اخبار سینما و تلوزیون اخبارمربوط به اسکار2014-حواشی+اخبار برندگان

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 2,042
  • پاسخ ها 29
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
مجری پر سرو صدا (ellen)

در اسکار امسال دیگر خبری از مجریهایی نظیر بیلی کریستال و یا استیو مارتین نیست. میزبان اصلی اسکار 86 اگرچه به لحاظ اجرای رسمی سابقهی انجام این کار را دارد با اینهمه بسیاری نسبت به اجرای اسکار 86 توسط "الن دی جنرز" تردید اساسی دارند.یش از این در اسکار 79 دی جنرز میزبان اصلی اسکار سال 2007 بوده است.

جدای از این میزبان جنجالی ؛ اما لیست مجریها (افرادی که به روی سن آمده و اعلام برنامه میکنند و یا جایزه را به شخصی تقدیم مینمایند) برای اکثریت علاقمندان به سینما بسیار مقبول بودهاست. و جالب اینجااست که تعدادی از این افراد خودشان نامزد دریافت جایزه اسکار هستند.

بنابراین امشب می توانیم حضور افرادی همچون :امی آدامز،کریستین بیل،جسیکا بیل،جیم کری؛گلن کلوز،بندیکت کامبرباچ،ویولا دیویس، دنیل دی لوئیس، رابرت دنیرو، هریسون فورد،ووپی گولدبرگ،ساموئل ال جکسون،جنیفرلورنس، بیل موری،براد پیت و نائومی واتس را بر بروی سن شاهد باشیم.

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    برندگان جوایز اسکار 2014

جایزه اسکار بهترین فیلم هشتاد و ششمنین دوره جوایز اسکار به فیلم «دوازده سال بردگی» ساخته «استیو مککوئین» اعطاء شد.

در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی مرد جایزه اسکار به «متئو مککانوی» برای نقش آفرینی در فیلم «باشگاه خریدارن دالاس» اعطاء شد.

در بخش بهترین بازیگر نقش اصلی زن نیز طبق ژیس بینیها جایزه اسکار به «کیت بلانش» برای فیلم «یاسمن غمگین» رسید.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل زن، «لوپیتا نایونگ» برای فیلم «دوازده سال بردگی» جایزه اسکار را گرفت.

در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد، «جارد لتو» برای فیلم «باشگاه خریدارن دالاس» جایزه اسکار را گرفت.

در بخش بهترین فیلم غیرانگلیسی، «زیبایی بزرگ» ساخته «پائولو سورنتینو» موفق به عنوان بهترین فیم خارجی جوایز اسکار شد.

در بخش بهترین انیمیشن کوتاه، «آقای هابلوت» ساخته مشترک «لورن ویتز» و «الکساندر اسپیگارس» اثر برتر معرفی شد.

در بخش بهترین انیمیشن بلند، فیلم «منجمد» ساخته مشترک «جنیفر لی» و «پیتر دل ویچو» بهترین فیلم نام گرفت.

در بخش بهترین فیلمبرداری، جایزه اسکار به «امانوئل لوبزکی» برای فیلم «جاذبه» اعطاء شد.

در بخش بهترین مویسقی فیلم اصلی «استیون پرایس» برای ساخت مویسقی فیلم «جاذبه» جایزه اسکار گرفت.

در بخش بهترین ترانه، جایزه اسکار به انیمیشن «منجمد» تعلق گرفت.

در بخش بهترین جلوههای ویژه، جایزه اسکار برای فیلم «جاذبه» به «تیم وبر»، «کری لاورنس»، «دیو شرینک» و «نیو کوربولد» رسید.

در بخش بهترین طراحی لباس، «کترین مارتین» برای فیلم «گتسبی بزرگ» جایزه اسکار را دریافت کرد.

جایزه اسکار بهترین طراحی چهره به فیلم «باشگاه خریداران دالاس» رسید.

جایزه اسکار بهترین طراحی تولید به فیلم «گتسبی بزرگ» تعلق گرفت.

در بخش بهترین فیلم کوتاه اکشن زنده، «هلیوم» ساخته «والتر» و «کیم مگنوسون» جایزه اسکار را دریافت کرد.

در بخش بهترین مستند بلند، «20 قدم تا آزادی» ساخته «مورگان نویل»، «گیل فرایسن» و «کترین راجرز» بهترین اثر شناخته شد.

