تأثیرگذارترین و ناراحت کننده ترین جملات بر روی کودکان

• شروع کننده موضوع *REIHANEH*
  • بازدیدها 210
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*REIHANEH*

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,399
امتیاز واکنش
24,204
تاثيرگذارترين و ناراحت كننده ترين جملات برای كودكان

10 جمله‌ای را که نباید به بچه‌هایتان بگویید :

1 - بگذار من خودم این کار را انجام می‌دهم

طبیعی است که می‌خواهید کنترل کارهای کودکتان را به عهده بگیرید . به عنوان مثال رختخواب او را جمع کنید یا اتاقش را مرتب کنید اما با این کار او هیچ گاه نمی تواند(یا نمی‌خواهد) کارهایش را خودش انجام دهد .

2 - گریه نکن

کودکان باید در بیان احساسات‌شان آزاد باشند . زمانی که به کودکتان می گویید : «گریه نکن» در واقع به او می‌فهمانید که گریه کردن اشتباه است ، در صورتی که این کار طبیعی است .

3 - چرا نمی‌توانی شبیه… باشی ؟

هیچ چیز برای کودک دردناک‌تر از این نیست که بشنود برادر ، خواهر یا دوستش بهتر از او است . به جای این کار ، نقاط مثبت و منحصر به فرد او را تایید کنید .

4 - آیا مطمئنی که می‌‌خواهی آن را بخوری ؟

به جای قضاوت درباره کودک بهتر است درباره تغذیه و عادات غذا خوردن و ورزش کردن با او به گفتگو بنشینید .

5 - صبر کن تا… به خانه بیاید

گفتن این جمله ، ۲ اشتباه به همراه دارد . اول این که تنبیه او تا زمانی که فرد مورد نظر به خانه بیاید ، به تاخیر می‌افتد و او قادر است در این زمان به کار اشتباه خود ادامه دهد . دوم این که شما با گفتن این جمله نشان می‌‌دهید که بر کودکتان تسلطی ندارید .

6 - اتفاقی نیافتاده ، حال تو خوب است

شاید برای ما یک خراش چیز بزرگی نباشد اما برای کودکتان این طور نیست . یک خراش کوچک می‌تواند بدترین اتفاقی باشد که برای او می‌افتد . به ناراحتی کودکتان اهمیت دهید اما آن را بزرگ جلوه نکنید .

7 - من قول می‌دهم

زمانی که شما زیر قول‌تان می‌زنید ، در واقع اعتماد کودکتان را از بین می‌برید . بنابراین درباره مسائلی که احتمال می‌دهید ممکن است از توان شما خارج باشد ، به جای کلمه «قول می‌دهم» از «سعی خودم را می‌کنم» استفاده کنید .

8 - او… دیوانه است

اگر شما نمی‌خواهید فرزندتان ، خواهر یا برادر خود را دیوانه بخواند ، شما نیز نباید دیگران را به این نام بخوانید .

9 - دلیلی برای ترس وجود ندارد

گفتن این جمله حقیقت ترس را برای کودکتان تغییر نمی‌دهد . بهتر است به جای این جمله با فرزندتان درباره ترس اش صحبت و به او در حل این مشکل کمک کنید .

10 - منم از تو متنفرم

ممکن است گاهی کودکتان از روی عصبانیت این جمله را به شما بگوید . در این شرایط به جای این که مانند او رفتار کنید ، بهتر است به او بگویید که بر خلاف او ، دوستش دارید .

برخی موضوعات مشابه

بالا