اخباروحواشی مربوط به مسابقه های ایران-لهستان

• شروع کننده موضوع ☂Baran
  • بازدیدها 2,414
  • پاسخ ها 57
  • تاریخ شروع

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,966
امتیاز واکنش
225
غلامي: عملکردمان برابر لهستان فوق العاده بود

سرعتيزن تيم ملي واليبال ايران گفت: بعد از اينکه ست اول را به لهستان واگذار کرديم به خودمان آمديم و عملکرد فوقالعادهاي داشتيم.

00946086.jpg

عادل غلامي پس از پيروزي 3 بر يک مقابل لهستان درخصوص اين مسابقه اظهار داشت: ابتدا اين پيروزي را به کادر فني، بازيکنان، تماشاگران و همه مردم ايران تبريک ميگويم. ما تمام تلاش خود را به کار گرفتيم و اميدوارم توانسته باشيم دل مردم را شاد کنيم.

به نقل از فارس، وي ادامه داد: برنامه ما اين است که در بازي بعدي هم با تمام توان ظاهر شويم تا صعودمان به مرحله فينال را قطعي کنيم و با خيال راحت به لهستان سفر کنيم. اگر در بازي بعدي يک امتياز هم کسب کنيم صعودمان قطعي ميشود، اما شک نکنيد که ما براي کسب هر سه امتياز وارد ميدان ميشويم.

سرعتيزن تيم ملي واليبال ايران با بيان اينکه با حضور تماشاگران پرشور ايراني هرکاري که بخواهيم ميتوانيم انجام دهيم، گفت: در بازي نخست برابر لهستان هر دو تيم بازي را با استرس آغاز کردند و همين موضوع باعث شد تا ست اول را واگذار کنيم، اما رفته رفته با تذکرات کواچ و حمايت تماشاگران خود را در زمين مسابقه پيدا کرديم و توانستيم عملکرد فوقالعادهاي داشته باشيم. عملکردمان به قدري خوب بود که لهستان، يکي از قدرتهاي جهان را 25 بر 11 هم شکست داديم.

غلامي خاطرنشان کرد: کادر فني براي بازي دوم هم برنامههايي دارد که تلاش ميکنيم آنها را دقيق در زمين مسابقه اجرا کنيم. اميدوارم مردم هم کار را تمام شده ندانند و در آخرين مسابقهاي که در ليگ جهاني امسال ميزبان هستيم مانند هميشه سنگ تمام بگذارند.

دومين ديدار تيمهاي ملي واليبال ايران و لهستان در هفته ششم ليگ جهاني 2014 فردا ساعت 21 در سالن 12 هزار نفري آزادي برگزار ميشود.

• پیشنهادات
  • ☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    رقباي احتمالي ايران در دوربعد ليگ جهاني

نحوه گروه بندي و برگزاري مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال 2014 مشخص شد.

00957318.jpg

اولين جشن ملي واليبال در آزادي، مهر ماه 1390 با قهرماني مردان ايران در آسيا رقم خورد؛ روز صعود به ليگ جهاني با پيروزي بر ژاپن در شهريور 1391 دومين بار بود که واليبال، آزادي را به ميزبان يک جشن ملّي بدل کرده بود و حالا آزادي آماده است تا پذيراي سومين جشن باشکوه واليبال باشد. جايي که مردان ايران با لهستان روبرو ميشوند و پس از کسب سه امتياز در بازي اول اگر موفق به کسب 2 امتياز از بازي دوم شوند، بدون نياز به امتيازهاي دو مسابقه آيندهشان در لهستان و همچنين بدون توجه به نتيجه بازيهاي هفته آينده ايتاليا – برزيل، ميتوانند صعودشان به جمع شش تيم فيناليست ليگ جهاني را در خانه با هواداران بينظير واليبال ايران در سالن دوازده هزار نفري آزادي جشن بگيرند.

در واقع حُسن 2 امتياز گرفتن از بازي يکشنبه در اين است که ايران، بي اما و اگر و محاسبه نتايج بازيهاي هفته آينده، صعود خود را مسجل کرده و از طرفي فخر و حماسه صعودش را همينجا با مردم نازنينش جشن ميگيرد. اگرچه براي کسب اين 2 امتياز، دو بازي ديگر در لهستان هم فرصت دارد و اصلاً چه بسا به همين 2 امتياز هم نياز نداشته باشد. فقط کافي است تا ايتاليا هفته آينده حداقل 5 امتياز از برزيل بگيرد، که اگر بگيرد ايران با همين 16 امتياز کنوني هم به مرحله نهايي ليگ جهاني صعود خواهد کرد.

مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال روزهاي 25 تا 29 تيرماه در شهر فلورانس ايتاليا برگزار ميشود. اين ششمين ميزباني ايتاليا در مرحله نهايي ليگ جهاني است؛ همچنان که فلورانس پس از جنوا (1992)، رم (2004) و ميلان (1991 – 1994 – 1998) چهارمين شهر ايتالياست که ميزبان رقابتهاي اين مرحله است.

شش تيم حاضر در اين مرحله نيز در دو گروه سه تيمي ابتدا به صورت دورهاي با هم به رقابت ميپردازند و سپس تيمهاي اول و دوم هر گروه به صورت ضربدري برگزارکننده ديدارهاي نيمهنهايي خواهند بود. در ادامه، تيمهاي برنده اين مرحله براي کسب مدال طلا و بازندهها براي کسب مقام سوم مصاف خواهند داد. تيمهاي سوم هر گروه نيز بر اساس امتيازي که کسب کردهاند، بدون انجام مسابقه در ردههاي پنجم و ششم قرار ميگيرند.

بر اساس اعلام پيشين فدراسيون جهاني، در گروه اول اين مرحله ميزبان (ايتاليا)، تيم اول گروه دو (يکي از تيمهاي روسيه، آمريکا، بلغارستان، صربستان) و تيم قهرمان دسته دوم (22 تير ماه در سيدني مشخص ميشود) قرار ميگيرند.

در گروه دوم نيز دو تيم صعود کننده از گروه يک (دو تيم از ميان: ايران، لهستان، برزيل) همراه با تيم دوم گروه دو (يکي از تيمهاي روسيه، آمريکا، بلغارستان، صربستان) به رقابت ميپردازند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    کواچ: آمريکا از ايران مي ترسد

سرمربي تيم ملي واليبال ايران گفت: به توانايي خودم و بازيکنان ايراني ايمان دارم و به همين دليل هدايت تيم ملي واليبال ايران را بر عهده گرفتم.

00988024aECn.jpg

اسلوبودان کواچ با حضور در برنامه تلويزيوني توپ و تور در خصوص شرايط تيمملي واليبال ايران اظهار داشت: نتايجي که واليبال ايران کسب کرده خيلي خوب بود و همين دليل بايد از بازيکنانم تشکر کنم.

کواچ در پاسخ به اين سؤال که چه شد که به ايران آمد و هدايت تيم ملي را قبول کرد، اظهار داشت: من از کيفيت بازيکنان ايران خبر دارم. چون در پگاه و آذرپيام اروميه بازي ميکردم. وظيفه سنگيني بر عهده من است چون پيش از من يکي از بهترين مربيان جهان يعني ولاسکو هدايت ايران را بر عهده داشت و من جايگزين وي شدم. به خودم و توانايي بازيکنان ايران ايمان داشتم و همين موضوع باعث شد تا هدايت تيم ملي واليبال ايران را بر عهده بگيرم.

وي ادامه داد: ولاسکو گفته بود که سطح نهايي واليبال ايران حضور در ليگ جهاني و جايگاه کنوني آن است اما من اين باور را ندارم و ميدانم ميتوانيم از جايگاهي که در آن قرار داريم بالاتر برويم. فکر ميکنم اين موضوع دليل خوبي براي آمدنم به ايران بود.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در پاسخ به اين سؤال که سقف واليبال ايران کجاست، عنوان کرد: ما سعي ميکنيم تا در هر مسابقه در بالاترين سطح باشيم. اما برخي مواقع اين امر محقق نميشود. در حال حاضر با بهترينهاي جهان رقابت ميکنيم؛ بزريل اول، ايتاليا سوم و لهستان تيم ششم جهان است و ما ميخواهيم مقابل آنها بازي باکيفيتي ارائه دهيم.

کواچ افزود: کيفيت بازي ما بايد بالا باشد و تداوم داشته باشد فکر ميکنم سقف واليبال ايران بالاتر از اين است اين موضوع را هم نبايد فراموش کنيم که دستيارم يک ماه قبل از من به ايران آمد و توانست اطلاعات و شناخت خوبي از تيم پيدا کرده و در اختيار من قرار دهد.

وي در مورد حمايت مردم و حضور تماشاگران در سالن 12 هزار نفري آزادي تصريح کرد: فقط تشکر ميکنم. چون براي هر امتيازي که کسب ميشود مديون آنها هستيم. با حضور آنها توان ما 20 درصد افزايش پيدا ميکند. تماشاگران ايران فوقالعاده هستند و بازيکنانم را براي کسب پيروزي مشتاقتر ميکند. زمين واليبال حرف آخر را نميزند و بايد سعي کنيم ارتباط خوبي با هواداران برقرار کنيم.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران افزود: ايرانيها هميشه ميخواهند بهترينها را داشته باشند و ما هم براي اين موضوع و حفظ روند صعودي خود گام به گام قدم برداريم. البته بايد شرايط تيمهاي مقابل را هم درک کنيم. ما هميشه دنبال بهترينها هستيم اما گاهي برد حاصل نميشود.