در بخش میکس صدا، «گلن فریمنتل» برای فیلم «جاذبه» جایزه اسکار را دریافت کرد.

در بخش بهترین صدابرداری، جایزه اسکار به عوامل صدابرداری فیلم «جاذبه» رسید.

در بخش بهترین تدوین، «آلفونسو کواران» و «مارک سنگر» برای فیلم «جاذبه» جایزه اسکار را دریافت کردند.

جایزه بهترین فیلمنامه اقتباسی جوایز اسکار 2014 به «جان ریدلی» برای نگارش فیلمنامه «دوازده سال بردگی» رسید.

جایزه بهترین فیلمنامه اصلی اسکار نیز به «اسپایک جونز» برای نگارش فیلمنامه «او» اعطاء شد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    برندگان بعد از گرفتن اسکار چه گفتند؟/ازدواج نمی کنم، بچه دار نمی شوم چون اسکار دارم

فارس نوشت:

هشتاد و ششمین مراسم اسکار ساعاتی پیش پایان یافت، در این گزارش به بخشی از سخنان برگزیدگان اسکار هنگام دریافت جوایزشان پرداختهایم.
    یکی از جاذبههای مراسم هر سال، واکنش برندگان جوایز اسکار و همچنین صحبتهایی است که هنگام دریافت تندیسهایشان ایراد میکنند.
    در زیر به گوشهای از سخنان برندگان اسکار اشاره میکنیم:
    «جارد لتو»، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش مکمل مرد: «بهترین دستاورد که بردن جایزه اسکار برای تو دارد این است که میتوانی بیایی روی سن و از همه آنهایی که دوستشان داری و برایت مهم هستند، تقدیر کنی. بینهایت مفتخرم از اینکه امشب مادرم و برادرم، مهمترین و عزیزترین افراد زندگیام در کنارم هستند و میتوانم در چنین شرایط باشکوه و منحصر به فردی از آنها تشکر میکنم.
    «آدرویتا لی»، یکی از برندگان تیم دو نفره «گریم صوت و مو» برای فیلم «کلوب خریداران دالاس»: من تمام زندگیام را وقف کارم کردهام و از این پس اگر کسی به من پیشنهاد دهد که ازدواج کنم و بچهدار شوم، به او خواهم گفت، نه من یک اسکار دارم.
    «کاترین مارتین»، همسر «باز لوهرمان» و برنده جایزه اسکار بهترین طراحی لباس برای فیلم «گتسبی بزرگ»: فکر میکنم خیلی خندهدار باشد همیشه هنگام کار وارد محل کارمان که میشوم، با خودم میگویم، وای خدای من دستیاران من خیلی پیر نشدهاند؟ بعد دوباره فکر میکنم و میبینم که خود من هم خیلی پیر شدهام.
    «اسکیپ لیوسی»، یکی از برندگان جایزه بهترین میکس صدا برای فیلم «جاذبه» که برای فیلم «درون لوین دیویس»، نامزد شده بود، گفت: این دو فیلم کاملا متفاوتند و هیچ چیز مشترکی ندارد مگر تیم فیلمسازی فوقالعادهای است که در هر دو این فیلمها توانستند، به یک فیلم درام زندگی ببخشند. هر دو فیلم به نوعی موزیکال بودند، فیلم «لوین دویویس» به طور مستقیم با موسیقی در ارتباط بود ولی در «جاذبه» باید وهم و عجیب بودن فضا را در قالب موسیقی بیان میکردیم.
    «کریستین اندرسون_لوپز»، یکی از برندگان تیم دو نفره جایزه اسکار بهترین ترانه برای فیلم «یخ زده» گفت: از اینکه ترانهام توانسته با اینهمه انسان ارتباط برقرار کند، حقیقتا به خود میبالم. هر روز در صفحه توئیتر و فیسبوکم، کامنتهای عجیب و غریبی دریافت میکردم با این مضمون که این ترانه باعث شده شخصی از تصمیم خودکشیاش منصرف شود و یا مادری در فرایند درمان سرطان کودکش مصممتر پیش رود، این برای من ارزش بسیاری دارد.
    «اسپایک جونز»، برنده جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اصلی برای فیلم «برای او» گفت: جوانتر که بودم هیچگاه فکر نمیکردم که بتوانم فیلمنامه بنویسم. فکر کنم زمان زیادی برد تا من چگونه نوشتن را یاد گرفتم. چیزهای زیادی درباره «چارلی کافمن» و «دیو ایگارس» و «وریس سنداک» یاد گرفتم. به نظرم هماکنون به این توانایی رسیدهام که بتوانم مکنونات قلبی و هر آنچه که باید بگویم را بنویسم.
    «متیو مککونافی»، برنده جایزه اسکار بهترین بازیگر نقش اول مرد گفت: من انتظار این جایزه را نداشتم، این جایزه در واقع پایان سفر با این فیلم است که چهار سال پیش از این با قرار گرفتن فیلمنامه آن بر میز کارم آغاز شده بود.
    «آلفونسو کوآرون»، که در این دوره از رقابتها دو جایزه اسکار بهترین تدوین و بهترین کارگردانی را برای فیلم «جاذبه» به خانه برد، هنگام دریافت جایزه اسکار بهترین کارگردانی گفت: به «جاذبه» و دیگر اعضاء تیم این فیلم افتخار میکنم.
    «استیو مک کوئین»، کارگردان فیلم «12 سال بردگی» که برنده جایزه بهترین فیلم سال شد، گفت: در حال حاضر کاملا خونسردم و حالم خوب است فکر کنم هنوز در بهت و حیرت به سر میبرم، این از آن لحظاتی است که ممکن است دیگر هرگز تکرار نشود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    واكنش «دي كاپريو» پس از اعلام اسكار بهترين بازيگر نقش مرد + تصاوير

