اخبار سینما و تلوزیون اخبارمربوط به سی و دومین جشنواره فیلم فجر(اتمام جشنواره-اخبار اختتامیه)

• شروع کننده موضوع دلارام
  • بازدیدها 11,230
  • پاسخ ها 278
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
"جلال تهراني" در جشنواره فجر با نمايش مخزن مي آيد

نمايش مخزن به نويسندگي جلال تهراني و كاري از مهدي رضايي امروز ميهمان خانه نمايش مي شود.

201401221604147.jpg

مهدي رضايي در گفتگو با خبرنگار سينما خبر درباره ي داستان نمايش گفت : اين اثر نمايشي حكات شوربختي خانواده اي است كه در آن ارتباطات به گونه اي سرد و بي روح شده و نهايتا به پوچي مي رسند...

وي درباره ي انتخاب نمايشنامه مخزن گفت : نمايشنامه هاي زيادي را مطالعه کردم و متوجه شدم كه اين نمايشنامه به دغدغه هاي فكري من بسيار نزديك است و با سبك خودم به اين نمايشنامه نگاه كردم.

رضايي كارگردان نمايش مخزن درباره ي وضعيت تئاتر كاشان گفت : تئاتر كاشان امكاناتي كه بايد داشته باشد را ندارد و سالن مناسب و استاندارد براي اجراي نمايش نداريم.

نمايش مخزن در سال 90 به كارگرداني جلال تهراني اجرا شد در حالي كه در جشنواره فجر امسال مهدي رضايي آن را به روي صحنه مي برد.

در اين نمايش مهدي جهاني ، سعيد خسروي و رضا رادبخت به ايفاي نقش مي پردازند .

به گزارش سينما خبر نمايش مخزن امروز ساعت 30 . 16 و 30 . 18 در خانه نمايش به روي صحنه مي رود.

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    اعلام زمان تحویل حضوری بلیت فیلم های جشنواره

مدیر سامانه فروش بلیت آثار سی و دومین جشنواره بینالمللی فیلم فجر از تحویل بلیتهای خریداری شده طی روزهای پنجم، ششم و هفتم بهمنماه در پردیس سینمایی ملت خبر داد.

2014012216450340.jpg

به گزارش سينما خبر به نقل از مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بینالمللی فیلم فجر؛ محسن شمس درباره زمان تحویل بلیتهای خریداری شده توسط مخاطبان و علاقهمندان آثار این دوره از جشنواره گفت: روزهای شنبه، یکشنبه و دوشنبه به تاریخ پنجم، ششم و هفتم بهمنماه بلیتها به صورت حضوری به مخاطبان و علاقهمندان حضور در سینماهای میزبان جشنواره تحویل داده میشوند.

مدیر سامانه فروش بلیت آثار حاضر در سی و دومین جشنواره بینالمللی فیلم فجر درباره زمان تحویل بلیت به نهادها و سازمانهای متقاضی یادآور شد: طبق برنامه ریزی انجام شده روز سهشنبه ۸ بهمنماه به تحویل بلیت نهادها و سازمانهایی اختصاص پیدا کرده است که تمایل به تماشای آثار این دوره از جشنواره را دارند.

وی درباره ساعات و مکان در نظر گرفته شده برای تحویل حضوری بلیتها در ایام مدنظر تأکید کرد: تمامی متقاضیان میتوانند از ساعت ۹ صبح تا ساعت ۱۹ روزهای تعیین شده برای تحویل حضوری بلیتها به پردیس سینمایی ملت مراجعه کنند.

سی و دومین جشنواره بینالمللی فیلم فجر با دبیری علیرضا رضاداد از ۱۲ تا ۲۲ بهمنماه برگزار میشود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    اجرای 12 نمایش خیابانی در ایام جشنواره فجر در خانه هنرمندان

خانه هنرمندان ایران میزبان 12 نمایش خیابانی سی و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر خواهد بود.

2014012217072253.jpg

به گزارش سينما خبر ، فضای باز خانه هنرمندان ایران 28 دی تا 11 بهمن میزبان بخش تئاتر خیابانی سی و دومین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر خواهد بود.

چهارشنبه 2 بهمن ساعت 17 نمایش «املت با گوجه ایرانی» از تفرش به نویسندگی و کارگردانی میثم سرآبادانی به مدت 30 دقیقه اجرا میشود.