کواچ در مورد استعدادهاي واليبال ايران و ارتباط با مربيان داخلي عنوان کرد: در حال حاضر ارتباط خوبي بامربيان تيم ملي دارم. با آنها صحبتهاي زيادي انجام ميدهم و قطعا در آينده ارتباط بهتري با باشگاهها خواهم داشت. بامربيان ليگ برتري ملاقات ميکنم و ايدههاي خودم را بيان خواهم کرد. هدف همه موفقيت تيم ملي واليبال ايران است و همه براي رسيدن به اين موفقيت تلاش خواهند کرد.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در مورد بازي دوم برابر لهستان که فردا برگزار خواهد شد، گفت: اين بازي خيلي مهم است و ما براي پيروزي آماده هستيم و اگر تمرکز خود را حفظ کنيم به هدفمان ميرسيم. امروز تمرينات را آغاز کرديم و از بازيکنان خواستم تا با همه توان بازي کنند. ما در گروه سختي قرار داريم و پيروزي در بازي فردا بسيار برايمان مهم است.

کواچ در پاسخ به اين سؤال که اگر فردا صعودمان قطعي شود، با چه ترکيبي به لهستان خواهيم رفت، تصريح کرد: اگر ايران تاکنون نتايج خوبي کسب کرده به خاطر بازيکنان آمادهاي است که در اختيار دارد. تمام بازيکنان خوب هستند و ميتوانند به تيم ملي کمک کنند. ما نميخواهيم سرعت بازي خودمان را بگيريم و فکر ميکنم اگر صعود کنيم از بازيکنان خاصي در بازيهاي آينده استفاده کنم اما به هر حال هدفمان پيروزي است.

وي ادامه داد: واليبال ورزش اول لهستانيها است و براي مسابقات اين تيم تماشاگران زيادي به سالن مسابقه ميآيند. ما نميخواهيم بازنده باشيم و تلاش ميکنيم دست پر لهستان را ترک کنيم و براي رسيدن به هدف از بازيکناني استفاده ميکنيم که ما را به هدفمان برساند.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در خصوص آمادگي بدني خودش اظهار داشت: در حال حاضر واليبال بازي نميکنم اما از نظر بدني خودم را آماده نگه ميدارم. دوست ندارم مربيان را با شکمهاي گنده ببينم. از اينکه از نظر بدني آماده نباشم حس خوبي ندارم. نبايد رفتاري کنم که بقيه فکر کنند تنبل هستم از طرفي خودم هم بايد براي بازيکنانم الگو باشم.

کواچ با اشاره به دوران بازيگرياش گفت: براي من بهترين خاطره حضور در المپيک سيدني است فکر ميکنم براي هر ورزشکاري حضور در المپيک و کسب مدال يک افتخار بزرگ محسوب ميشود. من دو مدال کسب کردم و قطعا اينها جزو بهترين خاطرههاي من است.

وي با بيان اينکه واليبال مهمترين موضوع براي من است، خاطرنشان کرد: وقتي واليبال کار ميکنم تمام فکرم روي آن است استعداد به تنهايي کافي نيست و بايد خيلي تلاش کرد اين روزها جوانان درگير تلويزيون و کامپيوتر هستند و نميتوانند از زمان خود به خوبي استفاده کنند. واليبال بايد در مدارس آموزش داده شود و بايد به واليباليستها ياد داد به اين رشته عشق بورزند.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران در مورد مسابقات قهرماني جهان در لهستان و بازيهاي آسيايي کره جنوبي عنوان کرد: بعد از ليگ جهاني بايد چند روز به بازيکنانم استراحت بدهم چون سه ماه همراه تيم ملي بودم و حالا بايد چند روز در کنار خانوادههاي خود باشند. چرا که براي ادامه فعاليت بايد شاد بوده و تمرکز داشته باشند.

کواچ افزود: نميخواهم متعصبانه حرف بزنم مسابقات واليبال قهرماني جهان سطح بالايي دارد. البته ما هم شرايطمان بد نيست در مرداد ماه با آمريکا بازي تدارکاتي برگزار ميکنيم که ميتواند برايمان مفيد باشد. اين تيم همگروهمان است و ميخواهيم اطلاعات کاملي از آن داشته باشيم. فکر ميکنم آنها از ايران ميترسند چون شناخت زيادي از ما ندارند. در ماههاي آينده چند بازي تدارکاتي انجام ميدهيم و سعي ميکنيم خودمان را آماده نگه داريم.

