بیوگرافی بازیگران بیوگرافی بازیگران و عوامل سریال پدر

• شروع کننده موضوع >YEGANEH<
  • بازدیدها 421
  • پاسخ ها 24
  • تاریخ شروع

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
10,634
امتیاز واکنش
74,019
ازدواج لعیا زنگنه

لغیا زنگنه بشدت محافظه کار است و کمتر گفتگو میکند، اما او ازدواج کرده و صاحب یک دختر می‌باشد که حاضر نیست عکس او منتشر شود.

ورود به سینما

درسال 75 در دوران اوج شهرت خود با فیلم راز مینا به کارگردانی عباس رافعی وارد سینما شد، اما بازی کوتاه او در فیلم مزاحم سیروس الوند درسال 1380 بهترین نقش آفرینی او در سینما تا به امروز بود.

نمایشگاه نقاشی

خانوم زنگنه که در میان نقاشان و هنرمندان تجسمی صاحب نام است نخستین بار درسال 2010 نمایشگاه خودرا در تورنتو برپا کرد سپس در نمایشگاه پازل تهران موجب حیرت طرفداران خود شد.

عشق شدید فوتبال

عاشق فوتبالم نمی‌ توانید تصور کنید وقتی من فوتبال می‌ بینم چه ریختی‌ ام. اصلا یک آدم دیگر می‌ شوم شاید یکی از دلایلی که فوتبال را دوست دارم، همین است که کاملا زمان و مکان و همه ی‌ چیز از یادت می‌ رود.

• پیشنهادات
  • >YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    بیوگرافی کامل
    مسیر بازیگری
    استعداد هنری اش درسال 71 با راهنمایی امین تارخ در کلاس هاي فن بیان به مسیر درست هدایت شد و مشاوره هاي محمدعلی کشاورز و ثریا قاسمی در فعالیت هاي تلویزیونی اش وی را به جایگاه هنری برتری رساند.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    بیژن امکانیان

بیژن امکانیان متولد 27 مرداد 1332 در آبادان، بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته تئاتر از دانشگاه تهران است، همچنین در زمینه تهیه کنندگی، کارگردانی تئاتر نیز فعال است، وی بعد از 28 سال فعالیت توانست یک جایزه در این حوزه بگیرد.

شروع فعالیت با نقد

من دانشجوی رشته تئاتر دانشكده هنرهای زيبا بودم ودر همان زمان در روزنامه اطلاعات بعنوان منتقد فيلم نقد می‌نوشتم با فعاليت در سينمای آزاد يكی دو فيلم كوتاه ساختم ودر فيلمهای كوتاهی هم بازی می كردم.

ورود حرفه اي بعد از انقلاب

با پيروزی انقلاب اسلامي و با فراهم شدن زمينه ورود نسلی جديد به سينمای حرفه‌ اي به همراه مهدی صباغ‌ زاده فريدون جيرانی و موسوی تعاونی رابه نام ايفا تشكيل داديم و كار اول سينمايی مان را از آنجا آغاز كرديم.

ازدواج و همسر بیژن امکانیان

جناب امکانیانیان سالهاست ازدواج کرده ودر محافل هنری همواره با همسرش همراه است، اطلاعات زیادی از تعداد فرزندان و نام همسرش در معرض نیست

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    نخستین فیلم

كار شركت تعاونی ما در سينما با فیلم آفتاب نشینها درسال۱۳۶۰ آغاز شد من نيز دراين فيلم نقش مقابل علی نصیريان را بازی می كردم. این فیلم بازده مالی بالايی برای تعاونی مان نداشت و دو سالی باعث شد در كارمان وقفه ايجاد شود.

شهرت بیژن امكانيان

بازی او در فيلم گلهای داودی درسال 1363 را يكی از عوامل موثری می‌داند كه باعث شده است، چهر ه‌اش در بين خانواده‌ ها شناخته شود او میگويد : همزمان با نمايش اين فيلم خيلی ها فكر می كردند من واقعا نابينا هستم گل‌ هاي داودی كار ملودرامی بود كه از نظر حسی خيلی روی تماشاگر تاثير گذاشت و به همين دليل هم فيلم ماندگاری شد

لطمه فيلم‌ هاي پرفروش

من از هر كاری تجربه‌ اي اندوختم و ياد گرفتم. متاسفانه من در دوره‌ اي كارم را شروع كردم كه سينما آن قدر جدی گرفته نمی شد كه تلاش من و امثال من هم ديده شود بنابراين جزو بازيگرانی هستم كه لطمه فيلم‌ هاي پرفروشم را خوردم.