پنجشنبه 3 بهمن ساعت 16 نمایش «چوپانها» از تهران به نویسندگی و کارگردانی علی محمد رادمنش به مدت 30 دقیقه اجرا میشود.

جمعه 4 بهمن ساعت 17 نمایش «باشلوق» از مرند به نویسندگی و کارگردانی مهدی صالحیار به مدت 20 دقیقه اجرا میشود.

شنبه 5 بهمن ساعت 15 نمایش «سوغات خلیج فارس» از بوشهر نوشته فرامز کلانتری و به کارگردانی احمدرضا قربانی به مدت 25 دقیقه اجرا میشود.

یکشنبه 6 بهمن ساعت 17 نمایش «یک داستان کاملا واقعی» از ملایر به نویسندگی و کارگردانی نرگس خاک کار به مدت 30 دقیقه اجرا میشود.

دوشنبه 7 بهمن ساعت 16 نمایش «پرده خوانی شیرین و فرهاد مدل 92» از دهلران به نویسندگی و کارگردانی سعید خیرالهی به مدت 25 دقیقه اجرا میشود.

سهشنبه 8 بهمن ساعت 16 نمایش «سیارهها» از سیاهکل به نویسندگی و کارگردانی محمود فرضی نژاد به مدت 30 دقیقه اجرا میشود و سپس ساعت 17 نمایش «همیار» از آستانه اشرفیه به نویسندگی و کارگردانی میلاد حسین زاده به مدت 20 دقیقه اجرا میشود.

چهارشنبه 9 بهمن ساعت 16 نمایش «آیین ورف چال» از آمل به نویسندگی و کارگردانی محسن اردشیر و غنچه شکوهیان به مدت 30 دقیقه اجرا میشود و از ساعت 18 نمایش «دیوار» از سقز به نویسندگی و کارگردانی علیرضا اسماعیلی به مدت 25 دقیقه اجرا میشود.

پنجشنبه 10 بهمن ساعت 16 نمایش «پوتین» از خمینی شهر نوشته هادی کیانی و حسینعلی عمادی به کارگردانی هادی کیانی به مدت 25 دقیقه اجرا میشود.

جمعه 11 بهمن نیز ساعت 16 نمایش «گلادیاتور» از اهواز نوشته مصطفی بوعذار و به کارگردانی معصومه عموری به مدت 25 دقیقه اجرا میشود.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    برگزاری جلسه هماهنگی با مدیران سالن های سینمای جشنواره فیلم فجر

201401221723279000000000.jpg

به گزارش سينما خبر، در این جلسه محمدرضا فرجی مدیر امور سینماهای جشنواره فیلم فجر ضمن تشریح سیاست های کلی جشنواره فیلم فجر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری جشنواره فیلم فجر، از مدیران و سینماداران حاضر در جلسه خواستار همکاری و دقت نظر در بهبود روند امور مرتبط با سالنهای سینما با مخاطبین شد.

در این جلسه مدیران سالنهای سینمایی به بیان مسائل و مشکلاتی که ممکن است به دلیل حجم و فشار کاری بالا در ایام برگزاری جشنواره به وجود بیاید پرداختند.

عمده ترین مباحثی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تأکید بر تکریم تماشاگران در سالن های سینما، تجهیز دقیق و استاندارد سالنهای سینما به سیستمهای اطفای حریق، بهینه سازی سیستم بلیط فروشی در گیشه و کنترل ادزحام احتمالی در بیرون سالنهای سینما بود.

در این جلسه همچنین رضا بشردوست مدیر حراست سازمان سینمایی نیز به سئوالات شرکت کنندگان در جلسه پاسخ داد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    اجرای ”ماضی استمراری” در سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر

نمایش "ماضی استمراری"، به نویسندگی مرضیه ازگلی و کارگردانی ندا هنگامی، دوشنبه و سه شنبه، 7 و 8 بهمن ماه، در دو نوبت 17:30 و 19:30در تالار قشقایی به صحنه می رود.

