خسروی‌وفا: دنبال تک رقمی شدن در پارالمپیک هستیم

• شروع کننده موضوع !!!!F!!!!
  • بازدیدها 114
  • پاسخ ها 0
  • تاریخ شروع

!!!!F!!!!

کاربر نگاه دانلود
کاربر نگاه دانلود
ارسالی ها
6,626
امتیاز واکنش
24,157
رییس کمیته ملی پارالمپیک گفت: در برابر اعتبار دریافتی باید پاسخگو باشیم؛ بنابراین باید در پارالمپیک ۲۰۲۰ به سمت تک رقمی شدن برویم.

به گزارش "ورزش سه"، محمود خسروی‌وفا که برای چندمین دوره متوالی در مجمع انتخاباتی کمیته ملی پارالمپیک به عنوان رییس انتخاب شد، در پایان مجمع صحبت هایی را پیرامون انتخابات و ۴ سال پیش رو انجام داد.

رییس کمیته پارالمپیک با اشاره به دریافت تمام بودجه سال ۹۷ گفت: برای اولین بار اعتبارات کمیته پارالمپیک در ۶ ماه اول سال صد در صد داده شده است. نتایج بدست آمده در رویدادهای مهم ورزشی حاصل حمایت دولت، وزارت ورزش و جوانان و مجلس است. از وزارت ورزش به دلیل پرداخت صد در صدی اعتبارات سپاسگزارم. همین پرداخت های به موقع زمینه توسعه ورزش جانبازان و معلولین در ابعاد مختلف فراهم کرد.

وی افزود: قبل از انقلاب ورزشی برای معلولان وجود نداشت و بعد از انقلاب این بخش شکل گرفت. جزو ۳ کشوری در دنیا هستیم که به طور جدی برای ورزش جانبازان و معلولین برنامه ریزی کرده ایم و در کشورمان هم این بخش جایگاه ورزشی دارد.

محمود خسروی وفا در ادامه بیان داشت: طرح انتزاع و تصویب اساسنامه های جداگانه برای کمیته ملی المپیک و پارالمپیک از مواردی بود که لازم می دانم از مجلس تشکر کنم که کمک کرد در سال ۹۷ اساسنامه ابلاغ و ما اولین انتخابات قانونی را بر اساس اساسنامه جدید برگزار کنیم. طبق اساسنامه جدید دبیرکل با انتخاب رئیس و تایید هیأت اجرایی منصوب می‌شود که در اولین فرصت این کار را انجام خواهیم داد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا تنها کاندیدای ریاست بود، گفت: برای انتخابات جمعاً 3 نفر بودیم و با انصراف دو کاندیدای دیگر وظیفه من سنگین شد. احساس مسئولیت بیشتری دارم. من تا روز آخر ثبت نام نکردم تا ببینم چه دوستانی وارد میدان می‌شوند. به هر حال مردم باید در مورد عملکرد من اظهارنظر کنند. اگر خودمان از کارهای‌مان تعریف کنیم، چندان درست نیست. برای رسیدن به جایگاهی که در شان نظام جمهوری اسلامی ایران باشد، باید بسیار تلاش کنیم.

رییس کمیته ملی پارالمپیک در خصوص اینکه شائبه بازنشسته بودن برخی از کاندیدا وجود داشت، افزود: استعلام‌های لازم گرفته شد، اما نباید رسانه‌ای شود. من نباید اظهارنظر کارشناسی کنم. 5 نفر امروز بازنشسته بودند که در ابتدای مجمع اعلام انصراف کردند. نهادها و ارگان‌های مربوطه باید ابلاغ رسمی بدهند، اما با این حال هیچ فرد بازنشسته‌ای در انتخابات حضور نداشت.

وی در پایان گفت: در برابر اعتبار دریافتی باید پاسخگو باشیم. بنابراین در پارالمپیک ۲۰۲۰ به سمت تک رقمی شدن برویم.

برخی موضوعات مشابه

بالا