تهیه کنندگی

از زمان فیلم سفر جادویی و فیلم‌ هاي پوتین، دیوانه وار و این آخری ناهید تهیه‌کنندگی برایم جدی بوده و با اتفاقاتی خوبی که برای ناهید افتاد مصمم‌ تر شده‌ ام.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    بازیگر یا تهیه کننده؟

معتقدم هنوز حرف‌ هاي زیادی در بازیگری دارم اما باید به سراغت بیایند. بازیگری منافاتی با تهیه‌ کنندگی ندارد ودر طول این سال ها به نوعی فهمیدم تهیه‌ کنندگی کار خلاقه است و می‌ توان در آن مفید بودو درست عمل کرد.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    نیما رئیسی

نیما رئیسی متولد 3 مرداد 1354 در رشت، مجری بازیگر است. فارغ التحصیل لیسانس رشته روانشناسی از دانشگاه آزاد تهران است، یک برادر بنام پویا دارد، بازیگری گویندگی و تجربه مجری گری و خوانندگی نیز دارد، صدای او در رادیو مشهورتر از چهره اش در سینما و تلویزیون است.

از شمال تا تهران

تمام دوران کودکی و نوجوانی خودرا در شهرک مسکونی نکاچوب واقع در ساری و منطقه دشت ناز گذرانده است، او درسال‌ هاي ۶۸ تا ۷۳ در خود شهر ساری اقامت داشته و پس از قبولی در دانشگاه به تهران مهاجرت نموده است، شهر بابل زادگاه پدری او می‌ باشد.

شروع فعالیت

کارم رابا تئاتر آغاز کرد، همان زمان دردانشکده هنرهای زیبا به‌ صورت آزاد در کلاس هاي تئاتر و در کنار دانشجویان این رشته حضور داشتم و با آنها بزرگ شدم همزمان درسال 73 دررشته روانشناسی تحصیل کردم و درسال 74 در سریال قصه هاي شب سیما به ایفاء نقش پرداختم بازی در این سریال در کنار هنرمندان بزرگی چون خانم خیراندیش تجربه اي گران قدر بود.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    رادیو + دوبله

همزمان با کار بازیگری به لطف برخی از دوستان برای گویندگی به رادیو دعوت شدم و بواسطه فعالیت مستمر داشتم، درآن زمان نیز به دعوت تعداد زیادی از دوستان بکار دوبله دعوت شدم ودر دوره هایي که برای اینکار گذاشته بودند؛ نزد اساتیدی چون آقای مقامی به‌صورت جسته گریخته حضور داشتم و سعی کردم همزمان تمام این فعالیتها را تجربه نمایم

خیلی وسواس به خرج داد

او که با سریال میوه ممنوعه درسال 86 به کارگردانی حسن فتحی میتوانست مسیری متفاوت را در دنیای بازیگری طی کند، ولی با وسواسی بیش از پیش به پیشنهادهای کاری اش نگاه کرد تا مدتها به امید یک اتفاق ویژه از تلویزیون فاصله بگیرد. سریال پروانه و آمین از دیگر کارهای چشم گیر وی بود.

حس نوستالژی

گذشته‌ام را خیلی دوست دارم، اصولاً آدم نوستالژیكی هستم در همان لحظه‌اي كه مشغول انجام كاری‌ ام نسبت به آن لحظه، حس نوستالژی دارم، می‌ دانم روزی خاطره می‌ شود.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    تفریح و سفر

یک روز تعطیل اگر در منزل باشم، فیلم می‌ بینم، موزیك گوش می‌ دهم و كتاب می‌ خوانم. سفر و خیلی دوست دارم؛ دلم می‌
    خواهد ایران را بگرد بعد از ایران هم ترجیح می‌ دهم به ایتالیا بروم، شهر ونیز واقعا تماشایی است، بعد هم اسپانیا
    دوبله

دوبله یک عقبه 10 ساله برای من دارد. ما اوایل دهه هشتاد یک سری انیمیشن به شکلی کاملاً کوتاه کار کردیم با این توضیح داخل پرانتز که یک تشابه اسم و فامیل همیشه این شبهه رابه وجود میآورد که من مدتها است کار دوبله میکنم، درحالیکه من هرگز به شکل حرفهای کار دوبله انجام نداده ام و شاید تعداد کارهای من در دوبله به تعداد انگشتان دو دست برسد.