در تصاوير لحظه به لحظه زير لئوناردو دي كاپريو را از زماني كه نامزدهاي اين مقوله را معرفي مي كنند تا زماني كه برگزيده اعلام مي شود ، مشاهده مي كنيد.

20140303122344tumblrn1uh75x0FB1qcga5ro1500.jpg

گروه بين الملل؛ سينما خبر- «لئوناردو دي كاپريو» كه براي بازي در فيلم «گرگ وال استريت» نامزد دريافت اسكار شده ، اين رقابت را به «متيو ماك كانايي» واگذار كرد.

در تصاوير لحظه به لحظه زير لئوناردو دي كاپريو را از زماني كه نامزدهاي اين مقوله را معرفي مي كنند تا زماني كه برگزيده اعلام مي شود ، مشاهده مي كنيد.

تنها واكنش او گزيدن نامحسوس لب پائين است كه حاكي از تأسف اوست.

17965326851636115246661314098732n1.jpg

15099746851635648580042063046675n.jpg

14261846851635781913361072807695n.jpg

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    لحظات عجيب و خنده دار در مراسم اسكار امسال + تصاوير

از آنجا كه يكي از هنرهاي «دي جنرس» دست انداختن و شوخي با بازيگران است، اين دوره از جوايز اسكار سرشار از لحظات عجيب و خنده دار بود.

20140303113456EllenDeGeneresHorizontalStageal.jpg

گروه بين الملل؛سينما خبر- هشتاد و ششمين دوره از جوايز اسكار با معرفي فيلم «12 سال بردگي»به عنوان بهترين فيلم به كار خود پايان داد. اين دوره از جوايز اسكار به ميزباني «الن دي جنرس» كمدين معروف تلويزيون برگزار شد. از آنجا كه يكي از هنرهاي «دي جنرس» دست انداختن و شوخي با بازيگران است، اين دوره از جوايز اسكار سرشار از لحظات عجيب و خنده دار بود.

عكس دسته جمعي «دي جنرس» با بازيگران محبوب خودش

سایت توئیتر از کار افتاد! دلیلش ریتوییت فراوان عکس الن دیجنرس همراه با هنرپیشگان بوده است.

1123.jpg

سامسونگ اسپانسر اصلي اين مراسم بود كه به اين روش توسط «دي جنرس» معرفي شد.

2112.jpg

«دي جنرس» با پيتزا از مهمانان پذيرايي كرد. واكنش بازيگران و چهره هاي معروف خنده دار بود.

بردپيت مشتاق خوردن يك تكه پيتزا

497.jpg

نگاه ساندرا بولاك از پيتزا برداشته نمي شود

586.jpg

«لتو» پيتزا را قاپ مي زند

1226.jpg

«هريسون فورد» هم اول پيتزا را بررسي مي كند

1421.jpg

كوين اسپيسي هم از يك تكه پيتزا بدش نمي آيد

158.jpg

«دكس شپارد» پيتزا را با جايش گرفت

1612.jpg

«دي كاپريو» با مادرش در اين مراسم حاضر شد. هر چند اسكار امسال باز هم به او نرسيد.