2014012217541889.jpg

به گزارش سينما خبر، ندا هنگامی، که پس از سال ها دوری از صحنه با نمایش "ماضی استمراری" نوشته مرضیه ازگلی به صحنه تئاتر باز می گردد، این نمایش را با حضور بازیگرانی چون ناهید مسلمی، خسرو شهراز، ندا مقصودی، شیدا خلیل، سعید زارعی، رابعه معدنی و وحید آقاپور برای نخستین بار در بخش "تازه های تئاتر ایران" و "چشم انداز سال 93" در سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر اجرا خواهد کرد.
    این نمایش قصه 15 سال زندگی یک خانواده تهرانی را زاازسال 75 روایت می کند که خانه آن ها در طرح شهرداری قرار میگیرد.
    ندا هنگامی درباره علت انتخاب متن "ماضی استمراری" گفت: برای حضور در بخش "چشمانداز" باید متنی ایرانی را ارائه می کردم و چند سالی است مرضیه ازگلی را می شناسم و متن هایش را خوانده بودم. فضای این نمایشنامه را به جهت اینکه امکان ایجاد یک فضای سوررئال را داشتم (با وجود اینکه متن و روایت کاملا رئال است) و این موضوع به ذهنیت من نزدیک است، انتخاب کردم. متن سادگی خوبی دارد و روایت آن روان است. در عین حال آدم های نمایش برایم بسیار آشنا بودند.
    گفتنی است، ندا هنگامی کارگردان برگزیده بیستمین جشنواره بینالمللی تئاتر فجر برای نمایش "آژیدهاک" است و این نمایشنامه را پیش از این در جشنواره تئاتر مولوی نمایشنامهخوانی کرده است.
    سی و دومین جشنواره بین المللی تئاتر فجر، که از 24 دی ماه آغاز شده، به دبیری قادر آشنا تا 12 بهمن ماه ادامه می یابد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    هدایت جریان تئاتری به شهرستان ها، دستاوردهای عمده تئاتر فجر

میکائیل شهرستانی معتقد است خارج کردن تئاتر از مرکزیت پایتخت به مراکز استانها و هدایت کردن گروههای غیر ایرانی به شهرستانها کاری بسیار قابل توجه و شاید در سالهای اخیر یکی از تصمیمات مهم و اثرگذار مدیران و برنامه ریزان عرصه تئاتر کشور بوده است.

20140123124934104.jpg

به گزارش سينما خبر به نقل از ستاد خبری جشنواره تئاتر فجر ؛ این هنرمند با سابقه تئاتر ضمن تقدیر از تصمیمات انجام شده در بخش تئاتر فجر استانی امسال، گفت: هدایت این شریان حیات بخش به استانهای دیگر و حتی مناطق محروم کاری بسیار پسندیده و امری ضروریست؛ اما اگر این حرکت با حمایتهای لازم همراه نشود و تنها به برگزاری یک کارگاه عملی در کنار این اجراها اکتفا شود، آنها را به هنری علاقمند کردهایم که امکاناتش فراهم نیست. ما هم بسیاری از این کلاسها و کارگاههای عملی را در شهرهای دیگر برگزار میکردیم و هر دفعه که من از آنجا برمیگشتم با چشم خیس و بغض آنجا را ترک میکردم. چون میدیدم تعدادی جوان در همان گام اول چقدر شیفته تئاتر میشدند، و میدانستم که برای اکثر اینها این امکان فراهم نیست و اکثرا باعث دلسردی آنها از تئاتر میشد.

میکائیل شهرستانی افزود: باید این حرکت مثبت توامان با افزایش امکانات پیش برود و طی فرآیندهای جدی ساماندهی شود و هم امکانات سخت افزاری و نرم افزاری آن فراهم شود. سالن تئاتر ساخته شود و آموزشهای تئاتر داده شود و آنگاه با حضور گروههای معتبر و حتی اجرای آثار خارجی به پیشرفت تئاتر در این استانها کمک شود که امسال برای اولین بار برخی از استانها این شانس را داشتهاند تا از این شرایط بهرهمند شوند.

این مدرس هنرهای نمایشی در توضیح اینکه این حرکت که امسال در بخش استانی جشنواره فجر برای اولین بار صورت گرفته میتواند زمینهساز بازگشت افراد تحصیل کرده شهرستانی به شهرهای خود نیز باشد، گفت: من در بین دانشجویان خودم سراغ دارم افرادی که تا مقاطع کارشناسی ارشد به تحصیل تئاتر ادامه دادند ولی در شهر خودشان از این موضوع منتفع نشدند و به ناچار به مراکز اجرای تئاتر تهران روی آوردند که البته در تهران هم به مطلوب خود نرسیدند؛ در صورتیکه اگر در شهر خودشان این امکان را داشته باشند و بتوانند از همان امکانات کم که در دست عدهای معدود افتاده استفاده کنند، هرگز شهر خود را رها نمیکنند.

