,¤°معرفی کتاب`°¤,

• شروع کننده موضوع YASHAR
  • بازدیدها 6,259
  • پاسخ ها 101
  • تاریخ شروع

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
3,403
امتیاز واکنش
11,795
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
Josto%20joo.jpg
[/FONT]
[FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]
داشتم طبق معمول از گشت زدن بین کتابها لـ*ـذت میبردم . آن هم در کتاب فروشی اگر خب لـ*ـذت ِ خرید کتاب در "اگر" چند برابر میشود ! از بس فضای این کتاب فروشی صمیمی ست. آدم حس نمی کند مزاحم فروشنده است یا .. خلاصه ! این کتاب را که دیدم ؛ خیلی ذوق زده شدم ! همیشه دوست داشتم بدانم این کتاب هفتجلدی ِ "در جست و جوی زمان از دست رفته" در مورد چیست که انقدر طرفدار دارد. تا به حال حتی فکر خواندن ِ این غول را هم نکرده بودم ! چون در حال حاضر وقتش نیست ..
کتاب را ورق زدم و چند جایی را خواندم. خوشم آمد و حس کردم باید بخوانمش ! از وقتی که رسیدم خانه ؛ شروع کردم به خواندنش و دو روزه تمام شد. یعنی درست تا وقتی که تهران بودم. ولی خب اگر بخواهم صادق باشم باید بگویم بیست صفحهای ماند برای همینجا ؛ ولی مقصود درصد ِ بیشتر کتاب است که همانجا خوانده شد !
باید بگویم که مهدی سحابی ، در مورد من یکی که موفق شد ! یعنی سخت مصمم شدم در آیندهای نزدیک (حداقل بعد از خلاصی از کنکور) این کتاب را بخوانم. بدر یک جمله : کتابی ست که از همه چیز سخن گفته !
از اولش شروع کردم به خط کشیدن زیر نوشته ها ؛ اما یک جایی دیدم دارم زیر تمام جملات کتاب را خط میکشم ! پس به تیک زدن کنار پاراگراف ها قناعت کردم که خدای ناکرده
[/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]کتاب [/FONT][FONT=tahoma,verdana,arial,helvetica,sans-serif]آسیب نبیند !!
« جستجو یکی از مهمترین کتابهای دوران معاصر و حاوی برخی از ظریفترین و عمیقترین نظریات در شناخت روان آدمیست. صفحاتی از این کتاب براستی اعجابآور است، هر بار خواندن ِ آنها کشفی تازه است که همواره این تازگی را حفظ میکند ، تا جایی که بسیار بارها هنگام خواندن جستجو این فکر به ذهن میآید که «چه حیف اگر این نکتهها نخوانده بماند» *

نام کتاب : گزیدههایی از در جستجوی زمان از دست رفته (به انتخاب مهدی سحابی)
نویسنده : مارسل پروست
مترجم : مهدی سحابی
نشر : مرکز
تعداد صفحات کتاب : 192
[/FONT]

• پیشنهادات
  • YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]
    Bobin-%20rafighe%20ala.jpg
    [/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام کتاب : رفیق اعلی
    نویسنده : کریستیان بوبن
    مترجم : پیروز سیار
    ناشر : طرح نو
    تعداد صفحات : ۱۸۴

توضیح :

این کتاب را از طریق یکی از دوستان وبلاگنویس شناختم ([/FONT]
    Please, ورود or عضویت to view URLs content!
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]) . خیلی از این کتاب تعریف کردند و من هم علاقهمند شدم بخوانماش. راستش پیدا کردن ِ این کتاب کار سختی بود و البته هنوز هم هست ! مثل اینکه تجدید چاپ نشده و حالا هم تعداد کمی از آن در بازار مانده.
    من خودم از [/FONT]آدینه بوک [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif] خریدماش ..

این کتاب یک چیزی فراتر از فوقالعاده است ! من قبلاً هم آثاری از بوبن خوانده بودم و این نویسندهی بزرگ را می شناختم اما با ترجمهی "مهوش قویمی" ..
    اگر بخواهم صادق باشم ، باید بگویم از ترجمهی مهوش قویمی خوشم نیامد. حس می کنم خوب نتوانسته از پس ِ نوشتههای ِ بوبن بر بیاید.

الحق که یکی از نکات ِ مثبت ِ این کتاب ، ترجمهی زیبا و دلنشین ِ "پیروز سیار" است.

