان طبیعت بکر و ناشناخته آمریکا را دارید، یکی از بهترین گزینه‌های پیش‌ روی شما سفر ریلی از شیکاگو به سانفرانسیسکواست که در طی مسافتی حدود ۳۹۳۸ کیلومتری با گذر از ارتفاعت رشته‌کوه‌های Rockies و Sievra Nevda می‌توان شاهد مناظر بی‌نظیری از طبیعت باشید. قطار Colifornia Zeohy با امکانات خوب در میان بهترین گزینه‌های سفرهای ریلی در جهان به شمار می‌روند.

۶. کانادا
    913a0288-c690-42c1-9258-30d4558acf6c.jpg

قطار سقف شیشه‌ای The Canadian در مسیر تورنتو به ونکوور کانادا به مسافران این امکان را می‌دهند که در تمام طول مدت سفر ۳ روزه بتوانند از مناظر چشم‌نواز در مسیر لـ*ـذت ببرند و به همین دلیلی است که در لیست برترین سفرهای ریلی جهان قرار دارند.

۷. آرژانتین
    9ec2827a-821e-4de7-be50-99c1eb894fc4.jpg

قطار Train to the clouds در کشور آرژانتین که در مسیر Salta و شیلی حرکت می‌کند، لقب مرتفع‌ترین سفر ریلی جهان را به خود اختصاص داده است؛ چرا که مسیر حرکت این قطار در ارتفاعات rugged Andes است که در بخش‌هایی از مسیر در ارتفاع ۴۲۰۶ متری قطار در بالای دریایی از ابرهای زیبا حرکت می‌کند و سفری بی‌نظیر و به یادماندنی را برای مسافران رقم خواهد زد.

۸. اروپا
    b4016061-0ec1-4c5f-bca2-9aaf64971997.jpg

قطار orient express اگرچه قدمتش به ۱۸۸۳ باز می‌گردد، ولی هنوز هم یکی از محبوب‌ترین گزینه‌های پیش‌روی علاقه‌مندان به مسافرت‌های ریلی است. مسیر حرکت این قطار که از لندن به ونیز است، از شهر زیبای پاریس می‌گذرد و در کشور سوئیس توقفی دارد تا مسافران، هوایی تازه کنند و از خوردن نان‌های داغ محلی در هوای فرح‌‌بخش لـ*ـذت ببرند.

۹. آفریقا
    dbabf495-ef0c-4f93-a45f-202cf34de66e.jpg

قطار Shongololo در مسیر نامبیا-آفریقای جنوبی و زیمباوه یکی دیگر از بهترین سفرهای ریلی در جهان به شمار می‌رود.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    ۱۰. ژاپن
    9839ae12-212e-4347-8c46-538e4cabe258.jpg

قطار لوکس و مجلل Suite shiki-shima فقط ۱۰ کابین دارد و در مقایسه با سایر قطارهای مسافربری مشهور در جهان شاید کوچک‌تر به نظر برسد، ولی از لحاظ امکانات و خدمات جزو بهترین‌ها است. مسافران این قطار می‌توانند انواع غذاهای سنتی و مرسوم ژاپنی را که حاصل دست‌پخت معروف‌ترین سرآشپزان ژاپنی است، در طول مدت سفرشان میل کنند و به لطف طراحی خاص قطار، از مناظر طبیعی مسیر لـ*ـذت ببرند.

۱۱. آفریقای جنوبی
    1abb52b1-bccf-4c9e-8a45-9f0738200cd4.jpg

قطار Blue Train در مسیر «پرتوریا» (Pretoria) به «کیپ تاون» (capp Town) یکی از قطارهای لوکس مسافربری در جهان است که به دلیل عبور از مسیرهایی با مناظر طبیعی رویایی، سفری به یاد ماندنی را برای مسافران خود رقم می‌زند. قطار Blue Train در مسیر حدود ۱۶۰۰ کیلومتری خود در شهر «کیمبرلی» (Kimberley) به دلیل معادن الماسش شهرت جهانی دارد توقفی خواهد داشت.

۱۲. هندوستان
    fd12f331-9481-46fc-a907-44801d0ae198.jpg

قطار Royal Rajesthan on wheels با امکاناتی همانند یک هتل لوکس به مسافران این امکان را می‌دهد تا در طی مسافرت ۷ روزه از مناظر طبیعی، معابر، قطعه‌ها و بنای زیبای تاج‌محل دیدن کنند.

۱۳. صربستان-مونتنگرو
    365979c9-058f-4b85-95e2-1bd1628e8174.jpg

سفر ریلی از بلگراد، پایتخت کشور صربستان به شهر کوچک، زیبا و ساحلی بار در کشور مونتنگرو اگرچه جزو لوکس‌ترین سفرهای ریلی جهان نیست، ولی یکی از هیجان‌انگیزترین سفرهای ریلی محسوب می‌شود، چرا که مسافران در طول سفر ۴۷۶ کیلومتری خود از ۲۵۴ تونل، ۴۳۵ پل در میان جنگل‌ها و مراتع سرسبز اروپا گذر خواهند کرد.