وي در مورد ليگ برتر ايران گفت: تمام تلاشم را ميکنم که بازيکنان را زير نظر بگيرم و استعدادهاي جديد را کشف کنم. با مريبان ليگ برتري حرف خواهم زد و تبادل نظر ميکنم اما فعلا فقط به دنبال موفقيت تيم ملي هستم و بعد از آن به سراغ بازيکنان ليگ برتري خواهم رفت.

سرمربي تيم ملي واليبال ايران ادامه داد: مربيان تيم ملي در جريان مسابقات ليگ برتر به من کمک خواهند کرد اما من معتقدم زير نظر گرفتن چن بازي از ليگ کافي نيست و بايد تمام مسابقات را با دقت بررسي کرد. براي مثال سامان فائزي تجربه زيادي ندارد اما بسيار مستعد است و من به اين دليل او را به تيم ملي دعوت کردم.

در پايان از هواداران ميخواهم که مثل هميشه به ما کمک کنند. من قولي براي برد و باخت نميدهم فقط قول ميدهم که تا آخرين لحظه تلاش کنيم و بهترين عملکرد را داشته باشيم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    روزه هم مانع حضور مردم در سالن نشد

سالن 12 هزار نفري آزادي تهران در نخستين روز ماه مبارک رمضان نيز همانند ديدارهاي قبلي تيم ملي واليبال ايران برابر حريفان يک ساعت قبل از شروع مسابقه تکميل شد.

00941354.jpg

تيم هاي ملي واليبال ايران و لهستان از ساعت 21 امروز يکشنبه در دومين مسابقه هفته ششم ليگ جهاني واليبال به مصاف يکديگر مي روند.

* هواداران رشته واليبال در نخستين روز از ماه مبارک رمضان نيز ملي پوشان ايران را تنها نگذاشتند و با حضور در سالن 12 هزار نفري آزادي آماده جشن صعود شدند.

* بازيکنان تيم ملي يک ساعت قبل از آغاز بازي با وارد شدن به داخل زمين شروع به گرم کردن شدند.

* تماشاگران حاضر در سالن، بازيکنان تيم ملي را يک به يک تشويق ميکنند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    پاداش 3 هزار دلاري وزير به ملي پوشان واليبال

وزير ورزش و جوانان در صورت صعود تيم ملي واليبال ايران به مرحله نهايي ليگ جهاني به هر بازيکن 3 هزار دلار پاداش ميدهد.

00945939.jpg

وزير ورزش و جوانان اعلام کرد در صورت صعود تيم ملي واليبال ايران به مرحله نهايي ليگ جهاني به هر بازيکن 3 هزار دلار پاداش ميدهد.

همچنين قرار است در مراسمي از بازيکنان و کادر فني تيم ملي واليبال تقدير شود.

* ابوترابي نايب رئيس مجلس هم در سالن حضور دارد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    صعودایران به فینال لیگ جهانی

تيم ملي واليبال ايران در هفته ششم مسابقات ليگ جهاني واليبال براي دومين بار لهستان را شکست داد و با کسب 19 امتياز از دور مقدماتي جواز حضور در مرحله نهايي اين مسابقات را دريافت کرد.

00989295Jjqf8.jpg

تيم ملي ايران در ششمين هفته ليگ جهاني واليبال براي دومين بار ميزبان لهستان بود. ملي پوشان ايران که پيش از اين 16 امتياز از دور مقدماتي اندوخته بودند، براي صعود به مرحله نهايي اين مسابقات تنها به دو امتياز ديگر نيازداشتند. ان ها مصمم بودند تا با يک نمايش تماشايي در خانه بار ديگر لهستان را شکست دهند و جشن نخستين صعود خود را به دور نهايي ليگ جهاني برگزار کنند. اين اتفاق با برتري قاطع 3-0 رخ داد.

در نخستين روز ماه مبارک رمضان گوش تا گوش سالن 12 هزار نفري مملو از هواداراني بود که مثل همشه براي تشويق بلندقامتان والبيال ايران از ساعتي قبل تمام سکوها را پر کرده بودند. همه آمده بودند که جشن رمضان را در کنار جشن صعود والبيال ايران برگزار کنند. روزه داران در حال تماشاي تمرين گرم کردن واليباليست ها افطار کردند و همراه با نواي دلنواز اذان از صميم قلب براي موفقيت تيم ملي واليبال دعا خواندند.