3102.jpg

تقدير ويژه ي دي جنرس از فيلم «جادوگر شهر از» با پوشيدن لباسي خاص

681.jpg

پنيك از اجرا كنندگان امسال بود

763.jpg

تبريك گرم «آنجلينا جولي» به «لوپيتا نيونگو» براي اسكار بهترين بازيگر نقش مكمل زن

858.jpg

شوخي كريستوف والتز با دي كاپريو روي فرش قرمز /او آرزوي دريافت اسكار براي دي كاپريو كرد

945.jpg

آنجلينا جولي و برد پيت روي فرش قرمز

1053.jpg

«جيمي كيمل» مجري تلويزيون با شلوار جين به فرش قرمز آمد

screen20shot202014-03-0320at201225020am.jpg

«جنيفر لارنس» باز هم زمين خورد

186.jpg

بنديكت كامبربج عكس خراب كن امسال معرفي شد

benedict20cumberbatch20photobomb.jpg

كفشهاي گرانقيمت يكي از مهمانان

lets-take-a-closer-look-at-johnny-weirs-shoes-shall-wejpg.jpg

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    اسكار امسال با 43 ميليون بيننده، ركورد پربيننده ترين برنامه اسكار را در 10 سال گذشته بدست آورد

مراسم امسال اسكار كه مستقيما از شبكه ABC روي آنتن رفته بود، نسبت به سال گذشته 5. 2 ميليون مخاطب بيشتر را جذب كرده و با 43 ميليون بيننده،

ركورد پربيننده ترين اسكار طي 10 سال گذشته را بدست آورد.

بر اساس بررسيهاي شبكه ABC، يكي از علل افزايش بينندگان برنامه امسال اسكار، ميزباني «الن دي جنرس» بوده كه تا 1. 14 درصد در افزايش

بينندگان 18 تا 49 ساله تأثير داشته است. اين در حالي است كه بالاترين نرخ استقبال از برنامه مراسم اسكار توسط افراد 18 تا 49 ساله با 13 درصد به سال 2007 با

اجراي دي جنرس بازمي گردد. هر چند در سال 2007 تعداد مخاطبان اسكار از 40 ميليون نفر فراتر نرفت.

از سوي ديگر شبكه ABC امسال تدابير جديدي را براي نمايش مستقيم برنامه اسكار از طريق لينك (watch abc) ارائه داد كه از طريق ويندوز، اندرويد و ios امكان

تماشاي مستقيم برنامه را مهيا مي كرد. اين حركت شبكه كه در افزايش تعداد مخاطبان اسكار تأثير زيادي داشته و به نظر مي رسد

تا سال آينده محدوده بيشتري از كشورهاي جهان را در بر بگيرد.

«الن دي جنرس» در سال 2007 نيز به عنوان مجري برنامه اسكار معرفي شد كه برنامه او بالغ بر 40 ميليون و 200 هزار بيننده داشت.

منبع : سینما خبر

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    انعام 1000 دلاري ستارگان به پيك پيتزا در مراسم اسكار

ادگار كه تاكنون چنين انعامي نگرفته است خود را بزرگترين برنده شب اسكار معرفي كرده است.

20140304134111edgarpizzaguyellendegeneresal.jpg

گروه بين الملل؛ سينما خبر- پيك تحويل پيتزا مراسم اسكار كه به يكي از چهره هاي ماندگار مراسم امسال تبديل شده است، با حضور در برنامه زنده «الن دي جنرس» از انعام سخاوتمندانه اي كه دريافت كرده بود، خبر داد.

«ادگار» پيك تحويل پيتزا فروشگاه «بيگ ماما اند پاپا» است كه در شب برگزاري مراسم اسكار 20 پيتزاي پنير، پپروني، قارچ و زيتون براي مراسم آورد.

«ادگار» در اين برنامه گفت : ابتدا فكر كردم سفارش پيتزا براي عوامل پشت صحنه است تا اينكه الن او را دنبال خود به سالن اصلي مراسم مي برد.