او تصریح کرد: به اعتقاد من به همان اندازه که در یک شهر باید مدرسه و مسجد ساخته شود، به همان اندازه باید سالنهای سینما و تئاتر ساخته شود، باید کتابخانه و فرهنگسرا تاسیس شود. ما از این طریق نه تنها جوانان را از بسیاری از بزههای اجتماعی دور نگه میداریم، بلکه به رشد فکری و فرهنگی خودمان کمک کردهایم. نباید به راهی برویم که حرفهی ما یک حرفه غیر ضروری به حساب بیاید.

شهرستانی در پایان گفت: یکی از ضروریات تئاتر امروز کشور، تمرکز زدایی از تهران است که جشنواره تئاتر فجر با این تصمیماتی از این قبیل میتواند زمینه ساز هدایت تئاتر به سایر استانها باشد ت از این طریق بتوانیم به توزیع عادلانه امکانات و مادی و معنوی تئاتری در کل کشور برسیم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    جلسه هماهنگی با مدیران سالن های سینمای جشنواره فیلم فجر برگزار شد

مدیران سالن های سینمای جشنواره فیلم فجر با مسئولان سازمان سینمایی و با هدف هماهنگی هرچه بیشتر در ایام جشنواره در محل سازمان سینمایی تشکیل جلسه دادند.

2014012313005282.jpg

به گزارش سينما خبر، در این جلسه محمدرضا فرجی مدیر امور سينماهاي جشنواره فيلم فجر ضمن تشریح سیاستهای کلی جشنواره فيلم فجر و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در برگزاری جشنواره فیلم فجر، از مدیران و سینماداران حاضر در جلسه خواستار همکاری و دقت نظر در بهبود روند امور مرتبط با سالنهای سینما با مخاطبین شد.

در این جلسه مدیران سالنهای سینمایی به بیان مسائل و مشکلاتی که ممکن است به دلیل حجم و فشار کاری بالا در ایام برگزاری جشنواره به وجود بیاید پرداختند.

عمده ترین مباحثی که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت تأكيد بر تکریم تماشاگران در سالنهای سینما، تجهیز دقیق و استاندارد سالنهای سینما به سیستم های اطفای حریق، بهینه سازی سیستم بلیط فروشی در گیشه و کنترل ادزحام احتمالی در بیرون سالنهای سینما بود.

در این جلسه همچنین رضا بشردوست مدیر حراست سازمان سینمایی نیز به سئوالات شرکت کنندگان پاسخ داد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    راه یافته گان به بخش مسابقه نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی مشخص شدند

اسامی راه یافته گان به بخش مسابقه نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی اعلام شد.

2014012313555387.gif

به گزارش سينما خبر به نقل از مدیریت ارتباطات سی و دومین جشنواره بین المللی فیلم فجر، اسامی راه یافته گان به بخش مسابقه نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی به شرح زیر است:

۱- کلاس هنرپیشگی/ سازنده نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی: مهدی سعدی

۲- خسته نباشید/ سازنده نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی: رامبد جوان

۳- پله آخر/ سازنده نمونه فیلم: سازنده نمونه فیلم: سمیه میرشمسی

۴- سر به مهر/ سازنده نمونه فیلم: حمید نجفی راد

۵- دربند/ سازنده نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی: امیرشیبان خاقانی

۶- هیس دخترها فریاد نمی زنند/ سازنده نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی: امیرشیبان خاقانی

۷- جیببر خیابان جنوبی/ سازنده نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی: امیرشیبان خاقانی

۸- پذیرایی ساده/ سازنده نمونه فیلم: مانی حقیقی

۹- پله آخر/ سازنده نمونه فیلم: فردین صاحب الزمانی

۱۰- گناهکاران/ سازنده نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی: امیرشیبان خاقانی

۱۱- آسمان زرد کم عمق/ سازنده فیلم تبلیغاتی: مهدی سعدی

۱۲- سر به مهر/ سازنده فیلم تبلیغاتی: حسین جمشیدی گوهری و محمد شاهحسینی

۱۳- ملکه/ سازنده تیزر: حمید باشهآهنگر

اسامی کاندیداهای بخش نمونه فیلم و فیلم تبلیغاتی:

۱- خسته نباشید/ سازنده نمونه فیلم: رامبد جوان

۲- سر به مهر/ سازنده فیلم تبلیغاتی: حسین جمشیدی گوهری و محمد شاهحسینی

۳- جیببر خیابان جنوبی/ سازنده نمونه فیلم: امیرشیبان خاقانی

۴- پذیرایی ساده/ سازنده نمونه فیلم: مانی حقیقی

۵- پله آخر/ سازنده نمونه فیلم: سمیه میرشمسی

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    خانه سینما مسئول رای گیری مردمی جشنواره فیلم فجر شد

فرهاد توحیدی خبر داد که قطعا «خانه سینما» رایگیری مردمی جشنواره فیلم فجر را انجام خواهد داد.

2014012313591287.jpg

به گزارش سينما خبر؛ رییس و سخنگوی هیات مدیرهی خانه سینما در توضیح روند چگونگی شمارش آرای مردمی جشنوارهی فیلم فجر گفت: یک اصلاحی که در صندوقها انجام خواهیم داد، شیوهی پنج گزینهای رای گیری است بنابراین تماشاگران از بین پنج گزینه یک رای را انتخاب میکنند تا بتوانیم آمار دقیقتری ارایه کنیم.

وی ادامه داد: همچنین در ادامهی دقیقتر کردن شیوه رایگیری سیمرغ مردمی، صندوقها در 15 سینما مستقر خواهد شد و سانسهایی که رای گیری انجام میشود بین فیلمها برابر خواهد بود تا شرایط رایگیری برای همه فیلمهای بخش «سودای سیمرغ» یکسان باشد.

توحیدی همچنین خبر داد که پیش از برگزاری جشنوارهی فیلم فجر از همهی صاحبان فیلمهای حاضر در بخش مسابقه دعوت به عمل خواهد آمد که از بین خودشان تعدادی نماینده برای نظارت بر روند رای گیری و شمارش آرا انتخاب بکنند.

رییس هیات مدیرهی خانه سینما اظهار امیدواری کرد: سلامت آرا در حین اجرای نظرسنجی تضمین بشود و ان شاءالله بدین تریبت انتخاب فیلم مردمی با کمال دقت و امانتداری انجام شود.

او در پاسخ به اینکه گفته میشود قرار است آرای مردمی هر روز اعلام نشود تا نظرسنجی دقیقتر باشد؟ گفت: دوستان ما در ستاد اجرایی انتخاب فیلم مردمی، در حال تنظیم آییننامهای هستند که به زودی آن را در سایت خانه سینما منتشر میکنند که در آن چگونگی رای و اعلام نتایج هم آمده است، قصد داریم همه چیز شفاف و روشن باشد.

بر اساس گزارش ايسنا، فرهاد توحیدی در پاسخ به اینکه آیا شیوه مکانیزه رایگیری شیوه بهتری نیست؟ توضیح داد: در ابتدای مذاکرات خانه سینما با دفتر جشنوارهی فجر پیشنهاد این بود که به شکل مکانیزه باشد اما گویا در مسیر اجرا، شرکتی که باید این نرمافزار را طراحی میکرد مذاکراتش با دفتر جشنواره به نتیجه نرسید. البته اطلاع خیلی دقیقی ندارم اما به طور کلی میدانم که به دلیل فنی و اداری، متاسفانه امسال هم نمیتوانیم آرای مردمی را مکانیزه شمارش کنیم و فقط تغییراتی اعمال میکنیم تا رای گیری با صحت و سلامت اتفاق بیفتد اما امیدواریم از سال آینده دبیر جشنواره فجر مقدمات این قضیه را فراهم کند.

فرهاد توحیدی که داور بخش سودای سیمرغ جشنوارهی فیلم فجر هم شده است، دربارهی پذیرش این مسوولیت به ایسنا گفت: من خیلی تمایل نداشتم و ترجیح میدادم راه عافیت طلبی را انتخاب کنم. چون امسال سال سختی است اما به هر حال این افتخار نصیبم شدم تا بتوانم قدم کوچکی در جهت وفاق سینمای ایران بردارم و امیدوارم که داوری امسال در جشنوارهی فجر بر مبنای رعایت اکید شرافت حرفهای انجام پذیرد.