در اين مسابقه اگرچه همچنان تذکرهايي درباره ممنوعيت ورود بانوان داده شده بود، اما تعداد بيشتري از خانم ها توانستند از نزديک بازي را تماشا کنند. مجموعا حدود 50 خانم به احتساب هواداران تيم لهستان در سالن حضور داشتند و همين کافي بود تا فضاي سالن 12 هزار نفري آزادي مطابق با قوانين فدراسيون جهاني تک جنسيتي نباشد.

تيم ملي واليبال ايران در اين مسابقه با پيراهن سوم خود يعني لباس يکدست سورمه اي به ميدان رفت. در مقابل لهستاني ها لباس يکدست سفيد به تبعيت از پرچم خود پوشيده بودند.

تيم ايران با ترکيب سعيد معروف، عادل غلامي، مجتبي ميرزاجانپور، شهرام محمودي، فرهاد قائمي، سيد محمد موسوي و فرهاد ظريف بازي را آغاز کرد. براي لهستان هم با ترکيب نواکوشي، وينارسکي، کونارسکي، ورونا، باسزک به ميدان رفت.

ست نخست: 25-22ايران

تيم ملي ايران شروعي طوفاني داشت. نخستين سرويس لهستاني ها که به تور رفت کافي بود تا طبل نبرد ارتش ايران نواخته شود. ايران روي بازي سازي هاي معروف و پرواز هاي طلايي محمودي خيلي زود چهار امتياز گرفت. بازيکنان ايران دريافت بسيار عالي داشتند. در عوض ضعف حريف را در دريافت شناسايي کرده بودند. بازيکن شماره 21 حريف نمي توانست سرويس هاي موجي بازيکنان ايران را مهار کنند. بازيکنان ايران هم با آناليز خوب کادر فني روي او فشار مي آوردند. بازي خوب سرعتي از تيم ايران و دفاع روي تور سه نفره و عالي از شاگردان کواچ موجب شد که وقت استراحت فني نخست با امتياز 8 بر 3 به سود ايران تمام شود. جو سالن تماما به سود ايران بود. صداي تشويق ها تماشاگران به حدي بود که صداي خبرنگاران به يکديگر نمي رسيد. بازيکنان لهستان در اين شرايط امار اشتباه زيادي در سرويس داشتند. تک دفاع محمودي کونارسکي را همچنان ناکام گذاشته بود. ايران 12 بر 6 از حريف پيش افتاده بود. لهستاني ها حرفي براي گفتن نداشتند. آنتيگا هر دو وقت استراحت را در امتياز 14 گرفت. دفاع روي تور ايران به خوبي مهاجم حقيقي تيم لهستان را شناسايي مي کرد و اين موضوع برد ايران را به همراه داشت. دفاع ايران عالي بازي خواني مي کرد. در عوض سرويس هاي ايران منطقه پنج زمين حريف را نشانه گرفته بود. ايران 16 بر 10 وقت استراحت فني دوم را برد. سرمربي لهستان دست به دو تعوضيه برد تا در دفاع تيمش را تقويت کند. ميرزاجانپور با هوشمندي خود نهايت استفاده را از دريافت ناقص حريف مي برد. تمام پاس هاي کوتاه معروف براي موسوي امتياز مي آورد. ظريف عالي دريافت مي کرد و بيخود نبود که سرمربي اينقدر روي حضور او د ر مسابقات تاکيد داشت. ايران همچنان با اختلاف 7 امتياز از حريف پيش بود که کواچ مهدي مهدوي را فراخواند. آرمين تشکري هم به جاي موسوي به ميدان رفت. سرعت جا به جايي غلامي در دفاع روي تور عالي بود. بازي موثر او کاملا اسپکرهاي حريف را نااميد کرده بود. آمار اشتباه لهستان در سرويس بسيار بالا بود. ژيگالو پاوسر تعويضي و کهنه کار لهستان مثل معروف با يک جاي خالي سعي کرد تا دفاع روي تور ايران را تحت تاثير قرار دهد. در دقايق پاياني ست نخست لهستان روي سرويس هاي موجي تمرکز کرد و تا حدي دريافت ايران را به اشتباه وادار کرد. همين موضوع اختلاف امتيازها را کاهش داد. عجله بازيکنان ايران براي اسپک زدن موجب شد تا قدري اشتباه ها زياد شود. پاسور دوم لهستان عالي کار مي کرد. کواچ در امتياز 24 بر 22 سرانجام وقت استراحت گرفت تا ايران بازي را از دست ندهد. سرانجام موسوي با غائله خاتمه داد و با اسپک تماشايي خودش موجب شد ست نخست 25 بر 22 به سود ايران تمام شود.