پس از پخش پيتزا در ميان ستارگان معروف حاضر در مراسم، به كمك دي جنرس، او انعامي بالغ بر 600 دلار دريافت كرد كه با انعام 400 دلاري دي جنرس به 1000 دلار رسيد.

وي افزود : ابتدا خيلي هيجان زده بود. فكرش را هم نمي كردم كه در ميان ستارگان معروف سينما باشم. واقعا ديوانه شده بود.

ادگار همچنين با اعلام اينكه «جوليا رابرتس» بازيگر محبوبش است اضافه كرد : «رابرتس» از بازيگران محبوب من است و هميشه فيلمهايش را تماشا مي كنم و اينكه براي او پيتزا ببرم باعث هيجان من شده بود.

ادگار كه تاكنون چنين انعامي نگرفته است خود را بزرگترين برنده شب اسكار معرفي كرده است.

«ادگار» براي برنامه الن نيز پيتزا بـرده بود.

article-2571861-1BFB6FF200000578-680634x381.jpg

دلارام

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    721
    امتیاز واکنش
    209
    ستارگان در مهمانی شب اسکار با چه غذاهایی پذیرایی می شوند؟

همان طور که می دانید، بعد از به اتمام رسیدن مراسم اسکار، مهمانی شب اسکار برگزار می شود. در این گزارش، تصاویری از خوراکی های زیبا و خوش طعم و گران بهایی را که قرار است امشب به ستارگان تعارف شود، ببینید. از مینی برگر گرفته تا نوشیدنی هایی که با قطعات طلا، تزیین شده اند.

6s2segegnguf1rgl4wd2.jpg

i54g6jre8nalq8bwtqxq.jpg

htv8o2so2zr9jpa2wyj9.jpg

tmpp2e4xxk0kqvxenxkb.jpg

n15pmjnx841w6q9tphs.jpg

6gpmpg9hre6dl3n8rwtc.jpg

qakhmqc51izewxf5oef.jpg

منبع:کافه سینما

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    عذرخواهی یک بازیگر برای اشتباه خود در جوایز اسکار

جان تراولتا برای اشتباه در تلفظ نام ادینا منزل بازیگر برنده جایزه تونی در مراسم هشتاد و ششمین دوره جوایز اسکار عذرخواهی کرد.

14-3-5-132139johntravolta.jpg

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، دوشنبه صبح در جوایز اسکار، جان تراولتا روی صحنه آمد تا ادینا منزل (Idina Menzel) خواننده ترانه «رهایش کن» از فیلم انیمیشن «یخزده» را معرفی کند، اما نام او را به اشتباه ادل دازیم (Adele Dazeem) گفت!

حدود 43 میلیون نفر در آمریکا و میلیونها نفر دیگر در سراسر جهان شاهد این صحنه بودند و از آن پس تاکنون تراولتا در شبکههای اجتماعی به شدت مورد تمسخر بوده است، بخصوص که او در تمرینات پیش از برگزاری جوایز اسکار شرکت کرده بود.

منزل که بیشتر به عنوان بازیگر تئاتر در برادوی شهرت دارد و خواننده و ترانهسرا هم هست، ظاهرا از این اشتباه ناراحت نشد و تاکنون نیز واکنشی نشان نداده است. ترانه «رهایش کن» در نهایت جایزه اسکار بهترین ترانه را برد.

تراولتا در بیانیهای که سهشنبه منتشر شد، گفت: «همه روز خودم را کتک زدم. بعد به خودم گفتم... ادینا منزل چه خواهد گفت؟ او حتما میگوید "رهایش کن، رهایش کن!" ادینا بسیار بااستعداد است و خیلی خوشحالم که «یخزده» دو جایزه اسکار به خانه برد!»

تراولتا 60 ساله برای فیلمهای «تب شنبهشب» و «داستان عامهپسند» نامزد اسکار بوده است. «کری»، «گریس»، «Blow Out»، «تیر شکسته»، «پدیده»، «تغییر چهره»، «خط قرمز باریک» و «شمشیرماهی» از دیگر فیلمهای اوست.

منزل 42 ساله برای بازی در نمایش «Wicked» برنده جایزه تونی شد که از آن به عنوان اسکار در دنیای تئاتر یاد میشود. او به زودی در برادوی در نمایش موزیکال «If/Then» روی صحنه میرود. منزل در فیلم «یخزده» بجای شخصیت السا ملکه برفی نیز صحبت کرده است.