او همچنین تاکید کرد: در جریان انتخاب داوران دیگر نبودم که چه کسانی هستند.

رییس هیات مدیرهی خانه سینما در پاسخ به اینکه آیا سالن سینمای هنرمندان مشخص شده است،گفت: هنوز قطعی نشده است.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    کارگردان ایتالیایی حاضر در جشنواره ی تئاتر فجر

کارگردان ایتالیایی مهمان در جشنوارهی تئاتر فجر گفت: به دلیل استقبال خوب مردم، تصمیم گرفتیم در جشنوارهی تئاتر فجر شرکت کنیم.

2014012314312292.gif

به گزارش سينما خبر؛ آنا دورا دورنو درباره نمایش «تنها در میان جمعیت» توضیح داد: این نمایش سفری است که در درون ذهنیت زنانهام انجام میدهم و احساسات و تجربیات زنانهام را بیان میکنم.

کارگردان و بازیگر «تنها در میان جمعیت» که برای اولینبار در ایران نمایش اجرا میکند، افزود: متأسفانه به دلیل محدودیت زمان نتوانستم، نمایشهای دیگر جشنواره را ببینم. زمانی که برای اجرا آماده میشدم با زمان اجراهای نمایشهای دیگر تداخل پیدا کرد و فرصت دیدن نمایشهای دیگر را از دست دادم که برایم جای تأسف است و فردا هم پس از اجرای دو نمایش باید به کشورم برگردم.

او درباره چگونگی آشنا شدن با تئاتر ایران و جشنواره فجر گفت: من در جشنوارههای دیگر تجربه همکاری با بازیگران ایرانی را داشتهام و از طریق یکی از ایرانیهایی که در لهستان با هم همکاری میکردیم با تئاتر ایران و این جشنواره آشنا شدم.

آنا دورا دورنو همچنین ادامه داد: گروه ما خوشحال میشود که با گروههای تئاتر ایرانی همکاری کند. من با یک دانشجوی ایرانی که در لهستان و در یک کارگاه آموزشی با هم آشنا شدیم، تصمیم داشتیم برنامهای به صورت مشترک انجام دهیم، حتی آن را به جشنواره هم ارائه دادیم که پذیرفته نشد.

این کارگردان تئاتر درباره علت پذیرفته نشدن تئاترشان به خبرنگار ایسنا گفت: علت اصلی آن را به طور دقیق نمیدانم اما شاید دلیلش این بود که ما را نمیشناختند و نمیدانستند که ماهیت کاری ما چیست. شاید حالا که روی ما شناخت پیدا کردند و با ماهیت کار ما آشنا شدند از همکاری ما استقبال بیشتری کنند.

او درباره استقبال تماشاگران از نمایش «تنها در میان جمعیت» بیان کرد: استقبال تماشاگران از این اجرا خوب بود، من برای اولینبار است که در ایران اجرا میکنم اما همکاران من که سال گذشته هم حضور داشتند، به دلیل استقبال خوب مردم تصمیم گرفتیم که امسال نیز در این جشنواره شرکت کنیم.

آنادورا دورنو دربارهی پوشش خاصاش برای اجرا در ایران گفت: فکر میکنم برای اجراهای بعدی و به عنوان خاطره لباسهایم را نگه دارم.

سائول سائوگاتی که اجرای انیمیشن «تنها در میان جمعیت» را بر عهده داشت، نیز گفت: اجرای این نمایش که به همراه بازی بازیگر و انیمیشن انجام میشود کار نسبتا خوبی است، گرچه خیلی نو نیست، اما آنقدر جدید هست که بتوان در آن پیشرفت کرد و آن را بهتر انجام داد.

به گزارش ایسنا، نمایش «تنها در میان جمعیت» شامگاه روز چهارشنبه (دوم بهمنماه) در دو نوبت در سالن استاد «سمندریان» تماشاخانهی ایرانشهر اجرا شد.

به گزارش ایسنا، این نمایش که محصول کشور ایتالیا بود با استقبال خوب تماشاگران مواجه شد.

«تنها در میان جمعیت» تلفیقی از اجرای صحنهای و انیمیشن است که بوسیله طراحی دستی سائول سائوگاتی به روی پرده پروژکتور نمایش داده میشد.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
    14
    بازدیدها
    1,772
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها
    185
    پاسخ ها
    0
    بازدیدها