ست دوم: 25- 20 ايران

ايران در ست دوم قدري حريف را دست کم گرفت. لهستان در ست دوم دو دهنده بازي را چرخاند و با سرويس هاي موجي کار را دنبال کرد. پاسور اين تيم از منطقه سه بازي را دنبال مي کرد. تمرکز دفاع لهستان روي اسپک هاي شهرام محمودي بود. لهستان 4 امتياز پيش افتاد. اما برخورد شهرام محمودي و وينارسکي موجب شد تا قطر پاسور ايران از ناحيه مج پا احساس مصدوميت کند. آسيب ديدگي او جدي بود. سعيد معروف و ساير بازيکنان او را به کنار ميدان بردند تا سيامک افروزي به مداواي او بپردازد. امير غفور به جاي محمودي به ميدان رفت. 6 بر يک به سود لهستان بود که کواچ دريافت وقت استراحت کرد. تشويق هاي مستمر تماشاگران ايران موجب شد تا بازيکنان ايران يکبار ديگر به خود بيايند. چند دفاع تکنفره از موسوي کافي بود تا فاصله امتيازها کم شود. غفور که در اين دوره از مسابقات زياد فرصت بازي پيدا نکرده بود انگيزه زيادي داشت تا در اين مسابقا بازهم توانايي هاي خود را نشان دهد. وقت استراحت فني نخست 8 بر 5 به سود لهستان تمام شد. محمودي نمي توانست به بازي برگردد. سيامک افروزي با اشاره اين مضوع را به کادر فني گفت. همه نگاه ها متوجه فور و اسپک هايش بود. همچنان لهستان با اختلاف سه امتياز پيش بود. معروف تمرکز پاس هاي خود را به منطقه چهار و دست فرهاد قائمي بـرده بود. کونارسکي در ست سوم عالي کار مي کرد. او بارها خط دفاعي ايران را شکست. کواچ عبادي پور را جاي ميرزاجانپور به ميدان فرستاد تا دريافت ايران تقويت شود. عادل غلامي مثل هميشه کم نوسان ترين بازيکن ايران بود. سيد محمد موسوي از بازي خارج شد و کنار محمودي رفت تا از او دلجويي کند. سعيد معروف در طول بازي مدام با موسوي حرف مي زد. غفور عالي اسپک ميزد و موسوي تماشايي دفاع مي کرد. ايران سرانجام در امتياز 13 از حريف جلو افتاد. يک بازگشت شکوهمند تشويق تماشاگران و محمودي را به همراه داشت. از زماني که غفور به ميدان آمده بود معروف هيچ پاسي را به او نداد. با اين کار دفاع حريف را به تله غفور انداخت. حملات ايران با ميرزاجانپور و عبادي پور ادامه داشت. آبشارهاي عبادي پور نرم در زمين حريف مي نشست. او پس از ورود به زمين خوب کار مي کرد. ايران وقت استراحت دوم را 16 بر 13 برد. امير غفور بعد از وقت استراحت فني دوم مهاجم اول ايران شد. اسپک هاي قدرتمند او همچنان ايران را در حاشيه امنيت برتري سه امتيازي نگاه داشته بود. آمار سرويس هاي اشتباه در امتيازهاي پاياني ست دوم باز هم زياد شد. آنتيگا در امتياز 24 بر 20 وقت استراحت گرفت. به نظر نمي رسيد لهستان بتواند به بازي برگردد. 25 بر 20 ست دوم هم به سود ايران تمام شد. ايران در ست دوم نشان داد که واقعا يک تيم است. واليباليست هاي ايران در غياب شهرام محمودي بازي باخته را بردند. بعد از ست دوم غفور کنار محمودي رفت و او را در آغـ*ـوش کشيد.