اسوشیتدپرس / 5 مارس / ترجمه: علی افتخاری

دلارام

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    721
    امتیاز واکنش
    209
    تنها زن محجبه اسکار 2014 + عکس

یکی از منحصر به فردترین اتفاقاتی که در اسکار 2014 رخ داد و در میان رسانه های فارسی زبان کوچکترین توجهی را به خود جلب کرد، حضور یک بانوی باحجاب در میان شش چهره جوان برتر آکادمی علوم و هنرهای تصاویر متحرک (AMPAS) بود که در جریان اهدای جوایز اسکار بود اما این دختر که بود؟

oscar-women-ba-hejab.jpg

در جریان برگزاری مراسم اسکار 2014 پس از آنکه هریسون فورد برای معرفی فیلم کلاهبرداری امریکایی، باشگاه خریداران دالاس و گرگ وال استریت به روی صحنه آمد، چنینگ تیتوم، جوانان تیم اسکار امسال را معرفی کرد که در میان آنها یک دختر محجبه بود؛ دختری که در فرش قرمز و پیش از مراسم نیز مورد توجه عکاسان و رسانه ها قرار گرفته بود. سپس انیمشین کوتاه و انیمیشن بلند اهداء شد.

این جوانان فرصت یافتهاند تا استعدادشان مورد توجه 3280 میهمان اسکار 2014 که از روی فروش قرمز عبور کرده بودند قرار گیرند و بسیاری از این سینماگران جهانی پیش از معرفی این شش تن و در جریان مراسم فرش قرمز با این جوان ها گفتگو کردند و سپس وارد سالن دالبی تئاتر شدند اما این جوانان چگونه انتخاب شدند و به عنوان تیم جوان اسکار مورد تقدیر قرار گرفتند و هزاران تصاویر از آنها ثبت و در فضای مجازی منتشر شد.

شاید برای پاسخ به این پرسش بهتر باشد، به جالب ترین کیس از میان آن شش تن توجه کرد که همان دختر محجبه بود. هفته نامه کریستین ساینس مانیتور در گزارشی تحت عنوان «آن سوی حجاب در اسکار» به کنکاش درباره این دختر محجبه پرداخته است. زمانی که «زینب عبدل النبی» در آخر هفته با حجاب بر روی فرش قرمز ظاهر شد، در فیسبوک و توئیتر با فوران تعجب عمومی مواجه شدیم: «یک محجبه روی فرش قرمز!»، «عشق حجاب! زندگی زیبای مسلمان حضور داره در مراسم اسکار»

خانم عبدل نبی یک جوان 22 ساله از برانکس نیویورک و دانشجوی دانشگاه میشیگان است که به عنوان یکی از شش دانش آموزانی که موفق به کسب “تیم اسکار” رقابت ملی فیلم انتخاب شد. او جزو هزاران دانشجویی بود که برای رقابت در این بخش، فیلم کوتاهش را با آکادمی اسکار ارائه کرده بود و این فیلم کوتاه توجه داوران را به طور ویژه به خود جلب کرد و منجر به انتخابش به عنوان یکی از شش برگزیده نهایی شد.

در واقع این رویه یک اتفاق مرسوم است و آنچه باعث شگفتی حتی حاضران در مراسم اسکار شده بود، موفقیت یک زن مسلمان و باحجاببه طی این فرآیند رقابتی بود شاید او اولین محجبهای باشد که با کسب موفقیتی در سطح آکادمی، روی فرش قرمز گام گذاشته بود. در عین حال این انتخاب بی حاشیه نیز نبود و برخی، انتخاب او را به صرفاً به خاطر حجابش و ژست گرفتن آکادمی برای انتخاب او خوانده اند و شایستگی اش را برای دریافت این جایزه به چالش کشیده اید اما این نقدها اعتبار دستاوردهای عبدل نبی و استعداد قابل توجهش را کمتر نساخته است.

توئیتر این دختر تحت عنوان «لیدی زازا» این روزها به طور ویژه مورد توجه قرار گرفته و حجم فالوئرهایش به شدت در حال افزایش است. او در تلاش است تا ثابت کند با این شرایط متفاوت می توان در سینمای آمریکا درخشید اما آیا همچنان این درخشش استمرار خواهد داشت و باز هم نام او را خواهیم شنید؟

منبع:کلیشه

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    14
    بازدیدها
    1,772
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    185
    پاسخ ها
    0