این کتاب مجموعههی سه کتاب ِ نویسنده همراه با مصاحبهای با کریستیان بوبن است.
    کتاب اول (رفیق اعلی) در مورد زندگی ِ فرانچسکوی ِ قدیس ، از کودکی تا جوانی و در نهایت مرگ اوست .. در این کتاب ، بوبن کوشیده است تا با دیدی فلسفی و زبانی شاعرانه به تفسیر زندگی فرانچسکوی قدیس بپردازند. این قدیس مشهور ایتالیایی که یکی از بزرگترین فرقههای مذهب کاتولیک را پدید آورد و پایهگذار نوعی مشرب عرفانی در آیین مسیحیت شد. پیامآور عشقی الهامگرفته از احساس مادر نسبت به فرزند بود ، چرا که تنها صورت حقیقی عشق را نهفته در این احساس می دید و تمامی گونه های دیگر عشق را ریاکارانه و دروغین می انگاشت و بر آن بود که آدمیان و حیوانات و نباتات و جمادات را جملگی از این عشق حقیقی بهرهمند سازد.

کتاب دوم (چهره ی دیگر) مقایسه ی دنیایی آرمانی با جهان ِ امروز ِ ما انسان هاست. البته این از نظر من است. حس می کنم آن جهان ِ توصیف شده ، جایی است که همهی ما آرزوی زندگی کردن در آن را داریم ..

کتاب سوم (ستایش هیچ) پاسخ ِ یک نامه است. البته مطمئن نیستم اما فکر می کنم پاسخ ِ یک نامهی خیالی باید باشد تا نویسنده بتواند حرفهایش را قالب آن بیان کند.
    و جوابی ست به پرسش "چه چیز به زندگی شما معنی می دهد؟" ..
    و کریستیان بوبن ، با قلم ِ فوقالعاده زیبایش به بهترین شکل ممکن ،به این سوال پاسخ می دهد.

این کتاب ، بدون شک یکی از بهترین کتابهایی است که تا به حال خوانده ام.
    ممنونم از دوستی که آن را به من معرفی کرد :)
    [/FONT][/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    raaz.jpg

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif](منبع عكس : سايت خانه كتاب اشا)[/FONT]
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : راز
    نويسنده : استفين كينگ
    مترجم : محمد قصاع
    تعداد صفحات : ۳۳۶
    ناشر : نشر افق

درباره ي كتاب :

كتاب راز را از [/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]خانه کتاب آشنا شناختم. اولش ، منظورم اين است وقتي كه اسمش را ديدم ، فكر كردم همان كتاب ِ "راز" ِ معروف است كه در زمينهي قانون جذب و .. بود. اما بعد ديدم نه ! اين رمان ِ راز است. براي همين شروع كردم به خواندن ِ متن ِ معرفي ِ كتاب .

متن ِ معرفي كتاب را آقاي مطهريمنش نوشته اند. پيشنهاد مي كنم بخوانيد چون به نظرم معرفي ِ كاملي است :[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]اين كتاب در مورد زندگي ِ مرد ِ نويسنده اي است كه به تازگي همسرش را ترك كرده و حالا در دهكده اي كوچك زندگي مي كند. او همسر سابقش را همچنان دوست دارد اما چون نمي تواند با خيانتي كه در حق او كرده ، كنار بيايد ، تصميم به ترك وي گرفته است. در اين دهكده ، و در اين خانه ، مشغول نوشتن ِ كتابي ست كه ناگهان مردي روستايي از راه مي رسد و او را به دزدي ِ ادبي متهم مي كند. مرد اين اتهام را نمي پذيرد و در صدد اثبات ِ حقانيت ِ خويش برمي آيد. اما بلافاصله بعد از اين تصميم يك آتش سوزي و چند قتل رخ مي دهد كه او را گيج مي كند ..

به نظرم كتاب ِ خوبي بود. مخصوصاً پايان ِ غير منتظره اش ! [/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

Haman%20Eshgh.jpg

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : همان عشق
    نويسنده : يان آندره آ
    مترجم : قاسم روبين
    ناشر : انتشارات نيلوفر
    تعداد صفحات : ۱۶۶

توضيح :
    یان آندره آ، متولد 1952، اهل برتانی ِ فرانسه است. دانشجوی فلسفه بوده، و خواننده ی آثار دوراس. در 1980 با دوراس آشنا می شود و تا پایان حیات این نویسنده (1996) در کنارش می ماند. دوراس متن را می گوید و او تحریر می کند. در تمام این سال ها سکوت می کند و از رابـ ـطه ی خود با دوراس چیزی نمی گوید. بعد از مرگ او دچار ملالی می شود و زندگی اش به سختی می گذرد تا این که می نویسد.