ست سوم: 25 بر 22 ايران

در ست سوم ايران به ميدان آمد تا کار لهستان را يکسره و تکليف صعود را مشخص کند. دفاع عادل غلامي همجنان براي ايران امتياز مي آورد. در مقابل کونارسکي موثرترين مهره لهستان با اسپک هاي خوب خود از منطقه دو اجازه نمي داد اختلاف ها زياد شود. امير غفور حالا علاوه بر اسپک در دفاع هم موثر بود. اختلاف به عدد 4 رسيد. ايران در آستانه پيروزي بود. نيکا به جاي وينارسکي به ميدان رفت. لهستان اين ست هم تغيير آرايش داشت. حالا تيم ايران با دريافت هاي ميلادعبادي پور و حملات موسوي و غفور امتياز مي گرفت. کونارسکي اما انگار تازه از خواب بيدار شده بود او آبشارهاي بسيار پرسرعتي مي زد. تيزهوشي سعيد معروف و جاي خالي فوق العاده او در انتهاي زمين حريف بار ديگر توانايي هايش را به رخ پاسور حريف کشاند و يکي از تماشايي ترين صحنه هاي ليگ جهاني را پديد آورد. سردفاع لهستان به يک سوم دفاعي نزديک شده بود و معروف با تيزهوشي توپ را در منتطقه چنج زمين حريف نشاند. تمام سرويس هاي ژيگالو در اين مسابقه به بيرون رفته بود. ايران با اختلاف سه امتياز پيش بود. سعيد معروف باز هم با تيزهوشي خود تمام دفاع روي تور حريف را تحقير کرد. او سايه توپ را زد تا در ناباوري کادر فني توپ بين دست بازيکنان لهستان به زمين بخورد. آبشار امير غفور امتياز 14 را به ارمغان آورد. ايران در آستانه صعود به دور نهايي ليگ جهاني قرار داشت. موسوي بالاخره کونارسکي را هم دفاع کرد تا لهستان ديگر حرفي براي گفتن نداشته باشد. سالن غرق در شادي و شور بود. لحظات تاريخي براي واليبال ايران رقم مي خورد. يک اشتباه از عبادي پور و توپ گيري خوب از لهستاني ها کافي بود تا دو تيم در امتياز 15 برابر شوند. اما پاس هاي کوتاه معروف براي موسوي همچنان تير خلاص لهستان بود. وقت استراحت فني دوم هم با امتياز 16 بر 15 به سود ايران تمام شد.

پس از تايم اوت ايران دو امتياز پياپي به دست آورد تا اختلاف امتياز سه حاشيه امنيتي براي شاگردان کواچ ايجاد کند. اختلاف سه تا امتيازي اما ديري نپاييد. مهدوي جاي معروف وارد زمين شد و آرمين تشکري هم به زمين آمد اما سرويس را از دست داد. تشکري هم در حمله دفاع شد و لهستانياختلاف امتياز را جبران کردند و کار در امتياز 19 مساوي شد. تساوي تا امتياز 20 ادامه پيدا کرد، اما ايران دو امتياز ديگر به دست آورد. اين ست در پايان 25 بر 22 به سود ايران رقم خورد.

ايران در حالي به فينال رقابتها صعود کرد که کارشناسان پيش بيني ميکردند ايران با توجه به ميزبان بودن ايتاليا و اضافه شدن يک سهميه بتواند به فينال صعود کند، اما شاگردان کواچ با پيروزي دوم برابر لهستان دومي خود را در گروه قطعي کردند و حالا حتي ممکن است ايتاليا را نيز از صدر به پايين بکشند.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    کونارسکي امتيازآورترين بازيکن ميدان شد

بازيکن تيم ملي واليبال لهستان به عنوان امتيازآورترين بازيکن ديدار مقابل ايران انتخاب شد.

00989296.jpg

تيم ملي واليبال ايران در دهمين ديدار خود در ليگ جهاني در سالن 12 هزار نفري آزادي به مصاف لهستان رفت که در پايان توانست با نتيجه 3 بر صفر به پيروزي برسد و صعود خود به مرحله نهايي را قطعي کند.

به گزارش فارس، در پايان اين بازي ديويد کونارسکي کاپيتان لهستان با کسب 15 امتياز به عنوان امتيازآورترين بازيکن ميدان انتخاب شد.

در تيم ملي ايران نيز سيدمحمد موسوي با کسب 10 امتياز بيشترين امتياز را براي کشورمان کسب کرد.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    روحاني: واليبال الگويي براي ساير رشته ها باشد

رئيس جمهور کشورمان صعود تيم ملي واليبال به مرحله نهايي ليگ جهاني را تبريک گفت.

00945873.jpg

به گزارش ورزش سه و به نقل از پايگاه اطلاع رساني رياست جمهوري، حسن روحاني با تبريک صعود به مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال، اين موفقيت را حاصل برنامهريزي، نگاه بلندمدت به ورزش واليبال و برتري چشمگير بر قدرتهاي بزرگ واليبال جهان و اميد و باور به شايستگي جوانان ايران اسلامي دانست که ميتواند الگويي براي ساير رشتههاي ورزشي باشد.

