بیوگرافی بازیگران تینا ترنر، ستاره 75 ساله موسیقی پاپ

• شروع کننده موضوع *SAmirA
  • بازدیدها 222
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

*SAmirA

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
30,107
امتیاز واکنش
64,738
تینا ترنر، خواننده پرآوازه موسیقی پاپ بانویی سرزنده است که داستان زندگی سخت و پرمشقت او بیشباهت به صدای استثنایی و پر قدرتش نیست. او ستارهای است که در سن ۷۵ سالگی نیز در آسمان موسیقی پاپ میدرخشد.

fa9-180.jpg

زندگی پرفراز و نشیب

تینا ترنر که در شهرى به اسم ناتبوش واقع در ایالت تنسى آمریکا به دنیا آمده، در طول چندین دهه فعالیت هنریاش فراز و نشیبهای زیادی را پشت سر گذاشته است. هنگامی که او در روز ۲۶ نوامبر سال ۱۹۳۹ در یک خانوادهی بسیار مذهبی در یکی از روستاهای ایالت تنسی آمریکا متولد شد، تنها چیزی که در آن زمان تصورش نمیرفت، به شهرت رسیدن وی در سراسر جهان بود.

تولد در خانوادهای مذهبی
پدر تینا ترنر کارگر کارخانه بود و خانوادهی آنها در فضای موسیقی سیاهپوستان جنوب آمریکا میزیست؛ هرچند بعدها تینا ترنر به موسیقی راک سفیدپوستان روی آورد و ترانههایش هر گونه مرز میان شنوندگان سیاه و سفید را از میان برداشت.

آشنایی با آیکه
تینا ترنر هنوز بیست ساله نشده بود که یکی از مدیران موسیقی او را کشف کرد. به این ترتیب تینا همکاری خود را با نوازنده و خوانندهی دیگری به نام آیکه ترنر آغاز کرد. این دو به شهرهای زیادی سفر کردند و نامشان رفته رفته بر سر زبانها افتاد. نه تنها در موسیقی که در زندگی شخصی هم این دو به یک زوج تبدیل شدند، هر چند پشت موفقیتهای موسیقاییشان، لحظههای تاریک خصوصی نهفته بود.

fa9-181.jpg

اولین ترانه پرفروش
در سال ۱۹۶۰ تینا ترنر موفق شد نخستین ترانه پرفروش خود را به ثبت برساند. ترانه A fool in love توانست رده ۲۷ ترانههای پرفروش روز آمریکا را به خود اختصاص دهد و اولین گام باشد در راه محبوبیت و شهرت این خواننده پرتوان.

تلخی زندگی
آیکه مردی معتاد و خیانتکار بود که همسرش را کتک میزد و اعتیادش نه تنها زندگی شخصی بلکه زندگی حرفهای آن دو را به نابودی کشاند. پس از یک دعوای شدید تینا ترنر در نیمههای شب از خانه فرار میکند، در حالیکه نه تنها هیچ پولی نداشت، بلکه مبالغ زیادی هم بدهکار بود. او در ابتدا پیش دوستانش زندگی میکند و با کمکهای اجتماعی و همچنین خوانندگی از عهدهی مخارج خود برمیآید.

موفقیت غیرمنتظره
دسامبر سال ۱۹۸۳، زندگی سرانجام روی خوشش را به او نشان داد. ترانهی "بیا با هم بمانیم" به طور غیرمنتظرهای به پرفروشترین ترانه سال بدل شد. یک سال بعد آلبوم افسانهای وی به نام Private Dancer به انتشار رسید که بیش از یازده میلیون نسخه از آن به فروش رفت. این، برای تینا ترنر که در آن زمان ۴۵ سال داشت، به معنای بازگشتی قدرتمندانه بود که ستایش منتقدان و طرفداران را به همراه داشت.

در خدمت مردم
نه تنها صدای ویژه، که ظاهر منحصر به فرد تینا ترنر، به ویژه آرایش خاص موهایش از او یک ستاره ساخت: «من در کنسرتهایم به مردم همان چیزی را ارائه میدهم که میدانم دوست دارند. فکر می کنم آنها دوست دارند مدل موهایم، پاها یا لبهای قرمزم را ببینند؛ به عبارتی تمام آن چیزهایی که من به خاطرشان به شهرت رسیدم.» تصویر: تینا ترنر در کنار میک جاگر در کنسرت فراموشنشدنی Live Aid در سال ۱۹۹۵.

عشق خواندگی
تینا ترنر درباره خواندن و خوانندگی میگوید: «من کارم را دوست دارم و هنگامی که میخواهم آن را انجام بدهم به معنای واقعی کلمه آمادهی انجامش هستم. حتی اگر حالم هم خوب نباشد. کارم چیزی است که من را سرپا نگه میدارد و زندگی من است.» ناگفته نماند که در تالار مشاهیر راک اند رل نیز ستارهای به تینا ترنر اختصاص یافته است.

همکاری با ستارگان
تینا ترنر در طول فعالیت هنریاش ترانههای دوصدائی زیادی نیز اجرا کرده و با ستارگان بزرگ موسیقی پاپ و راک همکاری داشته است. او در سال ۲۰۰۷ در پنجاهمین دوره از مراسم اهدای جوایز معروف گرمی به همراه بیونسه به روی صحنه رفت.

رکوردشکنی
در سال ۱۹۸۶ نام تینا ترنر در کتاب رکوردهای گینس به ثبت رسید، زیرا کنسرتی که وی در شهر ریو د ژانیرو برگزار کرد، بیش از ۱۸۶ هزار نفر تماشاگر داشت که این بیشترین تعداد تماشاگر برای یک خواننده محسوب میشد.
fa9-182.jpg

<strong"آخرین بار"
تینا ترنر در یکی دو دهه گذشته بارها "برای آخرین بار" به روی صحنه رفته و کنسرت خداحافظی برگزار کرده است، اما هر بار این وداعها با بازگشتی دوباره همراه شده است. البته تورعظیم او را که در سالهای ۲۰۰۸ و ۲۰۰۹ برگزار شد، میتوان بهطور رسمی آخرین کنسرت وی دانست.
fa9-183.jpg

توصیه به جوانان
تینا ترنر یک بار در مصاحبهای به طرفداران جوانش توصیه کرده بود: «روی صحبتم با دخترهاست. اگر میخواهید زیبا به نظر برسید باید این کار را به خاطر خودتان انجام دهید نه به خاطر همسر یا مرد زندگیتان. باید در آینه نگاه کنید و برای خودتان قشنگ باشید. باید این را برای خودتان بخواهید.»

برخی موضوعات مشابه

پاسخ ها
0
بازدیدها
516
پاسخ ها
0
بازدیدها
230
پاسخ ها
0
بازدیدها