پ.ن : اين كتاب در مورد زندگي آندره آ و مارگريت دوراس است. كتاب خوبي بود. باعث شد دوراس را بهتر بشناسم :)[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

Barane%20tabestan.jpg

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : باران تابستان
    نويسنده : مارگريت دوراس
    تعداد صفحات : ۱۵۱

توضيح : باران تابستان نه داستان است نه نمایشنامه.هم داستان است هم نمایشنامه.آدم های دوراس عجیبند،غریبند.خانواده ای که دوراس قصه شان را تعریف میکند بی هویتند.پدر و مادر که معلوم نیست از کجای اروپا آمده اند که زبان مادریشان را تقریبن از یاد بـرده اند و بچه هایی که حتا سنشان معلوم نیست.ارنستو -شخصیت اصلی کار به نوعی-بین دوازده تا بیست سال دارد با جثه ای بزرگ.خودش میگوید به طور خاصی رشد کرده تا تفاوت بین خودش و مادرش را جبران کند.هر چند فایده ای نداشته.مادر هیچ علاقه ای به زندگی ندارد.بهترین لحظه اش در خاطره ای ست در هفده سالگیش در قطار.همه میترسند که مادر یکهو ول کند و ناپدید شود.پدر تبار ایتالیای دارد و دست به هیچ کاری نمیزند.زندگیشان از اعانه و کمک های شهرداری میگذرد.ژن خواهر ارنستو روحیه ای آتشین دارد.آرام است با این حال شکلی از ویرانگری .ویرانگریی که هر لحظه انتظار داری چیزی را به آتش بکشد.بقیه برادرز و سیسترزند.اعضای این خانواده چندین اسم دارند.نشانه هایی دیگر از چند پاره گی هویتی.همه غیر از آنها هم سن مشخصی دارند و هم اسم مشخص.آقای معلم فقط آقای معلم است[/FONT][FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif].[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795

Dard.jpg

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : درد
    نويسنده : مارگريت دوراس
    تعداد صفحات : ۱۸۸[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]توضيح : درد [La Douleur]. سرگذشتی از مارگریت دوراس (1) (1914-1996)، نویسنده فرانسوی، که در 1986 منتشر شده است: اثر که بیشتر جنبه حسب حال دارد، گزارش بازگشت روبر ال، شوهر راوی از بازداشتگاه آلمانی است. دوراس در مقدمه کتاب میگوید که این یادداشتها را «در دو دفتر، در گنجههای آبی خانه نوفللو-شاتو (2)» پیدا کرده است و تأکید میکند که درد «یکی از مهمترین چیزهای زندگی» اوست و اضافه میکند که کلمه «نوشته» در مورد این اثر مناسب نیست: «من خود را رودرروی صفحاتی دیدم که به صورت منظم با خطی ریز و فوقالعاده مرتب و ملایم سیاه شده بود و نیز خود را رودرروی نوعی بینظمی اندیشه و احساس یافتم که جرئت نکردم به آن دست بزنم، زیرا در برابر آن از پرداختن به ادبیات شرمم میآمد.»
    انسان همانسان درگیر درد میشود که درگیر خشونت، این نوشته بیگذشت میشود. دوراس با جملات کوتاه، با فریادهای هول و عصیان، خشم خالصش را به صورت خواننده پرتاب میکند؛ با آن خردهریزهای شادی و نیز آرزوی مرگ که در دلش خانه کرده است، داستان این انتظار بازگشت را در لحظاتی تعریف میکند که هزاران اسیر از بازداشتگاهها برمیگردند و مردم، غرق در وحشت و حیرت، شرح قتل عام مردم را از دهان این اشباح انسانی میشنوند. دوراس در کمتر اثری توانسته بود به این نیروی متقاعدکننده، هیجانانگیز و بدون استفاده از نماها، اما به شیوهای پالائیده و صریح دست یابد که سبب میشود از دخالت در این دردی که با چنین عمقی از آن اوست خجالت بکشیم. در زیر نقاب این کتاب آتشین و میرا چیزی نهفته است؛ چیزی که در این هسته درد دروغ نمیگوید و بییاری هیچ امر ارادی نگارش، به نوعی از برهنگی مطلق میرسد، به نوعی زیبایی اندوهبار، بیانناپذیر و سوزناک که گویی تحت فشار بدبختی منجمد شدهای است.
    رضا سیدحسینی. فرهنگ آثار. سروش.

