بیوگرافی ورزشکاران بیوگرافی پرویز هادی کشتی گیر + زندگی شخصی ورزشی

Nιℓσƒαя.Gн

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
4,554
امتیاز واکنش
69,314
parvizhadi-photokade-com-2.jpg

پرویز هادی متولد 25 آبان 1366 در تبریز، کشتی گیر است
با 198 سانتی متر قد بزور خانواده به کشتی بـرده شد و حالا با شعار یا زینب روی لباسش یکی از قهرمانان و پهلوانان کشتی آزاد می باشد و یک فرزند پسر نیز دارد

خانواده

پرویز در شهر باسمنج؛ 10 کیلومتری تبریز متولد شد
چهار برادر دارد و مرحوم پدرش خداوردی هادی در 6 سالگی اش درگذشت، شغل پدر کشاورز بود و مادرش مرحوم رباب علیپور نیز سالهاست فوت کرده است
parvizhadi-photokade-com-3.jpg

بزور در کشتی

نمی خواستم به کشتی بروم، اما من را به زور به باشگاه می بردند
در شروع یک جلسه به زور برادرانم به باشگاه می رفتم و دو جلسه بعدی را قایم می شدم تا اینکه برای اولین بار در رقابت های استانی شرکت کردم و دیگر با علاقه این رشته را ادامه دادم

از اول استانی تا تیم ملی

از تیم جوانان شروع کردم و دو سال بود که در جوانان بودم و ابتدا توانستم مقام قهرمانی استان را کسب کنم، سپس در رده جوانان برای اولین بار در کشور سوم شدم
در سال 1386 در 20 سالگی به اردوی تیم ملی جوانان دعوت شدم و این نقطه عطف دوران ورزشی ام بود
parvizhadi-photokade-com-4.jpg

اولین مسابقه جهانی

اولین با در 10 تیر 1388 در 21 سالگی در رقابت کشتی بزرگسالان جایزه بزرگ طلایی کشور جمهوری آذربایجان شرکت کرد و در بین 14 نفر به مقام 12 رسید
اما اواخر بهمن 88 در جام تختی توانست در وزن 120 کیلوگرم مدال برنز بگیرد

اولین طلا تا اولین حاشیه با کمیل

در سال 2012 در رقابت های آسیایی به اولین مدال طلایی اش رسید
سال 91 در حالی که با کسب مدال طلا در رقابت های گزینشی چین سهمیه المپیک 2012 را گرفت اما در مسابقات انتخابی تیم ملی از کمیل قاسمی شکست خود و از رفتن به المپیک بازماند

از آسیا تا پهلوانی و سومی جهان

در سال 2013 و 2014 در سه سال پیاپی عنوان قهرمانی خود را در آسیا تکرار کرد و توانست 12 دی 96 در مسابقات کشتی پهلونی، بعنوان پهلوان ایران انتخاب شود
بعد از سال ها یکه تازی در ایران و آسیا سر انجام هادی در مسابقات قهرمانی جهان 2018 در 30 سالگی موفق به کسب مدال برنز شد

عکس های پرویز هادی کشتی گیر و پسرش
parvizhadi-photokade-com-5.jpg

ازدواج

پرویز هادی چند سالیست ازدواج کرده که ثمره این زندگی یک پسر متولد خرداد 97 بنام کیا می باشد، او پسرش را با نام کیاشاه صدا می زند

پهلوانی برای رقیب

بعد از ماجری المپیک 2012 بار دیگر در مسابقه انتخابی المپیک ریو 2016 پرویز هادی در حالی سهمیه را گرفته بود که با شکست در مسابقات انتخابی به کمیل قاسمی از حضور در المپیک باز مانده بود
این اتفاقات حتی به درگیری هوادران نیز منجر شد اما در نهایت تیر ماه 98 در رقابت انتخابی مسابقات جهانی 2019 و المپیک 2020 پرویز هادی با اقتدار از سد کمیل قاسمی گذشت
قاسمی کشتی گیر جویباری بعد از شکست با چشمانی اشکبار از دنیای کشتی خداحافظی کرد، اما با وجود اختلافات قبلی پرویز هادی یل آذربایجانی با بر دوش گرفتن وی و دور افتخار با او نشان داد پهلوانی در قد و قامت این شیر مرد آذربایجانی است و بس

Parviz Hadi و محمد بنا کشتی آزاد
parvizhadi-photokade-com-6.jpg

علاقه به تراکتور

به تیم تراکتورسازی و تیم های آذربایجانی علاقه خاصی دارم
حتی با هم تیمی هایم که در اردوهای مختلف با هم حضور داشته ایم، سر بازی تیم های تراکتور همیشه بحث کرده ام

اسطوره های ورزشی

به هرحال جهان پهلوان تختی اسطوره اکثر کشتی‌ گیران ایرانی است، اما علیرضا حیدری اسطوره ورزشی من است و با وی نیز ارتباط دوستانه و صمیمی دارم

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
272
پاسخ ها
1
بازدیدها
105
پاسخ ها
0
بازدیدها