جالب و دانستنی اشتباه رايج دختران(ازدواج)

• شروع کننده موضوع Bahar.80
  • بازدیدها 170
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

Bahar.80

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
376
امتیاز واکنش
1,006
چهار اشتباه رایج دختران دم بخت
دختری جوان و زیبا هستید و یکی یکی سال های جوانی تان می گذرد اما هنوز شاهزاده رویاهایتان را نیافته اید؟ فکر میکنید به چه دلیل؟ لطفا این مطلب را از دست نده
اندازه متن
چندی پیش، فیلمی تماشا کردم که در آن، خانمی مسئول کارهای حقوقی یک شرکت بود. این خانم، در آستانه چهل سالگی، وقتی پروندههای شرکت را بازبینی میکرد، به فکر بازبینی زندگی شخصی خودش افتاد و با این تصور که هیچ مرد مناسبی برای او وجود ندارد به این نتیجه رسید که هیچ راهی برای تشکیل خانه برایش وجود ندارد. او این موضوع را بارها و بارها برای خودش تکرار کرد، تا اینکه یک روز مرد مناسب خود را ملاقات کرد. حالا خودتان نتیجه را پیش بینی کنید. کاری از دست من برای این خانم بر نمیآمد، اما متوجه شدم اشتباهی را که دختران مجرد زیادی مرتکب میشوند کرده است. در واقع، او چهار اشتباه اساسی کرده بود که باعث میشود یک خانم مجرد همیشه تنها بماند.
آنها اجازه میدهند که کار حسابی مشغولشان کند
خانمی که وضعیتش در بالا اشاره شد از کار قبلیاش استعفا داد تا کسب و کاری برای خودش راه بیندازد و همین باعث شد که به شدت در کارش غرق شود. با وجود زیبایی، جذابیت و موفقیتهای فراوان، همه درها برای برقراری ارتباط با او بسته بود، چرا که تمام زندگیاش در کار خلاصه شده بود. حتی زمانی که یک مرد مناسب وخوش پوش را میدید، نهایت تلاش خود را برای فراری دادن او میکرد، مشکلی که خیلی از دختران مجرد دچارش هستند. بعضی دختران فکر میکنند اگر مردی به آنها علاقهمند شده است، حتما مشکلی در او وجود دارد. این افکار باعث میشود که مردهای مناسب زیادی را از دست بدهند، قبل از اینکه حتی یکبار به آنها فرصت داده باشند. بعد، دوباره خود را در کار غرق میکنند و بهشدت سخت و خشک میشوند.
آنها باور کردهاند که زمان مناسب برای آنها تمام شده
در فیلم، خانم موردنظر باور کرده بود که زمان عاشق شدن، ازدواج و بچهدار شدن از او گذشته است. این دقیقا همان جایی است که اشتباه میکند و البته، همان جایی که دختران مجرد زیادی دچار اشتباه میشوند. درست است که زمان ازدواج و بچهدار شدن، پیشبینی شده است، اما در قرن بیست و یکم زندگی ما کمتر قابل پیشبینی است، که البته این نکته مثبتی است. دختران زیادی تا چهل- پنجاه سالگی ازدواج خود را به تاخیر میاندازند، اما واقعیت این است که ما هیچوقت اسیر اعداد و ارقام نیستیم. ما هر لحظه در مناسبترین زمان زندگی خود هستیم. بله، درست است که بیولوژی بدن همیشه ما را همراهی نمیکند، اما اگر شما واقعاً میخواهید صاحب خانواده شوید و بدن شما دیگر این اجازه را به شما نمیدهد که بچههای خودتان را داشته باشید، به این معنا نیست که این خواسته شما برآوردهشدنی نیست. میتوانید با پذیرفتن سرپرستی یک کودک، تشکیل خانواده دهید.

آنها مردان مناسب را نادیده میگیرند
من این موضوع را بارها و بارها دیدهام که وقتی یک دختر مجرد باور میکند که هیچ مرد مناسبی برای او وجود ندارد، همه چیز پیرامونش روی این موضوع صحه میگذارد. من به همه کسانی که فکر میکنند همه مردان خوب ازدواج کردهاند پیشنهاد میکنم که این احساس را که دوست دارند تصدیق شوند کنار بگذارند و به جای آن، به شادی، خوشبختی و تمایلشان توجه کنند. واقعیت این است که مردان خوب و مناسب همه جا هستند، ولی همه آنها مجرد نیستند، همه آنها به شما علاقه ندارند و شما هم به همه آنها علاقهمند نیستید. اما به هر حال، آشنایی با یک مرد خوب میتواند یک فرصت باشد. وقتی با یک مرد مناسب آشنا شدید، با او رفتوآمد داشتید و این ایده که مرد مجرد مناسبی باقی نمانده در ذهنتان از بین رفت، متوجه خواهید شد که توجه چه کسی را به خود جلب کردهاید. در حقیقت، آن هنگام است که شما متوجه خواهید شد افراد مناسب زیادی وجود دارند که به آشنایی با شما علاقه دارند.
آنها پا به فرار میگذارند
بارها و بارها مشاهده کردهام که دختران جوان منتظرند مرد مناسب پا پیش بگذارد. اما زمانی که این اتفاق میافتد، آنها پا به فرار میگذارند و از او دور میشوند. این کاملاً طبیعی است. زمانی که دختر مجردی در تمام رابطههایی که داشته شکست خورده باشد و دچار ناامیدی، افسردگی و بیتوجهی عاطفی شده باشد، این عکسالعملی است که نشان خواهد داد. اما به هرحال، اگر او بخواهد نتیجهای از روابط خود بگیرد، باید این رفتار خود را کنار بگذارد. هنگامی که شما با مردی مناسب آشنا میشوید، ممکن است ابتدا اظهار علاقه و توجه او برای شما دشوار باشد، چرا که قبل از این تجربهاش را نداشتهاید. اما حالا زمان آن رسیده است که این دشواری را تحمل کنید. به خودتان اجازه بدهید رابـ ـطه جدیدی تجربه کنید. این همان چیزی است که برای رهایی از تنهایی و ناراحتی به دنبال آن بودید. سعی کنید از این حس زیبا، یعنی شناختن شخصی مناسب که واقعاً به شما علاقهمند است و دوست دارد شما را آنگونه که هستید بشناسد، لـ*ـذت ببرید.

برخی موضوعات مشابه

بالا