اخبار سینما و تلوزیون تجربه ای متفاوت در دومین قدم جشنواره ملی فیلم کوتاه رضوی یزد

• شروع کننده موضوع deldar
  • بازدیدها 192
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

deldar

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
2,028
امتیاز واکنش
2,468
Please, ورود or عضویت to view URLs content!
کارگاه نور، رنگ، حرکت برگزار شدکارگاه نور، رنگ، حرکت با حضور روزبه رایگا به عنوان دومین قدم تا دهمین جشنواره ملی فیلم مستند و کوتاه رضوی یزد در حالی برگزار شد که شرکت کنندگان از پیش از افطار تا سحرگاه 25 تیر ماه، کارگاه متفاوتی را تجربه کردند. این کارگاه پیش از افطار روز 24 تیر ماه آغاز شد پس از افطار و پذیرایی، کارگاه تا نیمه های شب ادامه یافت.

تجربه یک کارگاه بی نظیر در یزد
مهدی مرعشی از دیگر شرکت کنندگان در این کارگاه بود او نیز فضای کارگاه را خوب توصیف کرد و گفت: بی نظیرترین کارگاهی بود که در یزد برگزار شده است. مرعشی ادامه داد: با اینکه مدرس کلاس بسیار جوان بود اما تجربه کاری زیادی داشت و مباحثی را مطرح کرد که شاید در هیچ کتابی نباشد. از بهترین و مهم ترین مباحثی که مطرح شد، مسئله اخلاق حرفه ای تصویربرداری و تجارب شخصی ایشان بود. به هر حال کلاس برای همه و در هر سطحی چه تصویربرداران و عکاس حرفه ای و آماتور و چه افرادی مانند من که از رشته های دیگری در کلاس شرکت کرده بودیم، جذاب و آموزنده بود. مرعشی به بخش پایانی کارگاه نیز اشاره می کند و می گوید: بخش عملی پایان کار نیز باعث شد کارگاه بسیار مفید باشد.
امیر جلالی نیز دومین قدم جشنواره را بسیار خوب توصیف می کند و می گوید: با توجه به اینکه عکاس هستم تصور می کردم می توانم تصویربردار خوبی هم باشم اما در این کارگاه متوجه شدم تصویربرداری دنیایی متفاوت با ریزه کاری های فراوان دارد و برای من دریچه تازه ای باز شد تا بیشتر در این زمینه مطالعه کنم. جلالی مبحث دیافراگرام را از بهترین مباحث مطرح شده در کلاس می داند و می گوید: این بخش بسیار برای من مفید بود و با مسائلی آشنا شدم که قبلا از آن اطلاعی نداشتم. جلالی به ضعف مباحث آکادمیک در یزد اشاره می کند و می گوید: نیاز است که این جلسات ادامه داشته باشد.
امین نادی از عکاسان یزدی نیز در این کارگاه شرکت داشت و آن را کارگاه بسیار خوب و مفیدی توصیف می کند. نادی می گوید: مدرس این کارگاه بسیار با تجربه بود و بر اساس همین تجربه، محتوای کارگاه را با فکر و برنامه ریزی قبلی آماده کرده بود. ایشان باوجودی که بسیار جوان هستند اما تجربه خوب و کلام فصیح و زیبایی داشتند. نادی نیز به ادامه برگزاری چنین جلساتی تاکید می کند و ادامه می دهد: در کارگاه مباحث تئوریک خوبی مطرح شد و من شخصا بر مباحث تئوریک تاکید دارم زیرا زمانی که به مسائل تئوریک توجه کنیم، درناخود آگاه ما رسوب می کند و در عمل می توانیم بهتر از آن استفاده کنیم.
علی نیکوکار از شرکت کنندگان در این کارگاه می گوید: کارگاه بسیار عالی بود و شرکت کنندگان از آن بهره بردند. موضوعات مطرح شده در کارگاه، مورد نیاز شرکت کنندگان هم آماتور و هم حرفه ای ها بود. روزبه رایگا بر مباحث مسلط و از نظر شخصیتی نیز هنرمند و علاقه مند بود. البته ایشان چارچوب تئوریک را جلو بردند و شاید بهتر بود بخش های تجربی و عملی نیز در کنار کار باشد. نیکوکار در خصوص زمان برگزاری کارگاه نیز می گوید: شاید اینکه کلاس تا نیمه شب به طول انجامید برای عده ای مشکل ساز بود اما برای شخص من خوب بود چون بدون دغدغه از کارهای روزانه از کلاس استفاده بردم.
اصغر عباسی نیز که در کارگاه تصویربرداری حضور داشت به تجربه خوب برگزاری این کارگاه اشاره می کند و می گوید: کارگاه خیلی خوبی بود و ما درگیر مباحث اخلاقی در تصویربرداری و مسائل تئوریک شدیم. فقط من انتظار داشتم مباحث تئوریکی که مطرح شد با نمونه های تصویری همراه باشد. در واقع انتظار داشتم که همراه با یک کارگاه عملی باشد.
67761_orig.jpg
67763_orig.jpg
67764_orig.jpg
67765_orig.jpg
67766_orig.jpg
67767_orig.jpg
67770_orig.jpg

67774_orig.jpg

67775_orig.jpg

67776_orig.jpg

67777_orig.jpg

67778_orig.jpg