مشاهیر استقبال‌های شاعری از شاعری دیگر

فاطمه صفارزاده

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
9,452
امتیاز واکنش
41,301
استقبالهای حافظ از اوحدی

hafez.gif
ouhadi.gif

حافظ » استقبالهای حافظ از اوحدی

در بخش اول شعرهایی را فهرست کرده‌ایم که در آنها حافظ مصرع یا بیتی از خواجو را عیناً نقل قول کرده است:

1. ۱.
    اوحدی » دیوان اشعار » قصاید » قصیده شماره ۶ - وله روح‌الله روحه :: حافظ » غزلیات » غزل شماره ۳۷
    اوحدی (بیت ۱۱): مده به شاهد دنیا عنان دل، زنهار! -که این عجوزه عروس هزار دامادست

حافظ (بیت ۹): مجو درستی عهد از جهان سست نهاد - که این عجوز عروس هزاردامادست

2. ۲.
    اوحدی » دیوان اشعار » غزلیات » غزل شماره ۳۷۴ :: حافظ » غزلیات » غزل شماره ۱۷۴
    اوحدی (بیت ۶): پی همراهی این قافله بودم عمری -تا به گوش دلم آواز درایی برسید

حافظ (بیت ۶): چشم من در ره این قافله راه بماند -تا به گوش دلم آواز درا بازآمد

3. ۳.
    اوحدی » دیوان اشعار » مربع :: حافظ » غزلیات » غزل شماره ۱۱۸
    اوحدی (بیت ۱۴): آواز دهید، تا ببینند - صوفی که به دست جام دارد

حافظ (بیت ۱): آن کس که به دست جام دارد - سلطانی جم مدام دارد

4. ۴.
    اوحدی » دیوان اشعار » رباعیات » رباعی شماره ۱۰ :: حافظ » رباعیات » رباعی شماره ۴
    اوحدی (بیت ۱): قدش به درخت سرو می‌ماند راست- زلفش به رسن، که پای بند دل ماست

حافظ (بیت ۱): ماهی که قدش به سرو می‌ماند راست- آیینه به دست و روی خود می‌آراست

5. ۵.
    اوحدی » دیوان اشعار » غزلیات » غزل شماره ۴۰۷ :: حافظ » اشعار منتسب » شماره ۱۳
    اوحدی (بیت ۷): هزار دیده به روی تو ناظرند و تو خود - نظر به روی کسی بر نمی‌کنی از ناز

حافظ (بیت ۷): هزار دیده به روی تو ناظرند و تو خود - نظر به روی کسی بر نمی‌کنی از ناز

• پیشنهادات
  • بالا