۱۴. سوئیس
    a6dc6d02-5914-4eb1-a867-97217b5fbbc1.jpg

مسافران قطار لوکس با دید پانورامایی Gott hard panorama express برای شروع سفرشان باید ابتدا با کشتی از دریاچه «لوتسون» (lucerne) عبور کنند و سپس سوار بر قطار زیبای Gotthard شوند. در مسیر قطار به مقصد شهر «لوگنو» (lugano) در جنوب کشور سوئیس، مناظر چشم‌نواز کوه‌های آلپ مسافران را شگفت‌زده خواهد کرد.

۱۵. ایرلند
    a2598fb9-b590-4bf2-8ab4-b1728ff6991c.jpg

اتاق‌های مبله، لوکس و زیبای قطار Belmond Grand Hibernian فضایی مشابه هتل‌های گرجستان را در قلب کشور ایرلند برای مسافران تداعی می‌کنند. مراتع سرسبز، درختان، گله‌های گوسفند در حال چرا و آسمان آبی با ابرهای پنبه‌ای همگی تابلوی زیبایی از زیبایی‌های طبیعت را در طول سفر در مقابل دیدگان مسافران قرار می‌دهند. اگر قصد سفر از دوبلین به یکی از شهرهای cork یا «بلفاست» (Belfast) را داشتید، حتما این سفر ریلی خاطره‌انگیز را انتخاب کنید.

۱۶. انگلستان
    28a62693-47e7-4f1e-ab04-325d6d09a1d7.jpg

قطار Caledonian sleeper بهترین گزینه برای سفر از انگلستان به اسکاتلند است. این قطار که شب‌ها از ایستگاه لندن حرکت خود را آغاز می‌کند، در اواسط روز به شهر Fort Will iam در منطقه «اسکاتلند کوهستانی» (Highlanda Scottish) می‌رسد. تصور کنید که شب در لندنبخوابید و صبح در میانه کوهستان‌های زیبای اسکاتلند از خواب بیدار شوید. قطعا این سفری لـ*ـذت‌بخش خواهد بود.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    افراد زیادی هستند که خانه‌های خود را به قصد شروع اکتشافات و ماجراهای تازه و هیجان‌انگیز ترک می‌کنند. مسافرت تکی و انفرادی موضوعی بزرگ و قابل اهمیت است. این‌گونه از مسافرت‌ها در حالی که جالب و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسند، اما رعایت احتیاط و تحقیق در مورد مقصد سفر قبل از شروع مسافرت مسئله‌ای بسیار مهم و ضروری است.

مقالات مرتبط:
    • به چه شهرهایی نباید به‌ تنهایی سفر کرد؟
    • با خطرناک ترین مناطق جهان برای گردشگران آشنا شوید
    • ناامن‌ترین شهرهای دنیا برای گردشگران
    از بعضی از مکان‌ها به دلیل شرایط و موقعیت خطرناک آن‌ها باید اجتناب کرد. از جمله مواردی که می‌توان در این‌باره به آن اشاره کرد، رایج شدن جرم و جنایت در سراسر جهان است، که این مسئله در شهر‌های پرخطری که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، به طور فزاینده‌ای نسبت به سایر نقاط شایع‌تر است.

به عنوان مثال، بر طبق گزارشات، «ونزوئلا در آشفتگی به سر می‌برد». کاراکاس، پایتخت این کشور بالاترین نرخ قتل و آدم‌کشی را در سال گذشته داشته است.

۱. مکزیکوسیتی، مکزیک
    035b81ec-0b6d-4798-b775-c705ec717026.jpg

مکزیکوسیتی به دلیل آدم‌ربایی‌ها، سرقت‌ها و حملات در آن، شهری ترسناک شناخته می‌شود. وزارت امور خارجه‌ی ایالات متحده، درباره‌ی سفر به برخی مکان‌های خاص در مکزیک، به خاطر وجود تهدیدات و مسائل امنیتی اخطار داده است.

اداره گذرنامه ایالات متحده این‌گونه بیان می‌کند:

شهروندان ایالات متحده قربانی جنایات خشونت‌آمیزی از جمله قتل، آدم‌ربایی، سرقت اتومبیل و دزدی توسط گروه‌های جنایت‌کار سازمان‌یافته در مناطق مختلف مکزیک شده‌اند.

اگر شما مصمم برای مسافرت به مکزیکوسیتی هستید، بدون شک با یک نفر همراه این سفر را تجربه کنید، چرا که خطرات سفر به تنهایی بسیار زیاد است.

۲. دیترویت، میشیگان
    d81dd61e-14ed-4d19-bf3d-ddb54520e52b.jpg

با وجود این که دیترویت در تلاش برای بهبود شرایط است، اما همچنان به عنوان یکی از خطرناک‌ترین شهرها مطرح می‌شود.

