,¤°معرفی کتاب`°¤,

• شروع کننده موضوع YASHAR
  • بازدیدها 6,255
  • پاسخ ها 101
  • تاریخ شروع

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,403
امتیاز واکنش
11,795
9642837458._SS,240_.jpg

خط خوش شهر

مجید دانش آراسته

انتشارات افراز
صفحه ی حوادث : معلمانی که روزنامه می خوانند
مهندس : پسر مرد عاشق شده
رو به قبله : مرد اولین روز پایش می شکند
گفت و گوی خالص : چند قسمت
خودتان اسم بگذارید : قهوه چی از اولادش می نالد
پا به توپ : در مطب دکتر
کجایید بیایید : بحث های قهوه خانه ای
باغ گل: سفر پیرزن با دخترانش به اصفهان
خوب شد آمدید: دعوای پدر و پسر برای ساختن خانه
توپ را از زندان بیرون بیاور: فوتبال
اسلحه ی غم زده: عشق و عاشقی شاعر
گوشی: تلفن و غیبت
ماضی گویان نشخوارگر: عاشقی ادبیاتی
فیلمنامه: صحنه های فیلم نامه
کاغذ توالت: کتاب مرد
شناسنامه: دختر قصد ازدواج با یک افغانی را دارد
خط خوش شهر: نویسنده ای که عاقبت ندارد
مارپیچ : قرار با ناشر
بازیافت کلانتر: صحبت در قهوه خانه در مورد صف نان
خوب اینم یک کتاب دیگه از آقای دانش آراسته با همون انتشارات افراز و همون سبک و سیاق قبلی البته چند تا از داستان هاش موضوعات جدیدی بود اما کلا به نظرم مشکل اصلی تکرار زیاده همون موضوعات همون موضوعات بارها و بارها جملانش انگار فقط فرق می کنه خوب آدم خسته میشه و جذابیتی نداره .....

• پیشنهادات
  • YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    9642837779._SS,240_.jpg

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اشتباه قشنگ[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]مجید دانش آراسته[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]انتشارات افراز[/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]قسمت های زیبایی از کتاب[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]همیشه خیال یک عشق از خود عشق زیباتر است . [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]کی گفته عشق اول زیباترین عشق است . من این را باور ندارم . چون یک دروغ بزرگ است . عشق اول چون تجربه نشده در هاله ای از تقدس قرار گرفته است . [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]چیزهایی که در نوجوانی در ذهن آدم نقش می بندد به آسانی پاک نمی شود . [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]آدم در خیالش لااقل این اختیار را دارد عاشق هر کس که دلش می خواهد بشود . [/FONT]

آخرین ویرایش توسط مدیر:

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
    n22477.jpg
    [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]متن خود یک کویر است [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif][/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]قسمت زیبایی از کتاب[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]بعضی ها چه زن چه مرد همه را می بینند جز آنکه دارند با او زندگی می کنند .
    [/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    6005317008._SS,240_.jpg
    [/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ساختار شکن چشم ها[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]انتشارات سمام
    [/FONT]

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]قسمت زیبایی از کتاب[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ای کاش من هم مثل او می شدم و او مثل من . اما چه باید کرد که هیچ کس مثل کس دیگر نمی شود و این باعث تاسف است .[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    324.jpg

[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]قسمت های زیبایی از کتاب[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]رویا را به خاطر بسپار که گذشت زمان آن را از تو خواهد گرفت . [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]چرا زا خودمان نمی پرسیدیم ما چه شده ایم ؟چرا زندگی دیگران را می دیدیم اما زندگی خودمان را فراموش می کردیم ؟[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    9643119331._SS,240_.jpg
    [/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]سنگ و سایه[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]محمدرضا صفدری[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]انتشارات ققنوس

[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]آقای صفدری لیسانس ادبیات نمایشی از دانشگاه تهران دارند . خوب می خواستم یک نویسنده ایرانی جدید را معرفی کنم اما اصلا نتونستم با اقای صفدری ارتباط برقرار کنم و بنابرین می رم سراغ یک نویسنده دیگه . [/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    9643117375._SS,240_.jpg
    [/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]تیله آبی[/FONT]

