اخبار سینما و تلوزیون بازیگر «پایتخت»: مخاطب نباید از خنده بترکد

• شروع کننده موضوع *فریال*
  • بازدیدها 158
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*فریال*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
7,020
امتیاز واکنش
7,770
بازیگر سریال «پایتخت» معتقد است مخاطبان تلویزیون به دنبال تماشای سریالهای کمدی هستند.

نسرین نصرتی یکی از بازیگران سریال «پایتخت» ساخته سیروس مقدم است که معتقد است مخاطبان این روزها به دنبال تماشای کارهای کمدی هستند.

او در گفتوگویی در مورد «پایتخت» و کارهای کمدی تلویزیون گفت: صرفا نباید با دیدن یک کار طنز از خنده بترکیم، بلکه باید با آن زندگی کنیم و در کنارش پیامی هم برسانیم.

بازیگر نقش «فهیمه» در سریال «پایتخت» در گفتوگو با خبرنگار سرویس تلویزیون و رادیو ایسنا دربارهی تغییر رویکرد تلویزیون به سمت طنز و اینکه این اتفاق را چطور ارزیابی میکند؟ خاطرنشان کرد: همیشه طنز فضای زندگی آدمها را مطلوب میکند. زندگی به اندازه کافی خودش جدی هست همین که طنز و خنده و شیرینی هم در آن دخیل میشود همه چیز را قابل تحمل میکند، ولی من خودم در عرصه بازیگری به غیر از سریال «پایتخت» تجربه طنز نداشتم به همین خاطر طنزی را دوست دارم که هدفش طنز خالص نباشد؛ یعنی قرار نباشد که برویم سر یک کاری که فقط بخندیم.

او در همین زمینه بیان کرد: شخصا خیلی طالب طنز موقعیت هستم؛ چراکه پیرو آن یک زندگی کاملا جدی صورت میگیرد و یک پیامی را هم به مخاطب میدهد. در هر نوع گرفتاری به نظرم طنز میتواند چاشنی باشد و میشود خنده، خوشی و امید را دخیل کرد. سلیقهام با طنز موقعیت همخوانی دارد. به اعتقاد من صرفا نباید با دیدن طنز از خنده بترکیم، بلکه در کنار آن باید زندگی کنیم و در کنارش پیامی برسانیم و شاد هم باشیم. در بطن زندگی خوب میشود حتی به افتادن یک بشقاب چینی روی زمین هم خندید که به نظرم بستگی به نگاهها دارد.

588350_297.jpg

نصرتی سپس تاکید کرد: اگر قرار باشد سریال طنز در تلویزیون بیشتر شود، به نظرم سریالهای درام و جدی هم در کنارش لازم است ولی تمایل مردم کشورم این است که شاد باشند. در زندگی همیشه مشکلات بوده و هست، نمیتوانیم بگوییم زندگی خالی است پس باید در لحظههایمان شادی ایجاد کنیم.

بازیگر سریال رمضانی «پایتخت» سپس به شیرینی نقش «فهیمه» و پررنگ بودن نقشش در سری چهارم از این مجموعه اشاره کرد و یادآور شد: شخصا به عنوان یک بازیگر هرگز پررنگی نقش را به اینکه هر شب حتما در کنار خانواده نقی باشم ندیدم. رنگ برایم زمانی است که شخصیت برایم قابل باور باشد. هنوز لذتی که از «پایتخت 2» بردم را یادم نمیرود. در آن سری تنها در شش قسمت حضور داشتم اما احساس میکردم که خیلی حضور گرمی داشتم. در کل برایم طول مدت نقش مهم نیست و بیشتر باورپذیری کاراکتر برایم مهم است و معتقدم شخصیت باید اثرگذار باشد. در کل در کار با آقای مقدم همیشه اوضاع خوب است و حتی خستگیهایمان هم شیرین است.

او به همین گفتههایش اضافه کرد: اولین روزی هم که پایم را به «پایتخت» گذاشتم هدفم باورپذیری نقش بود؛ یعنی وقتی نقش یک مازندرانی را بازی میکنم، بیننده به شک نیفتد. از همان ابتدای کار خودم فکر میکردم باید سر تا پایم آدمی باشد که متعلق به این سرزمین است. همین که بیننده باور کند که شخصیتی به نام نقی هست که یک خواهر دارد که واقعی هم است، به نظرم کفایت میکند و این خودش شاخ و برگ زندگی است.

بازیگر نقش فهیمه در «پایتخت» دربارهی ادامهدار بودن قصه «پایتخت» اظهار کرد: راستش زمانی که «پایتخت 2» تمام شد نمیدانستم که سری سومی هم در کار است و وقتی سری سوم هم به پایان رسید، باز هم نمیدانستیم چه میشود. ادامهدار بودن قصه «پایتخت» بستگی به نویسنده دارد و من اطلاعی از این موضوع ندارم؛ فقط تنها چیزی که میدانم و همیشه از همان ابتدا هم از خدا خواستم این است که «پایتخت» تا هرچند تایی که هست موفق باشد.

نصرتی در پاسخ به اینکه آیا سایر سریالهای رمضانی را تماشا کرده است؟ گفت: سریال آقایان مازیار میری و برزو نیکنژاد را تماشا کردم و خدا را شکر خوب هستند و خیلی دوست داشتم، همکاران زحمت کشیدند ولی نتوانستم آنها را کامل ببینم. معتقدم در عرصه هنر یکی از وظایف ما این است که کارهای همدیگر را ببینم و دنبال کنیم و به یکدیگر انرژی مثبت بدهیم. خانواده تلویزیون فقط این نیست که الان ما داریم در اینجا کار میکنیم، بلکه باید یکدیگر را حمایت کنیم. انرژیای که از همکارانم در پروژههای دیگر میگیرم خیلی برایم شریف است.

این بازیگر در پایان درباره مجموعه ماه رمضان شبکه سه گفت: سریال «دردسرهای عظیم» هم تماشا کردم که به نظرم خوب است. آقای نیکنژاد که کارگردانی این مجموعه را بر عهد دارند، همکار ما هستند و در «پایتخت2» تا حدودی با ما همراه بودند، علاوه بر آن در پروژه «تا ثریا» هم همراهش بودم و خیلی حس برادری به او دارم. رشد ایشان باعث خوشحالی من است.

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
137
پاسخ ها
0
بازدیدها
119
بالا