متن کامل پيام رئيس جمهور به اين شرح است:

بسم الله الرحمن الرحيم

صعود فرزندان پر افتخارمان به مرحله نهايي ليگ جهاني واليبال دل مردم ايران را شاد نمود. اين موفقيت ارزنده که حاصل برنامه ريزي و نگاه بلند مدت به ورزش واليبال و برتري چشمگير بر قدرتهاي بزرگ واليبال جهان و همچنين اميد و باور به شايستگي جوانان عزيز ايران اسلامي است؛ مي تواند الگويي براي ساير رشته هاي ورزشي باشد تا با شناسايي و پرورش نوجوانان پر استعداد کشور، شاهد استمرار پيروزي ها و سربلندي فرزندان ايران در صحنههاي ورزش جهان باشيم.

اينجانب اين موفقيت قدرتمندانه و شادي آفرين را به بازيکنان و دست اندرکاران تيم ملي واليبال تبريک گفته، تداوم سرافرازي همه عزيزان را در مراحل و مسابقات پيشرو از خداوند متعال مسئلت مي نمايم.

حسن روحاني

رئيس جمهوري اسلامي ايران

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    داورزني: واليبال ايران به بلوغ رسيده است

رئيس فدراسيون واليبال گفت: حضور در مرحله نهايي ليگ جهاني در دومين سال حضور نشان از بلوغ تيم ايران است.

00946097.jpg

محمدرضا داورزني پس از صعود تيم ملي واليبال ايران به مرحله نهايي ليگ جهاني اظهار داشت: طبيعتاً خوشحال هستيم که دل ميليونها ايراني را شاد کرديم، شکست لهستان نشان ميدهد که تيم ملي به بلوغ لازم رسيده است و زحمت زيادي براي اين تيم کشيده شده است، اينکه در دومين سال حضورمان در ليگ جهاني به چنين افتخاري دست پيدا ميکنيم نشان از بلوغ تيم است.

وي ادامه داد: توجه داشته باشيد که خيلي از تيمها از رسيدن به اين مرحله باز ماندند. اين مسئله افتخاري است براي ملت ايران. بازيکنان ايران جوانمردانه بازي کردند و در دومين حضور خود به مرحله بعدي صعود کردند، اين اوج عظمت واليباليستهاي ايراني را نشان ميدهد.

رئيس فدراسيون واليبال در مورد اينکه تيم ملي ميتواند به عنوان تيم اول هم به مرحله نهايي صعود کند يادآور شد: ما اين مسئله را اعلام نکرديم زيرا نخواستيم که روي بازيکنان فشار وارد شود، ايتاليا با برزيل بازي دارد و ما هم مقابل لهستان بازي ميکنيم و تمام تلاش خود را بکار ميگيريم.

☂Baran

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    2,966
    امتیاز واکنش
    225
    کونارسکي: دفاع روي تور ايران خيلي خوب بود

مليپوش واليبال لهستان گفت: از موقعيتهايمان استفاده نکرديم و اين ايران بود که از اشتباههاي ما به سود خود استفاده کرد و برنده شد.

00946108.jpg

پس از شکست تيم ملي واليبال لهستان برابر ايران داويد کونارسکي به خبرنگاران گفت: تيمي که اشتباههايش کم باشد و خيلي زود امتيازهاي از دست داده را جبران کند برنده ميشود امروز ما در هر سه ست ميتوانستيم برابر ايران به پيروزي برسيم اما در لحظههاي حساس اتفاقهايي ميافتاد که نميتوانستيم برابر آن کاري انجام دهيم. اشتباههايمان زياد بود.

او در پاسخ به اين سوال که لهستان تيمي با يک پاسور قدرتمند به نام فابيان است اما چرا آبشارهاي ناموفقي داشت بيان کرد: چيزي که شما ميگوييد درست است اما حريف در دفاع خوب کار کرد. دريافتهاي خوبي هم داشتند.البته دو تيم از يکديگر آناليز خوبي انجام داده بودند و ديديد که هم ما و هم ايران ميتوانستيم دست يکديگر را بخوانيم با اين حال معتقدم چيزي که امروز به ما ضربه زد استفاده نکردن از برتريمان بود. بارها از حريف پيش افتاديم اما همه چيز جبران شد.

بازيکن شماره 3 لهستان در پاسخ به سوال ايسنا مبني بر اينکه خيليها فکر ميکردند بازي دوم نزديکتر شود اما اين اتفاق نيفتاد آيا لهستان از نظر رواني تخليه شده بود، بيان کرد: نه فکر نميکنم اين طور باشد. ما آماده برد بوديم و ديديد که در هر سه ست فاصله امتيازي بسيار کم بود. راحت بگويم قدر موقعيتهايمان را ندانستيم. توپهايمان ساده از دست ميرفت سرويسهايمان بيدقت بود و شايد جو سالن نيز بر عملکردمان تاثير گذاشت.

برخی موضوعات مشابه

بالا