پ.ن : حرف زدن از نوشته هاي مارگريت دوراس برايم خيلي سخت است. چون يك جوري ست كه فقط خود آدم آن را مي فهمد.. :) و توضيح دادنش سخت است. براي همين توضيح را از وبلاگ "كتابدوست" كپي كردم كه تقريباً توضيح كاملي ست.[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    White%20Tiger.jpg
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : ببر سفيد
    نويسنده : آراويند آديگا
    مترجم : مژده دقيقي
    ناشر : نيلوفر
    تعدا صفحات : ۲۸۶

برنده ي من ــ بوكر ۲۰۰۸

توضيح : ببر سفيد گشت و گذاري خنده آور و تخيلي در سويه ي تاريك هند است كه كمتر نشاني از آن در داستانها مي بينيم. آراويند آديگا در اين رمان داستاني قوي درباره ي بي عدالتي و قدرت در جامعه ي سرشار از تناقض امروز هند روايت مي كند. شكل گرفتن جامعه ي هند در قالب يك اقتصاد جهاني مدرن با شخصيت اصلي رمان در تقابل قرار مي گيرد. بالرام حلوايي شخصيت پيچيده اي است ــ خدمتكار ، فيلسوف ، كارآفرين ، قاتل ــ كه طي هفت شب ، زير نور پراكنده ي چلچراغي مضحك ، داستان هولناك و حيرت آور موفقيت خود را در زندگي بازمي گويد ، موفقيتي كه تنها به كمك ذكاوت خود به آن دست يافته است.

پ.ن : كتاب عجيبي بود ! نمي دانم چه بايد بگويم اما در كل داستان غم انگيزي ست كه واقعيات تلخي را از هند به تصوير مي كشد..
    و البته به نظرم بهتر است اين كتاب را وقتي بخوانيد كه كتاب خوبي ديگري نداشته باشيد ;)[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    Fane%20Roman-nevic.jpg
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : فن ِ رماننويسي
    ويسنده : داين دات فاير
    متترجم : محمد جواد فيروزي
    ناشر : نگاه
    تعداد صفحات : ۱۷۵[/FONT]

[FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]توضيح : راستش را بخواهيد خود من ، زياد به خواندن اينجور كتاب ها علاقه اي نداشتم ، اما بعد از خواندن كتاب "مباني داستان كوتاه" از مصطفي مستور نظرم عوض شد. ديدم اينجور كتابها را بايد خواند تا طريقه ي درست نوشتن را از بزرگاني كه اين مسير را طي كرده اند آموخت.
    كتاب "فن رمان نويسي" نه تنها براي كساني كه تصميم دارند "رمان نويس" بشوند مفيد و خواندني ست بلكه براي كساني كه مي خواهند درست بنويسند هم مفيد است.
    مثلا من خودم فعلا برنامه اي براي رمان نوشتن ندارم !! اما از اين كتاب نكات بسيار خوبي را ياد گرفتم كه در همين يادداشت نويسي ساده هم كاربرد دارند ..
    خلاصه اينكه خواندش را به شما پيشنهاد مي كنم :)[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]
    a%20perfect%20night%20to%20go%20to%20China.jpg
    [/FONT]
    [FONT=Tahoma, Arial, Helvetica, sans-serif]نام كتاب : شبي عالي براي سفر به چين
    نويسنده : ديويد گيلمور
    مترجم : ميچكا سرمدي
    ناشر : نشر چشمه
    تعداد صفحات : 167 صفحه

- برنده ي جايزه ي گاورنر جنرال در كانادا
    - پرفروش ترين كتاب ملي سال 2005 در كانادا

درباره ي كتاب :
    موضوع كتاب در مورد مردي ست ، كه يك شب ، به قصد پياده روي ، خانه را ترك مي كند و اين بيرون رفتنش موجب مي شود كه پسرش خانه را ترك كرده و گم شود. پدر ، كه وابستگي شديدي به پسر كوچكش دارد ، همه جا را براي پيدا كردن او جست و جو مي كند اما با ديدن يك خواب (خواب مادرش)، متوجه مي شود كه جست و جو بي فايده است زيرا پسرش مرده است ..