[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اینم تجربه یک مجموعه داستان کوتاه از اقای صفدری که واقعا دلم می خواست بخونمش چون نثر رمانشون را دوست داشتم اما هیچی ازش نفهمیدم بعد فکر کردم داستان کوتاه قابل فهم تره و اینو متوجه می شم و لـ*ـذت می برم اما اینم همون حال و هوا را داشت و بازم متوجه نشدم که نشدم خیلی سخت خوانه و گنگ و البته کلا به نظرم در سطح پایین تری از کتاب قبلیشونم قرار داشت . آقای صفدری دبیر بودند . [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]حالا ربطی به این کتاب و عنوان داستانش نداره اما همین طوری باید بگم که تیله آبی اصطلاح خیلی معروفیه چرا؟ چون مشهورترین عکسی هست که فضانوردا از کره زمین گرفتند . [/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    1160.jpg
    [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]من ببر نیستم پیچیده به بالای خود تاکم[/FONT]

[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ین کتاب برنده جایزه مطبوعاتی 1381 و برنده جایزه ادبی اصفهان شده و حالا درست و غلطشو نمی دونم یک جایی خوندم خود داورا هم گفتن بیشتر از 80 صفحه اش را نتونستیم بخونیم اما قشنگ بود و جایزه بهش دادیم ! این تکرار نام هاش یک جورایی شبیه صد سال تنهایه[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]آقای صفدری از نویسندگان بوشهری کشورمون هستند و من واقعا معتقدم این طرز نوشته های خیالی و جادویی توی کشور ما اصولا به بوشهری ها می خوره که نویسنده اش باشند . [/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    433.jpg
    [/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]عالی جناب شهردار[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]ابراهیم حسن بیگی[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]انتشارات نیستان[/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]شهر در خفقان شدیدی به سر می برد هیچ نوع دموکراسی و آزادی در شهر وجود نداره و شهردار فوت می کنه . خیاطی توی شهر هست که کتاب های ممنوعه زیادی خونده و از آزادی بیان و کرامت انسانی آگاهی داره اون تلاش می کنه تا دوست شاعرش را شهردار بکنه و اصلاحاتی را در جامعه جاری نماید . [/FONT]
    [FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]اینم کتاب جدید آقای حسن بیگی با درون مایه طنز که تفاوت بسیار زیادی با کتاب های قبلیشون داشت به خصوص موضوع و زاویه نگاه . من چندان خوشم نیومد راستش این سمبلیک نشون دادنش خیلی ابتدایی و تازه کارانه بود خیلی واضح بود توی ذوق می زد شبیه کاسه زیر نیم کاسه . بگذریم پرونده جناب حسن بیگی را هم همین جا می بندم تا یکی دو تا نویسنده دیگه را معرفی کنم . [/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    بچه بودیم که جنگ شروع شد.شاید وقتی به گذشته نگاه میکنیم به اندازه پدرها و مادرها ترس و تلخی به یاد نیاوریم.بیشتر دورهمی یادمان میاید رفتن سفر با بچه های فامیل و شبهای متمادی در خانه های اجاره ای ماندن و خوش گذراندن.ترس واقعی را پدرها و مادرها تجربه کردند و بیشتر از آن کسانیکه در شهرهای مرزی مستقیم درگیر مبارزه بودند و باز هم بیشتر آن دلاورانی که برای دفاع از ایران جانشان را در دست گرفتند.​
    "گاماسیاب ماهی ندارد" قصه سالهای جنگ است از روزهای ابتدای انقلاب و شور و هیاهوی احزاب تا آخر جنگ و پایان نبرد.قصه دو خانواده که هریک به نوعی درگیر روزهای سختند.یک خانواده رزمنده های میدان جنگ دارد،شهید دارد،اسیر دارد و خانواده دیگر که عضوی از آن به منافقین عراق پیوسته است و قصه این دوخانواده به موازات هم پیش میرود تا سرانجام در صفحات آخر کتاب به هم پیوند خورد.​
    قصه روال عادی قصه های جنگی نیست.تضاد ایدئولوژیک موجود در فضای آن دوران است.قصه فداییهای هر دو جناح و در این میان قضاوت را برعهده مخاطب میگذارد و هیچ حکمی در برائت صادر نمیکند.​
    وقتی جنگ به پایان رسید من 9 الی 10 ساله بودم کوچکتر از اینکه معنی مبارزات سیـاس*ـی فضای انقلابی آن دوران را بفهمم.این کتاب کمک میکند تا دریچه کوچکی به روی مخاطبان نسل من و بعد از من گشوده شود تا هم باکریها و همتها و صیادها را بهتر بشناسیم و هم جوانانی که جذب احزاب مخالف شدند و در لباس منافق مقابل مردم سرزمینشان قرار گرفتند...​
    1398_xDELHSU8.jpg
    "گاماسیاب ماهی ندارد" را آقای حامد اسماعیلیون نوشته و توسط نشر ثالث به چاپ رسیده است.​

بالا