در این شهر، خیابان‌ها تحت سلطه دزدی‌ها، آدمکشی‌ها، سرقت‌های مسلحانه، زورگیری‌ها و مواد مخـ ـدر هستند. بر طبق تحقیقات، در سال ۲۰۱۵ منطقه شماره ۹ شاهد ۴۶ قتل، یعنی ۲ مورد بیشتر از سال ۲۰۱۴ بوده است. درسال ۲۰۱۳ آدم‌کشی در این شهر تعدادی برابر با ۴۳ مورد داشته که این آمار در سال ۲۰۱۲، ۵۲ مورد بوده است.

ATENA_A

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    23,992
    امتیاز واکنش
    29,350
    شبکه‌های اجتماعی و نقش آنها در معرفی دیدنی‌های جهان پررنگ و قابل توجه است. در این مقاله به معرفی ۲۰ جاذبه‌ی گردشگری فوق‌العاده که در اینستاگرام به اشتراک گذاشته می‌شود، می‌پردازیم.
    قطعا پیشرفت تکنولوژی در کنار تمام مزایایی که دارد، بدون ایراد و ضرر نیست. اما با فرهنگ‌سازی و کمی دقت در مدیریت زمان و نوع زندگی، می‌توان تاثیرات منفی این پدیده‌ی شگفت‌انگیز بشر را تا حد قابل قبولی کاهش داد. اینستاگرام خود دنیایی است در دل دنیایی عظیم‌تر که همگان آن را به دنیای مجازی می‌شناسیم. در هر ثانیه ۷۴۸ عکس در اینستاگرام ارسال می‌شود.

مقاله‌های مرتبط
    • ۱۰ مقصد پرطرفدار گردشگری دنیا در اینستاگرام
    • تصاویری نفس‌گیر از مرتفع‌ ترین ساختمان‌ های جهان
    شبکه‌ی اجتماعی که روش و سبک بسیاری از مسافرت‌های مردم سراسر جهان را تغییر داده است. چه مسافران از این شبکه برای تحقیق و بررسی مقاصدشان پیش از سفر استفاده کنند، چه حتی کوچک‌ترین زمان‌ها و ثانیه‌هایی که در سفر به سر می‌برند را با اینستاگرام سروکله زده و تصاویری از خود و مکانی که در آن هستند را به اشتراک بگذارند، باعث شده است که این شبکه‌ی بزرگ اجتماعی به یکی از قدرتمندترین ابزار در زرادخانه‌ی مسافرت مدرن تبدیل شود.

738bdd9c-09e5-4f67-b71b-235aa4ea6abb.jpg

البته تمامی مقاصد گردشگری در دنیای اینستاگرام به طور یکسان توسط مردم یا کاربران به اشتراک گذاشته نمی‌شود. مثلا افرادی که به «دیزنی» (Disney)، سفر می‌کنند، در شبکه‌ی اجتماعی غوغا و طوفانی دیوانه‌کننده به پا می‌کنند. طبق اطلاعات و آماری که از آپارتمان‌های «سیتی بیس» (Citybase)، بدست آمده است، ۴ جاذبه‌ از بین ۲۰ جاذبه‌ی به اشتراک گذاشته شده در اینستاگرام، از دیزنی است.‌ این به گونه‌ای است که در مجموع بیش از ۲۲ میلیون بار عکس‌های این ۴ جاذبه‌ی دیزینی، در شبکه‌ی اجتماعی به اشتراک گذاشته شده است.

۲۰. واتیکان سیتی در رم؛ ایتالیا
    b7c8304b-c7a4-4213-bea8-a5574e297502.jpg

واتیکان سیتی (Vatican City)، یکی از محبوب‌ترین مکان‌های گردشگری در سراسر جهان است. کشوری با تاریخ و سرگذشتی اعجاب‌انگیز که جمعیت زیادی از مسافران و گردشگران آن را به عنوان مقصد مسافرت خود انتخاب می‌کنند. کوچک‌ترین کشور جهان که خود درون پایتخت کشوری دیگر جای گرفته است از ویژگی‌های منحصربه‌فرد و بی‌نظیر این سرزمین است.

واتیکان سیتی کوچک‌ترین کشور در جهان است که خود در یک پایتخت کشوری دیگر قرار دارد
    واتیکان در رم، پایتخت ایتالیا قرار دارد و به نام «سریر مقدس» نیز شناخته می‌شود. واتیکان سیتی مملو از بناهای تاریخی ارزشمند است و تنها کشوری است در جهان که به طور کامل در لیست میراث جهانی یونسکو ثبت شده است. «کلیسای سن پیترو»، «میدان سن پیترو»، «اتاق‌های رافائل»، «کلیسای سیستین»، «کالری عکس Pinacoteca»، «موزه‌های واتیکان»، «کلیسای کوچک نیکولینا»، «موزه ملی اتروسکان» و «موزه‌ مصری» از جمله مشهورترین جاذبه‌های تاریخی این کشور کوچک محسوب می‌شود.

بالا