موضوع انتخابي از نظر من فوق العاده بود ! بيان دقيق حال و روز پدر ، و زندگي آشفته ي او پس از گم شدن ِ پسرش ، باعث شده است كه تا اواسط كتاب واقعا مشتاق ِ خواندن ِ پايان ِ داستان باشيم. اما از صفحات ِ مياني ِ كتاب كه مي گذاريم، يك ماجراهايي پيش مي آيد كه به نظرم اصلا نيازي به بيان آنها نبود. و نظر شخصي من اين است كه اين اتفاقات رمان را در صفحات پاياني ، ضعيف كرده است .

راستش من خودم اصلا اين حس را دوست ندارم. حسي كه در پايان برخي از كتابها به آن دست پيدا مي كنم : اينكه درباره ي نتيجه اي كه از داستان گرفته ام مطمئن نيستم. مثلا نتيجه اي كه من از اين رمان گرفتم اين بود كه در نهايت اين پدر توانست به كسي ديگر مثل پسرش در محلي ، مانند شهري كه در خواب مي ديد ، دست بيابد ..
    اما اصلا مطمئن نيستم كه حرف نويسنده هم همين باشد !

كمي هم از صفحات خوب كتاب بگويم : مثلا اينكه نويسنده در بيان احساسات پدر ، عشق او به فرزندش و روابط زيباي بين اين پدر و پسر چقدر موفق بوده. بعضي از جملات يا ديالوگ هاي اين كتاب واقعا تاثيرگذار هستند. مثلا در صفحاتي مي خوانيم كه پدر داستان ، شب ها به خيابان مي رود و در سكوت شب ، فقط گوش مي دهد و از پسرش مي خواهد كه او را براي رسيدن ِ به او راهنمايي كند.

در مجموع دوست دارم خودتان تصميم بگيريد كه بخوانيدش يا نه. اين ها همه نظرات من بودند. شايد شما كتاب را بهتر از من درك كنيد ! :)[/FONT]

YASHAR

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    3,403
    امتیاز واکنش
    11,795
    One%20more%20day.jpg
    نام كتاب : يك روز ديگر
    نويسنده : ميچ آلبوم
    مترجم : گيتا گرگاني
    ناشر : كاروان
    تعداد صفحات : ۲۲۴

توضیح پشت کتاب : اگر شما شانس داشته باشید، فقط یک شانس، تا به گذشته برگردید و اشتباهی را که در زندگی مرتکب شده اید جبران کنید، از این فرصت استفاده می کنید؟ و اگر این کار را کردید، آن قدر بزرگ هستید که تاب تحملش را داشته باشید؟
    پدر چارلی بنه تو در کودکی به او گفت: «تو می توانی پسر مامان باشی یا پسر بابا، اما نه هر دو». او هم پدرش را انتخاب کرد، اما نتیجه فقط این بود که در آستانه ی نوجوانی دید که پدرش ناپدید شد. چن دهه بعد، چارلی مردی شکست خورده است. کارش را از دست می دهد. خانواده اش راترک می کند. وقتی می فهمد به عروسی تنها دخترش دعوت نشده، به کلی دچار ناامیدی می شود و تصمیم می گیرد خودش را بکشد.
    چارلی نیمه شب بامشین به شهر کوچک زادگاهش می رود: به آخرین سفر. اما وقتی گیج و سرگردان به خانه ی دوران کودکی اش می رسد، موضوع حیرت انگیزی را کشف می کند. مادرش ـ که هشت سال قبل مرده ـ آنجاست، و طوری به چارلی خوشامد می گوید که انگار هیچ اتفاقی نیفتاده.
    ادامه ی داستان در یک روز ظاهراً عادی می گذرد که بسیاری از ما در حسرت آنیم: فرصت ایجاد رابـ ـطه یا خوب با والدین در گذشته،برای شرح دادن اسرار خانوادگی و طلب بخشش. چارلی در جایی بین این زندگی و دنیای دیگر، در مورد مادرش و فداکاری های او چیزهای شگفت انگیزی می فهمد و سعی می کند با راهنمایی محبت آمیز او تکه های خرد شده ی زندگی اش را بار دیگر کنای هم قرار بدهد.

بالا