دوبله یک عقبه 10 ساله برای من دارد. به گزارش پارس ناز ما اوایل دهه هشتاد یک سری انیمیشن به شکلی کاملاً کوتاه کار کردیم با این توضیح داخل پرانتز که یک تشابه اسم و فامیل همیشه این شبهه رابه وجود میآورد که من مدتها است کار دوبله میکنم درحالیکه من هرگز به شکل حرفهای کار دوبله انجام ندادهام و شاید تعداد کارهای من در دوبله به تعداد انگشتان دو دست برسد.

نحوه مردنم

دوست دارم موقع خواب بمیرم و یك جای دور، در جنگل و طبیعت دفن شوم. اصلا از محیط آرامستان خوشم نمیاد اما به این فكر كردم كه هنگام مرگم از فرهاد موزیك پخش كنند. راستش را بخواهید دوست دارم حتی موقع مرگم بهانه‌ اي برای شاد كردن بقیه داشته باشم.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    پارازیت

شنوندگان حرفه‌ اي رادیو نیما رئیسی را بهتر می‌ شناسند، او اجرای برنامه‌ هاي متعددی را در رادیو بر عهده داشت که مشهور‌ ترینشان برنامه پارازیت در رادیو جوان بود که متاسفانه مدت هاست دیگر اجرا نمی‌شود.

>YEGANEH<

کاربر نگاه دانلود
    کاربر نگاه دانلود
    ارسالی ها
    10,634
    امتیاز واکنش
    74,019
    ریحانه پارسا

ریحانه پارسا متولد 1372 در تهران، بازیگر است. فارغ التحصیل رشته تئاتر از دانشگاه سوره درسال 94 است، به جز بازیگری در عکاسی نیز فعالیت تخصصی دارد، میگوید در زندگی همیشه بلند پرواز بودم.

بیوگرافی ریحانه پارسا

شروع فعالیت

خانوم پارسا فعالیت حرفه اي خودرا از تئاتر و کارهای دانشجویی دانشگاه سوره شروع کرد، میگوید اینقد بلند پرواز بودم که یک روزی میدانستم موقعیتی برای دیده شدنم پیش خواهد آمد.

نخستین نقش در سریال پدر

نخستین و حرفه اي ترین تجربه رسمی او در تلویزیون با سریال پدر نقش لیلا شروع شده است، این سریال از تیر ماه 97 از شبکه دو پخش می‌شود.

نحوه انتخاب برای سریال پدر

برای نقش لیلا در سریال پدر حدود 250 نفر که حتی برخی از آنها بازیگران شناخته شده بودند تست دادند اما در نهایت من پذیرفته شدم و خیلی خوشحالم. خداروشکر توانایی هاي من به چشم کارگردان آقای توفیقی و نویسنده آقای عنقا آمد، این سریال هر شب به جز جمعه ها ساعت 21:30 از شبکه دو پخش میشود.

بلند پروازی در زندگی

همیشه در زندگی بلند پرواز بودم و فکر می‌ کنم از همین رو چنین موقعیتی برایم پیش آمد؛ البته برنامه خودم هم بود. با اتمام مدرسه و حین تحصیل در دانشگاه، تصمیم گرفتم کار تئاتر رابه صورت حرفه‌ اي شروع کنم و تصور می‌ کردم بعد از چند سال چنین اتفاقی برایم می‌افتد. لیلای سریال پدر یک دختر امروزی است که به خاطر برخی اتفاقاتیکه در دانشگاه می‌ افتد با پسری به نام حامد تهرانی آشنا می‌ شود و کل سریال جریان رابـ ـطه این دو نفر است.

برخی موضوعات مشابه

بالا